Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Bohužel je to drobet z ruky.
Více detailních fotografií zde. https://www.facebook.com/photo/?fbid=26 ... 0035959522
Když už jsme v tom Halifaxu, poznáme příběh?
Když už jsme v tom Halifaxu, poznáme příběh?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Blyskawica je z ruky? Však jsi tam z Ostravy hned 



Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Ten kdo někdy četl Kruté moře ti řekne, že to není vono. I když jako náhražka velmi dobrý tip

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Kruté moře jsme leda viděl, je k vidění na Netflixu. Brutální film..



Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Tak si to i přečti. Brutální knížka...
A taky je to jeden z mála případů, kdy se film podle knížky fakt poved.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Tam se ani není moc čemu divit, scénárista Eric Ambler byl válečný fotograf a ještě předtím dělostřelec. Jeden z producentů si zase prošel válkou v Barmě. Herci Hawkins (kapitán) a Sindens (první důstojník) zase pomáhali zvedat morálku vojáků v jižním Pacifiku, respektive Sindens měl obveseloval námořníky z RN. Herec Elliot byl zase střelec v bombardéru a část války strávil v zajateckém táboře.
Takže zkušenosti s psychikou vojáků (zde námořníků) měli hluboce zažitou.
Takže zkušenosti s psychikou vojáků (zde námořníků) měli hluboce zažitou.



Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Jasně že jo 

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Copak to máme zde?
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Nemáme to zde to, co sem nedávno dával Polar, nebo něco na ten způsob?
viewtopic.php?t=7248&start=2900
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
A sakra, tak to se omlouvám je to ta samá třída akorát je to Wodan.Ataman píše: ↑29/3/2026, 18:17Nemáme to zde to, co sem nedávno dával Polar, nebo něco na ten způsob?
viewtopic.php?t=7248&start=2900
Origo foto
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Těžké.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Ani ne, Richelieu 



U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)
“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming
Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Ty se nepočítáš 

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Přiznám se, že mám výhodu, páč jsem nedávno tyhle různé vraky kumuloval pro ev. budoucí článek, ale ta děla jsou také celkem návodná 



U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)
“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming
Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Tak něco z domácích vod.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Nápověda. Jak říkáme tomu tentononc co čumí ze záštity či střenky?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
To neni nápověda, to je vyzrazení.
Je to tedy SMS Csepel.
Je to tedy SMS Csepel.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Co já vím jak se řekne tatarsky čepel? To asi není významově stejně ne 

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Tatarsky se to řekne stejně, jako turecky, akorát to nezačíná na B, ale na P.
Turecky je to bičak.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.



