Stránka 118 z 118

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 26/6/2026, 22:06
od pjaro77
Asi by mal odtiaľ vystúpiť.

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 26/6/2026, 23:24
od Lord
Hele v poho, nesnižuju Bednářovu odbornost, ale proč někdy tak vehementně kecá do politiky ?
Chápu, že to je často spojené, ostatně na Palbě děláme to samé, ale jde snad jen o míru.
Snad je to i jeho vehementní povahou, někomu sedne více, někomu méně.

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 00:02
od Pressburger
Fedorov: Válku nevyhrají tanky, ale data, AI a rychlost rozhodování
zdroj: https://www.armadninoviny.cz/fedorov-va ... ovani.html

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 09:49
od Lord
Jo zajímavé nadpisy, ale chápat celou komplexitu nebo doktrínu NATO, a učit se jen od Ukrajinců!
Všechno přebírat podle jejich specifických podmínek, není taky úplně dobrý. Ale názory jsou vždy různé.

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 10:54
od pjaro77
Na rovinách by som radšej preberal od nich skúsenosti. Minimálne v otázkach pozemnej armády, schopnosti likvidovať pozemné jednotky a PVO obrany pred raketami a dronmi. Výstavba senzorových sietí a BMS systému pre celkový prehľad na bojisku sú kroky správnym smerom.
Boj v horách je niečo iné, tomu sa oni nevenujú.
Europe nemôžu radiť ani v letectve, keďže sami majú malé, bez stealth lietadiel, bez vzdušných tankerov.

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 12:50
od NagyAttila
Lord píše: 27/6/2026, 09:49 Jo zajímavé nadpisy, ale chápat celou komplexitu nebo doktrínu NATO, a učit se jen od Ukrajinců!
Všechno přebírat podle jejich specifických podmínek, není taky úplně dobrý. Ale názory jsou vždy různé.
Najpodstatnejsia je vedomost, ze vojnu vyhrava neobmedzeny pocet efektorov schopnych likvidovat zazemie a hospodarstvo. Dovtedy ovsem musi armada ubranit pozicie .

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 12:55
od Lord
No jasně, co si myslíte, že by měly dělat středoevropské armády, a jak budou ze začátku konfliktu operovat ?
I o tom to je. Potom se možná fronta nějak vyčerpá, ale vzdávat se a stahovat kalhoty před brodem, protože zrovna Ukrajina se dostala do bažiny a vede to jak vede momentálně. To si máme brát příklad ? Je třeba počítat ale se vším, to zase jo.

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 14:05
od pjaro77
No určite nie len sa brániť a spoliehať sa, že to vyrieši poslanie jedného/dvoch BUU na pomoc ako má predstavu istý pán tuná.
Armády musia zasahovať nepriateľské ciele v zázemí od začiatku. Rusák napríklad vedie brutálnu vojnu, nezaujímajú ho vlastné straty na bojisku. Ale zaujíma ho, keď mu doma exploduje priemysel a že je ohrozená Moskva. S takou variantou pôvodne nepočítal, prípadne len s nejakými menšími akciami blízko hraníc.

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 16:16
od Pressburger

Re: Budoucnost tanků OSSR

Napsal: 27/6/2026, 18:04
od Lord
Dobrý jak upozorňují ve videu jenom na výhody z tlampače.