Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Zpomalení - jak bylo psáno vedle, bylo způsobeno generování indexu hledání, který způsobil i ten fatal error o kterém jste psal.

Sekce nejsou dodělané - taky je to psáno o topic vedle, bohužel se nenašel nikdo kdo by mi s tím pomohl a řekl které téma kam patří.
Překlad systému - nedělali jsme, jen jsme použili existující, pokud jsou v něm chyby, tak je opravím.
Grafika: Bude nová - nevím kdo, ale někdo z uživatelů udělal pro Lorda návrh, až odladím funkce, tak se předpokládám ta grafika bude nahazovat.

S opravami budu pokračovat. Nelze to udělat všechno tak jednoduše jak se možná domníváte.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Destroyman píše:Například - pokud se nepřihlásím - vůbec nevím, kde mám hledat poslední příspěvky. Jistě, můžu se přihlásit a je to v poho, jenže co třeba mají dělat čtenáři, kteří sem chodí jen číst a registraci tudíž nepovažují za nutnou?
Ty poslední příspěvky i pro neregistrované, možná něco tady …
Musí se přidat mod …
http://www.foronokia.com.ar/portal.php
dole na portálu asi Latest news
Co vy na to?

Něco i tady … Recent Posts - Last Active Post Show phpBB3 Mod
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 0&t=628205

Dále novou grafickou hlavičku udělal Rase ... musí se ještě nakodovat a vyměnit. Možná uděláme i zajímavou patičku.
Článek Tonyho byl přidán na frontpage jen cvičně ... jen se vybral, budou se vybírat aktuální a bude to OK.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Pokud dovolíte, tak portál budu řešit až nakonec. Nejdřív dodělám ty kategorie.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Horké kaštany

Příspěvek od Lord »

Jasně kategorie mají prioritu. Musíte postupovat od nejvíce "horkých kaštanů".
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Jaké další tagy kromě toho centrování jsou potřeba? To už jsem vyřešil. Sice trochu složitě, ale vzhledem k tomu, že se to bude dělat jen jednou, tak no problem.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

K4M1LCZ píše:Jaké další tagy kromě toho centrování jsou potřeba? To už jsem vyřešil. Sice trochu složitě, ale vzhledem k tomu, že se to bude dělat jen jednou, tak no problem.
Někdo používal také HR – oddělovací čáru, ale chce to vidět příspěvky nebo témata, kde je to použito.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Info o ladění

Příspěvek od Scrat »

Ten oddělovač používám já.
A pokud jde o články kde je použit tak třeba zde

Kód: Vybrat vše

http://palba.cz/viewtopic.php?t=3851&sid=80bb453a7a6b6ee63ae47e5f99197de4
scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

takže horizontální čára funguje:
Jen ji nejde jednoduše zpětně dostat do příspěvků. Pokusím se to udělat nějak složitě :D

Myslíte, že byste mi mohl pomoci s těmi kategoriemi? Nejsem čtenář, takže netuším která sekce kam patří - obzvlášť když se jmenují třeba 3 stejně :D
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od burkut »

Nový portál je pěkný, je to určitě změna k lepšímu, ikdyž ten starý mi přišel přehlednější, ale je to asi jen ze zvyku, palba teď načítá rychleji (aspoň to je můj dojem). Osobně by se mi více líbil IP.Board, ale ten není zdarma. Možná trochu doladit ještě to logo, jestli by to nešlo nějak vylepšit.
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Info o ladění

Příspěvek od Farky »

No, zatím je to hodně syrové. Počkám na ukončení ladění a pak uvidíme, zatím nebudu vynášet nějaké soudy.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

je to syrové, je to neodladěné, je to zkrátka ve výstavbě. Ještě to nějakou chvilku vydržme a pak uvidíme. Buď Lordovi dáme vavřínový věnec nebo jeho hlavu vystavíme na hradbách :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Proč změna?

Příspěvek od Lord »

burkut píše:Nový portál je pěkný, je to určitě změna k lepšímu, ikdyž ten starý mi přišel přehlednější, ale je to asi jen ze zvyku, palba teď načítá rychleji (aspoň to je můj dojem). Osobně by se mi více líbil IP.Board, ale ten není zdarma. Možná trochu doladit ještě to logo, jestli by to nešlo nějak vylepšit.
Burkut přehlednější v čem buďte konkrétnější. Navigace a hlavička se musí odladit. Rase provedl redesign loga. Sekce ještě správně zařadit. Každopádně to je rychlejší půjdou vkládat i videa, soukromé zprávy můžete sledovat historii.
Poslední příspěvky i pro neregistrované čtenáře se ještě dodělají.

Jinak koukám na HR a Scrat si to bude muset stejně trochu odladit. http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3851 Asi tam namastil něco víckrát.

A ostatní je už spíše jen o zvyku, kde kdo najde jaký tlačítka, atd. Farky jestli to je syrové, tak zas definujte v čem … Destroy to tady třeba krutě svým stylem zkritizoval, ale mezi řádky napsal aspoň konkrétní věci.

Osobně jsem s touto změnou relativně spokojen, protože to je určitě krok vpřed z hlediska rychlejšího enginu. Takže čistě z pohledů administrátorů, programátorů a vývojářů dobrý. Systému se určitě značně ulevilo.
Že to bude porod se tak nějak očekávalo, ale toho vy jste ušetřený. Muselo se řešit desítky věcí a stále se řeší. Nyní už jen něco vidíte, ale vymyslet to, taky nebylo jen tak.

Že konzervativní uživatelé budou remcat se očekávalo, ale kdyby nebyla z evolučního hlediska nutná změna, tak by se nic nedělalo. Mě je taky starý palbičky líto, měla dobrý módy.
V nové Palbě je možnost doinstalovat některé vhodné modifikace podle výběru, něco se už do ní dalo.
Standardně si například můžete své příspěvky ukládat a publikovat později, to předchozí verze třeba vůbec neuměla.

Vlastně se snažíme o maximálně (v rámci možností) komfortní fórum, které těžko někde najdete a pokud ano, tak sem dejte odkazy, abychom se na to pro inspiraci podívali.
Ono také všelijaké serepetičky znamenají serverovou zátěž a to je druhá strana mince. Vyšší návštěvnost sebou nese nároky na vlastní server a tím potažmo finanční náklady.
Problémy s updaty, atd. Takže já většinou ta fóra, vidím „syrová“ :)
Kdyby se Palba nechala v tom stavu co byla - zvedala se stále návštěvnost a přibývaly jí roky, zvětšovala se databáze, tak by jednoho dne nastala zákonitě neúnosná mez po všech stránkách.

Dělat vlastní systém by stálo statisíce. Migrace na vBulletin mi nakonec rozmluvili, protože potíže by byly velké. A navíc vás na to naučit, by by bylo asi ještě obtížnější. Nakonec se tedy musel vzít open-source nástupce.

Někteří říkají avatary jsou vlevo a ne vpravo. Ale zase to není nějakej náš výmysl, ale má to tak základní styl phpBB3.
Já třeba dodneška nedám dopustit na vidle XP, taky to byl dobrý systém, ale už nemá podporu.
Změna se dlouho odkládala, a nakonec Pegeucko sehnal schopného programátora, vybraly se nějaký prachy, takže za této konstelace by bylo pošetilé od toho couvnout.

Jo a ještě přes noc se bude dělat nějaká údržba – indexování, takže Palba nepůjde.

Čao!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Info o ladění

Příspěvek od Franz Trubka »

Pro me to je naprosto neprehledne, at se snazim, jak chci. Usporadani stare Palby bylo jednoznacne lepsi.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

Tak konkrétně k portálu, tak jak jsem psal před spuštěním v doupěti (aspoň o některých)
zbytečné věci, které jen žerou místo - Nejaktivnější přispěvatelé, Náhodný člen, Narozeniny, Nedávné téma (to zbytečně sune pozici článků, někam do pryč; Možná na velkých monitorech to je super, ale na noťasu o ničem)
Otravné věci - neustále vyskakující bublina při kliknutí na logo (přičemž v ní není nic co by nebylo hned vedle), funkce Zobrazení nových příspěvku je jen na portálu, přičemž u staré verze portálu to bylo k dispozici neustále. Takže zde mám na výběr - buď se vrátit zpět na portál nebo na obsah fóra a pak si dohledat, kde kdo přispěl - obojí je otravné.

Nehledě na to, že jako moderátor nemám k dispozici všechny funkce, které bych měl mít.

Takže fórum a jeho možnosti hodnotím kladně, portál hodnotím negativně, až výrazně negativně
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Proč změna?

Příspěvek od Farky »

Lord píše:Farky jestli to je syrové, tak zas definujte v čem … Destroy to tady třeba krutě svým stylem zkritizoval, ale mezi řádky napsal aspoň konkrétní věci.
Není to ještě dodělané, tedy je to syrové. Sám určitě víš co je ještě potřeba udělat, já si počkám na výsledek.
Lord píše:Že to bude porod se tak nějak očekávalo, ale toho vy jste ušetřený. Muselo se řešit desítky věcí a stále se řeší. Nyní už jen něco vidíte, ale vymyslet to, taky nebylo jen tak.
Právě že toho nejsme ušetření, protože se to dodělává za ostrého chodu. Že musíte řešit desítky věcí běžného návštěvníka Palby nezajímá. Běžný čtenář chce vlézt na hotové fórum, kde všechno intuitivně najde.
Lord píše:Že konzervativní uživatelé budou remcat se očekávalo, ale kdyby nebyla z evolučního hlediska nutná změna, tak by se nic nedělalo. Mě je taky starý palbičky líto, měla dobrý módy.
V nové Palbě je možnost doinstalovat některé vhodné modifikace podle výběru, něco se už do ní dalo.
Standardně si například můžete své příspěvky ukládat a publikovat později, to předchozí verze třeba vůbec neuměla.
Nová Palba by měla umět všechno co ta stará plus něco navíc jako bonus. Zatím to tak není, ale pevně věřím že tomu tak bude.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

skelet píše:Tak konkrétně k portálu, tak jak jsem psal před spuštěním v doupěti (aspoň o některých)
zbytečné věci, které jen žerou místo - Nejaktivnější přispěvatelé, Náhodný člen, Narozeniny, Nedávné téma (to zbytečně sune pozici článků, někam do pryč; Možná na velkých monitorech to je super, ale na noťasu o ničem)
Otravné věci - neustále vyskakující bublina při kliknutí na logo (přičemž v ní není nic co by nebylo hned vedle), funkce Zobrazení nových příspěvku je jen na portálu, přičemž u staré verze portálu to bylo k dispozici neustále. Takže zde mám na výběr - buď se vrátit zpět na portál nebo na obsah fóra a pak si dohledat, kde kdo přispěl - obojí je otravné.

Nehledě na to, že jako moderátor nemám k dispozici všechny funkce, které bych měl mít.

Takže fórum a jeho možnosti hodnotím kladně, portál hodnotím negativně, až výrazně negativně
Skelete a jaký funkce jako moderátor nemáš?

Farky něco vím, něco ne, a každý to může vnímat trochu jinak ...

Skelete, když tě štve ta bublina u loga a často jí používáš tak jí dáme pryč, no.
Narozeniny, náhodný člen atd. je možný vypnout, ale pak to bude vypadat trochu prázdně, ale na staré Palbě, taky některý bloky byly.

Zobrazení nových příspěvků, už byla řeč to se musí dodělat. A dáme odkaz někam na lištu, aby byly přístupný odevšad,
nebo do sidebaru, ale asi oboje.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Proč změna?

Příspěvek od Lord »

Farky píše:Právě že toho nejsme ušetření, protože se to dodělává za ostrého chodu. Že musíte řešit desítky věcí běžného návštěvníka Palby nezajímá. Běžný čtenář chce vlézt na hotové fórum, kde všechno intuitivně najde.
Farky ty jsi přispěl 1000 Kč, dobře, tvoje slovo beru, ale víte co by stál jinak pořádnej vývoj prachů, a kolik penězi přispěli ti čtenáři, ano někteří taky, ale furt je to zlomek.
Ale jinak něco se v rámci možností ještě dodělá a tohle není finální verze.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

Tak místo těch zbytečností na levém boku by tam mohl být seznam posledních příspěvků, tak jak na starém portálu. Aspoň bych věděl jestli je potřeba na to koukat nebo ne. Ostatně bych se pak nemusel ani přihlašovat, abych věděl co je nového.

Tak třeba nemůžu dát nikomu BAN, a už mám absťák :mrgreen:

Farky: souhlasím
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Dobře, Kamil na to mrkne, nebo se i něco vypisuje v těch sloupečkách ve středu obrazovky,
a ty se možná taky trochu upraví.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Přidávám se ke skeletovi, ty poslední příspěvky v levo by byly ideální...
Teď je tam dle mě úplně zbytečné okno s náhodným členem a narozeniny. Ono to možná bude vypadat trochu zpátečnicky, ale proč by to nemohlo v základu vypadat jak na staré palbě?
Ohledně BANu, taky by mě zajímalo jaké mám jako moderátor možnosti. Včera jsem se tu pokoušel zastavit ten SPAM, ale marně. Nevěděl jsem jak, tedy pokud to vůbec šlo. Na staré palbě by ho měl někdy kolem třicátého příspěvku, protože vlezl na místo, kde už jsem měl práva. Takhle jsem,m smazal jen dva příspěvky...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“