Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Halle "Mochito" Berry v hlavni roli, Steven Spielberg produkce, jeste neexistuje trajler, pouze upoutavka.

Specielne pro skeleta jedno male opakovani
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

hmm.. Halle Berry po ránu, díky :D
ObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Nove sci fi, hlavni role Morgan Freeman, znamy a skvely herec, Johnny Depp a dalsi
http://www.youtube.com/watch?v=7Sxs4uXn7xA

Bohuzel, v patek zemrel ve veku 74 let herec a daber Antonin Molcik, ktery v cesku propujcoval Morganovi svuj hlas
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

Hodnocení tohodle filmu je docela špatné a to i přes to, že hromada fanynek Deppa filmu dává plný počet hvězdiček :(
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Tempik píše:Hodnocení tohodle filmu je docela špatné a to i přes to, že hromada fanynek Deppa filmu dává plný počet hvězdiček :(
Přesně. I Franta Fuka ho na FFF celkem ztrhal. Prý vizuálně povedený, ale dějově hrozný.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
rotaran
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 26/1/2014, 12:53

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od rotaran »

Tak to je škoda upoutávka vypadala docela zajimavě :(
zijte dlouho a blaze
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Od určité doby na kritiky z vysoko dlabu. Každý film má svého diváka. A někdy je potřeba se na film podívat víc než jen jednou. Dokud ho neuvidím, tak s hodnocením počkám. Ale nedivil bych se, kdyby opět šlo o film, který je těžší pochopit během 90 minut usilovného přežvykování popcornu, viz. Prometheus.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Trismegistos píše:A někdy je potřeba se na film podívat víc než jen jednou.
No a někdy to člověk vydrží sotva jednou :D

A třeba Prometheus mě těžce zklamal...nenavazuje, spousta nelogičností a úliteb právě popcornovému divákovi řekl bych :/ Ten velký potenciál se úplně ztratil.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

No Deppovi filmy jsou poslední dobou spíš o tom natáhnout divačky na jeho film, než na něčem oduševnělém :D
Prometheus taky trochu zklamal, ale ve výsledku na mě nechal dojem dobrý.
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re:

Příspěvek od Beda »

mechoš píše:No bitva o Berlín, jako humoristickej film za 2x40Kč docela dobrý. Ale víc bych za to nedal, je spousta daleko lepších sovětských válečných filmů, tohle je propaganda jak prase (neuvěřitelně moudrý Stalin, absolutní trotl a šašek Hitler a tak dál).
Ctu to zpet

Werich tam hral

DVD 4 dily Trestny prapor docela to slo
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Za sebe nemuzu mluvit, protoze jsem ten film nevidel. Ale mam chut na nej mrknout, uvidime prez vykend.
Naposledy jsem byl v kine na" Cervenocernych ocasech", to uz je ale vic jak 2 roky.
Tenkrat jsme si otom filmu moc pekne pokecali :D
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Polarfox píše:A třeba Prometheus mě těžce zklamal...nenavazuje, spousta nelogičností a úliteb právě popcornovému divákovi řekl bych :/ Ten velký potenciál se úplně ztratil.
Nic ve zlém, ale "prequel" může jen obtížně "navazovat". :D Co sem si po shlédnutí bonusových materiálů a pár rozhovorů s režisérem odnes je, že prostě chtěl ten příběh vyprávět trošku jinak než jak ho chápala většina. O některých částech filmu si myslím, že se měli udělat jinak, ale co mne nejvíc mrzelo, byla stopáž filmu. Co naplat filmy a fotbal/hokej mají jedno společné. Všichni si myslí, že tomu rozumí líp a líp by to i zahráli. Ale chovám si v sobě naději že v pokračování "Paradise" se režisér rozpomene na staré dobré časy prvního vetřelce. Artworky a drobky ze scénáře vypadají dostatečně temně, bezútěšně a zoufale, tak snad se moje přání vyplní.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

tím "navazováním" zřejmě myslel průběh celého filmu.. Prometheus byl pro mne dost těžkým zklamáním pro svou nelogické díry ve scénáři
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Trismegistos píše:Nic ve zlém, ale "prequel" může jen obtížně "navazovat".
No dle mého by tam ta návaznost být měla, protože jinak je to odlišný příběh ze stejného prostředí. Není to pak vzájemně konzistentní a v trošku větším detailu to s následující sérií spojíš horko těžko, aniž by ti tam nevznikala tuna nelogičností. Když to trochu nadnesu, tak v prequelu rozsekaj emzáka se třema hlavama a napíchnou ho na zeď na planetě X a v klasické sérii ho najdou poklidně lítat ve vesmíru v celku a s jednou hlavou u planety Y. Asi jsem staromódní, ale já tyhle úlitby akčnosti, efektům atd. moc nemusím.

A když jsem viděl vědeckou skvadru, jak drbe emzáka pod bradičkou a podobné hovadiny, tak mě to také moc nenadchlo :D
Trismegistos píše:Artworky a drobky ze scénáře vypadají dostatečně temně, bezútěšně a zoufale, tak snad se moje přání vyplní.
Což může být s přehledem potopeno již zmíněnými úlitbami akčnosti a efektům.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

"Nic ve zlém, ale "prequel" může jen obtížně "navazovat". - Tím jsem měl na mysli, že "prequel" (předchází dějově všem předchozím dílům) nemůže navazovat (pokračovat) čistě jen jako nesmysl z hlediska významu slova a jako lehký rýpanec, proto jsem i na konec věty přidal smajlika.

Stupidní chování posádky mě taky naštvalo. "Nelogičnosti" ohledně místa, kde se vypořádají s jedním z tvůrců. V jednom ze dvou plánovaných dílu se na LV426 režisér vrátí. Ono mu šlo o to, že chce popsat civilizaci tvůrců, jejich pohnutky atd. i to jak se jejich loď na LV426 vůbec dostala. Toto vše nemělo být v prvním díle vůbec popsáno. Jak sám řekl, mnozí mu měli za zlé že spoustu otázek nezodpověděl a další k nim přidal. Spousta z těchto zdánlivých "nelogičností" tedy vyplývá prozaicky z toho že se Prometheus bral jako osamocený film, zatímco v plánu jsou celkem 3.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Mě na těhle jedno či vícedílných prequelech většinou vadí to, že se autoři nesnaží podat propracovaný příběh na úrovni (nebo blízko) klasiky, ale energii věnují do vylepšení efektů a akčních scén. Takže emzákovi se přidá chapadýlko, vojákovi lepší zbraň nebo tank, lodi pár motorů a serepetiček, umí líp skákat, běhat, bla bla...čímž pak vznikají paradoxy, kdy jsou tihle tvorové/zbraně zpravidla mnohem lepší než jejich následovníci z klasické série :D Podle mého se dá vyspělejší natáčecí technologie zužitkovat i při vylepšení "nevylepšených" emzáků a spol., ale tím se autoři ochudí o spoustu diváků co jdou hlavně po akčnosti a efektech...a pokud chybí kvalitní příběh, tak se to už nesrovná nalákáním jiných. Většinou je ten potenciál nevyužitý.
Trismegistos píše:Ono mu šlo o to, že chce popsat civilizaci tvůrců, jejich pohnutky atd. i to jak se jejich loď na LV426 vůbec dostala.
Každopádně v jedno z těch dalších dílů by to tam tedy měl pořádně uklidit a trošku přeorganizovat :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Polarfox píše:Mě na těhle jedno či vícedílných prequelech většinou vadí to, že se autoři nesnaží podat propracovaný příběh na úrovni (nebo blízko) klasiky, ale energii věnují do vylepšení efektů a akčních scén. Takže emzákovi se přidá chapadýlko, vojákovi lepší zbraň nebo tank, lodi pár motorů a serepetiček, umí líp skákat, běhat, bla bla...čímž pak vznikají paradoxy, kdy jsou tihle tvorové/zbraně zpravidla mnohem lepší než jejich následovníci z klasické série :D
To, cos popsal, je pro mě ale problém i u "klasicky" stavěné série (tzn. bezprequelové). Právě na příkladu Vetřelců je to pěkně vidět: v prvním díle byl Vetřelec ultimátní, nezničitelný zabiják, Ripleyová jej nezabila, jen se jej "zbavila" tím, že jej ze své lodě vyrazila proudem vzduchu, po otevření dveří, je to tam vidět - je tam záběr na točícího se Vetřelce odlétajícího od lodě.
V dalších dílech byl čím dál ubožejší - zabitelný po stovkách pouhým samopalem, apod.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Řekl bych, že v tomhle tomu křivdíš. Přeci jen Ripleyová ten "samopal" neměla, jinak by i s tím prvním udělala krátký proces :) Ostatně v trojce opět nic nemají a zase ho nahánějí různými možnými i nemožnými způsoby. Ta zákeřnost a nebezpečnost Vetřelce nespočívá v tom, že by se nedal zastřelit. Ostatně tygra také jen tak neumlátíš klackem od nanuku, ale puška už je něco jiného :)

Druhý díl bývá ostatně někdy hodnocen i lépe než první, i když u mne si stojí nastejno, každý má něco.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alchymista »

Na sporoch okolo votrelcov ma fascinuje jedna vec - nikto sa nepozastaví nad tým, že príbeh, respektíve chovanie posádky, nemá ani len elementárnu logiku, bez ktorej sa nedá na lietanie do vesmíru ani len pomyslieť.
- Kontaminovaný člen posádky sa v prvom rade dekontaminuje a až potom ťahá na loď.
- Ak už je na lodi, tak sa pri prvej príliežitosti uloží do mrazáku a nie, že sa sleduje "čo z toho bude".
- Ak je na lodi mimozemský organizmus, prvým krokom obrany je "posádka do skafandrov/hybernácie" a rozhermetovanie zvyšku lode. Nech skúsi dýchať čisté vákuum.
Holt, scenár nepustí...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“