Stránka 213 z 214

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 3/4/2026, 05:09
od Danik
Obrázek

Obrázek

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 8/4/2026, 12:09
od Scotty87
HFX65F9XgAAmi6p.jpg
HFX65Gaa8AIb-ys.jpg

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 27/4/2026, 10:15
od NagyAttila
Co sa vam nepaci na zdielani po cesky pisaneho clanku.z ceskeho odborneho webu?

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 27/4/2026, 11:18
od skelet
Příspěvek o CV90120 přesunut do vlákna o budoucnosti tanků OSSR

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 4/5/2026, 10:05
od NagyAttila
Nákup 246 bojových vozidel pěchoty CV90 MkIV od švédské společnosti BAE Systems Hägglunds představuje jednu z největších armádních zakázek v novodobé historii České republiky. Jde o modelový příklad, jak k zakázkám nepřistupovat.
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 74260.html

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 4/5/2026, 11:36
od Scotty87
ANOURITY magazín... :mrgreen:

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 4/5/2026, 12:03
od Zemakt
Jo ty argumenty s těmi sítěmi a improvizovanými výbušninami jsou docela komické.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 4/5/2026, 13:12
od skelet
stejně tak porovnávat CN z roku 2020 (2021?) a z roku 2023, kdy BVP chtěli všichni a ceny za vše už byly taky někde jinde.
ANO to prosralo a může za to Černochová :D

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 14/5/2026, 10:48
od Dzin
Na druhou stranu je fakt, že našemu státu se dlouhodobě nedaří v rámci armádních zakázek vyjednávat dobré smluvní podmínky. Týká se to přitom velkého množství kontraktů a ne jen těch největších. Každopádně, kritika, co se objevuje v médiích není zase tak vyloženě od věci. Sice ne vše, co se v ní uvádí je relevantní, ale značná část z toho je. většinou se jedná o opakující se věci a nejčastěji právě zapojení našeho průmyslu, podpory (reklamace) dodavatele a bohužel taky definice toho, co vlastně chceme.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 14/5/2026, 15:28
od Scotty87
Zrovna tenhle článek od SM je dost mimózní.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 11:10
od Dzin
To ano ale stále upozorňuje na reálný problém v akvizičních procesech. Prostě i slepé kuře někdy trefí zrno.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 16:11
od Scotty87
Hlavní problém akvizičních procesů je šílená byrokracie za ním. Tím je dané mnohé.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 16:52
od pjaro77
Preto dodnes nemáte obstarané ani blbé jednoduché drony. Lebo váš akvizičný systém z praveku počíta s nákupmi niečoho, čo sa uloží do skladu na 20 rokov.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 17:20
od Scotty87
Různé drony už samozřejmě nakoupené jsou.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 17:29
od pjaro77
Tých 3000 ?

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 17:36
od Scotty87
Části z nich, ale i jiných.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 15/5/2026, 19:30
od Nesher
pjaro77 píše: 15/5/2026, 16:52 Preto dodnes nemáte obstarané ani blbé jednoduché drony. Lebo váš akvizičný systém z praveku počíta s nákupmi niečoho, čo sa uloží do skladu na 20 rokov.
Tohle zrovna od vás sedí. Kolik jich máte vy?

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 16/5/2026, 00:48
od pjaro77
200 kusov približne. A nie preto, že by sme nedokázali spraviť tender ale preto, že ministerstvo ich zdržuje.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 16/5/2026, 09:57
od Nesher
pjaro77 píše: 16/5/2026, 00:48 200 kusov približne. A nie preto, že by sme nedokázali spraviť tender ale preto, že ministerstvo ich zdržuje.
Takže se vracíme k tomu biblickému "o třísce v oku souseda a břevnu v tom svém".
Už jsem to psal několikrát, když chci někoho kritizoval, měl bych si nejdříve zamést před vlastním prahem. Jinak je to takové okopávání kotníků, jako když alkoholik v exekuci nadává svému sousedovi, který své dluhy pravidelně splácí a napije se tak 2x za rok.

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Napsal: 16/5/2026, 12:45
od skelet
Pjaro spílá AČR i OSSR, v této otázce je spravedlivý.