Stránka 3 z 5

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 8/4/2026, 11:49
od danny1691
Kńourají ofiko? Nebo kňourá UA propaganda? Nebo kńourá nějaký pisálek? Naposledy stahovala Amerika rakety od Korejců a chtěla je po Polsku.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 8/4/2026, 12:40
od Rase
Já si spíš říkám, kolik peněz na ten nákup ruských zbraní bude moct Írán vyčlenit (kolik jim na to přispěje Čína*). Samotné výrobní kapacity se asi najdou, ale vzpomeňme si, že ani Rusové nedostávali od Íránu Šáhedy zadarmo - naopak. Přeci jen zbrojovky nejedou na dobré slovo - a Moskva to dotovat rozhodně nemíní.

*Čína na rozdíl od Íránu finanční prostředky má, ale rozhodně bude tlačit na nákup čínských zbraní - byť jejich funkčnost je poněkud spornou. Určitě ale nemíní dotovat konkurenční ruské zbrojovky.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 8/4/2026, 13:25
od Zemakt
danny1691 píše: 8/4/2026, 11:49 Kńourají ofiko? Nebo kňourá UA propaganda? Nebo kńourá nějaký pisálek? Naposledy stahovala Amerika rakety od Korejců a chtěla je po Polsku.
Bavíme se o rusácích že. Jo amíci také kňourají, a? Jen blázen s myslí, že se dá v rusácku ofiko kňourat, takže kňourají Z- blogeři apod.

např.

https://x.com/NOELreports/status/2040908910513516839

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 8/4/2026, 14:47
od bat
IQ47 prohlásil, že uvalí cla na kohokoliv, kdo bude do Iránu dodávat zbraně, ale to nemá teď nějaký efekt. Za 14 dní se toho mnoho nestihne ve smyslu dodávek zbraní pro Irán. A ani Izrael nebo US zázračně nevyrobí nějaké další protibalistické rakety. Z logistického hlediska si může US něco ještě přivézt apod. a Irán obnovit spojení. Naplánují se další akce. Věřit současnému Izraeli (viz např. pokračující útoky v Libanonu) a US může jenom hlupák. Irán sice chce při jednání mít Vanceho, který platí za důvěryhodnějšího (a pokud chce mít ambice na 2028, tak musí zazářit neb jeho hvězda upadá).

BTW. Podle mě musí každý stát (společnost), který chce přežít toto století dospět k závěru, že musí mít odstrašení - buď JZ nebo jiné zbraně, které zaručují MAD. To je ovšem dočasné a relativní. Zároveň musí intenzivně pracovat na zbraních / doktrínách, které tuto rovnováhu porušují v jeho prospěch. Posledních 50+ let to byla záruka míru, **vědeckého rozvoje** a prosperity.
Kdyby MAD měla Ukrajina má klid, kdyby Irán také a kdyby i Pobaltí (v koalici s někým nap. Švédsko, Polsko) tak se nemusí teď reálně bát, že ho hodí US/NATO přes palubu.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 8/4/2026, 17:56
od Koba
bat píše: 8/4/2026, 14:47
Kdyby MAD měla Ukrajina má klid, kdyby Irán také a kdyby i Pobaltí (v koalici s někým nap. Švédsko, Polsko) tak se nemusí teď reálně bát, že ho hodí US/NATO přes palubu.
Těžko předpokládat u státu, který opakovaně deklaruje záměr zničit jiný členský stát OSN - Írán "sionistickou entitu", že mu jde pouze o účinné odstrašení.
Nepřípustný relativismus.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 10/4/2026, 11:13
od Rase
Ruský prorežimní aktivista a vedoucí Koordinačního centra pomoci Novorossii Alexandr Ljubimov v příspěvku na Telegramu popisuje aktuální politickou situaci v Rusku. Podle něj země prožívá skrytý, ale sílící vnitřní konflikt. Navazuje přitom na úvahy politologa Alexeje Čadajeva a snaží se varovat před tím, co nazývá "strana hanebného míru". Tím se myslí politické a společenské síly usilující o ukončení války. Ljubimov odmítá představu, že by v Rusku neprobíhal politický zápas. Ten tu je, jen je skrytý a aktéři nepřiznávají své cíle a motivy.
Alexandr Ljubimov píše:K současné politické situaci.
V tomto textu chci jasně popsat současnou politickou situaci pro dobrovolnickou komunitu a pro ruské vlastence obecně a poukázat na naše vnitřní nepřátele. Alexej Čadajev již vyjádřil řadu názorů (1, 2, 3) a já bych k nim rád přidal další.

Mnoho nezkušených lidí se domnívá, že v Rusku neexistuje žádný politický boj. To je hluboký omyl. Probíhá a je veden bez vyjádření politických postojů, které se liší od dominantního diskurzu. Nyní se i otevření nepřátelé Ruska uvnitř země vydávají za takzvané "vlastence" a kritizují své ideologické oponenty, obviňují je z nedostatečného nebo nesprávného vlastenectví a spolupráce s ukrajinskými/britskými/americkými tajnými službami. Naštěstí je veřejné vyjadřování sympatií k nepříteli a přispívání na ukrajinské ozbrojené síly stále nebezpečnější. V důsledku toho se racionální nepřátelé chovají a budou i nadále chovat jinak.

Tvrdím, že strana "hanebného míru", známá také jako "strana porážky", postupně krystalizuje a získává své hlasy, struktury a vůli. Mezi vlasteneckým publikem se obecně věří, že pouze určité moskevské elity jsou poraženci. To není pravda!

Na všech úrovních společenské pyramidy existuje sociologicky významný počet Rusů, kteří jsou ochotni hlasovat pro "hanebný mír" tady a teď.
Máme vznikající koalici:
▪️Uprchlí ukrajinští bojaři v Moskvě, kteří nadále prodávají našemu vedení myšlenku nezávislé, ale přátelské Ukrajiny. Jsou to lidé, kteří na začátku roku 2022 slíbili, že ruská vojska budou přivítána květinami.
▪️Různé elity, jejichž zájmy jsou podkopány válkou a vyhlídkou, že pro ně v měnícím se Rusku nenajde místo.
▪️Mediální postavy, ideologicky a/nebo za peníze ochotné pracovat pro "hanebný mír".
▪️Velký počet obyčejných občanů, kteří z různých důvodů nepodporují probíhající válku. V první řadě chtějí, aby "to všechno konečně skončilo". Aby se to "všechno vrátilo zpět", tedy aby se zbavili sankcí a dalších negativních socioekonomických a psychologických důsledků války. V podstatě se jedná o velmi naivní, ale zároveň velmi silnou a rozšířenou touhu po návratu do bezpečnějšího světa, jak se zdálo i před covidem. Emocionální nechuť žít ve světě velkých válek je pochopitelná, zcela iracionální, ale extrémně důležitý politický faktor.

Hlavní teze strany porážky jsou následující:
▪️Okamžitý mír za jakýchkoli rychle dosažitelných podmínek
▪️Okamžitý mír zastaví utrácení peněz za válku v současném měřítku
▪️Ukrajina musí zůstat ve své současné podobě

Jaká je síla našich politických nepřátel:
▪️Strana porážky neztratila a neztratí své nejlepší lidi na frontě, jak to ruští vlastenci dělají každý den. Ztratili jsme obrovské množství těch, kteří uměli bojovat, kteří uměli psát, mluvit a vést politický boj. Murz, Bereg, Goodvin a bezpočet dalších...
▪️Strana porážky už léta neutrácí obrovské částky peněz na dary ruskému vítězství. Chytří zástupci strany porážky nebudou posílat peníze ukrajinským ozbrojeným silám, ale pošlou je těm, kteří bojují proti ruskému dobrovolnickému hnutí. A tento tok finančních prostředků bude růst.
▪️Strana porážky neprožívá po několika letech extrémního úsilí na frontě i v týlu strašlivou únavu. Naši vojáci i dobrovolnická komunita mě pochopí.

Závěry:
▪️Čelíme vážnému politickému boji za naši vizi ruské budoucnosti, za ruské vítězství. Máme štěstí, že strana „hanebného míru“ se začala vážně ozývat až v pátém roce války.
▪️V každém případě, bez ohledu na politickou konfiguraci, budou nadcházející volby do Státní dumy referendem o vítězství nebo „hanebném míru“.
▪️Jakékoli činy našich vnitřních protivníků je nutné analyzovat především z politického hlediska. Nejvtipnější postavy jsou mluvčími masového poraženectví, což vůbec není vtipné.
To vyvolává otázku: "Co dělat?", ale o tom později.

ps. a ano, Alexandr Geljevič Dugin poskytl teoretičtější zdůvodnění mých úvah zde.

https://t.me/akela_zavtra/177

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 10/4/2026, 15:01
od Rase
Ruský propagandista Viktor Olevič uprchl do Řecka a žádá o pomoc USA poté, co k němu domů přišli již dvakrát vyhrožovat agenti FSB. Důvodem dle něj bylo odmítnutí spolupráce a odmítnutí přijetí ruského občanství. Nátlak byl prý vyvíjen navzdory tomu, že disponuje informacemi citlivými pro stát. Ruský exilový list The Moscow Times připomněl, že Olevič žádá o pomoc USA i přesto, že obviňoval Západ z rusofobie. Zmínil také, že jeho texty vycházely v kremelských médiích, jako je Komsomolskaja pravda, Izvěstija nebo Vzgjlad. Byl rovněž častým hostem ruských propagandistických show. Olevič se narodil v roce 1978 v Oděse. Studoval v Pensylvánii, kde získal bakalářský titul. Po studiu se v roce 2010 vrátil do Ruska a doposud žil v Moskvě. Má americké občanství a není jasné, zda i nějaké další.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... a-40572354
https://ru.themoscowtimes.com/2026/04/0 ... ha-a192178
https://t.me/geopolsolitaire/460

Snímek obrazovky 2026-04-10 150056.jpg

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 12:06
od Koba
Očima Saši Mitrofanova: Putin začíná utíkat před parním válcem
Když Vladimir Putin zahájil válku proti Ukrajině, měl mezi domácími podporovateli i skupinu, která ho nikdy nepřijala za svého, ale chválila za to, že poslal ruské vojáky, aby dobývali další území. Během válečných roků dostala tato skupina označení vojenkoři, což je zkráceně vojenští korespondenti.
Tento komentář byl původně natočen pro Český rozhlas Plus.

Jádro skutečně tvoří tzv. Z-blogeři, čili jedinci, kteří jsou na frontě a ve svých telegramových kanálech popisují nezávisle na státní propagandě, ale obvykle v souladu s ní, autentické zážitky z války na ruské straně.

Jenže to „obvykle“ přestalo platit. Putin vojenkory štve a vůbec se tím netají. Především jim vzal peníze, které měli ze svých kanálů, když na jeho rozkaz byl Telegram v Rusku zablokován. Ale to není všechno. „V jejich kruzích vládne skleslost, a to taková, že je vidět daleko za hranice,“ poznamenal exilový server Novaja gazeta Evropa a uvedl řadu příkladů.

Nejvýraznější podporovatel ruské války, spisovatel Zachar Prilepin napsal: „Naše země je překvapivě nepohotová, a pokud nemáme eso v rukávu, brzy nebudou bombardovat Bělgorod a Novorossijsk, ale centrální Rusko… Rusko lže samo sobě. Náčelníkovi hlásí, že je vše pod kontrolou.“

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty- ... .seznam.cz

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 14:29
od danny1691
Zajímavé. Telegram jede, Dzen, Rutube a VK taky. Jestli ten normalizační poklad ze Sovětského svazu nelže jako na besídce v socialistickém Československu.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 18:53
od Koba
Jestli jsi nepřehlíd, že to nejde v Rusku! Jsi v Rusku?

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 19:43
od danny1691
A příspěvky jsou odkud? Aha? No přeci z Ruska. Jak se to tam dostalo?

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 20:51
od 821
Existuje nieco ako VPN, si to dostuduj.
A urcite tam su vynimky pre propagandisticke kanale ktore cielia na jednoduchsich jedincov na "zapade"

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 21:13
od danny1691
Jako třeba modelářské… marnost nad marnost

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 21:46
od Zemakt
VPN tvl.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 18/4/2026, 21:57
od danny1691
Nejdřív že nejde a potom VPN. Tak jak teda. Zatím modelářská drbna na telegramu jede jako o dušu, stránky kapel na VK taky. Tak už se nějak rozhodněte jak to s tím internetem je

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 19/4/2026, 08:05
od Zemakt
Pro začátek zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3% ... 3%AD%C5%A5
Potom zde abys mohl vyzkoušet https://top10vpn.cz/
No a potom můžeš telegramovat jak o dušu, u rusáků doslova a dopísmene, například zde https://svethardware.cz/article/rusko-b ... nkovnictvi

a kdyby jsi s tím měl stále problém tak zde vypíchnuto
Ruský režim není zrovna přátelský k šifrování (což ale bohužel platí i pro mnoha demokratičtějších režimech) a už nějakou dobu je tu zakázán komunikátor Telegram, který se vyznačuje end-to-end šifrováním. I přes zákaz ho údajně používá denně okolo 65 milionů Rusů a alespoň jednu zprávu pošle zhruba 50 milionů z nich, tedy zhruba každý třetí Rus. Tvrdí to alespoň CEO Telegramu, Pavel Durov. Ten také říká, že ruská vláda jde i po nástroji, který tuto komunikaci navzdory zákazu nadále umožňuje, VPN.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 19/4/2026, 11:39
od bat
Zrovna nedávno k tomu byl patolízalský článek na topwaru, ale z kterého lze lecos vyčíst.

https://topwar.ru/281030-a-internet-po- ... ronov.html

Jestli je to pravda, tak stačí prostá zahraniční SIM a to je systémová díra jako prase. Pokud se bolševici domnívají, že jim vypínání mobilního internetu a různá nařízení proti dronům pomůže... tak evidentně ne :)

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 19/4/2026, 17:36
od Lord
Úředníci samozřejmě tvrdí, že seznamy schválených webových stránek se postupně rozšiřují, ale je nepravděpodobné, že by někdy byl přístupný celý ruský segment.

Proč se to dělá? Původní myšlenkou, kterou propagují všichni úředníci, je ochrana před drony . A je na tom zrnko pravdy.

EU úředníci zase sledování na internetu odůvodňují dětským pornem, všechno můžou být výmluvy, nebo na tom částečně něco být.

V Rusku to je prostě v rámci komplexního digitálního gulagu. Nařízení od těch nahoře.

Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 19/4/2026, 21:26
od Lord
danny1691 píše: 18/4/2026, 21:57 Nejdřív že nejde a potom VPN. Tak jak teda. Zatím modelářská drbna na telegramu jede jako o dušu, stránky kapel na VK taky. Tak už se nějak rozhodněte jak to s tím internetem je
VK je ruská platforma. Kapely tam nemají důvod blokovat ne? Leda některé západní či ukrajinské hudebníky :)
Hlavně tam byly problémy s tzv. autorsky chráněnou hudbou.

Telegram údajně blokují z téměř 90 procent. Ale jde to zatím obcházet pomocí více VPN.
Durov odhaduje, že 65 milionů Rusů VPN má, což je dost vysoké číslo.


Digitální odboj

Lidi si staví vlastní privátní proxy a VPN servery v takovém měřítku, že to v podstatě nejde vymazat.
Čím víc to stát utahuje, tím víc se lidi učí technické věci, které by je jinak nezajímaly.


Re: Ruští vojenští propagandisté

Napsal: 19/4/2026, 23:40
od danny1691
Každopádně co chci vidět vidím. On je problém, že spousta lidí asi nikdy na ruském segmentu internetu nikdy nebyla a tak je kde kdo nachytá.
No a taky vidím stále nové příspěvky od rusů na youtube. Takže internet jim jede.
Dáša jede bez problému https://youtu.be/mfU9CPdSMMs?si=RoXpVrSZT7Jo8yf2
Russell taky https://youtu.be/636KuQM3ipA?si=yb8BrNq3rYXYMy9c
Combat Crew https://youtu.be/_uHBhH5NE2Y?si=FuJUbmPfLCbIq6Yp
Helvegen https://youtu.be/1Pv4LZl9KPo?si=UbBEczB_hTaLNGY0
mrtvo tam nebude