Stránka 3 z 3

Re: LPP Holding

Napsal: 25/3/2026, 16:57
od palo satko
Asi si vybrali najlahši ciel. nakoniec na prejav aktivizmu a s tym spojenych verejnych sudnych procesov to uplne stačí. Zopakujeme si "Free Angela Davis"!
(Mal som spolužiaka, ktore otec ušiel do Kanady. Poslal mu tričko s Jimi Hendrixom. Zastavil ho zastupca riaditela, velky komunista, že kto to na tom tričku je? Maťo povedal, že Angela Davis. Ten červeny mumak nam dal Maťa za priklad. :D )

Re: LPP Holding

Napsal: 25/3/2026, 16:59
od Lord
Scotty87 píše: 25/3/2026, 16:48 A tři roky si říkali musíme na ně vlítnout protože vyšla jedna tisková zpráva o spolupráci s Elbitem. Co čert nechtěl zrovna na to šli když se v tom objektu usídlila firma pracující na dodávkách pro Ukrajinu? Dost podivná náhoda. Zvlášť když každý ví že s Izraelci jede ve spolupráci hlavně CSG a tedy zvlášť RETIA která též sídlí v Pardubicích.

Ale proč by šli po těch ostatních firmách, když by se do nich pravděpodobně ani tak dobře nedostali :?:

No a pak mluvčí říká, že termovize byli pro lovce, což je taky trošku blbost, protože to je zrovna věc tzv. dvojího určení, a hlavně pro ukrajinskou armádu. Je kolem toho mlžení.

Zatím jsou možné všechny varianty, dokud nebude další info.

Re: LPP Holding

Napsal: 25/3/2026, 17:05
od Lord
Jinak to má skutečně na propalestinské skupiny ve světě velký propagační efekt.
Po sociálních sítích koluje, jaký to byl čin, který reálně něco udělal pro utlačované Palestince.

Jestli to je fakt pravda, nebo to vůbec s tím nemá co dělat, je opravdu těmto skupinám úplně u zádele.
Mají momentální emoce jo. Turci, Arabové slaví.

Pro Česko je to něco nového, ale ve Francii a jinde už o tom vědí své.

https://www.aljazeera.com/sports/2024/1 ... h-minister

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 07:56
od Lord
Al-Džazíra vysílá o Palestina Action. Jede v podstatě v režimu „jejich neoficiální mluvčí“.

Hlavní hit Al-Džazíry je čerstvý rozsudek britského Nejvyššího soudu. Britská vláda se pokusila PA prostě zakázat a hodit je do jednoho pytle s teroristy.
Soud jim to ale v únoru 2026 hodil na hlavu s tím, že je to „nezákonné a nepřiměřené“.

Stát se pokusil o zkratku, aby nemusel řešit, že mu aktivisté polévají továrny ČERVENOU barvou a rozbíjejí stroje.

Hladovky a Filton
V lednu 2026 Al-Džazíra hodně řešila hladovku aktivistů ve vězení (skupina kolem akce v Elbit Filton).

V britské věznici Bronzefield je držen český aktivista, Jonáš „Jon“ Cink, za „spolčení za účelem poškození bezpečnosti a zájmů Spojeného Království“.
Propalestinská hnutí v Česku vyjadřují na sociálních sítích solidaritu s Jonášem Cinkem.

Je to klasická hra na mučedníky, která Al-Džazíře skvěle pasuje do krámu. Ukazují to jako „systematické potlačování solidarity“.

Al-Džazíra oslavuje každý zavřený sklad a britský zbrojní export do Izraele.
Celé je to podané tak, že Británie je v křeči, protože neví, jak legálně zastavit lidi, co jsou ochotní jít do vězení za to, že rozbijou pár soustruhů v továrně na drony.

Britská média hlavního proudu se snaží PA vykreslit jako bandu privilegovaných anarchistů, kteří si pletou protest s vandalismem.
Často se vytahuje karta „ohrožení národní bezpečnosti“ a „ztráty pracovních míst“.

PA se soustředí na slabé články – dodavatele komponentů (např. v Bristolu nebo Kentu).
Pokud se jim podaří na týden zastavit výrobu specifických senzorů nebo motorů pro drony, v celkovém řetězci to udělá čáru přes rozpočet.
Strategický ústup: Elbit už v minulosti zavřel své londýnské ústředí a prodal továrnu v Oldhamu. Al-Džazíra to slaví jako útěk nepřítele, ale realita je spíš taková, že se firma prostě jen stahuje tam, kde je klid na práci a kde nemusí každé ráno mýt barvu z brány. Výroba se přesune jinam, často mimo dosah britských soudů i aktivistů.

Náklady na security: Pro tyhle firmy je teď největší náklad ostraha. Když musíš mít u každé montážní haly pomalu soukromou armádu, abys tam udržel provoz, leze to do peněz víc než ty opravy.

:arrow: Tyhle metody (přímá akce na zbrojovky) se začínají kopírovat i jinde v Evropě. Metody Palestine Action (PA) nejsou žádná raketová věda, a proto se skvěle kopírují. Už to není jen britská specialita.

Německo (Rheinmetall): Tady je to o ligu jinde. Němečtí aktivisté jsou tradičně organizovanější. Zatímco v Británii se leje barva, v Německu se blokují příjezdové cesty a hraje se na strunu historické viny. Al-Džazíra tyhle akce ráda komentuje, protože Německo je pro ně „hlavní padouch“ v Evropě hned po Británii.

Francie (Thales/Dassault): Francouzi mají protesty v DNA. Tam se s tím nemažou – blokády jsou agresivnější. Ale na rozdíl od Británie, kde soudy v únoru 2026 ukázaly jistou benevolenci, francouzská policie a justice tyhle lidi válcuje mnohem efektivněji. Tam se narativ o „vítězství“ prodává Al-Džazíře hůř.

Itálie (Leonardo): Tady se PA snaží infiltrovat odbory. To je chytrý tah – když zastaví fabriku zevnitř přes stávku „za mír“, máš to legálně pokryté mnohem líp než s kýblem barvy.

Česká republika: Tady to vzali docela zostra a způsobili velké škody.

Je to budíček!

Bezpečnostní buzerace: Pro dělníky je největší dopad PA to, že jim firma zavedla trojnásobné kontroly. Musí chodit přes detektory, odevzdávat mobily a neustále prokazovat, že nejsou nastrčení krtci.

V reálu se ty drony stejně vyrobí a pošlou, jen to možná bude trvat o týden dýl a bude to stát o pár milionů víc na „vedlejších nákladech“.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 07:57
od Zemakt
A tak, ono se zase až takové trágo nestalo. Nikdo nepřišel o život. Jako budíček dobrý a splnilo to účel. V podání profíků by to mohlo být horší a lepší je být připraven než překvapen, že.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 07:59
od Lord
Exšpión Mlejnek u Nory rozebírá a uvažuje o útoku a co je nebo není divné.

Dojem je takový, že na ruskou stopu to úplně nevypadá, protože ti by zaútočili asi někde jinde.
Třeba kde se vyrábí drony MTS nebo munice, i když to je lépe hlídané?

Tohle by jim nestálo prý za to.

Proto je palestinská linka pravděpodobnější.
Rusové by vyslali asi dva týmy, jeden profesionální, a druhý možná propalestinské blázny jako krytí.
Rozebírá i další možnosti, i když zatím nic nevylučuje.

Mlejnek si nejdřív myslel, že by v tom mohlo mít prsty Rusko (operace pod falešnou vlajkou).
Nyní si to už příliš nemyslí a to z několika důvodů.

Zapálili v podstatě prázdnou halu nebo místo, kde se dělaly termovize pro Ukrajinu.
Což podle něj není z hlediska Ruska adekvátní cíl, který by stál za to.

Mlejnek se vysmívá tomu, že běželi s nápadně červenými kanystry a ve žlutých pracovních rukavicích, co vypadaly jako z Baumaxu.
I to, jak ti lidé na záběrech utíkali (plandající batohy, divné oblečení), podle něj jasně říká, že žádný vojenský výcvik neviděli ani z rychlíku.

Mlejnek to dává do souvislosti s vlnou levicového radikalismu, která v Británii nebo Německu útočí na zbrojařské firmy běžně.
V Pardubicích se to ale potkalo s klasickou českou nepřipraveností.

Suma sumárum: Svět se zbláznil, konflikty z Blízkého východu se řeší zapalováním hal v Pardubicích a i když útočníci vypadají jako amatéři,
pro český zbrojní průmysl je to docela drsný budíček.



Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 08:43
od Rase
Akorát že ruské sabotáže nejsou jen v režii profesionálů (Skripal, Vrbětice atd.), ale i někdy dost lowcostové - jednoduše nějakého joudu naverbují přes Telegram, pošlou mu pár drobáků a on podpálí nějakou elektrickou rozvodnu nebo tak něco (na Ukrajině a Evropě to vidíme často). V tomto konkrétním případě to spíš vypadalo tak, že na účtu tady tohohle "anti-něco spolku" přistálo nějaké to "krypto" se zadáním kam se mají vloupat a co tam mají zapálit. Z jejich hlavy to rozhodně není - to by akorát tak posprejovali židovskou synagogu nebo se připoutali ke vstupu do zverimexu, jako protest proti utlačování BFLMPSVZ komunity.

Spíš je otázkou, kdo si to zadal (Írán, Rus, Propalestinci, konkurence atd.), než kdo to udělal. Nějaká ideologie je jenom omáčka a tahle zfanatizovaná individua jen tupý nástroj. Drahé to asi zrovna nebylo, případně nějaké to špinavé krypto se vždycky najde.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 09:28
od Lord
Rase těžko říct, policie pracuje i s verzí, že tu českou propalestinskou skupinu někdo zradikalizoval, protože ještě nedávno dělali jen poklidné protesty, ale ta linka na Palestine Action tam je.

A pokud to někdo podporuje, tak mediálně Al-Džazíra - arabská televizní stanice, sídlící v Kataru.
Šejkové mají i dost peněz, aby platili různé organizace.
Jejich "know-how" se šíří sociálními sítěmi a mezinárodními školeními.

Pokud se česká větev začne inspirovat těmito metodami, policie se logicky zaměřuje na to, zda jde o:

- Spontánní inspiraci: Skupina se sama rozhodne přitvrdit pod vlivem emocí z konfliktu.

- Řízenou radikalizaci: Přítomnost konkrétních osob ze zahraničí, které instruují místní aktivisty k ilegální činnosti.



Katar dlouhodobě hostí politické vedení Hamásu a zároveň je klíčovým vyjednavačem se Západem.
Ačkoliv oficiálně Katar financuje humanitární pomoc a infrastrukturu v Gaze, kritici a tajné služby často prověřují, zda se peníze nedostávají k radikálnějším subjektům skrze neprůhledné sítě nadací.


Ale samozřejmě nejde stále vyloučit „ruské hybridní působení“.
Nicméně jak uvádí Mlejnek - Rusko se u této operace, ani nepokoušelo nic zastírat.
Vladimir Solovjov to naprosto přešel, nicméně se v posledních vysíláních často zmiňuje „zranitelnost“ evropské infrastruktury.
Evropa za podobné incidenty prý může sama svou zahraniční politikou.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 09:29
od Alfik
Když vyhoří v podstatě prázdná hala tak, aby v ní shořely papíry které zrovínka vyšetřuje vojenská policie... otevřel jsem si další popkorn.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 09:40
od Lord
Alfik píše: Když vyhoří v podstatě prázdná hala tak, aby v ní shořely papíry které zrovínka vyšetřuje vojenská policie... otevřel jsem si další popkorn.

Hele Mlejnek má určité napojení na LPP, takže úplně nestranný nebude, zrovna třeba betonový plot a žiletky nahoře nebude asi jednoduché pro amatéry překonat, že jo :) Jasně děravý drátěný plot problém není. To furt vidím tuhle obhajobu LPP.

Mimo jiné si ani nevšiml nebo nekomentoval u Nory, že lili benzín do nějakých skříní asi se servery, a zničili tím možná nějaké dokumenty, data či účetnictví v elektronické podobě, ale to by byly dál jen spekulace, zda věděli co činí.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 10:28
od Rase
Lord:
Jak zmiňuješ onu řízenou radikalizaci: "Přítomnost konkrétních osob ze zahraničí, které instruují místní aktivisty k ilegální činnosti". Tak dneska ty osoby ani nemusí být přímo na místě, ale stačí všechno vyřešit online (zadání i platba). V tomhle se doba dost změnila. No a jak zmiňuje Alfik, tohle klidně zvládne zadat i nějaká osoba napojená na LPP (nebo kdokoliv z nás, kdyby měl tu potřebu a prostředky). To že se ten člověk bude před něma vydávat za "řídícího důstojníka Hamásu" je druhotné a něco jim nabulíkovat by asi nebylo těžké.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 15:22
od Lord
Je to možný, že to proběhne elektronicky.
Včetně plateb předem a potom. Akorát si to asi moc neužijí.

Mlejnek říká, že sama LPP by to asi neudělala kvůli pojistnému podvodu.
PROTOŽE mají peněz dost, a TOHLE se jim vzhledem k násobné škodě asi moc nevyplatí.
Pak si furt myslí, že dostanou zaplaceno zpět, ale bojí se i nějakého krácení.

Nicméně o mezi konkurenčním boji, že to mohla udělat jiná firma, nekomentuje.
Konkureční boj v rámci holdingu lze asi vyloučit.

Konkurenční boj je intenzivní rivalita mezi firmami o získání lepší pozice na trhu, zákazníků a vyššího zisku.
V dnešní globalizované době je tento boj ostřejší. Například termovize dokáže určitě vyrábět spousta firem.
Dodávali možná do Stugna-P, ale v současnosti v době dronů to už není nějak převratný.



Nicméně stejně jako se vyšetřují "domácí zabíjačky", i zde se může po tomto motivu nejdříve jít.

Reputační riziko: Pro firmu dodávající armádním složkám je ztráta důvěryhodnosti likvidační.
V moderním boji se konkurence častěji snaží technologii ukrást, okopírovat, pokud to je možné, než ji fyzicky zničit.
U takto specifických provozů pojišťovny zkoumají každý detail.

Důležité bude sledovat, zda po události zakázky LPP nepřejdou k někomu jinému.
To bývá nejlepším indikátorem toho, komu situace prospěla :idea:

Kokurenty může být např. nějaká jiná ukrajinská firma, která bude platit výpalné.
Nebo ERA, MESIT.
Aero je spíše integrátorem, ale v případě ztráty důvěry a reputace v LPP (který dodává komponenty pro L-39NG) by Aero muselo hledat náhradu.
To by otevřelo dveře jiným subdodavatelům.

CSG Aerospace (Czechoslovak Group)
Do této divize patří firmy jako Eldis nebo Retia.
Mají obrovský kapitál a ambice v oblasti protivzdušné obrany a radarové techniky.

T-CZ dělalo i radary, nejde jen o samotné antény, ale i o procesory pro zpracování signálu.
Kromě radarů jsou také silní v radiokomunikačních systémech, které se používají na železnici (standardy GSM-R) a v rámci kritické infrastruktury.

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 17:23
od Koba
@Lord

Pěkná sbírka alternativních realit. Jako z příručky, aby se dosáhlo efektu "Ničemu nevěř! Bůhví, jak to všechno bylo!". Co takhle použít Occamovu břitvu?

Re: LPP Holding

Napsal: 26/3/2026, 17:25
od Lord
Jinak se zdá, že největší radikál a genderový blázen v té skupině byl Youssef Moursi.
Ten by to udělal snad i zadarmo, kdyby se z něj stal mučedník.
LPP měl v hledáčku údajně už dřív ještě za Fialovy vlády, podle jeho komentářů.

Netvrdím, že musíme žít v utrpení, bez potěšení.
Znám mnoho aktivistů, kteří si odpírali jakoukoli kvůli závažnosti témat, za něž bojovali.
Nakonec se vyčerpali a paradoxně přijali kapitalistické principy produktivity, čímž popřeli skutečný význam komunity.
https://druhasmena.cz/autorstvi/youssef-moursi

Dále články jako:

Mučedníci v nebi. Má Česko prvního (nebinárního) muslimského teroristu?

Chytrá holka, jak mohla tak zblbnout? diví se sousedé dívky obviněné z terorismu. Rodiče jsou zdrcení

Některým se možná ale podařilo uprchnout. A to mohli být hlavní organizátoři.
Oni možná zveřejní další dokumenty. Uvidíme. Tím hrozí jakoby reputační riziko pro firmu.