Stránka 17 z 17

Re: Výběr těžkého vozidla 4x4 pro AČR

Napsal: 22/7/2025, 14:35
od stirling
Hele sisu fajn, ale kdo to bude u nás vyrábět? Když něco umíme tak proč to za každou cenu importovat, vůbec netvrdím ať je zvýhodňujeme a prosazujeme za každou cenu (SVOS a perun, mars - to je naopak k zblití), jen prostě neházet klacky pod nohy. Je to vše postavené, aby se to "nenápadně" přihrálo bushmasteru - 10 lidí je podle mě přesně ten parametr, který vyfiltruje největší konkurenci (Patriot - jediný skutečně vyráběný český produkt).
Jak jsem k CSG kritický ohledně dojení AČR, tak tady jim fandím (o cenu se postará tendr) a doufám, že se nevzdají a už existuje verze Patriota pro 10.

Re: Výběr těžkého vozidla 4x4 pro AČR

Napsal: 22/7/2025, 16:49
od Danik
stirling píše: 22/7/2025, 14:35 Hele sisu fajn, ale kdo to bude u nás vyrábět? Když něco umíme tak proč to za každou cenu importovat, vůbec netvrdím ať je zvýhodňujeme a prosazujeme za každou cenu (SVOS a perun, mars - to je naopak k zblití), jen prostě neházet klacky pod nohy. Je to vše postavené, aby se to "nenápadně" přihrálo bushmasteru - 10 lidí je podle mě přesně ten parametr, který vyfiltruje největší konkurenci (Patriot - jediný skutečně vyráběný český produkt).
Jak jsem k CSG kritický ohledně dojení AČR, tak tady jim fandím (o cenu se postará tendr) a doufám, že se nevzdají a už existuje verze Patriota pro 10.
EA pracuje na prodloužené verzi Patriotu II.

Re: Výběr těžkého vozidla 4x4 pro AČR

Napsal: 13/3/2026, 16:54
od Scotty87
Zdá se že Patriot 4x4 se dostane do výzbroje armády poněkud oklikou. Jako podvozek pro nesení prostředku elektronického boje SRTP.
Vojenský výzkumný ústav vloni realizoval 250 zakázek, tři desítky z toho byly pro Ministerstvo obrany či Armádu ČR. „Také jsme uzavřeli smlouvy na dvě významné zakázky, první se týká dodávek dvou vysoce mobilních prostředků elektronického sledování na podvozku Patriot 4x4 a jednoho přepravitelného prostředku elektromagnetického boje. Druhá smlouva je na dodávku dvou mobilních modulárních systémů ES-RA na podvozku TATRA 815-7 8x8 určených pro řízení a průzkum v oblasti komunikačních prostředků elektromagnetického spektra,“ upřesnil ředitel podniku Pavel Čuda.
https://mocr.mo.gov.cz/informacni-servi ... av-262840/

Re: Výběr těžkého vozidla 4x4 pro AČR

Napsal: 27/5/2026, 17:49
od Scotty87