Vtipy

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Vtipy

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Feierabend, Ladislav Karel a Bilíková, Magda, ed. Politické vzpomínky III. Vyd. 2., upr. Brno: Atlantis, 1996. 503 s. ISBN 80-7108-125-6. str. 55.

Ministr financí Feierabend o své státní návštěvě Severního Irska:

Do Severního Irska jsem odjel jako zástupce vlády na oficiální návštěvu 14. listopadu 1943. V Belfastu jsem byl přijat se všemi poctami a ministerský předseda sir Vasil Brook uspořádal na mou počest oběd. Byl jsem v hrozných rozpacích, když při přípitku na budoucí svobodné Československo končil slovy: "Polib mi prd..." Totéž se přihodilo v belfastském Penklubu Viktoru Fischlovi z ministerstva zahraničních věcí, který mě doprovázel. Zdálo se, že se celý Belfast naučil této větě k našemu uvítání a k osvědčení svých sympatií k naší republice. Dověděli jsme se, že učitelem byl Jan Masaryk, když tam byl návštěvou.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Destroyman »

Něco podobnýho se stalo na americké ponorce Barb v květnu 1944. Barb u Kurilských ostrovů potopila nějakou loď a velitel Eugene Fluckey nařídil, ať námořníci vytáhnou nějakého trosečníka pro zpravodajské účely. I stalo se, Japonec, který v ledové vodě vypadal relativně nejživěji měl kliku a byl zachráněn. Pak si ho vzali do práce Američané, kteří živého Japonce ještě nikdy neviděli. Usušili ho, nakrmili, napojili, vyfotili se s ním a začali ho učit první anglická slovíčka... Asi za hodinku si ho nechal Fluckey předvolat a s pomocí rukou, nohou a jedné stránky anglicko-japonského fonetického slovníku hodlal zahájit výslech. Milý Japonec věděl, že má co do činění s velkou šarží, a proto zkřížil ruce na prsou, hluboce se uklonil a k všeobecnému veselí uctivě pozdravil kapitána: "Fuck yourself you motherfucker."
No, nakonec to dopadlo takřka idylicky. Japonec byl hlava otevřená, slušné jednání dovedl ocenit a poměrně přesně nakreslil do mapy systém minových polí a letišť. Znal dokonce i přibližné časy a trasy leteckých protiponorkových hlídek. Za odměnu byl uvězněn v přední torpédové komoře, torpédisti mu dělali bachaře a ostatní námořníci nosili Japoncovi pochoutky a cigára. Protože se pracovitý syn Nipponu nudil, řádně tam uklidil, pečlivě vycídil všechny ventily, pochytil další anglická slovíčka a požádal o raport u velitele. Fluckey byl zvědavý, co mu ještě chce a byl opravdu překvapený, když slyšel, že Japonec už relativně slušnou ingliš žádá o vstup do US Navy a chce se stát torpédistou! A tak Fluckey nacvakal na psacím stroji, že desátník Sandži Kitojima alias "Kito" se po zbytek plavby stává řádným torpédistou USS Barb, dal tam razítko, oba to podepsali a - bylo. Barb torpédovala ještě tři japonské lodě, přičemž Japonec torpéda promazával a nabíjel. Inu, cesty Páně jsou opravdu nevyzpytatelné... :D
さようなら。
Uživatelský avatar
Lucius
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 182
Registrován: 7/10/2011, 11:52
Bydliště: Slovensko

Re: Vtipy

Příspěvek od Lucius »

:shock: Tak to je neuveriteľné. Čo sa stalo s dotyčným japonským samurajom po vojne? Resp. prežila ponorka vojnu?
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Destroyman »

Pokud vím, tak samuraje vyložili v Pearlu a jeho další osudy mi jsou bohužel neznámé. :(
Ponorka válku přežila, nikdo na ní nezahynul ani nebyl raněn a Fluckey se na ní dokonce stal nejúspěšnějším americkým ponorkovým velitelem. Za pět hlídek potopil 17 velkých lodí včetně letadlovky a křižníku (plus desítky trawlerů, sampanů, remorkérů a podobné drobotiny). Za čtyři hlídky Fluckey dostal Navy Cross a za jednu Medal Of Honor. Na poslední hlídce byla Barb vyzbrojena mobilními raketomety a tím se stala první americkou raketovou ponorkou. Nutno podotknout, že raketometů si Fluckey pořádně užil, když řádil jako černá ruka na pobřeží Hokkaida a v přístavech jižního Sachalinu. Na Sachalinu dokonce komando z Barbu vyhodilo do povětří vlak. Po válce Barb přestavěli na tzv. Guppy 1 (méně torpéd, více akumulátorů, nová věž se šnorchlem) a prodali do Itálie, kde sloužila až do 70. let. No a protože je to tu sekce Vtipy, dám sem ještě jednu veselou příhodu právě z té hlídky s raketomety:
Japonci neměli tušení, že řádění má na svědomí jen jedna ponorka a tak Rádio Tokio hlásilo: "U severního pobřeží Japonska operuje silný americký námořní svaz. Kaikoban č. 112 byl potopen dělostřelbou několika válečných lodí. Pevnost Nišinotoro ostřelovaly nejméně tři křižníky. Americký letoun bombardoval civilní vlak, zahynulo 150 žen a dětí (to byla propaganda, ve skutečnosti byl vlak nákladní - pozn. D). Pět bitevních lodí čtyři hodiny ostřelovalo pevnost Širitori. Hokkaido je připraveno zahnat nastávající americkou invazi do moře."
Američtí novináři šíleli a chtěli po Nimitzovi podrobnosti. Jenže chudák Nimitz nevěděl vůbec nic. Tak si zavolal svého ponorkového admirála Lockwooda a zeptal se ho, jestli o tom náhodou nemá nějakou povědomost. Lockwood se poškrábal na hlavě a rozpačitě řekl: "To musí být Barb, Chestere..."

No a nakonec dodám ještě něco pro sběratele českých námořníků Stanislava. Na Barbu sloužili námořníci Emil Novák z Wisconsinu, Vilém Mašek z Virginie a František Sever z Iowy.
さようなら。
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vtipy

Příspěvek od Alfik »

Co se stalo se Sandži Kitojimem po vylodění a po válce, není známo. Je pravděpodobné, že po vytěžení zpravodajci (což asi moc času nezabralo, nebyl to důstojník nebo osoba s vysokými politickými či hospodářskými styky) byl umístněn v některém zajateckém táboře, a pokud se po válce nevrátil do Japonska, tak nejspíš požádal o am. občanství.
Častým problémem u dohledávání Jap. je, že mají rel. malý počet příjmení - takže se často duplikují (Kitojimů muselo být mraky i v rámci jednoho tábora, aniž by byli příbuzní). Takoví Suzukiové by mohli vyprávět :D To je dáno tím, že příjmení pro všechny obyvatele se zavedla císařským výnosem až v éře Meidži, do té doby je nosili pouze samurajové a dajmjóové.
Takže si často dávali stejná příjmení - Od řeky (končící na -ua, v angl. -wa), Od hory (-šita), Z ostrova (v č. -žima nebo -zjima, v angl. -jima, v obou verzích není výsl. přesná), nebo podle přírodnin - Kapr (-koi), anebo právě Okoun, oblíbená to ryba mňam :) (Suzuki)...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Vtipy

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Vtipy

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Trismegistos píše:Obrázek
Koukám doslovný výklad Bible. :D
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Vtipy

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

Vyhynutie dinosaurov spôsobil....
Obrázek
Cassius Chaerea píše:Koukám doslovný výklad Bible. :D
Veď tak sa to žiada, či nie?
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vtipy

Příspěvek od Alfik »

Alchymista píše:
Cassius Chaerea píše:Koukám doslovný výklad Bible. :D
Veď tak sa to žiada, či nie?
Jen technická, když už jsme v těch vtipech: Podle Bible doslovně, pokud vás navštíví nějaká VIP bytost, tak u vidiny odměny od ní, je-li tato slovně napadána davem, máte tomuto davu vydat své dvě dcery, dosud panny, aby s nimi dělal co chce. Za to budete zachráněni, až tyto bytosti zničí vaše město (dodnes není zcela jasné co se stalo, domněnky jsou v rozmezí od výronu plynů a násl. požáru až do atomového výbuchu :razz: ), akorát by se vaše žena nemusela ohlížet.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Vtipy

Příspěvek od Trismegistos »

Alfik píše:
Alchymista píše:
Cassius Chaerea píše:Koukám doslovný výklad Bible. :D
Veď tak sa to žiada, či nie?
Jen technická, když už jsme v těch vtipech: Podle Bible doslovně, pokud vás navštíví nějaká VIP bytost, tak u vidiny odměny od ní, je-li tato slovně napadána davem, máte tomuto davu vydat své dvě dcery, dosud panny, aby s nimi dělal co chce. Za to budete zachráněni, až tyto bytosti zničí vaše město (dodnes není zcela jasné co se stalo, domněnky jsou v rozmezí od výronu plynů a násl. požáru až do atomového výbuchu :razz: ), akorát by se vaše žena nemusela ohlížet.
Ono to má ještě pokračování večer v jeskyní. Se svými dcerami si dáte medovinu či vínečko a nakonec rodinní sexík. Tak si tak říkám, že oni ti kněží co praktikují sex s dětmi vlastně za nic nemůžou. Písmo svaté je hold písmo svaté. :D
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Re: Vtipy

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Alfik a Trismegistos - je hezke, ze se snazite napsat neco humorneho, bohuzel se sami sebe svou vlastni neznalosti vystavujete posmechu.
Radobyvtipalek bude brat Bibly doslovne a vyzobkavat z ni jednotlive pasaze. Clovek uvazujici si uvedomuje kdy a kde byla kniha napasana a podle toho s ni bude "pracovat". V nekterych koutech sveta plati "host do domu, Buh do domu" a bezpecnost hosta je pro hostitela nadevse. A nekde v tehle koutech sveta plati, ze zeny jsou castokrat chapany spise jako "majetek" muze - nejdrive otce a pak manzela. A kdyz si tyhle veci date dohromady panove, tak bude jasne proc se Lot zachoval jak se zachoval i kdyz my se dnes muzem chytat za nos.
Vtipkovat se musi i na ucet Cirvki ale chce to trochu vice nez si jenom precist pasaz Bible a otrocky ji prepsat a vydavat to za vtip.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

Abrams - ono je to sčasti (a nie malej) plným právom. Proste nie je možné sa držať prežitých, zastaralých a nezmyselných náboženských dogiem starých nejakých dve tisíc rokov v meniacej sa spoločnosti a predpokladať, že napriek tomu zostávaš (myslím cirkev) nejakou morálnou autoritou. Druhá vec potom je morálka vysokých cirkevných predstaviteľov...
Ale to už nie je na zasmiatie, skôr naopak.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Vtipy

Příspěvek od Trismegistos »

Abramsi - posměchu hloupých a zakomplexovaných jedinců se vystavuji moc rád, dělá mi to dobře na zažívaní. Co se týče tebou zmiňovaného dobového kontextu jsem si ho vědom a nepochybuji, že si ho je vědom i Alfík. V bibli respektive v povoleních knihách ze kterých se skládá se dá najít spousta pasáži nad kterými nezůstane jedno oko suché, jen se střídá důvod. Jednou je to pro hovadiny co obsahuje - tam se zasměji, a podruhé pro hovadiny, které jsou páchány ve jménu boha - tam se mi otvírá kudla v kapse. Co se týče vtipnosti bych jen tobě a jiným hodnotitelům rád vysvětlil, že vtipnost je dost subjektivní záležitost, a co přijde vtipné mně nemusí připadat vtipné druhému a obráceně. Jen nechápu proč tyhle osobní útoky? Na co? Já se chci zasmát a ne se pořád s někým hádat jestli je to vtipné nebo ne. Pokud má někdo potřebu dávat světu vědět co si o tom myslí on tak ať zkusí dráhu politika, podobných jedinců co všechno ví, všude byli, a kde nebyli od toho mají klíče a chystaj se tam večer je tam spousta. Na tomto foru existují Soukromé Zprávy. Má poštovní schránka je připravená na poselství lásky od všech ublíženě se cítících věřících a na nepochybně sžíravou kritiku vtipnosti od všeználku.
Špičky ve svých oborech dostaly na konferenci záludný dotaz: "Kolik je 2x2?" Strojař vytáhl logaritmické pravítko, chvíli s ním laboroval a pak říká: "Je to 3.99." Fyzik nahlédl do tabulek, vložil problém do svého počítače a po chvíli oznamuje: "Výsledek leží mezi 3.98 a 4.02." Matematik se chvíli soustředí a nevnímá vůbec nic okolo, a pak praví: "Odpověď nevím, ale jsem si jist, že existuje." Filozof: "Co tím myslíte, 2x2?" Logik: "Prosím, definujte 2x2 přesněji." Účetní zavřel všechna okna a dveře, opatrně se rozhlédl a ptá se: "Kolik CHCETE, aby to bylo?"
Naposledy upravil(a) Trismegistos dne 4/3/2013, 12:33, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vtipy

Příspěvek od Alfik »

Abramsi, právě že si to cos napsal uvědomuji, a právě proto je pro mne hořkovtipné že to je fanatiky vydáváno za jediný možný způsob života - "páč je to v bibli".
Pokud k nim patříš, je mi líto lidí kolem tebe. Ostatní se můžeme fanatikům smát a souč. litovat ty dívky.
Většina vtipů na světě je postavena na něčem takovém: totiž na absurdní situaci, která pro případné účastníky navíc není ani trochu příjemná. Dodnes není zcela jasné, jak a proč vlastně vznikl humor a jak působí, resp. proč přežívá. Sám osobně si myslím, že je to psychologický tzv. úlevný mechanismus, kdy si člověk může oddechnout, že někomu je ještě hůř než jemu, i když možná jen ve vymyšlené situaci.
A mimochodem, už není králík sudokopytník (viz Bible), nebo pořád ještě jo? :mrgreen:
Jo, a aby bylo jasno: Bibli jsem četl, a na rozdíl od většiny lidí celkou, tzn. vč. pro mnohé nestravitelného Leviticu a apokryfů. I jiné posv. knihy, např. Korán a Bhagavadgítu (resp. celou Mahábháratu a část Védasútry, jakož i celou Rámájánu) a jiné spisy - čínské, jap. apod. Musím říci, že Bible je např. oproti Indickým knihám malý, a neduživý paskvilózní blábolek, povětšinou zřetelně zaznamenávající psychotické vize - asi tím jak ty lidi opakovaně prožívali dehydrataci na poušti.
A hlavně, jsi vedle jak ta topol v posl. větě. Církve jsou mi víš kde. Tenhle vtip cituje Bibli, nikoli církev. Takže ses sám načapal na tom, že nemáš ani smysl pro humor, ani schopnost rozlišovat mezi vírou, otrockou citací Bible a církvemi (nebo jedinou církví - to už je putna). :razz:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od jersey.se »

Šel jsem takhle jednou po mostě a naa zábradlí balancoval chlápek, který se zjevně chystal ukonči svůj život skokem do údolí. Přiběhl jsem k němu a říkám:
"Hej, stůjte, nedělejte to!" "A proč ne?"
"Je spousta věcí, kvůli kterým stojí za to žít!"
"Co třeba?"
"Třeba... jste věřící nebo ateista?"
"Věřící."
"Já taky! Jste křesťan nebo Žid?"
"Křesťan."
"Já taky! Jste katolík nebo protestant?"
"Protestant."
"Já taky! Jste episkopál nebo baptista?"
"Baptista."
"Já taky! Jste z Baptistické Církve Páně nebo z Baptistické Církve Hospodina?"
"Z Církve Páně."
"Bezva! Já taky! Jste z původní Církve Páně nebo z Reformované Církve Páně?"
"Z Reformované Církve Páně."
"Bezva! Já taky! Jste z Reformovaé Církve Páně reformou v roce 1879 nebo z Reformovaé Církve Páně reformou v roce 1915?"
"Z Reformované Církve Páně reformou v roce 1915!"
Na to jsem řekl:
"Chcípni, ty kacířský bezbožníku!" a strčil ho dolů.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Re: Vtipy

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Trismegistos a Alfik - prectete si jeste jednou co jsem napsal a pak pochopite, ze pisete nesmysli na neco co jsem vubec nenapsal. Reakce mi muzete poslat do Soukromych zprav, at lidi nemusi cist vase blaboly.

Alchymista - ma reakce na vyse uvedene pseudovtipy vubec nemela vest ke nabozenskemu flejmu. Ja jsem jenom panum ozrejmil, ze "jinej kraj - jinej mrav". Pozastavovat se nad tim, ze nekdy pred temer 3000 lety nekdo "poskytl" sve dcery rozvasnenemu davu aby ochranil sve hosty, kdyz i dnes jsou medializovany pribehy jako "Bibi" Aesha nebo kamenovany zen, mi prijde trochu mimo misu. Vubec jsem nemal (a ani nemam) v planu, obhajovat nebo obzalovavat pravdivost nebo spravnost toho co je napsano v Bibly, nebo opodstatneni existence Cirkve a jejiho moralniho a politickeho vlyvu.
V kazdem pripade, plne souhlasim s tim co jsi napsal.

A nasel jsem jeden podobnej jako napsal Jersey.
Dedinský katolícky farár vidí na autobusovej zastávke jednu zo svojich mladých ovečiek s veľkým kufrom. Pýta sa jej:
- Kamže si sa vybrala, dcéra moja?
- Rozhodla som sa odísť do mesta, velebnosť. Chcem sa stať pro...
- Čože? Kým sa chceš stať?
- Prostitútkou.
- Chvála Bohu! Ja som sa zľakol, že protestantkou.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Vtipy

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Alfik píše:Musím říci, že Bible je např. oproti Indickým knihám malý, a neduživý paskvilózní blábolek, povětšinou zřetelně zaznamenávající psychotické vize - asi tím jak ty lidi opakovaně prožívali dehydrataci na poušti.
Tahle věta tě spíš usvědčuje, že si Bibli nečetl, protože těžko věřit, že by ses po její četbě zmohl jen na tenhle "blábolek".



Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.redavantgarde.com/i/content/ ... g_2945.jpg
http://www.redavantgarde.com/i/content/ ... g_3188.jpg

A jeden správný dobový animovaný film
http://mulitik.ru/261-ne-toptat-fashist ... odiny.html

(dva poslední obrázky, pro nepovolenou velikost upraveny do odkazu) *T*
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Vtipy

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“