Polemika: Pandur, Patria, nebo vlastní vývoj?

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Milda píše:Tento protekční kšeft se týká předchozí vlády! Naši lidé nemají do čeho ,,píchnout" a 200 vozů zaplatíme jiné zemi! To je do nebe volajíci ,,kšeft" jak pro koho že p.Kuhnle a další! A já se pak divím, co nám bratři ze SVK závidí? Asi to že si je můžeme ,,dovolit" na úkor nás ,,obyčejných lidí"! Nám by stačilo pár kusů doma postavených, myslím že na ty mašiny chytré mozky a šikovné ruce máme! Ale to by nám nesměli velet lidé všehoschopní! A už končím, protože se nesmím na..rat!

Pár kusů "doma postavených" by stálo možná ještě víc. Stačí se podívat na další projekty - modernizace T-72 a L-159. Pokud vím, tak se další série budou montovat u nás, bude to VOP Nový Jičín a Šternberk. A část vybavení je přímo od českých výrobců.

Pokud by se měl vyrábět OT u nás, muselo by se jednat o zakázku minimálně pro SVK, PL a HU. A to asi není dnes reálné...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Sapiku, až půjdeš nakupovat do marketu,(který je taky ,,cizý")tak si přečti výrobce. A zjistíš že většina věcí pochází z ciziny! A uznáš že co se vyrobí doma je nejlevnější! To je zlatá pravda! A mimochodem, nač nám bude tolik mašin? Stejně jsou dobré akorát tak na policejní akce typu ochrana Svob.Evropy! A na to nám stačí pár starých střepu! Jeden tam snad dojede! A těch 24miliard bych dal mladým na byty 1x1 starým lidem bych přilepšil ať se najedí dosyta a dětem bych přidal na tašky do škol a Všem Těm 281 nepolepšitelným chytrákům bych sebral polovinu všech platů co pobírají a i Těm pijavicím okolo nich! A neříkej, že by někdo z obyčejných lidí nadával!
Obrázek
N_Eser
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 127
Registrován: 2/12/2005, 23:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od N_Eser »

A tímhle přístupem můžeš rovnou zrušit celou armádu
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

A co z ní zůstalo? 31 tanků zmodernizovaných, přez 300 ks zastaralých,12stihaček které svým počtem nikoho nezajímají,72,,bitevníku které se dělali aby lidé měli co dělat,pár vrtulníků,pár bitevních,nevím kolik obr.vozů,pár praporůCO,náklaďáky-vejdy,tatry,pontony,pár bombarďáku a na co jsem zapoměl, to stejně ve svém malém počtu nemá velký význam! Jo a každou chvíli nového ,,odborníka" na postu nejvyšším a štáby nas..ných důstojníků, na jejichž názory stejně asi každý kašle a jak to vypadá ve všem! Nebo že bych se mýlil?
Obrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Myslim, ze pokud by se hypoteticky nakupovali OT od ceskeho vyrobce za vyzsi peniz stale ten vyrobce plati ceske dane a ceskou rezii. Takze ta cena by v globale (pro statni pokladnu), byla minimalne vyrovnana pokud nizsi.

Mimochodem taky by me zajimalo v jakem stadiu skoncil OT-ZUBR.

Stejne si myslim, ze nasemu prumyslu chybi podpora vlady. Na zapad od nasich hranic je to o necem jinem. Kdy budou cesti politici lobovat za nase(i zbrojarske) firmy. Kvalitativne se jim minimalne vyrovname. :cry:
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Za těch 24miliard nepostavíte 200 mašin? Ale jděte! To tam musíte dát slušné a poctivé lidi! My kteří máme takové tradice ve zbrojním průmyslu bychom nedali dohromady ocelové krabice? To musejí ale velet i průmyslu a všemu okolo lidé-odborníci! A jak píše Alibaba musí být podpora vlády pro naše firmy a ne ,,zasvinit" zem cizími firmami!
Obrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Sapiku, ono to ide - vyrábať si zbrane, muníciu a techniku doma. Všetku nie, to je jasné, ale pokiaľ chcem urobiť kompletné prezbrojenie, stojí to za úvahu. Robí to väčšina normálnych krajín, vrátane okolitých.
Problém je v tom, že to nesmú robiť firmy ako jedna nemenovaná, čo vyrába domáceho, "slovenského" Aligátora - diely nakupuje v zahraničí a armáde ich predáva so 100% prirážkou. A nesmú to nakupovať ľudia ako niektorý na slovensku, keď sa pri výmene pneumatík na aligátore letelo do kosova po disky, na slovensku sa prezuli a letecky sa zasa odviezli do kosova...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Alchymisto, právě proto mám obavu o ryze "český" projekt. Bratři a sestry z KDU-ČSL by si tu trafiku určitě spravedlivě podělili....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tak se bude zase šetřit, Vlastička nám o tom možná zaspívá....

http://www.novinky.cz/domaci/parkanova- ... 5q9l4.html

http://www.novinky.cz//12/14/59.html

Jen ve zkratce:
Neoficiální informace hovoří mimo jiné o zrušení dvou až tří z celkem šesti armádních záchranných praporů.

Armáda kvůli snižujícím se výdajům mimo jiné zruší čtyři až pět velkých vojenských posádek.

Máme některé druhy vojska, které mají poměrně zastaralé zbraně," uvedl. Podle něj se u některých jednotek podaří životnost zbraní prodloužit. "Některé druhy vojska bohužel budou muset po skončení životnosti ukončit svoji činnost," řekl.


Má to cenu vůbec komentovat?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Tex
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 7/1/2008, 22:49
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Tex »

Já myslim že by se dal vytvořit vlastní, pancíře na něj může vyrobit Poldi Kladno kde se tím vždy zabývali, motory atd škodovka plzen, atd problém vidím jen v té elektronice
Uživatelský avatar
Czarnian
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 124
Registrován: 5/1/2008, 15:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Czarnian »

Já myslim že by se dal vytvořit vlastní, pancíře na něj může vyrobit Poldi Kladno kde se tím vždy zabývali, motory atd škodovka plzen, atd problém vidím jen v té elektronice
Poldi Kladno? Ta zkrachovala, ne?
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Tex píše:Já myslim že by se dal vytvořit vlastní, pancíře na něj může vyrobit Poldi Kladno kde se tím vždy zabývali, motory atd škodovka plzen, atd problém vidím jen v té elektronice
Škoda Plzeň vyrábí pro tyhle váhové kategorie snad jen elektromotory, nebo se mýlím?
Je třeba si uvědomit, že vozidlo není jen karosérie a motor + řekněme nějaká elektronika. Vývoj jakýchkoliv bojových prostředků je velice náročný a dlouhý proces. Nenapadá mě jediný výrobce, který by v současnosti v ČR byl schopen stavět něco jako Pandura, nebo Patrii. Dovoz je v tomto případě jistě nejen snazší, ale i levnější. O vývoji čehokoliv nového ani nemluvě.
Kdo vlastně dával dohromady OT-64?
Obrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Možno v ČR nie je vhodný výrobca na všetko, ale v kombinácii s výrobou v SR, by sme vedeli spolu niečo "zbúchať". Slovensko bude v krátkom čase tiež riešiť nákup nových OT, TATRAPAN nie je úplne to "pravé orechové" na všetko. Tak by sa naši premiéry mohli prestať potľapkávať po pleciach a začať konať, bavíme sa o zákazke za desiatky mld korún a aj export by mohol byť ľahší. No uvidíme. Mám však strach, že zase sa tu budú riešiť záujmy "pár ľudí".
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

rabo píše:Možno v ČR nie je vhodný výrobca na všetko, ale v kombinácii s výrobou v SR, by sme vedeli spolu niečo "zbúchať". Slovensko bude v krátkom čase tiež riešiť nákup nových OT, TATRAPAN nie je úplne to "pravé orechové" na všetko. Tak by sa naši premiéry mohli prestať potľapkávať po pleciach a začať konať, bavíme sa o zákazke za desiatky mld korún a aj export by mohol byť ľahší. No uvidíme. Mám však strach, že zase sa tu budú riešiť záujmy "pár ľudí".
Jakákoliv nadnárodní spolupráce mi přijde jako velice výhodná - úspěšné nadnárodní koncerny, kdy každý vyrábí určitou část (pří)stroje, ideálním příkladem budiž produkt jako třeba Panavia Tornado. Otázka je, jestli i spojením mozků a prostředků jak ze SR, tak i ČR, by vznikl výrazně silnější potenciál než u každé z těchto zemí zvlášť. Já jsem v tomto směru spíše skeptik..nechal bych to těm s praxí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Myslím, že rozdíl koncepce mezi kolovým a pásovým BVP nám jednoduše vysvětlili v 80 letech na vojenské katedře - OT-64 zvládá osm průstřelů ráže 7,62 na kolo, BVP-1 (2) takováto střelba nemůže ohrozit.
Válka v Čečensku přesně ukázala, kde jsou limity jednotlivých typů:
Kolové vozidla se hodí pouze k transportu nebojovým prostorem s případnou obranou nebo k hlídkové činnosti.
To, že kolový transportér má odolat náloži 8 kg TNT, přesně ukazuje, že v současných bojových akcích jsou jeho užitné hodnoty malé.

Jak píše sa58 - stačí jedna RPG-7 za 0,0069% ceny transportéru...
Např. Gross je v roce 2000 odprodal (ze zásob MV) jako nepotřebné Petrovi Bernatíkovi který obratem získal vývozní povolení (od Kavana) do Konga, příteli (Gross zrušil výběrové řízení) za cenu 7.000 Kč/kus (zdroj Hospodářské noviny)
N_Eser
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 127
Registrován: 2/12/2005, 23:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od N_Eser »

Mám kamaráda, který na vojenské akademii v Brně studuje obor zbrojíře nebo něco takového a vyprávěl jak je vzali na pole a z 50-ti metrů stříleli na BVP1, aby viděli účinek munice na vlastní oči. Výsledkem bylo, že vz.58 prostřelí BVP vcelku bez problémů, takže zas tak skvělá mašina to BVPčko asi nebude, když se to dá prostřelit talhle jednoduše.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Vím, že nyní jedou ve světě kvůli letecké přepravě kolové obrněné mašiny ale řeknu kacířský názor: pásy jsou pásy. Určitě jsem neobjevil ameriku, to vím. Ale, když už, tak další for-BMP-3! Ověšená vším co na ní jde dát. Nevím kolik by jich bylo za 24 miliard ale to by bylo něco! Já vím, že budete proti ale sen je to hezký, ne? Jsou drahé ale mašina je to špičková. Já vím,je to do Debaty ale nevydržel jsem! omluva.
Esere, BVP bylo svého času ,,dělo,,.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No ony ty OT budou určeny hlavně pro naše koloniální vojska, takže přeprava vzduchem atd. je asi prioritou...

Já osobně bych byl pro israelskou cestu, tj. přestavby tanků na OT. Maximální ochrana. Ale to je tuplem jen sen...

BTW: proti BMP-3 bych taky nebyl, co je v této kategorii lepšího?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

BMP-3

Příspěvek od Milda »

Yamo, na 5,5km nic, tím myslím skoro nic.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Když čtu poslední dobou článku o rušení nákupu OT, nějak se mě zdá, že nám neschopnost rakušáků nahrála na smeč - je se prostě na co vymluvit, i když realita je podle mě jiná - prostě na to nemáme a potřebujeme z toho kšeftu vycouvat...

Takže z toho vychází zase jeden povedený nákup pro armádu, napadá mě podobnost s L-159 - taky jsme je "potřebovali" v počtu 72 kusů... Armáda si vymyslí OT co snad nikdo nevyrábí a pak na to zahrajeme klasicky do autu... Jen doufám, že nás to nebude stát nějakou arbitráž za cca 20 miliard...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“