Slovensk narodne povstanie

Legie, První republika, politika, okupace, rozpad ČSR, Protektorát,Slovenský štát, odboj, partyzáni, SNP.
Zamčeno
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Milanxyz píše: VGR-j4ck41: Ospravedlňujem sa, nemám to momentálne po ruke a cítiac Pátračovú ruku na zmizíku, ani sa mi veľmi nechce tratiť čas hľadaním
ale klidne ten cas hledanim utracejte ... me tahle informace skutecne velmi zajima, at uz Patrac bude mazat nebo nebude ... zvlast kdyz jste mi ted neprimo potvrdil, ze by se skutecne melo jednat o biliony ... ja si totiz opravdu nedovedu predstavit ze by hospodarstvi Slovenskeho statu mohli behem relativne kratkeho casoveho obdobi SNP vzniknout skody v radu bilionu korun
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Na to si počkám také. Až to potom uvidí jmodrak tak zmodrá, protože to sním flákne o zem. Dal na Palbu pár věcí o ekonomice mající jistou vazbu na první republiku a z toho by šlo něco dovodit.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Příspěvek od josefg »

Cassius Chaerea píše:Velkoslováci se vrátili. Ozval se hlas z otčiny všech ostatních Slováků ať už západních (Čechů, Poláků, Lužických Srbů), jižních (Srbů, Bulharů atd.) tak východních (Rusů).
.
Hoši nechte toho, výzkumy posledních pěti let naznačují, že se bude hodně přepisovat a ze současných kanonizovaných pravd o evropských dějinách mnoho nezbude. Spousta historiků a lingvistů bude házet doktorské a jiné práce do koše. Nebo podobně jako středověký islám (všechno důležité je v koránu a co není v koránu není důležité), zakážou nevhodnou vědu a pokusí se prolhat k pravdě..
Jen na okraj, jak se vám líbí tohle: Srbové nejsou Slované. Bulhaři jsou míň Slované než Maďaři. V centru Velké Moravy, kolem Mikulčic na Hodonínsku Slované ve významnějším počtu nežili, ale Keltové, a jsou tam dosud. Germáni nebyli svébytným kmenem, ale šlo o kmeny Keltů, Slovanů, Nordiků a Lužických Srbů, které žily v oblasti zvané Germánie. Nordici a Srbové žili v Evropě už ve starší době kamené, Slované přišli do střední Evropy po Keltech, asi před třemi tisíci lety a "slovanské" jazyky jsou možná původně Srbské. A Tutanchamon byl Kelt, :D :D :D . Tak co líbí? Nelíbí? Většině se to líbit nebude protože prakticky všichni v Evropě i na středním východě přichází o iluze že jsou nějaké čisté rasy a vyjmeční původem a dějinami. :D :D :D :D
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla. Bla bla bla bla bla bla bla bla. Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla .Bla bla bla bla bla bla. Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla. Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla, bla bla bla bla bla bla. Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla.
A abych nezapomel dodat - bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla.

Doufam, ze muj prispevek bude blahodarnym ozivenim pro vsechny zustanene diskutujici aby pokracovali ve svem tlachani. Jen houšť... :sad:
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

cista rasa? a zvlast ve stredni Evrope? dobry vtip
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Stačí se podívat na genetickou mapku ČR...jsme fakt Slovani jak noha :D

Já jsem pro jakýkoli takový zásadní převrat, vždycky jsem razil názor, že dějiny jsou kapku složitější a zajímavější, než se prezentuje v učebnicích :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Příspěvek od josefg »

Polarfox píše:Stačí se podívat na genetickou mapku ČR...jsme fakt Slovani jak noha :D

Já jsem pro jakýkoli takový zásadní převrat, vždycky jsem razil názor, že dějiny jsou kapku složitější a zajímavější, než se prezentuje v učebnicích :)
:D http://www.eupedia.com/europe/european_ ... oups.shtml
tady je celá Evropa a přilehlé okolí v poslední aktualizaci. Nejsou na tom o moc líp a to je dobře. :D :D
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

josefg: Přesně tak. Tesat na holé lebky všech nácků :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Milanxyz
Prudič neodbytný
Prudič neodbytný
Příspěvky: 78
Registrován: 19/4/2010, 11:07
Bydliště: sem a tam

Příspěvek od Milanxyz »

Kacermiroslav,
ani ma veľmi neprekvapilo, keď ste sa priznali, že Vy vlastne nie ste historik, lebo pravdu povediac, za neho som Vás podľa Vašich článkov týkajúcich sa obdobia slovenskej samostatnosti ani nepokladal. Nanajvyš za politológa starej ideológie. Predpokladám, že Vám rozdiel medzi historikom a politológom je zrejmý.
A) Mýlite sa, je mi to známe, len som nepredpokladal, že Alfík v minulosti skóroval aj takými “perlami”, akú vypotil o 15:42. Tot vsio.
B) Ľutujem, ale rád by som dodržal Skeletov príkaz.
C) Viď vyššie, rado sa stane.
D) S dovolením, Pátrač 05:34: “Objevení skvělého autora historických pojednání Milanaxyz který zde v minulosti tvrdil, že na území Slovenaska se váš národ vyskytuje tisíce let, nebo že Marcus Aurelius......”
Moja odpoveď o 10:09: “Pátrači, ehmm, ehmm, keď už si do toho zabŕdol: Včera bola ešte na aktuálne.sk zpráva, že pri stavbe autostrády v Spišskom Štvrtku, odhalili ďaľšie popolnicové pohrebisko .....”
Kto začal zakášať??
E) Historik Anton Hrnko ma zo svojich stránok “vypráskal”??? Ehmm, ehmm, o tom by sa dalo rozprávať, ale to nepatrí do tejto debaty.
F) Prečanové dielo neobsahuje iba “něco” o SNP, je to dvojzväzková kniha dokumentov. Nevedel som, že mate “několikatisícovú knihovnu”, doteraz som ešte o žiadnom sprivatizovaní mestskej knižnice nepočul. Mimochodom, myslel som, že ste chytrejší a že si kultúru na internete nájdete. Pre tých menej šikovných tu je: www.kultura-fb.sk. Zbytok je v mojom článku.
G) Vydržte, kým to vyhľadám, len upozorňujem, aby ste s tým nálepkovaním “slovenskí fašisti” narábali opatrnejšie. Doba komunistov pominula.
H) Viete dobre, že Dr Cyrila Hromníka tu nemôžme diskutovať a preto len toľko: Nakoľko nie ste historik, Vaša mienka o ňom, alebo jeho knihe mi môže byť akurát tak ukradnutá....
I) To ste písali komu? Keď niet argumentov, tak šup do “Hospody”?
J) V mojom článku s odkazom na dôkazy v inej literatúre som dostatočne jasne poukázal, že v povstaní išlo o niečo celkom iné, ako nám komunistickí historici, dejepisci, politológovia a všelijakí iní poskokovia pol storočia tĺkly do hláv na oboch stranách Moravy. Či to na západ od Moravy budú brať vážne, alebo nie, záleží úplne na nich.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Adam nebol len prvý človák. Bol to aj prvý Slovák....
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

milanxyz - "Včera bola ešte na aktuálne.sk zpráva, že pri stavbe autostrády v Spišskom Štvrtku, odhalili ďaľšie popolnicové pohrebisko" co to teda podle tebe má značit? Že byvoko 1500let př. n. l. - 800 př. n. l. žili na tom místě slováci nebo co?
Naposledy upravil(a) Bleu dne 12/10/2011, 00:11, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Že na Slovensku byli ve střední době bronzové Rumuni, protože se popelnicová pole z té doby vyskytují i v rumunském Podunají? ;-)
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

jersey.se píše:Adam nebol len prvý človák. Bol to aj prvý Slovák....
"Aj jeho žena, nebola pramáti Eva, ako volajů Čehůni sprostí, ale bola to Matica slovenská". A zbývá dodat že "tzv Babylónská veža stávala na Slovensku v Babylónské Bystrici..."
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4245
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Jo, navážej se do mně dál, tím všecky přesvědčíš že to co jsem napsal o psovi je "výpotok". Protožes to asi nepochopil a vztáhnul sis to na všetkých Slovákov, podám ti vysvětlení.
JÁ SE TĚ (já debil) ZASTÁVAL a nabízel ti že pokud napíšeš pohled na SNP ze slovenského úhlu pohledu tak že to bude fajn. A tys mě napadl nějakou sračkou s nějakýma frčkama - no dobře, pak jsem se dozvěděl jak to myslíš, a že je to nedorozumění. Ale útok to byl. A zase, opakovaně - nabídl jsem smír s tím že chápu že je to nedorozumění, a zase útok???
Takže milej zlatej, teď už si můžeš o SNP psát cokoli. Dopředu jsi mě přesvědčil že tvá práce bude stát za prd. Stejně jako ty blbosti cos sem psal minule, a které ti tady všichni připomínají.
Na tom že děláš ostudu svému národu trvám. A tohle je poslední čím ti odpovídám, páč já na určitou sortu lidí nemám čas.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Milanxyz píše:Kacermiroslav,
ani ma veľmi neprekvapilo, keď ste sa priznali, že Vy vlastne nie ste historik, lebo pravdu povediac, za neho som Vás podľa Vašich článkov týkajúcich sa obdobia slovenskej samostatnosti ani nepokladal. Nanajvyš za politológa starej ideológie. Predpokladám, že Vám rozdiel medzi historikom a politológom je zrejmý.
Co vás na tom překvapuje? a k čemu jsem se jako měl přiznávat? jsem snad u výslechu?:-) nikdy jsem netvrdil, že jsem historik, ale pouze člověk, který se historií několik desítek let zaobírá. To je vše. nevím k čemu bych se měl či neměl jako přiznávat. Na net, jak jste si všimnul, může psát každej, kdo má s prominutím díru v zadku, včetně mě a vás-))) Otázkou je, jestli to, co kdekdo píše...má nějakou úroveň... Ne každý internetový zdroj tak má stejnou vypovídající hodnotu, jako knižní podoba, která většinou bývá kontrolovaná kapacitou/ami ve svém oboru.
Milanxyz píše: A) Mýlite sa, je mi to známe, len som nepredpokladal, že Alfík v minulosti skóroval aj takými “perlami”, akú vypotil o 15:42. Tot vsio.
Opak je pravdou, o kultuře tzv. pražského typu víte zhola nic, jinak by jste takový nesmysl napsat nemohl. Lépe řečeno nevíte, jak tyto kultury bývají pojmenované a jen rudě reagujete na slovo PRAŽSKÝ:-)

Jinak Alfík vám již napsal sám. "Kdo seje vítr, sklízi bouři", takže se nemáte čemu divit.
Milanxyz píše: B) Ľutujem, ale rád by som dodržal Skeletov príkaz.
Nevymlouvejte se na Skeleta...žádný příkaz vám nedal (jen varování, že neustále odbíháte od tématu, které jste sám zaměřil). Když napíšete ucelený článek na téma SNP, tak vám ho tu rozhodně nikdo mazat nebude. Tedy pokud bude založen na skutečnostech a nikoliv jen vaších pocitech.
Milanxyz píše: D) S dovolením, Pátrač 05:34: “Objevení skvělého autora historických pojednání Milanaxyz který zde v minulosti tvrdil, že na území Slovenaska se váš národ vyskytuje tisíce let, nebo že Marcus Aurelius......”
Moja odpoveď o 10:09: “Pátrači, ehmm, ehmm, keď už si do toho zabŕdol: Včera bola ešte na aktuálne.sk zpráva, že pri stavbe autostrády v Spišskom Štvrtku, odhalili ďaľšie popolnicové pohrebisko .....”
Kto začal zakášať??
Na to odpovím jednoduše, trefená husa se vždy ozve!!! :-)))
Milanxyz píše: E) Historik Anton Hrnko ma zo svojich stránok “vypráskal”??? Ehmm, ehmm, o tom by sa dalo rozprávať, ale to nepatrí do tejto debaty.
To sem fakt nepatří, stejně jako spousta vaších OT komentářů.
Milanxyz píše: F) Prečanové dielo neobsahuje iba “něco” o SNP, je to dvojzväzková kniha dokumentov. Nevedel som, že mate “několikatisícovú knihovnu”, doteraz som ešte o žiadnom sprivatizovaní mestskej knižnice nepočul. Mimochodom, myslel som, že ste chytrejší a že si kultúru na internete nájdete. Pre tých menej šikovných tu je: www.kultura-fb.sk. Zbytok je v mojom článku.
Trapný pokus mě urazit. Holt at s tím Milane děláte co chcete, tak prostě tak velkou knihovnu mám:-) máte s tím snad problém? Pokud ne, tak zpět k tématu.
Milanxyz píše: G) Vydržte, kým to vyhľadám, len upozorňujem, aby ste s tým nálepkovaním “slovenskí fašisti” narábali opatrnejšie. Doba komunistov pominula.
Pokud vy můžete házet do jednoho pytle všechny autory píšící v letech 1948-1989 (až na Hromníka:-), tak já můžu představitelé a členy klerofašistického státu hodnotit jako fašisty. PS: Jestli se Milane nepletu, tak jste většinu svého života prožil právě v éře Komunismu. Nepostihlo vás to trošku?:-) já tím zatížen nejsem na rozdíl od vás:-) tedy opět brána vaším měřítkem hodnot:-)
Milanxyz píše: H) Viete dobre, že Dr Cyrila Hromníka tu nemôžme diskutovať a preto len toľko: Nakoľko nie ste historik, Vaša mienka o ňom, alebo jeho knihe mi môže byť akurát tak ukradnutá....
Máte pravdu, o fantasy knížkách a autorech se bavit nehodlám:-)
Milanxyz píše: I) To ste písali komu? Keď niet argumentov, tak šup do “Hospody”?
Ano...protože Palba se snaží být seriozním portálem. Články, které nemají nějakou úroveň a kde i diskuse se spíše motá kolem témat ve stylu "byla dříve slepice, nebo kuře", se prostě přesunou do Hospody, kde se dále může v hovoru pokračovat. Je to mimo jiné technická záležitost...pokud se nepletu, tak zálohy Palby a Hospody je u každého samostatná. Takže přesun do Hospody prostě znamená..."Chlapy...následuje volná diskuse při sklence piva"...takový menší brainstorming. Není to zase až tak něco urážlivého. Pokud se z diskuse zrodí něco kloudného, tak se to vyjme a podělí se o tom na Palbě s ostatníma. Hospoda pak není otevřená pro ty, kdo nejsou členy Palby. Takže jen obyčejný čitatel se tam nedostate. Víte Milane...věci jsou složitější než si myslíte a není za tím nějaká "česká podlost" vůči vám Slovákům:-) je to tak běžné na mnoha portálech:-)
Milanxyz píše: J) V mojom článku s odkazom na dôkazy v inej literatúre som dostatočne jasne poukázal, že v povstaní išlo o niečo celkom iné, ako nám komunistickí historici, dejepisci, politológovia a všelijakí iní poskokovia pol storočia tĺkly do hláv na oboch stranách Moravy. Či to na západ od Moravy budú brať vážne, alebo nie, záleží úplne na nich.
Konečně jediný bod, který ve skutečnosti stojí za komentář. Rád bych vás tedy poprosil o nějakou obsáhlejší formu, o co tedy v SNP šlo. Prosím uvést doklady, citace, zdroje atd...tak jak je to běžného u každého článkaře.

Jinak, když se podíváte dále, tak jsem váš úvodní příspěvek rozebral bod po bodu. Klidně se k tomu vyjádřete. Můj první dojem z vaších slov a ladění úvodního textu totiž byl, že jsem se dopustil nějakých strašných chyb a mystifikací, ale pak jsem koukal, že i když bylo SNP rozebráno jen okrajově, tak v něm jsou jen holá fakta. Teď je tedy řada na vás, aby jste se s tím popral a něco, kromě kritiky....taky vyplodil:-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

A pak že je slovenská sci-fi scéna mrtvá..pche :D

Jste si jistí, že vůbec chcete, aby něco zplodil? Stejně to bude nacionálně-ublíženě-demagogický blábol, kde budete muset rozebírat každou druhou větu a ten člověk stejně na argumenty neslyší. Holá zbytečnost.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

ale proc ne? at neco napise, at si my Cesi konecne uvedomime jak jsme Slovaky utiskovali a at si konecne uvedomime, ze bychom se jim meli za ta leta utrpeni poradne omluvit

Jsem osobne hluboce presvedcen ze samostatny Slovensky stat mel vzniknout jiz v rijnu-listopadu 1918 ... akorat si rikam, ze kdyby nebyl vytvoren ten patvar cechoslovak a nevzniko Ceskoslovensko (ve kterem byli Slovaci mene pocetni nez Nemci), tak by si Slovaci to svoji samostatnost moc dlouho neuzili
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

akorat si rikam, ze kdyby nebyl vytvoren ten patvar cechoslovak a nevzniko Ceskoslovensko (ve kterem byli Slovaci mene pocetni nez Nemci), tak by si Slovaci to svoji samostatnost moc dlouho neuzili
Tihle extrémisti si hlavně nikdy neuvědomí, že my by jsme se bez nich bývali nějak obešli, Slováci bez nás sotva. A přesně jak říkáš, ten jejich případný agrární státeček by si brzo rozparcelovali sousedi a nebo by ho šikanovali tak, že ti zlí Čehůni hadr.

Tím bych se nerad někoho dotkl, tak to není míněno, ale je to prostý fakt. Co bylo tenkrát na Slovensku?..prd.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

A co se týče zmíňky okolo hospodářské újmy, to snad soudruh Milan nemyslí vážně... Co jen za komančů nasypala společná kasa do vybudování slovenského průmyslu, který do té doby naprosto neexistoval. Ono v nejvyšším vedení KSČ nebylo zrovna málo Slováků, tak se to prosazovalo snadno. Chtěli na Slovensku být světoví a vyrábět proudové motory když Čehuni dělali tá proudová letadla... postavila se fabrika na proudové motory (pravda nikoliv světové kvality). A tak by se dalo pokračovat. Přesto (mám to z více zdrojů blízkých tehdejší lidové armádě) si slovenští lampasáci občas postěžovali, jak se neměli nejlíp za Tisa...

Aby nedošlo k mýlce, Slovensko i Slováky mám obecně rád a mám tam přátele. Jenom se nemohu zbavit dojmu, že při rozdělování republiky nebyli kokoti rozděleni stejným dílem. Bohužel ti jsou víc vidět a slyšet než ti normální.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pánové.....toto téma je stále na Palbě a nikoliv v Hospodě. Takže platí pro všechny...DRŽTE SE TÉMATU, a tím je dle úvodního článku SNP !!!
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Československá Republika“