Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

To jsme si všimli. :D

Jak píše Destroyman - mnoho slov zabíjí myšlenku. Tudíž stručeně - mě osobně to mrzí ale respektuji to. Doufám že s námi vydržíš a já Ti slibuji, že se tady do měsíce objeví něco o hradech a myslím si, že to bude šupa.

Měj se příteli.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

Pátrač píše:To jsme si všimli. :D

Jak píše Destroyman - mnoho slov zabíjí myšlenku. Tudíž stručeně - mě osobně to mrzí ale respektuji to. Doufám že s námi vydržíš a já Ti slibuji, že se tady do měsíce objeví něco o hradech a myslím si, že to bude šupa.
Měj se příteli.
S Destroymanem plně souhlasím a Tvoje články si pohlídám.

Jinak kdysi dávno jsem si zabukoval německé tankové jednotky a americké lehké tanky, obě témata vrácím do volného zpracování (nesehnal jsem dostatek materiálu).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Toto jsem nalezl : Kdo je nejlepší ? O Palbě je tam větička až na konci. Co vy na to ?

http://www.csla.cz/_kvh/img/napsalionas01.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

22/08 - Tj. stav před třemi roky.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak asi by stačilo porovnat nějaké statistiky návštěvnosti, jaký byl vývoj.

Jinak valka.cz je fajn, ale strááášně jednostraně politicky zaměřená. Military.cz je "dead" už pár let víceméně, takže jedna konkurence v kšá a jinak můžu sám za sebe říct svůj názor - kdyby palba nebyla frekventovaná, tak bych ji nenašel, kdyby nebyla otevřená a přístupná různým názorům, tak bych sem ani nezačal psát, navíc má celkem neutrální design, což se na první pohled může zdát podružné, ale některé weby v nádechu černých a jiných tragických barev navíc se špatnou organizací položek uživatele spíš odrazují.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Toto už spíše patří do "Kam míří Palba?"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Mohl bych se čertit, že nám byl věnován jen tak malý prostor, neboť z hlediska návštěvnosti se řadíme mezi druhý největší a nesledovanější vojenský portál na českém internetu. Tedy naše místo je hned za Valka.cz

Viz. www.toplist.cz/historie

Dále nejsme jen diskusní fórum, ale jsou zde také stovky fundovaných článků o vojenské technice, bitvách, generálech, apod. K nim se odvijí třeba i ty komentáře.

Nevím proč nás nechtějí brát ještě toliko vážně, možná proto, že skutečně více působíme jako to diskusní fórum, a ostatní informace jaksi nevnímají? Máme tady naprasit všude reklamu, aby to vypadlo akčně? Udělat design, kterej je IN? Ne to už míří to jiné roviny.

Můžeme samozřejmě udělat redakční systém pro články a fórum jako doplněk, pak to možná bude působit jinak. Nic, je to jedno, ale prostě tady to žije! A autory, kteří píší nové články je taky dost. Lidi si nás sami najdou a pochopí náš styl.

Jen z hlediska návštěv:

Valka.cz - 13 000 ... hodně toho bude i ze zahraničí, v posledním roce, po předělání designu, a novém naprogramování je vidět určitý růst. Předtím zhruba 8 000. Po technické stránce jsou nyní stránky vymakané.

Palba.cz - 4 000 , války, události, osobnosti a technika od starověku až po současnost, technokratické diskuse, rozsáhlé fotogalerie.

Fronta.cz - 2000 , specializace jen na druhou světovou, ale kvalitně.

Militaryzone.cz - 1000 , specializace na reenacting.

Vojenstvi.cz - 600, československá armáda a opevnění

Jak možno vidět, většinou to roste exponenciálně, tedy rozdíly mezi weby jsou zhruba dvounásobek. Důležité je také šířka záběru danných stránek. Šiřší záběr rovná se více návštěvníků, ale roste také administrační zátěž.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Lord:

valka.cz nahrabala ten nárůst díky tomu, že spolupracovala se Z1kou (pro neznalé, nedávno zkrachovalá dokumentrání a zpravodajská televize), což ze strany Z1 byly odkazy na valka.cz.

A přesně ten nárůst odpovídá zhruba tomu jednomu roku zpět (spíše půlroku), kdy ta spolupráce začala. To se jim to zvyšovala návštěvnost, když měli pravidelnou reklamu v jediném dokumentárním kanálu v ČR :-)

Jinak zastávám názor, že rozdíl v přístupu je také proto, že
1) válka má striktně oddělenou redakční a diskuzní část, palba ne.
2) slovo válka je v googlu vyhledávané cca 40x více a má 20x více výsledků, než slovo palba. Byť oba servery jsou s oním klíčovým slovem prolinkovány jako první odkaz, je to jasný nepoměr a můžeme z toho vinit strejdu Googla :-)
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13676
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rase »

ale některé weby v nádechu černých a jiných tragických barev navíc se špatnou organizací položek uživatele spíš odrazují.
Očividně kritizuješ panzernet ale nevadí. Já právě mám opačný problém. Když jsem před několika X lety poprvé prolézal internet a prohlížel si různá fóra a stránky o 2. válce, tak mě černé stránky zaujmuly. Přeci jen je to něco jiného než drtivá většina internetu (různé tóny šedé). K Palbě jsem se dostal až za dalších pár let, kvůli zajimavým článkům, které jsem náhodou našel. (nějakou chvíli jsem se zajimal i o valku.cz, ale tam je tolik informací, že se v nich běžný člověk snad nemůže orientovat)
Chápu že se černý design nemusí líbyt každému, ale když si na něj člověk zvykne, tak by neměnil. (ps. studuju grafiku, nikomu ten názor ale nenutím) problém vidím spíš v tom, že černá barva láká různé neofašmany a další havět - s tím se ale nic nenadělá.
ps. hodně se zajimám o I. válku a musím říct, že tato doba by si zasloužila mnohem větší propagaci - v rámci českého internetu
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Cernakus – dobrá poznámka. Máš pravdu, taky jsem u některých dokumentů viděl, že byla předtím pouštěna reklama na jejich server a ten raketový nárust by tomu zřejmě odpovídal. I když už Z1 není, přilákané návštěvníky se asi podaří udržet díky různým vymoženostem. Doména valka, ano šikovně zvolená, včas zaregistrovaná, dále historicky jeden z nejstarších webů, náskok v lidech, ale také šikovné vedení.

K designu – ano, někomu se líbí světlá, jinému se zas lépe čte na tmavším pozadí, tohle je hodně věc názorů a trendů. Kdysi bývaly tmavé stránky docela IN. Nakonec je možné i vzhled měnit, jak se každému líbí, když se zaregistruje.

Jinak mám také takovou zkušenost, že dost lidí říká, že na valce je tolik informací, že se v nich běžný člověk snad nemůže ani orientovat. Ale vedení má takovou velkolepou koncepci, vytvořit obrovskou encyklopedii vojenství a tak je třeba na to pohlížet. S tím je pojen problém takové množství informací nějak utřídit a provázat. Oni zvolili nějakou svoji cestu vlastního naprogramování, a myslím, že se jim zatím tato poslední verze docela povedla.

Každopádně Palba, i když s menší návštěvností má pevný jádro a ne žádnej balast. A nakonec může být pro někoho i přívětivější a tolik se neztrácí. A rozhodně jsme si zasloužili větší zmínku o nás.

A první světová se u nás najde! A my jsme jeden z mála webu, kde jí dáváme prostor a máme zde mnoho zajímavých článků.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Myslím si že první světovou máme opravdu na úrovni. A další věc se rodí. Jinak si myslím, že jsem to kdysi už uvedl - já s válkou skoušel spolupracovat ale asi hlavně mojí vinou to nešlo. Tady jsem se našel a myslím si, že třeba moje hrady a pravěké fortifikace by jinde těžko snášeli. Přitom je to vojenská tématika jako víno.

Není to o návštěvnosti i když je to cenný ukazatel kvality, ale o obsahu. Naši pestrost jinde nenajdeš.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Asi tak. Když jsem sem poprvé přišel, také jsem si zanadával, ale pak jsem zjistil že je tu spousta chytrých lidí, kteří o daných tématech skutečně mnoho vědí a když se tu člověk trochu zorientuje, je celé forum i značně přehledné. Možná bych měl jen drobnou připomínku ke vkládání samotných článků. Trochu mi vadí omezené možnosti editace ve smyslu grafické úpravy a omezený počet znaků v jednom příspěvku a neodlišení monografií od samotné diskuse (přestože zde funguje "portál". Nicméně za velké plus považuji značně demokratickou koncepci celého sajtu a jeho apolitičnost, jakkoliv sám bývám moderátory v tomto smyslu často napomínán (což je ostatně jenom ku prospěchu věci a zpětně si to vždy uvědomím).
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Očividně kritizuješ panzernet ale nevadí.
Tak tak, vnější stránka dobrá, ale na fóru se to v té černé všechno hrozně ztrácí, člověk se v tom pak topí. Jsem dost tvůrčím způsobem nadanej a tohle mi vadí spíš funkčně.

Jinak já můžu hodnotit Palbu pouze z pohledu člověka, co sem přicestoval cca 3 měsíce nazpět, ale:
1) je tu spousta zajímavých a rozmanitých článků
2) je tu otevřený prostor pro každého kdo se chce nějak zapojit
3) nikdo tu nic moc nehrotí, ale zároveň je tu spousta lidí co poradí a mají znalosti
4) Palba je apolitická
5) jsou tu lidi co se o chod a kvalitu pravidelně starají
6) žije to tu a vyvíjí se to dál
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Súhlasím. Zvlášť druhý a tretí bod považujem za celkom podstatný, za niečo, čo na iných weboch trochu chýba.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pátrač píše:Tady jsem se našel a myslím si, že třeba moje hrady a pravěké fortifikace by jinde těžko snášeli. Přitom je to vojenská tématika jako víno.

Není to o návštěvnosti i když je to cenný ukazatel kvality, ale o obsahu. Naši pestrost jinde nenajdeš.
Souhlasím, taky jsem rád, že na Palbě se může psát prakticky jakékoliv téma od Starověku po současnost a že není úzce vázaná jen na tolikrát omívanou Druhou světovou válku. Hlavně pak v případě WW1 bych byl rád, kdyby se zapojilo více autorů a postavilo ji na roveň WW2, protože přeci jenom k ní máme hodně blízko. Vždyť skoro každého z nás děda či praděda byl ve válce (mobilizováno bylo asi 1,2 Mio Čechů).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13676
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rase »

Pátrač - k WW1. Máš pravdu, na tomhle fóru se dá najíst spousta zajimavých článků o tomto období. (Povětšinou ve tvých příspěvcích). Osobně se hodně zajimám o různé drobné, ba až nevýznamné zajimavosti (kupříkladu zmínka o prvním leteckém taranu). K těmhle věcem si pak dohledávám další údaje a pak z nich kutím obsáhlejší články. Jelikož se na Panzernetu starám právě o sekci WW1, tak články nechávám tam. Nějaké články sem asi překopíruju.
Občas se tu oběvují úžasně obsáhlé články - třeba boje na planině Cer, popiš prvních bojů na Haliči atd. (super inspirace)
Uživatelský avatar
Kageneck
Příspěvky: 9
Registrován: 3/12/2007, 21:16

Příspěvek od Kageneck »

Polarfox píše:
Očividně kritizuješ panzernet ale nevadí.
Tak tak, vnější stránka dobrá, ale na fóru se to v té černé všechno hrozně ztrácí, člověk se v tom pak topí. Jsem dost tvůrčím způsobem nadanej a tohle mi vadí spíš funkčně.l
Na Panzernetu se dá změnit vzhled na podobnou barevnou kombinaci jako je palba...
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Lord píše:Mohl bych se čertit, že nám byl věnován jen tak malý prostor, neboť z hlediska návštěvnosti se řadíme mezi druhý největší a nesledovanější vojenský portál na českém internetu. Tedy naše místo je hned za Valka.cz................. Šiřší záběr rovná se více návštěvníků, ale roste také administrační zátěž.
S "Valka.cz" bych se neporovnával, to je úplně jinde. Mají vlastní programátory, nejen spolupráce s nakladatelstvím "Naše vojsko" a náklady na provoz na rok 155.000,- Kč ........(víc už nemusím psát).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

155.000 na rok není zase tolik. Je to dokonce celkem málo na to, jak profesionálně pojaté to mají. A pokud mají i vlastní programátory, tak jim musejí dávat jen almužnu. Spíš bych očekával dobrej webhosting, nejspíš vlastní server a jednorázové platby za programátorské práce.

Přesto mám Palbu raději :) Je osobitější a má obecně mnohem mnohem lepší autory.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tož programátora, který by se popral s modernizací Portálu a phpbb by potřebovala i palba. Ale všichni oslovení od toho dávají ruce pryč.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“