Stránka 212 z 214
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 20/12/2025, 11:43
od Scotty87
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 30/12/2025, 10:26
od Scotty87
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 6/2/2026, 12:24
od Scotty87
Vizualizace konečné podoby českých CV90.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/2/2026, 16:44
od juhelak
Jo ladí to s tou barvou v které se teď fasuji vystrojni součástky.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/2/2026, 20:41
od Scotty87
Jde spíš o to čím je to nastrojené než jaká je na tom textura. Barvu bych neřešil.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 6/3/2026, 06:36
od Rase
AI model CV90 AMB (POV-Zdr) z dílny 1035.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 6/3/2026, 16:58
od Danik
juhelak píše: ↑7/2/2026, 16:44
Jo ladí to s tou barvou v které se teď fasuji vystrojni součástky.
Zateplovací komplet 2022 je tmavší šedivá RAL, v principu podobná té kterou používají Švédi či Nizozemci.
Barva na těchto modelech je AČR RAL kterou můžeme najít na Tatrách, nebo v upravené podobě koneckonců i na Caesarech. V první řadě je to hlavně jedno, protože stejně tak jako Titus, Starkom, DPET, LOV-PZ/50B/CBRN/REKO/VČ... a další kusy techniky, svoji službu CV90 stráví pod multispektrálními maskovacími komplety MMK od české BOIS.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 6/3/2026, 17:03
od Scotty87
Spíš jsem zvědavý na podobu dělostřelecké pozorovatelny.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 6/3/2026, 23:17
od Rase
Zrovna u něj bych nic zajímavého nečekal, v podstatě CV90 bez věže - jen s kupou senzorů na stropě. Takhle to maj v Norsku.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 08:07
od Scotty87
Spíš čekám něco komplexnějšího.
Vzhledem k tomu že to bude tyhle vozidla nahrazovat. Předpokládám že to bude něco mezi Sněžkou a LOSem. Senzorová hlava na teleskopickém stožáru nejspíš vysouvaná z prostoru pro výsadek.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 08:30
od Zemakt
Není to už překonané?
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 08:54
od Rase
Tahle výsuvná věc má na délku až 6 metrů (od podlahy). To by snad stačilo a vleze se i bojová věž, což je super. AČR ale myslím chce jít spíš cestou "krabice".
https://www.reddit.com/r/Warthunder/com ... eter_high/
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 09:05
od Zemakt
Myslel jsem zejména s ohledem na drony.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 09:19
od Scotty87
Zemakt píše: ↑7/3/2026, 08:30
Není to už překonané?
Radarová a optická průzkumná hlavice na stožáru? Určitě ne. Konkrétně Sněžka a LOS už určitě ano.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 09:21
od Scotty87
Zemakt píše: ↑7/3/2026, 09:05
Myslel jsem zejména s ohledem na drony.
Tohle je podstatně odolnější REB než dron. Ovšem je dost pravděpodobné že dron to vozidlo bude mít taky.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 09:23
od Zemakt
No právě, s tímto mne napadlo jejich umístění na dronu, s náležitou stabilizací. Nebo třeba na aerostatu. Ten výškový dosah by byl neporovnatelný.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 09:23
od Zemakt
Scotty87 píše: ↑7/3/2026, 09:21
Zemakt píše: ↑7/3/2026, 09:05
Myslel jsem zejména s ohledem na drony.
Tohle je podstatně odolnější REB než dron. Ovšem je dost pravděpodobné že dron to vozidlo bude mít taky.
Jo, místa není nikdy dost a proto to asi ta krabice.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 7/3/2026, 14:56
od Danik
Scotty87 píše: ↑6/3/2026, 17:03
Spíš jsem zvědavý na podobu dělostřelecké pozorovatelny.
Tak tam je to víceméně dané. POV-DP, tedy verze APC bude disponovat 12,7mm zbraňovou stanicí od EVPÚ Defence a výsuvným stožárem MIZAR opět od EVPÚ Defence, osazeným optoelektronickými přístroji a bojištním radiolokátorem (+ možná i zařízení akustického průzkumu)
Stejnou výsuvnou hlavicí pro průzkum bude disponovat i verze PBV-Pz, tedy v zásadě to samé, akorát jak to "PBV" napovídá, půjde o BVP osazené věží. V zadní části roje pak dle modelu BAE Hagglunds sedí dva operátoři systému u obrazovek.
Takový byl původní plán a rozepsané verze, samozřejmě může dojít k dílčím změnám tak jak už došlo díky získané slevě.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 3/4/2026, 04:24
od Danik
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Napsal: 3/4/2026, 04:30
od Danik
Dílenské vozidlo postavené na nové Tatře Force 3. generace pro podporu flotily CV90. Objednáno je 29 kusů ve 3 verzích.
