Stránka 15 z 18
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 6/5/2026, 16:41
od Zemakt
V Čechach ani náhodou
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 6/5/2026, 17:37
od niko
Ani na Slovensku. Ale ano, vsade sa najdu aj cierne ovce.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 6/5/2026, 22:55
od niko
Precistene
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 09:34
od Dano10
niko píše: ↑6/5/2026, 13:35
Dano10 píše: ↑6/5/2026, 12:34
A ešte večšia irópnia je že nevieme, kdo je kdo....teda kdo je ten "nejsme ovce". Či tí "babišovci a ficovci", alebo tí "lepšolidi".
Prave, ze velmi dobre vieme kto je kto. Lenze kvoli prehnanej korektnosti a GDPR nemozeme nazvat ruskeho vlastizradcu, ruskym vlastizradcom.
Ruským vlastizradcom je Rus, ktorý pracuje na zničení Ruska, podobne ako je slovenský vlastizradca ten, ktorý pracuje na zničení Slovenska a možno si to ani neuvedomuje. A nemám na mysli ekonomické zničenie, ale doslovné vymazanie Slovenska z politickej mapy sveta. Nevidím dôvod, prečo by si nemohol nazvať v demokratickej spoločnosti akého koľvek vlastizradcu vlastizradcom. Podľa mňa napríklad českým vlastizradcom je ten, ktorému nevadí, že sa po Brne budú producírovať členovia sudetonemeckého landmanšaftu. Táto akcia je ukážkový príklad destabilizácie českej spoločnosti.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 09:51
od Zemakt
Omyl, zrovna tento případ je totální nepochopení a uvíznutí v síti demagogů kteří si jen přihřívají svoji politickou polívčičku. A to píšu jako ten kdo odsun a kolektivní vinu v tomto případě vždy schvaloval.
Jenže se píše rok 2026, odpustit znamená vyrovnat. A s prominutím jen kretén do toho šije, přičemž o vzájemných současných vztazích v pohraničí nemá absolutní ánung. Ve zkratce, vím o tom pic. ale mudrovat budu.
Jinak souhlas, vlastizrádce by se měl vždy důsledně identifikovat, i vlastizrádce z blbosti. U nás typicky Zeman, u vás zas za bakšiš Filco a jiní třeba.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 10:34
od Dano10
Zemakt píše: ↑7/5/2026, 09:51
Omyl, zrovna tento případ je totální nepochopení a uvíznutí v síti demagogů kteří si jen přihřívají svoji politickou polívčičku.
A to píšu jako ten kdo odsun a kolektivní vinu v tomto případě vždy schvaloval.
Jenže se píše rok 2026, odpustit znamená vyrovnat. A s prominutím jen kretén do toho šije, přičemž o vzájemných současných vztazích v pohraničí nemá absolutní ánung. Ve zkratce, vím o tom pic. ale mudrovat budu.
Jinak souhlas, vlastizrádce by se měl vždy důsledně identifikovat, i vlastizrádce z blbosti. U nás typicky Zeman, u vás zas za bakšiš Filco a jiní třeba.
No ale to potom máš dosť veľké nedostatky v znalostiach o tom, o čo v SL dlhodobo ide. Oni to zrušenie Benešových dekrétov majú stále ako jeden z hlavných bodov programu a ja tam z ich strany snahu o to, aby im česká spoločnosť odpustila neevidujem. Evidujem len snahu o to, že oni "odpustia" Čechom, ak zrušia Benešove dekréty !! Ale možno sa mýlim a vyťahovanie Benešových dekrétov mladým šimečkom , maďarským Maďarom je je čisto náhodné a nemá žiadny súvis so zrazom SL v Brne napriek tomu, že tieto udalosti na seba navezujú a objavujú sa takmer v rovnakom čase.

A Zeman a Fico sú samozrejme vlastizradcovia a šimečka a vaša súčasná opozícia, spolu s Madarom a Bernd Posseltom sú patrioti.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 11:22
od Zemakt
Strašení rušením dekretů je demagogie. Každý soudný člověk to ví, a každému soudnému člověku, Čechovi i Němcovi, je SL u prdele. Sudeťáci vymírají a za deset let po nich neštěkne ani pes. Což ovšem nikomu nebrání honit si nad tím politické brko před svým věrným stádečkem.
Jo a ještě, že něco ty neeviduješ neznamená, že to není. Já eviduji opak třeba.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 11:29
od niko
Vzhladom na to, ze Fico a jeho vlada uz takmer 3 roky bozka rusky prsten a poklonkuje sa Madarom a USA je asi zbytocne vobec diskutovat o tom, ci je tato vlada kona v zaujme Slovenska, alebo v zaujme zahranicnych mocnosti.
K teme Benesovych dekretov: Povazovat za trestny cin spochybnovanie povonoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost, ktoru parlament nemal nikdy prijat. Ze sa tento zakon zrusi este za tejto vlady sa kludne stavim. No druha vaznejsia vec je neuplatnovanie Benesovych konfiskacnych dekretov do buducnosti, teda aj dnes. Len za rok 2025 Slovensky pozemkovy fond zostatnil viec pozemkov, ako v roku 2023 a 2024. 80 rokov po vojne. Nezmysel cislo 2.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 11:32
od Zemakt
Souhlas, ale to je u vás. Tedy ani v ČR a ani v Brně.
Benešovi dekrety jsou jen dobrá munice pro ruské filcky. A to je asi tak vše.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 11:45
od palo satko
Vysporiadanie zapisov vlastnictva v katastri nie je nezmysel. Priklad: Môj dedo dostal tzv. konfiškaty po Nemcoch ktori žili v Grinave. Vinohrady a polia. Bolo to uplne samozrejme, lebo tu pôdu bolo treba obhospodarovať a žiadna štatna polhohospodarska organizacia v rokoch 1945-46 nebola. Takto dostali v susednom Limbachu, ktory bol čisto nemecky, domy a pôdu ludia z dedín ktore Nemci vypalili. Lenže vtedy na zaklade uradnej a zakonnej listiny o konfiškate sa neurobil prevod vlastnictva a potom išla temer všetka pôda do družstva, takže ani nebolo prečo. Dedo zomrel v roku 1987 a pri dedičstve sa na konfiškaty zabudlo. Lenže strýko si to pamätal, našiel ich a tak sa vyvolalo opravne dedičske konanie a piatym dedičom sa na jeho zaklade zapisala skonfiškovana pôda. Mama mi ju darovala. Takže vlastnym nejaku nemecku pôdu v chotári. Keby sa rušili dekrety, tak by mi ju štat musel odnať zakonom, alebo zaplatiť a prideliť dedičom pôvodneho nemeckeho majitela.
Pri Madaroch sa stalo to, že Stalin pre zlu situaciu v Madarsku, zakazal vystahovanie zo Slovenska a tak Madar ktory mal byt vysidleny a jeho pôda pripadla štatu, zostal na tej istej, ale teraz už štatnej pôde. No a samozrejme, že ju dnes chce predať a niekedy aj preda. Takže kataster konečne zapisuje kofiškaty do dokladov a map. Realne je štat povinny sa starať o svoj majetok a keby to nerobili prislušny uradnici, tak sa dopuštaju trestnych činov.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 11:57
od Dano10
niko píše: ↑7/5/2026, 11:29
K teme Benesovych dekretov: Povazovat za trestny cin spochybnovanie povonoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost, ktoru parlament nemal nikdy prijat. Ze sa tento zakon zrusi este za tejto vlady sa kludne stavim. No druha vaznejsia vec je neuplatnovanie Benesovych konfiskacnych dekretov do buducnosti, teda aj dnes. Len za rok 2025 Slovensky pozemkovy fond zostatnil viec pozemkov, ako v roku 2023 a 2024. 80 rokov po vojne. Nezmysel cislo 2.
Čítal si ten zákon? Ja v ňom žiadnu zmienku o Benešových dekrétoch nevidím.
§ 417f
Popieranie mierového usporiadania po
druhej svetovej vojne
Kto verejne popiera alebo spochybňuje
mierové usporiadanie pomerov po druhej
svetovej vojne, ktoré vzniklo na základe
právnych aktov reprezentatívnych orgánov
Československej republiky alebo
Slovenskej národnej rady, potrestá sa
odňatím slobody až na
šesť mesiacov.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 14:20
od parmezano
[.
K teme Benesovych dekretov: Povazovat za trestny cin spochybnovanie povonoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost, ktoru parlament nemal nikdy prijat. Ze sa tento zakon zrusi este za tejto vlady sa kludne stavim. No druha vaznejsia vec je neuplatnovanie Benesovych konfiskacnych dekretov do buducnosti, teda aj dnes. Len za rok 2025 Slovensky pozemkovy fond zostatnil viec pozemkov, ako v roku 2023 a 2024. 80 rokov po vojne. Nezmysel cislo 2.
[/quote]
takhle , to je vážnáv věc , muj tata, taky měl zábor o Rakouskym občanu, než ho zaplatil , tak umřel .(mě byly 2 měsíce) a přěpsalo se to na mě. Po převratě, se když se to vracelo , tak jsem musel doložit , že je to tata zaplatil , ONV finanční odbor , vyhrabal nedoplatek , z roku 1950 4 000 korun a začal je po mě vymáhat , nic nedalo dělat musel sem to doplatit . Nedé pámbů , aby nějaké potomek teho Rakušáka , začal se mnou začně soudit
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 15:01
od pjaro77
Dano10 píše: ↑7/5/2026, 10:34
...
No ale to potom máš dosť veľké nedostatky v znalostiach o tom, o čo v SL dlhodobo ide. Oni to zrušenie Benešových dekrétov majú stále ako jeden z hlavných bodov programu a ja tam z ich strany snahu o to, aby im česká spoločnosť odpustila neevidujem. Evidujem len snahu o to, že oni "odpustia" Čechom, ak zrušia Benešove dekréty !! Ale možno sa mýlim a vyťahovanie Benešových dekrétov mladým šimečkom , maďarským Maďarom je je čisto náhodné a nemá žiadny súvis so zrazom SL v Brne napriek tomu, že tieto udalosti na seba navezujú a objavujú sa takmer v rovnakom čase.

A Zeman a Fico sú samozrejme vlastizradcovia a šimečka a vaša súčasná opozícia, spolu s Madarom a Bernd Posseltom sú patrioti.
Dano, ty si nadšený čitateľ infovojen a slavianskych vysielačov ?
V spore o dekréty ide len o to, aby sa viac neuplatňovali vyvlastňovania cez náhrady ako to opozdene robia slovenské úrady. Dekréty sa už dávno mali uzavrieť ako akcia minulosti.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 15:04
od niko
Dano1 citaj s porozumenim. "
Spochybnovanie povojnoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost". A skutocne je. Mimochodom je to kopia ruskeho zakona, ktory v Rusku uz par rokov plati. Takze hura do Ruska ! Kto verejne nebude suhlasit s pomermi po vojne pojde do basy na 6 mesiacov. Ako prvi pojdu asi historici, ktori sa o tychto temach vyjadruju asi najcastejsie.

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 15:16
od palo satko
V spore o dekréty ide len o to, aby sa viac neuplatňovali vyvlastňovania cez náhrady ako to opozdene robia slovenské úrady. Dekréty sa už dávno mali uzavrieť ako akcia minulosti.
Ale ved to je zjavne klamstvo. Aby boli Dekrety vyhlasene za neplatne a neuplatnovali sa išlo a doteraz ide od doby ich vyhlasenia. Vždy, ked čo len trochu maju Nemci a Madari pocit, že naše vlady by mohli take niečo urobiť, tak nam ich začnu buchat o hlavu. To, že napr. Madari vystahovali Nemcov, svojích milovanych spojncov do posledneho dna vojny, ich akosi nevzrušuje. V Madarsku sa to robilo čisto len preto zhabať nemecky majetok, madarski Nemci Madarske kralovstvo bez krala nerozbili.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 7/5/2026, 15:53
od pjaro77
https://www.epravo.sk/top/clanky/beneso ... .html?mail
MS SR zdôrazňuje, že otázky súvisiace s Benešovými dekrétmi predstavujú uzavretú historicko-kapitolu, ktorá bola po roku 1989 riešená výlučne prostredníctvom reštitučných zákonov prijatých zákonodarnou mocou.
Ak SR chcela konfiškovať bývalý majetok maďarských občanov, mala tak spraviť dávno v kompletnom zozname a nie po lyžičkách. A ak bolo niečo kedysi zabavené a majiteľ o tej nehnuteľnosti dodnes nevie, tak sú to naše úrady ktoré narobili chaos.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 10/5/2026, 13:52
od Zemakt
V českém pohraničí je to asi takhle,
https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... pravy_hock
BD jsou pro ČR uzavřená kapitola, oprašovaná čas od času politickými demagogi. U vás je to jiné, pravda.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 10/5/2026, 16:36
od niko
Cele je to politicka tema. Zrusia sa tresty za popieranie a Slovensky pozemkovy fond prestane vyvlastnovat a tema bude uzavreta. Vela politickych bodov za malo roboty.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 10/5/2026, 17:55
od pjaro77
On to vraj nevyvlastňuje, ako som sa nedávno dozvedel, len zapisuje kedysi dávno vyvlastnené do katastru.
Kde to doteraz bolo uložené, nemám potuchy.
A tí čo na vyvlastnenom sídlia 2 generácie otvárajú oči, čo sa deje.
Slovenský bordel.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Napsal: 10/5/2026, 18:04
od palo satko
Tí čo na vyvlastenom sedia už dve generacie zatajili vyvlastnovaci doklad, ktorý pradedo dostal v roku 1945-46.