Stránka 187 z 188
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 7/2/2026, 07:57
od Zemakt
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 17/2/2026, 21:07
od Scotty87
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 17/2/2026, 22:39
od Koba
Najednou! Celou předvolební kampaň tvrdil, že zrušení bude brnkačka!
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 17/2/2026, 22:59
od pjaro77
Pred voľbami - zrušíme obrannú zmluvu s američanmi. Nie je vám to povedomé ?
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 8/3/2026, 11:07
od NagyAttila
Svajciarsko znizuje objednavku na F35 z 36ks na 30ks. To je cesta aj pre ČR.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 8/3/2026, 11:39
od skelet
Ne
Edit: námi objednané množství je minimum, aby ten systém dával smysl.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 8/3/2026, 13:41
od Zemakt
Hlavně je tam i popsané, proč k tomu i došlo.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 10:59
od NagyAttila
Mali ste sancu diverzifikovat dodavatelov a mitigovat rizika , napr problem dodavok ND no vdaka katastrofalne nesikovnemu rokovaniu zo strany min Cernochovej ste si zavreli dvere k spolahlivemu svedskemu dodavatelovi s ktorym mate dobre skusenosti.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 11:27
od skelet
další mýtus a nesmysl
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 15:42
od NagyAttila
Skus byt konkretnejsi, v com je to nezmysel?
Btw F35 bl4 ma stale problemy s radarom, takze to zdaleka nie je taky vychytany system ako sa musi tvrdit.
Urcite by bolo pre ACR lepsie mat 1 letku z 35, 1 letku Gripen a za zvysne peniaze Himars k tomu.
Samozrejme, vsetci tu budete pisat ze to je nezmysel,no ked s tym pride csg, bude to najlepsie riesenie...
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 15:53
od Scotty87
NagyAttila píše: ↑9/3/2026, 15:42
Skus byt konkretnejsi, v com je to nezmysel?
Například to že nám někdo nabízel staré Gripeny zdarma.
Btw F35 bl4 ma stale problemy s radarom, takze to zdaleka nie je taky vychytany system ako sa musi tvrdit.
Nemá problémy, ten radar se ještě sérově nevyrábí. Což nám ovšem může být jedno protože naše letadla půjdou na montážní linku tak za dva roky.
Urcite by bolo pre ACR lepsie mat 1 letku z 35, 1 letku Gripen a za zvysne peniaze Himars k tomu.
Určitě ne.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 15:59
od skelet
Nejmenší smysluplný počet F-35 je 18. Jednotková cena mezi F-35 a Jas-39E je stejná. Největší darda je na modernizaci základny, která by musela proběhnout tak jako tak.
Nějaké kombinované letky jsou drahým nesmyslem.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 16:09
od NagyAttila
Keby ste si brali priklad z madarov, bolo by to dobre.
Ich tazka brigada je nieco o com v CR snivate a treba uznat ze su uz v jej budovani dalej.
Letectvo HAF bolo na rovnakej startovacej ciare , no madari ho buduju koncepcne, rozvijaju platformu Gripen.
Ad skelet, nikde som nepisal o verzii E/F.
A ano, budu mat modernizovane radary a aj strely Meteor. A aj zvyseny pocet z novovyroby.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 16:18
od skelet
Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 16:22
od Scotty87
NagyAttila píše: ↑9/3/2026, 16:09
Keby ste si brali priklad z madarov, bolo by to dobre.
To nevím v čem.
Ich tazka brigada je nieco o com v CR snivate a treba uznat ze su uz v jej budovani dalej.
Jedině tím že už mají dopěněnou novou techniku. Ovšem zase tím že uzavírali smlouvy před válkou na Ukrajině, tak na jejich technice absentuje ochrana před drony. Je to nejvíc vidět na rozdílu mezi Leopardem 2A7 HU a Leopardem 2A8. Ovšem ani jejich Lynx na tom není o moc líp.
Letectvo HAF bolo na rovnakej startovacej ciare , no madari ho buduju koncepcne, rozvijaju platformu Gripen.
Maďarům hlavně Američani řekli že do Ruska F-35 neprodávají, takže jim nic jiného než pokračovat Gripenem nezůstalo.
A ano, budu mat modernizovane radary
Stejně jako ty naše, což jim umožní přežít ve službě do roku 2035. Maďaři generační obměnu letectva jen odložili a po roce 2035 je to znovu dožene.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 16:52
od NagyAttila
Maďarům hlavně Američani řekli že do Ruska F-35 neprodávají, takže jim nic jiného než pokračovat Gripenem nezůstalo.
Na to mas aj nejaky zdroj? Alebo siris legendy...
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 17:30
od Scotty87
NagyAttila píše: ↑9/3/2026, 16:52
Na to mas aj nejaky zdroj? Alebo siris legendy...
Ve skutečnosti je to proto že Bidenovi nechutná Perkelt. Ovšem vy můžete být jen rádi. Protože vám aspoň Maďaři nevybombardují Bratislavský hrad bez toho aby to protivzdušná obrana vůbec zaregistrovala.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 17:48
od NagyAttila
O co viac nemal rad Orbana Biden, o to radsej ho ma Trump.
To by si nebol ty, keby si nenapisal podobnu hlupost. Bratislavsky hrad je od HU-SR hranice nizke jednotky km, na to ozaj F35, ani Gripena nepotrebuju. Asi ti vadi, ze momentalne su SR a HU priatelia...na rozdiel od CR...
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 17:49
od Nesher
skelet píše: ↑9/3/2026, 16:18
Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
O Meteorech dost pochybuji, Švédové budou na Gripen integrovat Amraam C8. Za integraci Meteorů na F 35 bychom museli platit. A to se zcela jistě nestane.
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Napsal: 9/3/2026, 17:53
od skelet
Uvidíme