F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Zemakt »

Finové začínají montovat motory F 135
https://ekonomickydenik.cz/zbrojovka-tr ... tory-f-35/
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Koba »

Najednou! Celou předvolební kampaň tvrdil, že zrušení bude brnkačka!
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od pjaro77 »

Pred voľbami - zrušíme obrannú zmluvu s američanmi. Nie je vám to povedomé ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Svajciarsko znizuje objednavku na F35 z 36ks na 30ks. To je cesta aj pre ČR.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

Ne
Edit: námi objednané množství je minimum, aby ten systém dával smysl.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Zemakt »

Hlavně je tam i popsané, proč k tomu i došlo.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Mali ste sancu diverzifikovat dodavatelov a mitigovat rizika , napr problem dodavok ND no vdaka katastrofalne nesikovnemu rokovaniu zo strany min Cernochovej ste si zavreli dvere k spolahlivemu svedskemu dodavatelovi s ktorym mate dobre skusenosti.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

další mýtus a nesmysl
ObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Skus byt konkretnejsi, v com je to nezmysel?
Btw F35 bl4 ma stale problemy s radarom, takze to zdaleka nie je taky vychytany system ako sa musi tvrdit.

Urcite by bolo pre ACR lepsie mat 1 letku z 35, 1 letku Gripen a za zvysne peniaze Himars k tomu.
Samozrejme, vsetci tu budete pisat ze to je nezmysel,no ked s tym pride csg, bude to najlepsie riesenie...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 9/3/2026, 15:42 Skus byt konkretnejsi, v com je to nezmysel?
Například to že nám někdo nabízel staré Gripeny zdarma.
Btw F35 bl4 ma stale problemy s radarom, takze to zdaleka nie je taky vychytany system ako sa musi tvrdit.
Nemá problémy, ten radar se ještě sérově nevyrábí. Což nám ovšem může být jedno protože naše letadla půjdou na montážní linku tak za dva roky.
Urcite by bolo pre ACR lepsie mat 1 letku z 35, 1 letku Gripen a za zvysne peniaze Himars k tomu.
Určitě ne.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

Nejmenší smysluplný počet F-35 je 18. Jednotková cena mezi F-35 a Jas-39E je stejná. Největší darda je na modernizaci základny, která by musela proběhnout tak jako tak.
Nějaké kombinované letky jsou drahým nesmyslem.
ObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Keby ste si brali priklad z madarov, bolo by to dobre.
Ich tazka brigada je nieco o com v CR snivate a treba uznat ze su uz v jej budovani dalej.
Letectvo HAF bolo na rovnakej startovacej ciare , no madari ho buduju koncepcne, rozvijaju platformu Gripen.
Ad skelet, nikde som nepisal o verzii E/F.
A ano, budu mat modernizovane radary a aj strely Meteor. A aj zvyseny pocet z novovyroby.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 9/3/2026, 16:09 Keby ste si brali priklad z madarov, bolo by to dobre.
To nevím v čem.
Ich tazka brigada je nieco o com v CR snivate a treba uznat ze su uz v jej budovani dalej.
Jedině tím že už mají dopěněnou novou techniku. Ovšem zase tím že uzavírali smlouvy před válkou na Ukrajině, tak na jejich technice absentuje ochrana před drony. Je to nejvíc vidět na rozdílu mezi Leopardem 2A7 HU a Leopardem 2A8. Ovšem ani jejich Lynx na tom není o moc líp.
Letectvo HAF bolo na rovnakej startovacej ciare , no madari ho buduju koncepcne, rozvijaju platformu Gripen.

Maďarům hlavně Američani řekli že do Ruska F-35 neprodávají, takže jim nic jiného než pokračovat Gripenem nezůstalo.
A ano, budu mat modernizovane radary
Stejně jako ty naše, což jim umožní přežít ve službě do roku 2035. Maďaři generační obměnu letectva jen odložili a po roce 2035 je to znovu dožene.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Maďarům hlavně Američani řekli že do Ruska F-35 neprodávají, takže jim nic jiného než pokračovat Gripenem nezůstalo.

Na to mas aj nejaky zdroj? Alebo siris legendy...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 9/3/2026, 16:52 Na to mas aj nejaky zdroj? Alebo siris legendy...
Ve skutečnosti je to proto že Bidenovi nechutná Perkelt. Ovšem vy můžete být jen rádi. Protože vám aspoň Maďaři nevybombardují Bratislavský hrad bez toho aby to protivzdušná obrana vůbec zaregistrovala.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

O co viac nemal rad Orbana Biden, o to radsej ho ma Trump.
To by si nebol ty, keby si nenapisal podobnu hlupost. Bratislavsky hrad je od HU-SR hranice nizke jednotky km, na to ozaj F35, ani Gripena nepotrebuju. Asi ti vadi, ze momentalne su SR a HU priatelia...na rozdiel od CR...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Nesher »

skelet píše: 9/3/2026, 16:18 Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
O Meteorech dost pochybuji, Švédové budou na Gripen integrovat Amraam C8. Za integraci Meteorů na F 35 bychom museli platit. A to se zcela jistě nestane.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

Uvidíme
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“