Re: Ruské improvizace
Napsal: 28/5/2026, 21:37
Taky záleží o jaké době se bavíme, na začátku SVO vyjela ruská tanková esa (mistři biatlonu) a bojovala v tankových soubojích, kde i umírala. Teď je válka pořád stejná, ale hodně se toho změnilo. Pokud jde o organizaci, tak i tady se můžu opřít akorát o jednu ukrajinskou jednotku, kde mají docela jasně určeno, že menší část Leopardů 1 funguje jako "hasiči" - tedy pro přímé akce (aktivní obranu nebo protiútoky), ale většina funguje jako vozidla "palebné podpory" ze zadrátovaného okopu daleko od fronty (tedy jako houfnice). Dneska je to ale tak, a za rok zase jinak. Proto má tank výhodu i v oné variabilitě. Není to dobré samohybné dělo, není to dobré BVP, ochrana taky není ideální, ale je prostě univerzální. Pokud by se jednou z nějakého důvodu (lasery atd.) rozhýbala fronta, tak zase budou děla a FPV drony tahat za kratší konec. Pak bude zase méně "vozidel palebné podpory" ve prospěch "tanků".