Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Čísla 11 a 12 série Altaya/IXO Hélicoptères de Combat: Sikorsky SH-3D Sea King a Bell 47G Sioux
Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Pánové (a hlavně tedy Veliteli, pokud jsem ještě někdy zavítáš), nevíte, kde by se daly sehnat stojánky k modelům Altaya/IXO Models Junior? Koupil jsem je z Aukra a bohužel u nich nebyly. :( Je mi jedno, jaké na nich budou nápisy, to už bych si nějak upravil. Jinak modely jsou to pěkné a dokonce přečkaly i dopravu Českou poštou až na jedno ostruhové kolečko bez újmy.
http://www.flyingmule.com/products/IX-DDIJ018
http://www.flyingmule.com/products/IX-DDIJ021
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Já to tady sleduji pravidelně, ale nezapojuji se, protože není pro mě co řešit.
Při vší úctě ke Spiderovu umění v kitaření, mě tenhle obor vůbec nebere, takže není na co reagovat.
Ostatně je to forum hotových modelů, takže by to tady správně "nemělo co dělat". Nebo jo Tony?
I když je fakt, že nebýt Spiderových reportáží, tak to tady v podstatě už dávno chcíplo.
Tyhle stojánky nejdou normálně sehnat. Ale možná výhledově budu nějaké mít. Warmaster udělal, resp. asi spíše byly zabalené do krabic, omylem na UHU stojánky s jiným popisem a údajně by měli dodat náhradní se správnými nápisy, takže by ty špatné měly být volné. Uvidíme.
Když si pak vzpomenu, tak sem hodím info. Snad budou stejné velikostně, ale to by myslím měly být.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Já to tady sleduji pravidelně, ale nezapojuji se, protože není pro mě co řešit.
Při vší úctě ke Spiderovu umění v kitaření, mě tenhle obor vůbec nebere, takže není na co reagovat.
Ostatně je to forum hotových modelů, takže by to tady správně "nemělo co dělat". Nebo jo Tony?
I když je fakt, že nebýt Spiderových reportáží, tak to tady v podstatě už dávno chcíplo.
Tyhle stojánky nejdou normálně sehnat. Ale možná výhledově budu nějaké mít. Warmaster udělal, resp. asi spíše byly zabalené do krabic, omylem na UHU stojánky s jiným popisem a údajně by měli dodat náhradní se správnými nápisy, takže by ty špatné měly být volné. Uvidíme.
Když si pak vzpomenu, tak sem hodím info. Snad budou stejné velikostně, ale to by myslím měly být.
To bys byl absolutně zlatej. Přece jen kovák není plasťák a umělé podvozkové nohy tu tíhu vcelku odnášej. Ještě navíc, když je zadní kolečko u Defianta spravovaný.
War Master by měl mýt stojánky stejný (a pokud nebude ten "nasazovaci čudl" stejně velkej, tak snadno upravitelný). Doufal jsem, že by se u tebe něco mohlo najít třeba z reklamací. Nezklamals :)

Máš pravdu, že to tady docela "umírá". Co si budeme namlouvat, je to vcelku drahý koníček a pokud se někde neprodávají modely za levný peníz (Amercom nebo minule Levné knihy), většina z nás si udělá radost jen párkrát do roka. Snažím se sem dávat všechno, co kde najdu, ale novinek zrovna moc není. Snad kromě měsíčních aktualizací helikoptér od Altaya (která většina z nás stejně nikdy nesežene) a Hobby Master (našel jsem i celkem přehledné stránky Corgi, tak snad výhledově). Ale ono se tyhle téma s plastikovým modelářstvím docela překrývá. Například teď sháním dekály z Italeráckého Hellcata, abych je nahradil na jinak celkem pěkném Easy Modelu a nejeden kovák jsem musel doladit (Amercom byl expert, obrácené nádrže, otočené podvozky...). Některým stavitelům dokonce jde jen o ten proces, dokončený model klidně prodají jako "hotovku". Takže jsem fakt rád, že to sem takhle Spider dává.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

velitel píše:........Ostatně je to forum hotových modelů, takže by to tady správně "nemělo co dělat". Nebo jo Tony?
I když je fakt, že nebýt Spiderových reportáží, tak to tady v podstatě už dávno chcíplo......
Kluci si to tady vedou tak, jak jim to vyhovuje. I postavený model je nakonec "hotový". Před časem jsem měl dobrý úmysl to rozdělit, ale byl jsem ukecán, že ne. :)

(Dopl. : Nakonec, na doporučení moderátorů jsem to zde trochu přestavěl a přerovnal.)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

p3tris píše: Co si budeme namlouvat, je to vcelku drahý koníček a pokud se někde neprodávají modely za levný peníz (Amercom nebo minule Levné knihy), většina z nás si udělá radost jen párkrát do roka. Snažím se sem dávat všechno, co kde najdu, ale novinek zrovna moc není.
Když je ta okurková sezóna, tak si dovolím menší ironickou úvahu :D Bohudík, že se někde levně neprodávají :) Zkuste si představit, že by na trhu najednou byly k dostání všechny modely, na které si vzpomenete třeba za ceny do max. 300 Kč. Je to blbost, ale PŘEDSTAVTE si to! :lol: Však vzpomeňte na Amercom, jak někteří (včetně mě) již začínali bědovat. Prostě by nás to zničilo:) Rozvod, šílenství, ústav :) Konzumní společnost nás zničí :) Akorát Spider bude nad věcí :lej: Ten své výtvory s klidem hodí do koše a začne nýtovat znovu :eek: :mrgreen: :rotuj:
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím!

Pánové, co říkáte na Velitelovu "Hru na čekanou"? Manželku už připravuju na přistání...šel jsem na to od lesa, neboť puzzle velice ráda skládá a je v tom rychlá, takže to zasílané z odkazu elektronického zpravodaje měla hotové asi za minutu. Teď jde jen o to, kdy se z kontrolní věže ozvou a kdy s konečnou platností novinka dosedne. Zatím je termín "bežnými radary" neobjeven...tak snad jedině pasivní Věrka, že by napověděla...uvidíme :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na září 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Bohus44 píše:Lol pani kedze je uhorkova :mrgreen: sezona tak co toto :shock: :

http://www.flyingmule.com/products/LX-LUFT002

http://www.flyingmule.com/products/LX-LUFT001

:lol:
A proč ne? U modelářů je Luftwaffe ´46 celkem oblíbené a u bojové techniky dělají prototypy v "bojových kamuflážích" i renomované firmy. Na fotkách zpracování nevypadá vůbec zle. Cena se pohybuje od 30 do 40 dolarů, což je taky za kvalitní model akceptovatelné. Já si naopak myslím, že firma Luft-X našla slušnou díru na trhu a i když to není můj šálek čaje, jsem docela zvědavý, s čím přijdou příště.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

No já nevím.
Typově zajímavé, ale zpracování mi přijde dost "hračkoidní". Navíc je to jen plast.
Pokud by sis nechal poslat oba, tak s dopravou, clem a DPH se určitě nedostaneš pod 2 litry za oba.
Spíš to ale bude 2,5 a to mi přijde docela dost.

Oprava a doplnění.
Tak to není plast, ale resin. Ona Mula používá pro nekovové, tedy většinou plastové, modely označení "Display model", proto jsem si myslel, že je to plast.
Nicméně je zajímavé, že se mi zatím nepodařila najít žádná zmínka o tomto výrobci. Nenašel jste někdo něco?

Apropo, při hledání jsem narazil na docela zajímavou stránku: http://www.luft46models.com/manufacture ... ctuers.php , kterou jsem neznal.
Naposledy upravil(a) velitel dne 20/7/2014, 22:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:No já nevím.
Typově zajímavé, ale zpracování mi přijde dost "hračkoidní". Navíc je to jen plast.
Pokud by sis nechal poslat oba, tak s dopravou, clem a DPH se určitě nedostaneš pod 2 litry za oba.
Spíš to ale bude 2,5 a to mi přijde docela dost.
To jsem se špatně koukal. Já myslel, že jsou to kováky a ještě navíc že bude jen pár kousků, kvůli tomu Limited Edition. Na kov mi to právě přišlo slušně detailní, jako třeba hlavně kanonů a motory. Ale na plasťák je a cena přemrštěná.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Bohus44 »

Ako tak citam prispevok od velitela a inych tak tie sumy za tieto modely su fakt :rev:
To si ho radsej kupim ako resing a poskladam vid. Spider a bude to lacnejsie :wink:
Alebo si usetrim eurace a nieco objednam u velitela :lej:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Nicméně je zajímavé, že se mi zatím nepodařila najít žádná zmínka o tomto výrobci. Nenašel jste někdo něco?
Něco málo jsem našel. Značku Luft-X má zaregistrovanou společnost Sky Media, LLC, která se mimo jiné zabývá i sociálníma internetovýma službama (The Karma Society) a výrobou deskových her (Flying The Beam). Kromě značky Luft-X má i patent na značku Luft-46. Což mě překvapilo, že tyhle dva první modely nevyšly právě pod ní. Jako X bych si představoval spíš americké X-planes.
http://www.trademarkia.com/company-sky- ... 5-page-1-2
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

To si ho radsej kupim ako resing a poskladam vid. Spider a bude to lacnejsie
A má to tu výhodu, že kvůli jakékoliv nedokonalosti modelu pak můžeš nadávat jen sám sobě. :razz:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Čísla 13 a 14 série Altaya/IXO Hélicoptères de Combat: Aérospatiale AS.365N Dauphin 2 a Boeing-Sikorsky RAH-66 Comanche
Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Bohus44 »

Tak kedze je spider74 na dovolenke :-? tak nieco zas v ramci uhorkovej sezony :eek:

http://www.flyingmule.com/products/DA-DEAG0004

http://www.flyingmule.com/products/DA-DEAG0005 a dalsie :-P

Otazka je len aka to bude zas kvalita :???:
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Bohus44 píše:Tak kedze je spider74 na dovolenke :-? tak nieco zas v ramci uhorkovej sezony :eek:

http://www.flyingmule.com/products/DA-DEAG0004

http://www.flyingmule.com/products/DA-DEAG0005 a dalsie :-P

Otazka je len aka to bude zas kvalita :???:
Kvalita bude přiměřená ceně. Resp. kvalita je docela dobrá. Samozřejmě, není to Hobby Master, ale jsou to formy firmy Sonic, které využívá např. i Warmaster.
A jejich letadla nejsou vůbec špatná.
Problém je, že tyhle modely se málokdy dostanou do nabídky u nás a tahat je z USA je trošku prodraží kvůli dopravě a dalším souvisejícím nákladům.
V Evropě jsem je totiž zatím v poslední době vůbec neviděl.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím :-)

mám dotaz, resp. prosbu "o vysvětlenou", kdo má lepší "klasické vzdělání", než já :-). Je níže odkazovaný model podle skutečné předlohy od 310. sq.? Chybí tam samozřejmě zbývající kódové označení (NN - ?). Nedohledal jsem fotografii ani nákres, tak nevím, bylo-li možné, že by létal bez něj. Jinak by se jednalo o zajímavý kus, s těmi invazními pruhy. A taky mám pocit, že v té době už v Duxfordu 310. nebyla (ale Rajlichovu knihu už nějakou dobu po zapůjčení postrádám :-/ )

http://www.flyingmule.com/products/UM-85050

...děkuju i za stručnou odpověď :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Tak jsem si myslel, že to najdu tady: http://www.czechspitfireclub.cz/?sekce1 ... &perut=310. Ale bohužel seznam neobsahuje bližší informace o "mašinách". Což je teda škoda - klub by na tom mohl zapracovat.

EDIT: Ještě jsem našel tohle: http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/1 ... oslovenska. Tj. bude to celé smyšlené. Duxford to být nemohl (v roce 1944). A pouze označení NN (bez ničeho dalšího) je dosti nepravděpodobné.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“