Stránka 154 z 157

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 29/5/2026, 13:55
od Zemakt
kuk.jpg
Jedna víkendovka. Ať se čoudí za kočárem.

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 29/5/2026, 14:21
od Polarfox
Vím, kde jsi to vzal, takže se diskvalifikuju :)

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 30/5/2026, 15:11
od jarl
Fotografie pořízená v r. 1908 na palubě brazilské školní lodě Benjamin Constant. Pozná někdo toho Asiata uprostřed?

Benjamin Constant  1908.jpg

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 30/5/2026, 19:36
od Ataman
Že by sám admirál Tógó?

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 30/5/2026, 19:37
od Ataman
Polarfox píše: 29/5/2026, 14:21 Vím, kde jsi to vzal, takže se diskvalifikuju :)
Já musel gůglit, takže sem taky disklej.
Kde to vzal?

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 30/5/2026, 20:40
od Polarfox
Ataman píše: 30/5/2026, 19:37 Já musel gůglit, takže sem taky disklej.
Kde to vzal?
Jedna skupina na FB počítám (sám už nevím jaká, páč jich je tolik, že už si to nepamatuju :) ).

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 30/5/2026, 20:46
od Zemakt

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 31/5/2026, 13:03
od jarl
Ataman píše: 30/5/2026, 19:36 Že by sám admirál Tógó?
Ano, je to on. Tady je další obrázek.

Benjamin Constant   Togo.jpg

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 31/5/2026, 15:35
od Raiden
Zemakt píše: 29/5/2026, 13:55 kuk.jpg
Jedna víkendovka. Ať se čoudí za kočárem.
Fakt tam vidím pět komínů? :D

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 31/5/2026, 16:23
od Zemakt
Jo, já také vidím pět komínů :D

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 1/6/2026, 10:26
od Zemakt

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 1/6/2026, 12:35
od jarl
Oslava překročení rovníku na brazilské bitevní lodi São Paulo v r. 1920:

Rovník São Paulo 1920.jpg

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 1/6/2026, 17:22
od Raiden
Zemakt píše: 1/6/2026, 10:26 Tak je to tato lodička.
https://en.wikipedia.org/wiki/Greek_des ... rax_(1912)
Pěkný, tak tohle bych ani neuhodnul.

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 2/6/2026, 16:47
od Ataman
Tady máme SM U-12:
Obrázek
Jak od Zemakta dobře víme, s tím ajroplánem lítal mladej Perijér, co se kamarádil s Vosečkem, ponorce velel nějakej Forstman.
A ten 11.11.1914 potopil svou první loď, tuhle loď, v té chvíli zakotvenou 2nm od Dealu:
hmsn.jpg
Byla to velitelská loď Downs Boarding Flotilly, které velel nejstarší lieutenant RN, nejskvělejší, nejcharismatičtější a nejúžasnější důstojník RN všech dob a později též bůh, který to celé sledoval z baru hotelu na nábřeží, obklopen početným zástupem dam.
Co je to za loď a kdo byl ten budoucí bůh?

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 2/6/2026, 18:10
od jarl
Nebyl to ten Břichopas co velel britským válečným lodím na jezeře Tanganika?

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 3/6/2026, 10:19
od Ataman
jarl píše: 2/6/2026, 18:10 Nebyl to ten Břichopas co velel britským válečným lodím na jezeře Tanganika?
:up:

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 3/6/2026, 13:56
od Zemakt
Copak je tohle za čičmany?
709035398_924844573915599_2770836530072789150_n.jpg

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 3/6/2026, 14:36
od Ataman
Ten menší vlevo je Jan Hakl.

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 3/6/2026, 14:38
od Zemakt
A náhodou toho vpravo neznáš? Včetně datace plus/minus, Legie/Little Evy?
709166390_924844373915619_4104829356408248654_n.jpg

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Napsal: 3/6/2026, 14:46
od Ataman
Hele nevím, ale tak nějak si říkám, není tam náhodou nějaká trošku podoba?
jh.png