Válka na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od niko »

seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3771
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od seabee »

Tak těch 40 miliard USD pomoci pro Ukrajinu prošlo definitevně Senátem - Sněmovnou reprezentantů už minulý týden. Částečně (8,7 mil. USD) to pokrývá
zbraně, které byly už dodané na základě prezidentských dekretů.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Ruský plukovník ve výslužbě Michail Chodarjonok uvedl, že „jakékoli řeči o tom, že Ukrajina může provést protiútok, jsou jen velkou nadsázkou“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt

Posvítila si na něj FSB nebo jen přiblížil situaci :idea:
Názory na to můžou být různý.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11845
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Zemakt »

Jako že udělal 180 stupňovej obrat při příblížení situace během 48 hodin a názory na to můžou být různý? Ve světle rusáckého domácího dění? Dostal přes držku a šoupe nohama. Člověk nemusí být zrovna lumen aby pochopil oč běží. Trochu mne to mrzí, protože tohle vyvrací teorii, že ta jeho "nevymáchaná huba" nebyla o osobní statečnosti, ale o předem stanovených notách. Tudíž nějaké to světélko na konci tunulu. Bohužel.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od niko »

Dokazy ruskych vojnovych zlocinov.
https://www.nytimes.com/2022/05/19/worl ... tions.html

Mimochodom Ukrajincom sa na vychode nedari. Je mozne,ze sa zrutil front.
https://mobile.twitter.com/nexta_tv/sta ... 6e77IqAAAA
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11706
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Dzin »

danny1691 píše: 19/5/2022, 22:19 @Daver Tak si ho nainstaluj. Kde je problém?
Problém třeba je, že telegram je vyhodnocen jako obecné bezpečnostní riziko a proto u mého nastavení bezpečnostních politiky se na něj nedostanu. A také bych se rád podíval, co vlastně linkuješ.
niko píše: 20/5/2022, 08:34 Mimochodom Ukrajincom sa na vychode nedari. Je mozne,ze sa zrutil front.
https://mobile.twitter.com/nexta_tv/sta ... 6e77IqAAAA
Bohužel se moje mínění naplňuje. Čekal jsem to sice trochu dříve, ale to je jen slabá útěcha. :( Tak snad i po této porážce vůle Ukrajinců k dalšímu boji vydrží. Abych ale ukončil víc optimisticky, porážky se stávají a i přesto je stále možno zvítězit. V případě Ukrajiny je to ovšem odvislé od západní pomoci, ať už ve formě dodávek strategického materiálu tak ve formě sankcí na Rusko.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od danny1691 »

@Dzin a proto ho mám bez problému na iPadu a iPhone. Myslíš, že by si to Apple dal App Store jen tak?
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Polarfox »

ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11706
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Dzin »

danny1691 píše: 20/5/2022, 09:45 @Dzin a proto ho mám bez problému na iPadu a iPhone. Myslíš, že by si to Apple dal App Store jen tak?
Neříkám, že ho nemáš využívat nebo používat nižší bezpečnostní nastavení. Jen píši, že pokud používám doporučené bezpečnostní nastavení pro podobné hrozby, tak se mi nic nezobrazí. Píši to proto, že si chtěl znát důvod, proč bys musel dávat něco víc, než jen odkaz.

Bezpečnostní politiky velkých korporací k datům uživatelů jsou takové, že primárně je jejich posláním ne maximální bezpečí uživatelů, ale jejich maximální pohodlí ze kterého plyne nejvyšší zisk. Kdyby ti Apple blokoval tyto potenciálně nebezpečné weby, jak by měl v souladu s doporučeními, používal bys ho, nebo bys přešel ke konkurenci, která to nedělá? Apple si jednoduše vyhodnotil, že případný problém ho nebude finančně trápit tolik, jako to, když uživatelům omezí k těmto bezpečnostním hrozbám přístup. Toť vše.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od niko »

Dzin, Danny: Ak suhlasite chlapi, rozsudim vas. Väcsina ludi tu Telegram nema a teda realne nevidi, co danny postuje. Skoda je teda hlavne na jeho strane, kedze to, co nam chce ukazat, nikto nevidi. Ak chce teda zvysit zaber svojich prispevkov v publiku, bude robit screenshoty, ak mu je to jedno, tak nech to dava tak ako doteraz.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Daver »

niko píše: 20/5/2022, 10:22 Dzin, Danny: Ak suhlasite chlapi, rozsudim vas. Väcsina ludi tu Telegram nema a teda realne nevidi, co danny postuje. Skoda je teda hlavne na jeho strane, kedze to, co nam chce ukazat, nikto nevidi. Ak chce teda zvysit zaber svojich prispevkov v publiku, bude robit screenshoty, ak mu je to jedno, tak nech to dava tak ako doteraz.
bych ještě doplnil, že když už sem dává Podoljaka, tak by mohl dát aspoň stručnej výcuc co tam říká neb já rusky neumím :D (a dostávám bídu, když sem dám něco v angličtině a zapomenu dát překlad :D )
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od niko »

Daver: Asi tak. Danny, tu nie si na AK, tu malokto rozprava po rusky a ma nainstalovany Telegram, tak by nam dost pomohli screenshooty a preklad.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Ach jo, když sem dával Podoljaka, tak ho Dzin zkritizoval, že to je ruská propaganda.

Jinak mi ten odkaz na Telegram taky nejde, protože to už je asi uzavřená skupina. Takže nevidím ani případné fotky.
No důvod tohoto kroku mi je asi jasný. Je to už kanál teroristů, že jo :-?

Jiný telegramový kanály mi jdou zatím bez problému. Kluci jen aby tady Danny něco nedával a nebyl náhodou nařčen, to už je lepší když vlezete na AK.
U mluveného slova to lze pochopit, ale u telegramu si můžete ruský text okopírovat a přeložit sami.

A zase mají někteří problém s bezpečností, přitom to je šifrovaná komunikace, i když možná máte obavy o citlivé údaje, ale s tím měl problémy spíše WhatsApp.

Ruské úřady nedokáží Telegram blokovat, přes VPN lze obejít. To může jen majitel, který je sice Rus, ale emigroval, naopak učinil věci, aby zlepšil přístup, a odmítá předávat identifikační údaje úřadům - i to se může časem změnit. Naopak tam zablokoval Sputnik. Běloruské opoziční kanály jsou naopak dobré.

ALE problém s ním měly i jiné státy, např. Německo, protože pravicoví extremisté Telegram používali, aby organizovali demonstrace proti vládním pandemickým politikám.

Takže agenda dezinformátorů se přesunula na méně regulované kanály sociální sítě Telegram. To je výsledek blokování webů a snahy „Ministerstva pravdy“.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jo ... 230705_pik
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Vestly »

Twitter funguje tak isto, bez registracie sa ti NSFW obsah neotvori. Ak niecomu nerozumies, tak existuje ctrl-c, ctrl-v a google translator.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Daver »

Ano, taky nechápu co má furt Julesak za problémy s krátkým anglickým textem, co jsem už párkrát dal bez překladu (hlavně protože jsem byl na mobilu a překládat to na mobilu neni uplně rychlé zvláště v práci)

Tak buď jsme pokrytci a vadí to jen z jedné strany a nebo je to pro všechny stejné. ( k tomu překladu, sám jsem si několik telegramů překládal, ale prostě ten jazyk mordoru google translate/Lindat/DeepL to nedává zas tak dobře a proof reading si oproti anglickému textu neudělám aby mi to dávalo smysl)
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11845
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Zemakt »

Jen technická, když jsem byl ještě u firmy tak nám byl telegram z centra pro jistý druh komunikace přímo doporučen. Narozdíl od whatsappu. Neoficiálně samozřejmě.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4103
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od jarl »

Davere, vkládat na Palbu zkopírovaný text v cizím jazyce bez překladu je prostě zakázané tak se s tím konečně smiř. Pro videa, oskenované dokumenty a obrázky ten zákaz neplatí, i když je samozřejmě lepší je dávat i tam.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Daver píše: 20/5/2022, 12:46 Tak buď jsme pokrytci a vadí to jen z jedné strany a nebo je to pro všechny stejné. ( k tomu překladu, sám jsem si několik telegramů překládal, ale prostě ten jazyk mordoru google translate/Lindat/DeepL to nedává zas tak dobře a proof reading si oproti anglickému textu neudělám aby mi to dávalo smysl)

Davere, jaký pokrytci? Vadí nepřeložený anglický, aj ruský text, či jakýkoliv jiný nepřeložený. Já třeba zase s angličtinou až takový problém nemám, ale pravidla tak byla kdysi nastavena. VÍM, že mladší generace už tento jazyk umí, naopak starší generace zase ruštinu. Hlavně by to tady za chvíli kdokoli tapetoval anglicky, a to taky není dobrý.

DeepL mi přijde jako lepší translátor než google. Co mají překladače problémy, tak hlavně s ukrajinštinou. Ruštinu překládají mi přijde docela dobře. Ukrajinština je ale „ruský nářečí“, jako před deseti lety, lidi ani nenapadlo, že to bude potřeba, a málokdo tento jazyk ovládá, a problémy s tím měli i na samotné Ukrajině. Pak začali měnit i názvy na mapách, a dnes nás školí, jak se má psát Kyjev.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: Válka na Ukrajině

Příspěvek od Daver »

Co se tyce překladaču
doporučuji pro strojový překlad tuto stránku

https://lindat.mff.cuni.cz/services/translation/
Je tam i odkaz na Česko-ukrajinsky překladač. Funguje, překládal jsem s nim ten rozhovor s Cooperem, který byl…v ukrajinstine
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“