Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Z přísnění legálního držení zbraní, de facto znemožnění legálního držení zbraně (o nic jiného nejde), znamená pouze to, že ti zamezí právo na obranu. Toto právo mohu a nemusím využít, ale mám ho. Po přijetí této směrnice se holt evropská civilizace opět vrátí ke starým dobrým nožům, sekerám, kladivům, šroubovákům, srpům a kosám. Nelegálům je to stejně ukradené..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11905
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Dzine, ale tady přece nejde o počty držitelů či nedržitelů, zde jde o omezení základních práv a svobod. Navíc v tomto případě fakty nepodloženým a samotný problém neřešícím návrhem.

Ha, Skelet byl rychlejší.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

Dzin: Tempík sice poněkud přehání, jenže naplnění směrnice by znamenalo mnohem víc.
Byla by to další liklidace muzejních zbírek, protože jen málokteré muzeum má prostředky na opravdu citlivé znehodnocení (a i to je ničení exponátů)...
Dál je to faktická liklidace airsofťáků a dalších spolků - kdo si vyřídí zbroják na airsoftku? Navíc, pokud by prošla nejhorší možná varianta, tak si s ní potom vystřelá max. na střelnici.

Navíc s tím přijde radikalizace další části veřejnosti. Jako by nestačilo, že nácci už tak vystrkují hlavy a populistickými výkřiky přetahují část veřejnosti na svou stranu...

skelet: jenže kdyby mělo k něčemu dojít, tak bych bral jinou "kosu"...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

kopapaka: pokud by k něčemu mělo dojít, tak se lidi začnou stávat nelegály. Ti bohatší na černém trhu, ti zručnější si vyrobí třeba kuš. Tu si umí udělat každé děcko..
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

skelet + Zemakt: A proto se ptám, jak moc toto omezení zasáhne náš civilizační okruh? Realita je taková, že ho zasáhne minimálně, prakticky vůbec.

Co se týká svobod a práv, je to možno chápat i tak, že se ještě více omezí přístup ke zbraním nezodpovědným lidem a tím se podpoří právo neozbrojených lidí. Vždy to má dva pohledy a není možno automaticky tvrdit, že omezením práv jednoho dojde k omezením práv všech.

Abychom si rozuměli, nemyslím si, že tento zákaz nějak vyřeší problematiku terorismu a ozbrojování. Ale současně si nemyslím, že zpřísnění držení zbraní nemá žádný pozitivní dopad.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ten trend "odzbrojit občany" je patrný už teď... Viz akce s názvem MARS http://www.lidovky.cz/policie-zabavuje- ... n_domov_sk

Útok na Charlie Hebdo byl v lednu.... Máme listopad... Nevím jak komu, ale mě to zdůvodnění útok na redakce Charlie Hedbo přijde jen jako záminka a má (dle mého) větší souvislost s připravovanou směrnicí EK jak s nějakým útokem.... Povšimněte si, kdo je postižen: sbírky militaristů a nadšenců do vojenské historie... Tedy žádné podsvětí, žádné kriminální kruhy, ale obyčejní občané, kteří se provinili pouze tím, že je zajímá vojenská historie...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Kopapaka: nejen airsoft, ale i paintballu a dle některých právních výkladů i dětských hraček!
Dzine: poprvé co jsem na palbě se sám sebe ptám jestli jsi tak naivní nebo hloupý. Promiň.
A ano myslím si, že toto opatření omezí náše civilizační výdobytky. Evropská civilizace se stává parodií na sebe sama.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Navíc ta směrnice zlikviduje de facto všechny KVH...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

Proč? Protože mě netrápí zpřísnění regulace držení zbraní? Řekni mi, proč by mě to mělo trápit? Z hlediska kulturního prostředí? To není založeno na právu držet zbraň, jako třeba v případě USA a jeho ústavy. Navíc jsem povznesen nad podobné akce, protože většinou se kolem různých nařízení dělá velký humbuk, aby se nakonec ukázalo, že reálný dopad byl daleko menší, než se tvrdilo a moje schopnost pořídit si zbraň zůstane zachována vyrazit si zastřílet airsoft nebo na představení KVH také.
Naposledy upravil(a) Dzin dne 29/11/2015, 14:03, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11905
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

A proto se ptám, jak moc toto omezení zasáhne náš civilizační okruh? Realita je taková, že ho zasáhne minimálně, prakticky vůbec.
Čteš co píšeme? Omezí ti právo na vlastní obranu a obranu tvých bližních. Realita je taková, že nejde zda minimálně či zda vůbec, ale že vůbec může zasáhnout. A je irelevantní zda u jedinců, rodin či skupin obyvatelstva ve vztahu k většině.
Co se týká svobod a práv, je to možno chápat i tak, že se ještě více omezí přístup ke zbraním nezodpovědným lidem a tím se podpoří právo neozbrojených lidí. Vždy to má dva pohledy a není možno automaticky tvrdit, že omezením práv jednoho dojde k omezením práv všech.
Toto je však obecně podávaný mylný argument. Skoro by se dalo říci, že úmyslně podávaný. Na stránkách tohoto tématu je dost materiálů vyvracejících tuto lež.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

zachována vyrazit si zastřílet airsoft nebo na představení KVH tak
to právě, že nebude. Budeš muset mít zbrojáček :-?
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

Zemakt píše: Čteš co píšeme? Omezí ti právo na vlastní obranu a obranu tvých bližních. Realita je taková, že nejde zda minimálně či zda vůbec, ale že vůbec může zasáhnout. A je irelevantní zda u jedinců, rodin či skupin obyvatelstva ve vztahu k většině.
Jak? Zůstane mi stále možnost zakoupit si palnou zbraň a udělat si zbrojní průkaz? Zůstane. V čem se mi to tedy tak zásadně změní?
Zemakt píše:Toto je však obecně podávaný mylný argument. Skoro by se dalo říci, že úmyslně podávaný. Na stránkách tohoto tématu je dost materiálů vyvracejících tuto lež.
Proč by měl být mylný? Ano, máš průzkumy podporující názory o užitečnosti rozšíření palných zbraní mezi obyvatelstvem, ale současně existují stejně relevantní průzkumy svědčící o opaku. Každopádně neregulované držení zbraní je prokazatelně stav, který z podstaty vede jen k horším věcem. Vždy je třeb
a určitá míra regulace a je jen na společenské poptávce, jak má být ona regulace velká.
skelet píše:to právě, že nebude. Budeš muset mít zbrojáček
Který není vůbec problém získat, takže pořád pohoda. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

skelet píše:
zachována vyrazit si zastřílet airsoft nebo na představení KVH tak
to právě, že nebude. Budeš muset mít zbrojáček :-?
Na airsoft zbrojáček a KVH nebude, protože je velmi velký předpoklad, že vzhledem k tendencím nebude PČR vydávat výjimky na zbraně kategorie "A" tak snadno (pokud vůbec)... A většina zbraní v držení KVH bude v kategorii "A"...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Jistě.. proč si neudělat zbrojní průkaz na dětskou hračku :mrgreen:

Proč mi to připomíná divadelní hru S Pydlou v zádech od J.Dvořáka. Pasáž "všechno je zbraň", v ní chtěl Dvořák zakázat i tužky, protože jsou ostré :cry:
edit: za deset let budou moci nože používat osoby starší 18let, po ročním školení. Pochopitelně, že tento nůž bude muset být keramický s tupou špičkou.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

Když se mi do ruky dostala dětská hračka, plastový nůž, kterým jsem jedním tahem přeřízl deseti centimetrový stejk, tak mi přijde, že na některé hračky by klidně mohli ten zbroják mít. :-)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Dzine nechceš kandidovat na europoslance? :-?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

Dzin: jo, třeba Skoti přijdou už i o vzduchovky... A o licenci na případné držení rozhoduje policista případ od případu... Rozhodne, jestli ji potřebuješ a pravidla se můžou kdykoli změnit... Střelba jen v policií licencovaných klubech...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11905
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Jak? Zůstane mi stále možnost zakoupit si palnou zbraň a udělat si zbrojní průkaz? Zůstane. V čem se mi to tedy tak zásadně změní?
V té regulaci druhu zbraně třeba? Ono s pistolkou proti AK a brokovnici, nic moc nezmůžeš, když půjdeme do extrému. A mění se to, že se opět reguluje. Zůstaneme-li u extrému tak se můžeme ve finále uregulovat k bambitce na černej prach. Jde o princip jako takový, opět ti někdo sahá na základní svobodu, sáhne jednou sáhne dvakrát...
Proč by měl být mylný? Ano, máš průzkumy podporující názory o užitečnosti rozšíření palných zbraní mezi obyvatelstvem, ale současně existují stejně relevantní průzkumy svědčící o opaku.
No ony ty o opaku svědčící průzkumy nejsou zase tak relevantní, na toto ti fundovaně odpoví Cover, budeli chtít, nehodlám tím trávit odpoledne, promiň.
Vždy je třeba určitá míra regulace a je jen na společenské poptávce, jak má být ona regulace velká
A ona u nás není určitá míra regulace? Společenskou poptávku jsem krom evropské komise nikde nezaznamenal.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Dzine, ten text návrhu směrnice je k dispozici, není to žádné "JPP" a zcela explicitně říká, že všechny samonabíjecí zbraně zakáže, zabaví a zničí - finští poslanci říkají, že se v EU mluví zatím pouze o vyvlastnění bez náhrady, což v případě ČR znamená loupež zbraní v hodnotě cca. 6 miliard korun.

Navíc je klíčové, kdo za tím stojí. Fabio Marini, mnohanásobně usvědčený lhář, který si cucal čísla o kriminalitě se zbraněmi z prstu a odmítl průzkum, který si sám zadal a v němž se přes 80,000 lidí vyjádřilo, že není potřeba utahovat šrouby jako "nereprezentativní", a jeho soudruzi z britské neziskovky "Small Arms Survey." SmArS nedávno oficiálně prohlásili, že by mělo být vydáno embargo na zbraně Kurdům a jiným lidem, kteří se brání Islámskému Státu, protože zbraně jsou špatné, áno...

...A jako taktiku pro EU zvolili, že chtějí "harmonizovat" zákony o zbraních všech zemí Eu na úroveň zákona britského.

Což znamená totální zákaz všech zbraní na obranu - i za vlastnictví pepřového obranného spreje je v Británii vězení na 5 let natvrdo -, prodej nožů od 18 let na občanku, zákaz nosit s sebou jakoukoli "útočnou zbraň", což zahrnuje šroubováky, baseballové a kriketové pálky a jiné sportovní náčinní, ale i důchodcovské hole, bez "dobrého důvodu", což v praxi znamená, že když si policajt usmyslí, sebere tě za to kdykoli.

Plus absolutní zákaz nosit u sebe jakýkoli nůž delší 7,5cm nebo jakoukoli věc, u které deklaruješ že je za účelem obrany - bránit se smíš jen a pouze "barevným značkovacím sprejem", který útočníka jen naštve.

A samozřejmě tyto zákazy ničemu nepomohly a násilná zločinnost po nich naopak začala prudce stoupat, až v roce 2008 dosáhla vrcholu a Británie získala titul "nejnásilnější země EU".

Černý trh se zbraněmi samozřejmě rostl a znásobil se a podle představitelů Metropolitan Police je násobně větší, než před zákazem.

Plus je to celé symptomatické, že když byli lháři v Evropské Komisi třikrát posláni k čertu, ať neničí legislativu, která je odladěná a skvěle funguje, na základě zcela lživých tvrzení se snaží o ještě větší úder než kdy předtím, totální zákaz všech samonabíječek a faktický zákaz replik a airsoftek, a sichrují se tím, že "z důvodu časové krize" je nutné to provést ve zrychleném řízení, bez analýzy následků dopadů legislativní změny.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

cover72: výborně napsané.
Dzin: celý problém je v tom, že zločinci se ke zbraním dostanou vždy. Dokonce ani nejtvrdší represe a totální policejní stát tomu nemůžou zabránit. Navíc v takovém případě nejdřív přijdou o zbraně a možnost obrany "obyčejní" lidé.

Já ozbrojený nejsem, ale začínám uvažovat, že si něco pořídím a hlavně bych chtěl mít tu možnost...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“