Muslimská otázka

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Alchymista: souhlas kolego, přesto mě to děsí... evropskej způsob řešení problémů tim, že potlačíš příznaky a původce problému si nevšímáš vede na špatnej konec tunelu...

jmodrak: Ne s islámskym terorismem to není přesně tak jak jsi psal, to opravdu není... A politici mě neděsí, ti mě štvou. Děsí mě to, že někdo dokáže tak relativizovat morálku, že napíše to co si napsal ty... Jak psal Polar, to by tedy bylo naprosto perfektně ospravedlňitelný bombardování civilů, protože v Egyptě zabíjej křesťany, v Libii zabíjejí křesťany, ti si o ty nálety bezpilotních letounů fakt zaslouží... Ne, takhle to prostě nefunguje... Hele máš děti? Co kdyby tvůj syn navštěvoval vojenskou školu, hrál na bubny a dva pošuci mu usekli hlavu na ulici, to bys určitě ani nebrečel, vždyť si o to říkáme...
Naposledy upravil(a) CAT dne 24/5/2013, 13:05, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

CAT píše:Ohledně Švédska - tady názor liberálky (raději nebudu komentovat) http://www.lidovky.cz/neni-to-chudobou- ... hranici_vs
To stojí rozhodně za přečtění :D
Bavíme se o malém množství lidí, 50-100, kterým přináší nějaký požitek používání násilí proti svým sousedům a policii. Není v tom nic politického, jak se nám některá média snaží namluvit. Je to jen banda mladých lidí, kteří mají chuť něco zničit. Tohle se děje jen proto, že parta lidí si našla záminku k použití násilí, nic víc, nic míň. Ano, v této oblasti je spousta nezaměstnaných lidí, a to je něco, čemu musíme předcházet, ale myslím, že vláda dělá hodně pozitivních kroků, aby to vyřešila. Ale je velká chyba dělat z nepokojů pravo-levou politickou záležitost. Policie situaci kontroluje, to rozhodně. Problém ale je, že se nepokoje začínají šířit a policie nemůže být všude a po celou dobu.
Výmluvná "chytrá horákyně", ani oblečená ani nahá, atd. Prostě argumentace v podobným duchu, ale podle mě existují fundamentální problémy, možná se to na čas uklidní, podaří zvládnout, aby se to o něco později rozhořelo s větší intenzitou :evil:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Lord: Proto sem raději nekomentoval, ale dočetl jsem to až do konce (což jsem považoval za velkej problém, protože si slečna v každou druhou větou vyvrací tu první)...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jmodrak »

CAT - si buď mladý a naivný, alebo nechapajúci. Za 1. pochopenie činu nie je je ho ospravedlnenie. Čo ti zrejme uniká. To je ako keď si sadneš za volant opitý v deň svojich narodenín, čo môžem pochopiť, ale neospravedlňuje ťa to. 2. Pretože viem, že tí dvaja, nech urobili čokoľvek, nemali to zo svojej hlavy - viz. to, čo urobili po čine. Ak chcem odstrániť príčinu, musím ísť po imanovi, lebo za mesiac, rok atď vychová ďalších svojich nasledovníkov. Ale ak ti stačí potrestanie " pešiakov", tvoj problém. A to s tým islamom, v čom nemám pravdu ? Z akých prostriedkov títo imáni žijú ? Peniaze im snáď dáva Alah priamo na ruku každý piatok ?
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Modrak: To že s tebou nesouhlasím neznamená ani že jsem naivní, ani že jsem mladý (ač se tomu druhému rozhodně nebráním).

1. zřejmě ti uniko, že jsem ani jednou nenapsal, že ten čin ospravedlňuješ (a vzhledem k tomu, že jsem to ještě doopravdy nenapsal, tak to píšu až teď, protože ač ti to uniká, tak tím že jsi napsal, že za to vlastně může někdo jiný, než ti dva je vlastně očišťuješ, ale to ti uniká)
2. A?
3. S tím Islámem to velice pěkně popsal Bleu, přečti si to ještě jednou, je tam vše co potřebuješ (a imáni pro tvou informaci, když už se ptáš žijí z peněz věřících a sociálních dávek (pokud jde o evropu), ale to se dá lehce najít)...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
950
praporčík
praporčík
Příspěvky: 318
Registrován: 3/6/2010, 18:43
Bydliště: Kolín

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od 950 »

Musím říci, že jediná země, která se s islamisty ne...e je Čínská lidová republika. Když se jim začali muslimové bouřit na západě v Ujgurské AO, tak to prostě s pomocí policie a armády tvrdě potlačili, vůdce pozatýkali a popravili no a je klid. Když se u nás někomu nelíbí, tak ať táhne. Nikdo ho sem přece nezval!
Je přece logické, že žádný stát nebude mít nevyčerpatelné prostředky na podporu nepracujících přistěhovalců, pro které, pokud jich bude přibývat, nelze mít donekonečna volná pracovní místa. Navíc, když chci někde žít, musím být hodný a přizpůsobit se a né, že budu chtít, aby se domácí přizpůsobovali mě. Bohužel, ale tzv. evropská demokracie je v tomto směru slaboučká jak čajíček. Jsem pro tvrdší formy vlád, ať si o tom myslí kdo chce, co chce. Bohužel, evropské demokracie pěstují obrácený rasismus. V Saudské Arábii mají např. přehršel gastarbeiterů z Jemenu a jak je teď sofort ženou ze země, a to jsou obojí Arabové a obojí muslimové. Ne, je třeba praštit pěstí do stolu a zařvat: "TAK DOST!!!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

950 píše:Když se u nás někomu nelíbí, tak ať táhne. Nikdo ho sem přece nezval! Je přece logické, že žádný stát nebude mít nevyčerpatelné prostředky na podporu nepracujících přistěhovalců, pro které, pokud jich bude přibývat, nelze mít donekonečna volná pracovní místa. Navíc, když chci někde žít, musím být hodný a přizpůsobit se a né, že budu chtít, aby se domácí přizpůsobovali mě. Bohužel, ale tzv. evropská demokracie je v tomto směru slaboučká jak čajíček. Jsem pro tvrdší formy vlád, ať si o tom myslí kdo chce, co chce. Bohužel, evropské demokracie pěstují obrácený rasismus.
No vidíš, stavidla je někdy snadné otevřít, ty konce jsou horší. Evropa má na paměti holocaust!
Jsem hrdá na naše velkorysé politiky, pokud jde o přistěhovalectví.
Hele to je taky názor :roll: Někdy se tlačí do hlavy nesmysly, a já se jen můžu ptát, kdo má z toho prospěch? Ovšem nedovedu si představit vyhánění islamistů - jak doporučuješ, protože dobrovolně nepůjdou :( Navíc už mnozí mají i tamní občanství. To je skoro jako volání po „nových norimberských zákonech“.
Ale diskuse a poučení z historie se už vedla zde Norimberské zákony
Takže pokud k tomu někdo něco má, pročíst a reagovat případně tam. Čao!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od zenith0009 »

950 píše:Musím říci, že jediná země, která se s islamisty ne...e je Čínská lidová republika. Když se jim začali muslimové bouřit na západě v Ujgurské AO, tak to prostě s pomocí policie a armády tvrdě potlačili, vůdce pozatýkali a popravili no a je klid. Když se u nás někomu nelíbí, tak ať táhne. Nikdo ho sem přece nezval!
Až na to, že Ujgurové se nes...ou do Číny, ale je to přesně naopak. Čínani se cpou do Východního Turkestánu a za chvíli jich bude víc než Ujgurů. A ti se z cela po právu obávají o svůj další osud...(a logicky se brání) To je jako bys chvalil ČLR za to, jak pekne se dokaze vyporadat s teme extremistama z Tibetu. Popraví je a je klid. Opravdu hodné obdivu... :down:

edit: A kolonialni mocnosti nekdo do Asie zval? A Nadnarodni korporacce, treba do Afriky?
Obrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

http://czech.ruvr.ru/2013_05_23/Britsky ... erejnosti/

A už jsou zde nic neřešící opatření...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Bleu »

zenith
ad koloniální mocnosti - a kvůli tomu má Evropa padnout na kolena a kát se, nebo co jako?

cat - no vida, další vítězství islamistickejch šmejdů.
Naposledy upravil(a) Bleu dne 24/5/2013, 19:33, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od CAT »

Bleu píše:ad koloniální mocnosti - a kvůli tomu má Evropa padnout na kolena a kát se, nebo co jako?
Po vzoru amíků bychom jim tu jako omluvu měli udělat rezervace, kde by měli kasína a nemuseli platit daně, to je přece jasné ne? :wink:
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Mirek58 »

Tak jsem z toho jelen.
Evropani se budou na kolenou omlouvat za kolonialismus a poté muslimové za arabskou expanzi ?
Nebo obráceně?
Mě se zdá ,že z toho humanismu se blbne už hromadně na kvadrát.
ObrázekObrázek
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od zenith0009 »

Bleu píše:ad koloniální mocnosti - a kvůli tomu má Evropa padnout na kolena a kát se, nebo co jako?
proc? jen sem pripominal komusi, kdo tu psal, at muslimove tahnou a ze je sem nikdo nezval, ze se krestani takhle nekam cpali stejne, napr. v obdobi kolonialismu...Aby to mel vyvazenejsi...
Obrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Bleu »

evropa se po ww2 sebrala a z kolonií odešla. Předala správu, a hotovo (budeme li se bavit o Asii a Africe)
A pokud jde o to kdo se kam cpal a pojímáš li to z pohledu náboženství - zdaleka nejxpanzivnější byl Islám. Uzemí, které různým způsobem získal od roku 632 získal mnohonásobně převyšovalo to co mělo ve středověku křesťanství. Co křesťanství získalo za 1000let existence. zvládnul islám za 100-200 let své existenci. 632 začinají a 711 končí vizigotská říše na pyrenejském poloostrově. 732 je zastaví Karel Martel mezi Poitiers a Tours (dobře se podívej na mapu jak daleko na severu to je) "Islámská říše" je kolem roku 1000 na tolik velká, že křížové výpravy lze z jejich pohledu pokládat za v zásadě nevýznamné spory na hranici. Rozhodně - nemají ani v nejmenším existenční význam pro Islám, pravě narozdíl od té islámské expanze do Evropy. Pokud jde o jistou toleranci islámu vůči židům a křesťanům v této době. je dobré vědět za jakých podmínek tato tolerance fungovala. A také proč muslimové neměli zájem na nějaké velké konverzi křesťanů.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Lord »

Radši jsem téma oddělil, neboť se rozbujelo, už na tři stránky a není tomu asi ještě konec :rotuj:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od zenith0009 »

bleu: Chces pomerovat rozpinavost nabozenstvi podle zabranch km? Ja chtel jen rict, ze rozpinavost je vlastni kazde risi na vrcholu moci. Expanzivni byl jak islam, tak ktestanstvi, hinduismus, komunismus atd. Protoze z nekterych prispevku to vypadalo, ze rozpinavi jsou pouze a vyhradne muslimove... Tak sem jen pripomenul, ze byly dobre casy, kdy se Evropa take rozpinala...
Po vzoru amíků bychom jim tu jako omluvu měli udělat rezervace, kde by měli kasína a nemuseli platit daně, to je přece jasné ne? :wink:
No jestli to bude po vzoru amíků, tak budou rezervace stavět oni nám...
Obrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Bleu »

No protože to dobře ilustruje co jsem chtěl napsat tak ano. Svůj smysl to má, ale dobrá necháme toho.

Pokud jde o dnešek - ano rozpínaví jsou skutečně, pokud se evropského prostoru týká, jen muslimové.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mirek58 »

Bleu toleranci muslimů k židům a křestanum vypíchnul oprávněně, jen opomněl zmínit základní podmínky za kterých fungovala - dan placená nevěřícími a uznání nadřazenosti muslimů.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Bleu »

ja psal že by bylo dobrý si to zjistit :) - třeba si o tom někdo něco přečet :) a o to mi částečně šlo.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od skelet »

Neustále omluvy za minulost vedou jen k tomu, že si jedna strana bude nárokovat více a více. Ty omluvy si zasloužila první generace přistěhovalců, kteří byli takřka bezproblémoví. Ty omluvy si nezaslouží jejich potomci, protože ti už jsou občanem státu, který vyšel jejim rodičům vstříc. Pokud se jim v jejich státě nelíbí, tak mají dvě možnosti - odejít nebo zůstat. Pokud zůstanou, tak se musí přizpůsobit většině. Nic jiného nefunguje, vše ostatní dříve nebo později povede ke krvavé srážce.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“