Vtipy

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Si neodpustím a dám sem vtip, kterým jsem dostala Pátrače :D

Sára strašne dlho pracuje na valentínke. Ocinovi rabínovi sa to nezdá, čo sa Sarele odrazu valentínkuje. Opýtal sa jej, komu chce tú valentínku poslať: Sarele ho šokovala - Usámovi bin Ládinovi. Ale prečo, Sarele? no ocino, on sa cíti byť taký osamelý, nemilovaný, v jaskyni zalezený - možno by keby vedel, že ho má niekto rád, tak by sa osmelil a vyšiel z jaskyne. A to by bola príležitosť pre bratranca Uriho z Mosadu!

:rotuj:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Vtipy

Příspěvek od arten »

M1A2 Abrams píše:Alfik a Trismegistos - je hezke, ze se snazite napsat neco humorneho, bohuzel se sami sebe svou vlastni neznalosti vystavujete posmechu.
Radobyvtipalek bude brat Bibly doslovne a vyzobkavat z ni jednotlive pasaze. Clovek uvazujici si uvedomuje kdy a kde byla kniha napasana a podle toho s ni bude "pracovat". V nekterych koutech sveta plati "host do domu, Buh do domu" a bezpecnost hosta je pro hostitela nadevse. A nekde v tehle koutech sveta plati, ze zeny jsou castokrat chapany spise jako "majetek" muze - nejdrive otce a pak manzela. A kdyz si tyhle veci date dohromady panove, tak bude jasne proc se Lot zachoval jak se zachoval i kdyz my se dnes muzem chytat za nos.
Vtipkovat se musi i na ucet Cirvki ale chce to trochu vice nez si jenom precist pasaz Bible a otrocky ji prepsat a vydavat to za vtip.
To máš samozrejme pravdu, vtip je v tom, že cirkev mnoho svojích argumentov stavia práve na tom čo je v biblii. A to je ten problém.

Asi takto:

Dr. Laura Schlesingerová je rozhlasovou moderátorkou v USA a posluchačům, kteří ji zatelefonují do její show, uděluje rady. Před nedávnem prohlásila, že se jako dbalá křesťanka nemůže za žádných okolností příznivě stavět k homosexualitě, protože ta je podle Třetí knihy Mojžíšovy (Leviticus 18,22) ohavností.

Následující text je otevřený dopis jednoho občana Spojených států dr. Schlesingerové, uveřejněný na internetu:

Drahá paní doktorko!

Ze srdce Vám děkuji, že vynakládáte tolik obětavého úsilí, abyste lidem přiblížila Boží zákony. Lecčemus jsem se díky Vašemu vysílání naučil a o toto poznání se snažím podílet s co největším počtem lidí. Například, když se někdo pokouší obhajovat své homosexualní chování, připomenu mu prostě Třetí knihu Mojžíšovu (Leviticus 18, 22), kde jasně stojí, že jde o ohavnost. A basta fidli.

Jenže od Vás ještě potřebuji poradit ohledně několika speciálních zákonů a způsobu, jak je dodržovat.

Za prvé: Když u oltáře obětuji býka jako zápalnou oběť, vím, že je to libá vůně pro Hospodina (Leviticus 1, 9). Problémem jsou moji sousedé. Tvrdí, že je to nelibá vůně pro ně. Mám je odrovnat?

Za druhé: Rád bych prodal svou dceru do otroctví, jak to dovoluje Druhá kniha Mojžíšova (Exodus 21, 7). Jakou přiměřenou cenu bych dnes podle Vašeho názoru měl za ni chtít?

Za třetí: Vím, že se nesmím dotknout žádné ženy, je-li ve stavu menstruační nečistoty (Leviticus 15, 19-24). Problém je v tom, jak se to o ni dovědět. Zkoušel jsem se ptát, ale většina žen reaguje na dotaz podrážděně.

Za čtvrté: Leviticus 24, 44 ustanovuje, že mohu vlastnit otroky, muže i ženy, získám-li si je ze sousedních národů. Jeden přítel má za to, že se to vztahuje na Mexičany, ale na Kanaďany ne. Proč nesmím vlastnit Kanaďany?

Za páté: Mám souseda, který o sobotách vždycky pracuje. Exodus 35, 2 jasně stanoví, že musí zemřít. Znamená to pro mě morální závazek, abych ho vlastnoručně usmrtil?

Za šesté: Jeden můj přítel si myslí, že i když pojídání všeho, co nemá ploutve a šupiny, jako mušlí a humrů (Leviticus 11, 10) je prezentováno jako hodné opovržení, je to ohavnost menší než homosexualita. Mně se to ale tak nejeví. Můžete mi to nějak víc objasnit?

Za sedmé: Leviticus 21, 20 praví, že se nesmím přiblížit k Hospodinovu oltáři, jsou-li mé oči stiženy nějakou nemocí. Přiznávám, že nosím brýle na čtení. Musí můj zrak být dokonalý, anebo se na tohle dá použít nějaká obezlička?

Za osmé: Většina mých mužských přátel si dává stříhat vlasy i přistřihovat vousy, přestože to Leviticus 19, 27 jednoznačně zakazuje. Jakou smrtí mají sejit?

Za deváté: Podle Leviticu 11, 6-8 vím, že dotknu-li se kůže mrtvého vepře, budu nečistý. Smím doufám hrát kopanou míčem z vepřovice, když si navléknu rukavice?

Za desáté: Strýc má statek. Proviňuje se proti Leviticu 19, 19, protože osívá totéž pole dvojím druhem semene. Navíc nosí jeho žena šaty utkané z dvojího druhu vláken (bavlna + polyester). On nadto často zlořečí a rouhá se. Je opravdu zapotřebí té námahy se svoláním celé vesnice, abychom je ukamenovali (viz Leviticus 24, 10-16)? Nestačí, když je formou drobného rodinného obřadu upálíme, jako se to dělá s těmi, kdo se vyspí s tchyní (Leviticus 20, 14)?

Vím, že jste se všemi těmito věcmi podrobně zabývala a tak jsem pln důvěry, že nám budete moci být nápomocna. A ještě jednou mockrát děkujeme za to, jak nám připomínáte neměnné a věčné Boží slovo.

S obdivem Váš oddaný učedník a fanoušek

Jake
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od jersey.se »

Arten: Dokonalé :razz:
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Vtipy

Příspěvek od knezdub »

Dost by mě zajímaly odpovědi
ObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Vtipy

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Vtipy

Příspěvek od Alchymista »

knezdub - predovšetkým by sa vo väčšine prípadov dostal do ostrého sporu s platnými zákonomi.
Navyše, "starý zákon" (Leviticus, Exodus) sú zákony a predpisy Mojžišove, teda židovské, správny kresťan by sa mal riadiť predovšetkým "novým zákonom".
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od jersey.se »

Znamená to tedy že Starý Zákon je neplatnou součástí Bible? Proč je tedy její součástí?
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Vtipy

Příspěvek od Bax »

jersey.se píše:Znamená to tedy že Starý Zákon je neplatnou součástí Bible? Proč je tedy její součástí?
Protože je Bible nejprodávanější knihou a kdyby ji ztenčili, musela by zlevnit, což by bylo nemilé... :twisted:

Víte, kdy si česká pokladna oddechne? Když Vondru přiveze eskorta na pankrác za Klausem a Vondra mu oznámí: "Čoveče dneska jsem byl Kalouskovi na pohřbu".
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Bleu »

LOL :lol: :lol: :lol:
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Vtipy

Příspěvek od Cassius Chaerea »

jersey.se píše:Znamená to tedy že Starý Zákon je neplatnou součástí Bible? Proč je tedy její součástí?
Není neplatnou, Nový zákon je křesťanskou "novelou" Starého zákona, respektive Ježíš Kristus byl Žid a jež vycházel ze Starého zákona. Bez Starého zákona by Nový zákon byl značně neúplný a nezapadal by do učení, jež prezentují současné křesťanské církve.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od jersey.se »

Jenže Bible má být údajně boží slovo a měla být bohem přímo diktována. Bůh je údajně jediná dokonalá entita ve Vesmíru. Není ono vysvětlení pomocí "novelizace" absurdní?
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Vtipy

Příspěvek od Mirek58 »

Otázka je ,jestli to co dnes nazýváme BIBLÍ je to samé, co bylo třeba před 1500 lety.
Jinak je tato literární kompilace naprosto geniální v tom, že jakékoliv náboženství si v něm najde to své co potřebuje k obhájení své existence a svého světonázoru. Kdyby se probudili třeba vyznavači Marduka, taky by zcela určitě v BIBLI našli pro sebe potřebné.
Jedině muslimové přišli trošku pozdě.Ale ti to promtně dohánějí přes Músu proroka zpětným chodem.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Bleu »

pokud já vím - když tak mě opravte - tak Bible, resp. Nový zákon je Bohem inspirován či "vdechnut". Přímo diktován je Korán.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Vtipy

Příspěvek od Cassius Chaerea »

jersey.se píše:1)Jenže Bible má být údajně boží slovo
2)a měla být bohem přímo diktována.
3)Bůh je údajně jediná dokonalá entita ve Vesmíru.
4) Není ono vysvětlení pomocí "novelizace" absurdní?
1)Je
2)Není (jen deset přikázání)
3)Je
4)Není
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Vtipy

Příspěvek od Mirek58 »

Boží slovo? Možná, to nikdo neprokáže, ani nevyvrátí, ale je jisté, že člověk ,rozhodoval co z tohoto "božího slova" bude zařazeno k publikaci!
Dnes se např. už ví ,že evagelií bylo povícero. Takže " redakční" zásahy byly brutální.
A tvůrci koránu se pravděpodobně poučili, kde má BIBLE achilovu patu a vyloučili ji.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Vtipy

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Mirek58 píše:1)Boží slovo? Možná, to nikdo neprokáže, ani nevyvrátí, ale je jisté, že člověk ,rozhodoval co z tohoto "božího slova" bude zařazeno k publikaci!
2)Dnes se např. už ví ,že evagelií bylo povícero. Takže " redakční" zásahy byly brutální.
3)A tvůrci koránu se pravděpodobně poučili, kde má BIBLE achilovu patu a vyloučili ji.
1)To jest prokázané, že pro všechny křesťanské církve je to Boží slovo, to ti potvrdí každý člen těchto církví...
2)Jé, to je objev století, druhého století. :)
3)Kde ji má a jak se poučili?
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Vtipy

Příspěvek od Mirek58 »

Přesně ve vysvětlení vzniku, bible neurčitost/vyjma desatera/, Bůh promlouvá k jednotlivým osobám, nikoliv k celku.Psáno zjednodušeně.
A korán, nadiktován "zakladateli" pro celek. Zde je nemožná pochybnost ani o jednom, v každém případě je zpochybněna podstata víry a následuje trest.
O bibli se dá diskutovat, zpochybnovat celé pasáže, různě je vykládat, bez napadení podstaty víry, u koránu toto nelze.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy

Příspěvek od Hans S. »

DOST!

Na téma Bible do tohoto vlákna prosím nadále vkládejte pouze vtipy.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Vtipy

Příspěvek od Mirek58 »

Reakce na zprávu o referendu na Falklandech:
- Opatrně s těmi referendy. Až se polovina Birminghamu přihlásí k Pákistánu, pak bude pozdě.-
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vtipy

Příspěvek od Alfik »

Jistý bohatý, leč již letitý kmet si vzal dvacetiletou dívku. Farář se tomu divil, ale děda jen mával rukou.
Po roce se pak děda, notně pyšně, dostavil k faráři, a říkal mu: "Tak vidíte, velebný pane. Bál jste se, a já jdu objednat křtiny!"
A na to farář: "Mno, jak se říká, když náš pán dopustí... ale rád bych vám řekl jeden příběh. Jako mladý kněz jsem byl na misii v Africe. Jednou jsem si vyšel, jen tak s Biblí, abych rozjímal. A jen co jsem zašel kousek od misie, proti mě stál hladový lev! No co jsem mohl dělat? Pozvedl jsem Bibli nad hlavu, a modlil jsem se k Pánu. Vtom zahřmělo - a když jsem se podíval, lev se u mých nohou válel mrtvý. Započal jsem hlasitě děkovat Pánu za své zachránění, když vtom - z houští vystoupil mladý, silami překypující lovec, a ještě se mu kouřilo z pušky!"
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“