Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Stuka »

:D Takže to nebyl jenom můj pocit, že nám Palba trošku zdechla?
Přátelé, tuším mně tato veselá etuda přesvědčila, že sem budu muset dát zase nějakou svoji práci a trošku to tady rozhýbat. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

No o válce v Sýrii jsem chtěl něco napsat já dnes večer. Ale musím si to rozmyslet. Vrátil se mi kámoš, takovej dobrodruh který se debil poflakoval u povstalců asi 3 týdny. Vylezli z něj velmi zajíamvé věci. Ale nevím jak to zpracovat.....

No jestli TI šlo jen o tuto misi, tak je splněna. Bylo to opravdu živé :twisted:

Stuka - to není vůbec špatný nápad. Ale proč zdechla byly dovolené prázdniny, jinde je to chcíplé taky. Prostě nic se neděje.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

Jersey - nene, takto ne.... neblbni. Jaromír
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jersey.se »

A co jsem měl na takový výkřik říct? Vždyť v překladu řekl že jsme všichni nicky, které by umlátil svým pyjem kdykoliv by chtěl, ale protože je nad věcí, tak nás nechává žít v naší nevědomosti. Sorry, ale přestože si někdy jeho články rád přečtu, nepovažuji je za lepší než celé řady jiných přispěvovatelů, spíš mi připomínají styl Blesku, protože dramatizuje za každou cenu.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Destroy: Abych použil tvého příměru...kdyby jsi byl hrdej malamut, tak si stojíš za svým a necháš to proplout kolem sebe (ať už by jsi měl pravdu nebo ne). Kdyby jsi byl hrdej malamut, tak si myslíš svý a nevyvyšuješ se nad ostatní (ať už je to oprávněno nebo ne). Kdežto ty funguješ stylem zákeřnýho ratlíka, co si ale myslí, že je větší než doga.

Jako malamut jsi sem mohl dát článek, u kterého by proběhla úplně stejná diskuze, jen bez těch hádek okolo dovětku. Jako zákeřnej ňafající ratlík jsi sem hodil článek + zcela záměrnou provokaci/urážku.

Neboli mohl jsi rozvířit vody v pozitivním smyslu, ale to ti prostě nedalo. Považovat za úspěch to, že jsi to tu rozhádal a zapomnělo se díky tomu dočasně na Sýrii, tak to je opravdu hodno toho pomníku.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Stuka »

Ale ne Polare, vůbec se to tady nerozhádalo. Berme to s humorem, takový účel to splnilo a jde se dál. :D

Pátrač
Vylezli z něj velmi zajíamvé věci. Ale nevím jak to zpracovat.....
Takže si ho opil a hošan vyzvonil i to co neměl, Abys nedopadl jako Salman Rushdie. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Alfik »

Eeech, vzali jste si jen bod 2), ač je pro mě celkem nedůležitý, a na bod 1) jen jeden ohlas? Asi je to pro vás podstatné, ten "spor" s D., více než odbornost :rotuj:
Odpovím na oba: Ad bod 1), tzn. "čekání" na odborníky.
Hele, já se opravdu za odborníka nepovažuji. Kdykoli mě napadne jakékoli téma, na které bych něco mohl napsat, zjistím, že to už na Palbě je, a lepší než bych napsal já. Nečekám na odborníky, ve smyslu v jakém to bylo použito proti mně, ale prostě znám své možnosti a schopnosti, a nevidím je zas až tak velké. Za to skoro půlstoletí co se každé ráno vidím v zrcadle, už jsem si do pitomců musel vynadat nesčetněkrát. A moje paměť funguje asi tak stejně jako u každého - tzn. pokud "něco" na Palbě vidím, vybaví se mi související věci které jsou jinak v klidu a míru zahrabané někde vzááádu na hardisku, až tam co jsou vzpomínky na šťastné hry na prolízačce. Tak to sem napíšu. Na článek to ovšem není.
Ad bod 2), asi takhle, já mám asi vyšší strop nasírání, takže mě nevadili ani ti, kteří byli vyjmenovaní coby zabanánovaní. Vadí a vadila mi ta pí co nepokrytě obhajovala nácky, nevadí mi snahy o výklad dějin prvního tis. ve smyslu Říše Velkoslovenské. Tím se bavím. A nevadí mi ani pokud je někdo tak zaslepen antirusismem, že jej cpe do každého článku, stejně jako když je někdo tak nadšený výrobky jedné fy že je to cítit z jeho článků. Naopak - díky tomu máme dobře zpracované témata, která by tu jinak chyběla - vč. toho Velkoslovakismu. Nebo severských letadel. Proto nejsem moderátor - byl bych moc měkkej :)
Na druhou stranu: pokud bych nějaký článek napsal, nevadila by mi kritika ani neg. ohlasy v diskusi, ale osobně by mi těžce vadilo mazání v samotném článku, v tom D. rozumím. To je vše, co jsem napsal - a nemám proč to měnit. Jen to. Jen že D. rozumím. A to je taky důvod toho, že jsem proti "zabírání" témat pro jedn. autory - já soobně si myslím, že je zapotřebí mít o každém tématu několik článků, nejlépe proti sobě navzájem kontroverzních.
Ještě slovíčko ke "stavu" Palby: Palba nechcípá, naopak. Ovšem, celkem logicky, stoupá úroveň jak článků tak i disk. příspěvků, tak, jak se každý může poučit z toho, co tu už je. Znovu - je to logické - každý z nás přece stojí na ramenou obrů. Jen tak dosáhneme ke hvězdám. Ovšem, to má logicky za následek menší frekvenci objevování se nových článků. Jednak už lidé nepíší to co už tu je, a jednak každý píše kvalitněji než před několika lety. Může mě sice štvát cirkus kolem Sýrie, ale u mně osobně se do toho promítá jiná, mimoPalební činnost, která má s muslimským světem co dělat (voz můj přísp. k dřívějším bojům, prostě ne všechno co se dozvím sem můžu dávat). Takže do toho nekafrám, čtu ale nepíšu tam, a čekám na články jako byl ten od D. Ony zas přindou :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Alfíku lehce mi zvedáš adrenalin v krvi. Destroymanovi nikdo neupravoval článek, ale pouze onen přílepek, jenž měl rozpoutat flame. A pokud ten článek zde bez tohoto přílepku nechce mít, tak ať jej zde nemá. Jeho věc.
a ještě jednu poslední věc : pokud se bude i nadále chovat tak, jak se choval během posledních 24hodin, tak mu dám BAN. Bez milosti, bez keců. A stejně tak budu postupovat vůči komukoliv, kdo se bude chovat obdobným stylem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Alfiku, nu je to široký, takže bych musel odpovídat v bodech. Zatím napíšu asi tohle, co nevadí jednomu, může vadit druhému. Záleží co je tvoje tak trošku "srdeční záležitost".
Jelikož se na Palbe scházejí různé nátury, tak je těch "třecích ploch" více. To je jako v životě, s někým si sedneš víc, s někým méně.
Ale aby jsme se vzájemně neporafali, tak by se měla dodržovat aspoň elementární slušnost. Já snesu určitou míru urážek, třeba i ostatní, ale prostě na něco se musí reagovat a pak je z toho flame.
Alfik píše:Ještě slovíčko ke "stavu" Palby: Palba nechcípá, naopak. Ovšem, celkem logicky, stoupá úroveň jak článků tak i disk. příspěvků, tak, jak se každý může poučit z toho, co tu už je. Znovu - je to logické - každý z nás přece stojí na ramenou obrů. Jen tak dosáhneme ke hvězdám. Ovšem, to má logicky za následek menší frekvenci objevování se nových článků. Jednak už lidé nepíší to co už tu je, a jednak každý píše kvalitněji než před několika lety.
S tímto souhlasím. V podstatě v první etapě se Palba rozvíjela extenzivně, to znamená psalo se a diskutovalo o všem možném povrchně. Druhá etapa, zkvalitňování, používali jsme i termín "profesionalizace" - zaplňovala se bílá místa, lepší články, i kvalitnější diskuse. Třetí etapa - intenzivní rozvoj. Jenže i ten má své meze.
Jsme fórum, takže buď se zde sporadicky objeví fundovaný komentář, nebo se diskutuje aspoň po čem je zrovna poptávka.

Uvažoval jsem i o redakčním systému jen pro články. Ale Palba si kdysi založila popularitu na tomto stylu a systému. No a místo na trhu si našla.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Alfik »

Skelete, rozumím. Je dobré slyšet i druhou stranu sporu.
Lorde, souhlas (s tím o slušnosti apod.), a jak jsem napsal - proto nemůžu být adminem :) byl bych měkký.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

Alfik - kvalita psaní není jen o tom jestli jsem v oboru génius. Já vlastně nemám mimo dobu měděnou nálevkovté poháry jsou moji favorité a země Koruny české nic, co by mě až tak zajímalo. Jde o práci s literaturou a tu si díky možnosti pracovat v univerzitní knihovně v Olomouci dokážu zajistit a co nemám tam, mi sežene Pozorovatel -signalista na Masarykově v Brně.

Takže u mě je to spíše otázka co mě zaujme a jestli mě to zaujme natolik, abych se do toho pustil. Výsledky znáš. Navíc se nebojím si požádat o pomoc - profesionální archeology, kurátory muzeí a nebo vysokoškolské profesory. Některé práce než jdou sem čte několik lidí a hodnotí jejich věcnou správnost. Proto jednou dám práci o pravěké pevnosti a jindy o pěchotních zbraních pro prvorepublikovou pěchotu. Oboje ale pustím až když si jsem jistý, že není co dodat a hlavně po ověření fakt.

Tyto možnosti má mnoho lidí.

Snažím se neprovokovat- i když se občas neudržím - a neřešit drobné šrámy které v diskusích utrpím - proto je mi líto ztraceného tématu, je mi líto roztržky a je mi líto i diskuse kam, že to Palba směřuje,když se mi zdá, že se vlastně nic zvláštního nestalo.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kacermiroslav »

Pátrač píše:Proto jednou dám práci o pravěké pevnosti a jindy o pěchotních zbraních pro prvorepublikovou pěchotu. Oboje ale pustím až když si jsem jistý, že není co dodat a hlavně po ověření fakt.
A toto je právě problém Pátrači:-))) tvé články jsou fakt tak dokonalé a obsahově plné, že k nim už v případné diskusi těžko něco doplňuje:-( fňuk:-( A psát za každý z nich obdivné WOW, se mi nechce, i když by si to zasloužilo hned 100x
Musíš prostě trošku rozvolnit tu kvalitu, abychom i mi ostatní mohli něco doplňovat:-)hihihi
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11900
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Zemakt »

Ba, Ba. "Kuřbuřtů" je kolem více než dost. Nicméně, s ohledem na v Pátračově článcích zmíněnou kulturu popelnicových polí, kterou mám téměř za barákem, jsem nucen si doplňovat vzdělání. Jinak k předchozí diskuzi,..ač posilněn flaškou vína. Pánové "málo honíte"!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Je fakt, že Pátrač nastavuje svými články laťku hodně vysoko. To mu na druhou stranu dává na Palbě vysoký kredit a respekt, takže dokáže z této pozice spory urovnat.
Vybírá si témata, o kterých já a ostatní čtenáři tolik neví, nebo je zpracuje téměř dokonale, že se těžko na něco zeptat a doplnit. Rozsahem semestrální práce, možná i bakalářská.

Pak jsou zde články, které zase nejsou tolik obsáhlé, no tak se tam o to víc může rozjet diskuse, v tom já vidím skoro přímou úměru. No a pak jde chytit někdo „na švestkách“.

No a pak jsou témata, kterým „rozumí skoro každý“. Takže proč to občas neodlehčit?

Palba už se prostě nemůže propadnout někam jinam, to hlídají globálové, často i vynikající článkaři. Já vidím jejich výkony a musím pochválit. Jenže těch oblastí kam a jak dál expandovat už mě tolik nenapadá, a lidské zdroje jsou omezené.
Tolik asi k tomu „Kam míří Palba“ :arrow:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Bleu »

Lord píše:Ale jo, jede se dál, víš Pátrači člověk bude mít vždy tak trochu pocit, že by to mohlo bejt lepší. Proto je tady toto vlákno, aby čas od času proběhla zpětná vazba, lidi sem napsali své názory, a nějak se ten směr korigoval.
Víte ono to je docela všechno složitější. Palba na začátku zdaleka neměla elaboráty typu Pátrače, ale proto šlo i v diskusi leccos doplnit na podobný úrovni. Jenže Pátračovi články mají takový level, že to je pomalu na akademickou oponenturu.
Nevím zda to neodrazuje i mladý od psaní něčeho kratšího, takže tady není nakonec nic. Ale nemělo by to být důvodem. Vstřícnost ve směru vašich prvotin je nadále!
Na druhou stranu už těch nejznámějších „bílých míst“ moc není, o kterých by se nepsalo, nebo nebyla diskuse. Takže je zde i určité nasycení. A obecně je známo, že pokud dojde k saturaci trhu (informací), tak již nelze docílit zvyšování prodeje, či v našem případě k plodné diskusi. Tak to vidím z hlediska přirovnání aspoň já, a kdo zná průběh saturační křivky se pak nemůže divit určité stagnaci. Ale podle mě se to daří také neustále překonávat přeci jen novými věcmi, i novými autory!
Dále od té doby, co se utlumilo tlachání, se snížila o něco návštěvnost, ale to je holt daň za „profesionalizaci“. Vyšel jsem vstříc těm aktivním lidem, kteří se sem nechodili jen bavit. Článkařům, moderátorům, a oni nyní očekávají věcnou diskusi. Je to těžké, ale ne tragické :D
Takže je to vývoj, pokud probíhalo kdysi extenzívní „zvelebování palby“, tak nyní to je intenzívní. A už nevím co ještě víc vymáčknout! Snad určitý potenciál má Bleu ve své „civilní sekci“. Mě třeba trošku mrzí, že zde nejsou lidi na starý Řím, antiku nebo středověk. Na druhou stranu to asi dělají jiný weby lépe. Přivítal bych taky více článků o moderních zbraních. Ale holt všechno to je tak nějak o lidech, jejich času a zájmu. Těch, kteří znají, píší články a ještě odborně diskutují je holt jako šafránu.
Sypu si popel na hlavu, ale teď jednak není příliš času a hlavně a především zrovna nesedím na tématu, které by mi přišlo nějak zásadně zajimavé. A abych sem házel články založené na pár poznámkách co mám v sešitě, notasu nebo jinde - to by asi taky nebylo úplně vono.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Stuka »

Zapomněls napsat : Lord píše ze 7.5. :D
Ale jsou to pořád živá slova.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

No jo Bleu a Stuka to mohli pravda posunout ve svých sekcích. Tak snad někdy v budoucnu. Stuka ten článek o fyzice už sem mazej dát!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Stuka »

V architektuře je teď něco ode mně aspoň o Padově. Podle mého - zajímavé. :D Snad to někoho potěší.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

No ohlasů to zatím moc nemá :) Ale snad časem... první vlašťovka ještě jaro nedělá :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Stuka »

První chcíplá vlašťovka. :D
Radši se vrátím k fyzice nebo k vojenskému a historickému tématu.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“