Nejlepší německý velitel

Co by se stalo, kdyby? Nespecifické dotazy, různé názory z vojenství.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Jak říkám, já jsem to někde četl a neříkám, že by ten zdroj byl spolehlivý.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Melkor:A jak jinak by si chtěl dobývat město,než ulici po ulici a dům od domu,patro od patra?Jak byl např.dobíván Stalingrad,nebo boje v Arnhemu?Některé vaše názory jsou opravdu velmi "zajímavé"...
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Co takhle obléhaní, začínala obleva a během ní byli i Rusové nepohyblivý.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Obléhání:-),to by opravdu hodně vyřešilo,pakliže logistická a zásobovací,i časová výhoda byla na straně rusů.
Obrázek
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Po dobytí Charkova dobyli Němci i Belgorod a tím si zajistili kontrolu nad oblastí. Krátce poté začala obleva, mohli Charkov pouze obklíčit a prozatím ho nechat být a po začátku oblevy ho měli začít dobývat. Rusové by jako obklíčení neměli dostatek zásob a pokud by je Němci nutili k boji tak by za chvíli neměli čím bojovat.
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

Já měl takovej dojem, že vedete debatu o Stalingradu už jsem se divil, kde se tam vzala obleva
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Myslím, že obléhání měst se moc neoplatilo. Viz. třeba Leningrad. Němci se tam dokonale vyčerpali a jen kvuli jendomu městu byl zastaven postup celé jedné skupiny armád !!
ObrázekObrázek
Melkor

Příspěvek od Melkor »

U Leningradu šlo o to, že samotný Hitler dal rozkaz přinutit město ke kapitulaci jen samotným odstřelováním, to si u Charkova nemohl dovolit.
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

To Melkor: to si nemohl dovolit ani u toho Leningradu - tohle je klasická ukázka toho jak negativně ovlivnily jeho rozhodnutí průběh celého tažení.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Já myslel, že si to mohl dovolit s ohledem na situaci v té chvíli, v roce 1941 to nevypadalo, že bude nutné Leningrad dobýt.
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

No já nevím, ale nechat si před sebou město s výrobou zbraní a s možností soustředění vojsk mi nepřipadá jako dobré rozhodnutí .
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Hitler to prostě chtěl a jak všichni víme, byla to chyba.
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

No nevím zda to Hitler chtěl nebo nechtěl, ael zato vím co jej k tomuto vedlo - zkušenosti z bitvy o Kijev, kde německo právě v pouličních bojích utrpělo celkem dost citelné ztráty.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Melkor

Příspěvek od Melkor »

Ano, četl jsem, že to co bylo ve Stalingradu, by čekalo Němce v Leningradu a v Moskvě, je sice pravda, že takové boje by stály Wehrmacht určitě tisíce životů, ale ze strategického hlediska by to za to stálo. Stejně to je zvláštní, tohle měla být diskuze o nejlepším německém veliteli a my tady kecáme o Hitlerovi :lol:
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Takže návrat:Nevím jak v útoku, tam jich je prostě moc, ale nejlepší obranný (alespoň z hlediska statistik) byl jednoznačně G. Heinrici. V podstatě za celé působení na území SSSR nebyl poražen a celý svůj úsek udržel. Jediná prohra u něho byly až Seelowské výšiny, ale...tam to bylo předem jasné.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Mimochodem i tuto bitvu vedl znamenitě...ztráty způsobené sovětům vzhledem k silám, kterými disponoval...určitě patřil k nejlepším
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Samozřejmě-a to mu ještě Hitler iniciativně sebral pro jistotu pár tankových jednotek a poslal je k nám (dle hesla, kdo ovládá Prahu, ovládá střední Evropu)
Problém je holt s tím ofenzivním. Rommel, Guderian, Hoth i Hoepner byly u tanků zatraceně dobří, ale celkově, co se týče elé armády...
Uživatelský avatar
Rubiki
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 9/4/2005, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Rubiki »

No tak medzi najlepsich by som zaradil Manstiena a Rommela ako kazdy.

Ale mne sa paci jedna legenda menom Wittman, sice niaky znamy velitel, ale to ako ponizil spojencov v Normandii bolo az neuveritelne! :twisted:
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

A to jak???
Uživatelský avatar
Rubiki
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 9/4/2005, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Rubiki »

Atlantis píše:A to jak???
Nepoznate Michaela Wittmana, bolo to Nemecke tankove eso a v Normandii ukazal spojencom ze nemecke Tigre su najlepsie tanky. Proste vybehol z lesa z 3 Tigrami a znicil spojencom 25 obrnenych vozidiel a medzi nimi aj Britske stredne tanky. Sice stratil vsetky 3 Tigre ale dokazal ujst aj s posadkami bez straty na zivotoch co sa o spojencoch povedat neda kedze kazde s tych 25 vozidiel malo aj posadku.
Zamčeno

Zpět na „Fikce, dohady, dotazy“