Stránka 153 z 157
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 18/5/2026, 07:29
od Zemakt
Koukám, že místní vymetač přístavních putyk zrovna chybí, tak to nebudeme protahovat. Jedná se o Puerto del Rosario na FUE.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 18/5/2026, 12:20
od Ataman
Místní vymetač přístavních putyk je zpět. A jo, chtěl sem si tipnout PdR, né proto, že bych to poznal, ale proto, že ses tam zrovna zašíval, čekajíc na vítr, v deprsi se topící, tak co by to asi mohlo bejt jinýho, že jo, logicky. Navíc Fred Olsen ferina k tomu.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 18/5/2026, 12:40
od Zemakt
Heh

a víš že Armas šel ke dnu? Čumím takhle po ránu na přístavní frmol v Coraleju a najednou hle, starej dobrej Armas. Jenže v jinym drezu.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 18/5/2026, 12:51
od Ataman
Jo jo, koronáč byl svině.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 24/5/2026, 21:23
od Zemakt
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 24/5/2026, 21:58
od Polarfox
Varjag ve Vladivostoku po "recyklaci"

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 24/5/2026, 22:27
od Zemakt
Po zpětném odkupu

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 25/5/2026, 11:38
od Zemakt
Tak co tohle? Už před časem bylo, ale to neva.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 25/5/2026, 16:14
od Ataman
No jo, tam, co oba čučíme, se to objevilo v neděli.
A taky tam bylo tohle, speciálně pro Polara:
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 25/5/2026, 20:51
od Polarfox
Ataman píše: ↑25/5/2026, 16:14
A taky tam bylo tohle, speciálně pro Polara
Dík, jachtu už jsem dlouho neměl
Ode mě také něco:
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 25/5/2026, 23:47
od Ataman
Polarfox píše: ↑25/5/2026, 20:51
Dík, jachtu už jsem dlouho neměl
No jo, pořád čekám na tu záplavu jachet, že mi z toho bude šoufl a vono furt nic, tak sem si posloužil z vlastních zásob:
https://hongkongbuzz.hk/2025/09/lady-ma ... ng-harbour
Polarfox píše: ↑25/5/2026, 20:51
Ode mě také něco:
První nevím, ale líbí se mi to, druhý taky nevím a taky to nevypadá ošklivě.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 26/5/2026, 06:20
od Zemakt
To druhé, není to Dunaj?
K tomu hezkému plánku výše:
Je to třída šalup, tzv. konvojových s designem Q-lodí. Typ Anchusa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anchusa-class_sloop
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 26/5/2026, 09:48
od Polarfox
Zemakt píše: ↑26/5/2026, 06:20
To druhé, není to Dunaj?
JJ, plavalo si to na Dunaji.
Ataman píše: ↑25/5/2026, 23:47
První nevím, ale líbí se mi to
To mi bylo jasný, proto jsem to sem dal

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 26/5/2026, 11:42
od Zemakt
Před časem jsem koukal že navypedia.org je na prodej. A teď zjišťuji, že už nemaká. Tudíž si ten rakousko-uherský nebo rumunský říční člun/hlídkovou loď/dělový člun apod. budeš muset Polare profláknout sám.
Škoda těch stránek. No a když už jsem u toho tak známé
http://www.kuk-kriegsmarine.at/ jsou již také nějaký ten pátek ve výstavbě.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 27/5/2026, 17:22
od Polarfox
Zemakt píše: ↑26/5/2026, 11:42
Tudíž si ten rakousko-uherský nebo rumunský říční člun/hlídkovou loď/dělový člun apod. budeš muset Polare profláknout sám.
Říční torpédový člun Maior Nicolae Grigore Ioan (takže Rumun).
Zemakt píše: ↑26/5/2026, 11:42
Před časem jsem koukal že navypedia.org je na prodej. A teď zjišťuji, že už nemaká.
Tak wayback to pořád bere:
https://web.archive.org/web/20250601104 ... _index.htm
https://web.archive.org/web/20250525165 ... bogdan.htm
Ataman píše: ↑25/5/2026, 23:47
První nevím, ale líbí se mi to
Jinak je to francouzské aviso Scarpe, taková eskortní Q-ship

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 27/5/2026, 18:35
od Ataman
Polarfox píše: ↑27/5/2026, 17:22
Jinak je to francouzské aviso Scarpe, taková eskortní Q-ship
Eskortní Q-ship, tak to je stejně dobrý, jako těžce ozbrojená jachta
Nemáš k tomu něco? Historii, technický údaje a tak?
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 27/5/2026, 19:18
od Polarfox
Ataman píše: ↑27/5/2026, 18:35
Eskortní Q-ship, tak to je stejně dobrý, jako těžce ozbrojená jachta

Nemáš k tomu něco? Historii, technický údaje a tak?
Byly i zamaskovanější modely, ale i tahle loď byla dostatečně oplácaná panely kolem výzbroje atp. (na tom fotu je ještě má), aby vypadala co nejvíce a co nejdéle nevinně pro německé ponorky a šeptala jim do ouška "pojď blíž, pojď blíž"
Scarpe už si toho moc ve WWI neužila, protože do služby šla v roce 1918, ale trochu si to vzrušení vynahradila při peripetiích s bolševiky v Černém a Azovském moři. V roce 1920 tam byla poškozena (5 mužů zemřelo a další desítky byly zraněny), velitel, který se vydal vyjednávat na břeh, zajat a postaven před tribunál a sebe a svou loď vykřesal až vyhrožováním odvetou francouzské flotily. Mimochodem ten samý v roce 1919 úspěšně bránil Mariupol se směskou námořníků ze Scarpe a dvou torpédoborců, oddílem Srbů, pár ruských jezdců, skupiny místních policistů a později dalších posil z řad Čechoslováků a Srbů.
Jinak cca 600 tunová a 20ti uzlová lodička, s jádrem výzbroje v podobě 4 kanónů ráže 100mm.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 27/5/2026, 19:28
od Zemakt
Tvl. to vypadá jako námět na parádní článek

.
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 28/5/2026, 10:24
od Ataman
Polarfox píše: ↑27/5/2026, 19:18
Byly i zamaskovanější modely
Jo jo, vím, třeba ta Zemaktovo Anchusa a i já sem jich sem pár dával, třeba tady, zatěsně půlkou stránky:
viewtopic.php?t=7248&start=2740
Poválečně epesně zamaskováná jako co? No? Co?
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví
Napsal: 28/5/2026, 10:24
od Ataman
Zemakt píše: ↑27/5/2026, 19:28
Tvl. to vypadá jako námět na parádní článek

.
Jo, to by se mi taky tuze líbilo.