Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Válečné dokumenty

Sekce VÁLEČNÉ DOKUMENTY Vám přináší zasvěcený pohled na historické válečné události především dvou zásadních konfliktů, vyobrazena je 1. světová válka a 2. světová válka na DVD nosičích.

Přinášíme Vám datailní informace o zásadních bitvách obou konfliktů, o bojové technice jak na zemi, tak ve vzduchu a na moři (válečné ponorky a lodě, válečná letadla, tanky a další pozemní zbraně), o významných vojácích na obou válčících stranách a jejich zásadních strategických rozhodnutích. Všechny dokumenty jsou opatřeny českým dabingem, použity jsou jak dobové záběry, tak hrané scény, vše je doplněno o mapy s vývojem situace.
http://www.codi.cz/valecne-dokumenty.html
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Dnes bol na ČT2 ruský dokument veľká vlastenecká. 1.časť. Čo na to vravíte ? Spracovanie bolo veľmi zaujímavé a pútavé.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

rabo píše:Dnes bol na ČT2 ruský dokument veľká vlastenecká. 1.časť. Čo na to vravíte ? Spracovanie bolo veľmi zaujímavé a pútavé.
Myslíš tohle: http://www.csfd.cz/film/245456-neznama-valka/. Jestli ano, tak vynikající. Dá se kompletně stáhnout z webu. Buď uložto, nebo nějaký warez.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

zved píše:
rabo píše:Dnes bol na ČT2 ruský dokument veľká vlastenecká. 1.časť. Čo na to vravíte ? Spracovanie bolo veľmi zaujímavé a pútavé.
Myslíš tohle: http://www.csfd.cz/film/245456-neznama-valka/. Jestli ano, tak vynikající. Dá se kompletně stáhnout z webu. Buď uložto, nebo nějaký warez.
spíš todle ne?
http://www.csfd.cz/film/304466-velka-vlastenecka-valka/
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Přesně tak, to bylo ono. Poutavě zpracovaný dokument ve stylu jakéhosi "alba", kterým se listuje. Hodně hraných a animovaných sekvencí, už méně těch dobových autentických. Na dokument i celkem povedené počítačové animace, ale to už se stává pomalu standartem. Potěšili i modely techniky, hlavně té sovětské, kde hlavní roli měli T-26 s BT-7 a KV s T-34 bylo jen pár. O to větší škoda, že o lehkých tancích se na německé straně jen mluvilo a v animacích byli jen Pz.III a ne třeba Pz.II s 38(t). Jinak hodnotím celkem pozitivně.

Mimochodem, všiml jsem si dobře, že Guderianovu Ju-52 doprovázeli Bf-109 nějaké novější verze, nejspíše G? Ty ještě nebyli v roce 1941 ve výzbroji, nebo se mýlím?
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Nojo, nové zpracování. Škoda že to nemá ČT2 v archivu ivysílání. Kdybyste někdo objevil, kde na netu se to dá stáhnout, sem s tím. Doufám, že to časem někdo někde vystaví.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Pozorovatel-signalista píše:Tak na ulož.to je docela dost vyhledaných věcí, co mají v názvu "Velká vlastenecká válka"... ( http://www.uloz.to/hledej/?q=velka+vlastenecka+valka )
To je právě těch 20 dílů tohodle: http://www.csfd.cz/film/245456-neznama-valka/
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak takhle ne vážení! Žádné odkazy na různá uložiště za účelem stažení filmů, seriálů, či televizních dokumentů tady nechci ani omylem vidět! Příspěvek s odkazy na stažení jsem smazal!
ObrázekObrázekObrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

skelet píše:Tak takhle ne vážení! Žádné odkazy na různá uložiště za účelem stažení filmů, seriálů, či televizních dokumentů tady nechci ani omylem vidět! Příspěvek s odkazy na stažení jsem smazal!
Hmm, mohlo by to být uvedeno někde v pravidlech. Ale uvést web (tj. ne konkrétní odkaz) povoleno je ne (odkaz na ulozto.cz koukám nezmizel)?

Takže kdo si chce stáhnout ten první díl nového seriálu, hledejte na webu warcenter.cz. Určitě tam někdo přihodí i další díly.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Dík za upozornění. Přehlédnutí jsem napravil. Odkazy na stažení konkrétních děl z uložiště co vím legální nejsou.
ObrázekObrázekObrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

skelet píše:Dík za upozornění. Přehlédnutí jsem napravil. Odkazy na stažení konkrétních děl z uložiště co vím legální nejsou.
Já myslím, že to legální je. Protože člověku prohlížejícímu web nepřísluší posuzovat, jestli se pod konkrétním odkazem skrývá skutečně autorské dílo, které bylo někým nezákonně vystaveno ke stažení. Odpovídá tomu i ten fakt, že ještě nikdo nezrušil samotné "warez" weby. Finální zodpovědnost nese ten, kdo to na příslušný web vystavil (a ten se vystavuje riziku jen v případě, pakliže by na to někdo poukázal a dotyčný by byl vypátrán a odsouzen).
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

rabo píše:Dnes bol na ČT2 ruský dokument veľká vlastenecká. 1.časť. Čo na to vravíte ? Spracovanie bolo veľmi zaujímavé a pútavé.
Viděl jsem celkem nedávno všechny díly a zamlouvalo se mi to celé. Moc pěkné, krásná ukázka toho, že dokument se dá udělat lepší formou než jen stylem "mluvící hlavy" prokládané dobovými záběry. K tomu se autoři vyvarovali obvyklého popisu úžasných takřka bezchybných krasnoarmějců, což stále není u ruských dokumentů (ať už v TV, nebo na papíře) příliš zvykem. ČT mi tímhle zkrátka udělala radost.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Včera jsem konečně shlédl film Ghost in the shell: Innocence. Pro lidi co se jim líbil Blade Runner je jeho shlédnutí takřka povinností.
http://www.csfd.cz/film/91969-innocence/
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Vidéla jsem "Drive". Čekala jsem víc. Celý film stojí a padá na charizmu hlavního představitele, kterému sice role tichého nenápadného machra sedí, ovšem roly řidiče si moc neužije a to je právě škoda. Film by byl zajímavý, kdyby se zápletka pořád točila okolo jeho skvělého řidičského umění, ale bohužel přejde do laciného a přehnaného vymlácení veškeré bandy ve svém okolí. Dlouhé záběry vsunuté mezi jednotlivé scény by se hodily do jiného typu filmu a hlavní ženská postava má příliš často na andělské tváři trpitelský výraz. Připomíná Janu z Arcu, což se ale neshoduje s tím, že má dítě a je manželkou nějakého araba, který si vyzkoušel, snad krom teroristické akce, asi všechno.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Příspěvek od danny1691 »

za sebe doporučuji seriál Hry o trůny. První řada již proběhla na HBO a bude reprízovaná před uvedením druhé řady někdy na jaře 2012.

Výborně se drží knižní předlohy, mám přečtené dva díly a v pondělí si jedu pro třetí.

trailer http://www.youtube.com/watch?v=sDUK3KCtcGg
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Hra o trůny mě velmi překvapila - pozitivně.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Hra o trůny je jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděl. Na druhou sérii se těším snad ještě víc, než na tu Spartakovu. Jinak jeden z hlavních představitelů Sean Bean hraje taktéž v novém válečném filmu Čas hrdinů. Bohužel, ten má hodně sestupnou tendenci. Začátek je skvělý, pak přijde celkem zmatečná akce a absolutně debilně useknutý závěr. Ale jelikož už tu žádný film z druhý světový, a ještě navíc o Britech, dlouho nebyl, za shlídnutí to stojí. A pokud by někoho zajímali i jiné britské speciální operace, tentokrát letecký útok Mosquit na továrnu na těžkou vodu, doporučuji film 633 Squadron z roku 1964. Není tak známý jako Bitva o Británii, ale kvalitativně se mu možná i vyrovná. Pro milovníky letadal povinnost, jsou tam krásné záběry Mosquit (i když se jedná o bombardovací verze s přetřenou kabinou, ale to je to nejmenší).

http://www.csfd.cz/film/298092-cas-hrdinu/
http://www.csfd.cz/film/29656-633-squadron/
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

To mně se Driver naopak líbil. Hezky atmosferický a komorní filmeček, na kterém se mi zvláště líbilo, že se nejedná o typické hollywoodské "výbuchy, sex a namakaní borci", ale hlavní hrdina prostě nezjištně pomůže sousedce, pro dobré srdce supluje náhradního tátu jejímu děcku a když se tento vrátí a jde o hubu jemu i jeho rodině, zkusí mu "Driver" pomoct. A to, že nemá potřebu neustále svádět všechny holky okolo, umí nezištně pomoct a hlavně ani moment nemacharuje, jen je těžký pohodář - to se mi vážně líbí. Ale je pravda, že příliš akční třetí pětina mi taky nesedla - zvláště scény s kladivem.

Když už mluvím o těžkých pohodářích - za shlédnutí určitě stojí detektivní klasika z roku '46 s Bogartem v hlavní roli, "The Big Sleep". Nic není, jak se zdá, ale pan detektiv tím vším proplouvá s nadhledem jako dokonalý suverén, kterého snad nic nevyvede z míry.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Driver mi přišel jako nepovedený klon Kurýra.
Seriál Hra trůny je výborný, doufám že pokračování nepokazí.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

cover72 píše:Když už mluvím o těžkých pohodářích - za shlédnutí určitě stojí detektivní klasika z roku '46 s Bogartem v hlavní roli, "The Big Sleep". Nic není, jak se zdá, ale pan detektiv tím vším proplouvá s nadhledem jako dokonalý suverén, kterého snad nic nevyvede z míry.
Vytříbený vkus. Klasika "drsné školy detektivek" z Chandlerova pera převedená na plátno. A Bogartovi skvěle sedla role Phila Marlowa. Jeden z mých oblíbených filmů.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“