Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

danny1691 píše:A pokud mě paměť neklame, tak jedno pc fórum mělo dosti přísný režim. Jenže pak už tam skoro nikdo nechodil, protože za menší prohřešek, což se stane každému byl trest. Bez keců. Muselo se zvolnit, jinak by to fórum skončilo v sestavě modi a admini.
Tak jasně, tak přísný to tady snad zatím tolik není. Ale je fakt, že přílišná přísnost může vést "k zatuchlosti". Proto jsem vždy psal, že by jsme měli hledat nějakou optimální míru, aby se nezastavil přítok "nové krve". Že PALBA byla založena jako diskuťák, ale hlavně o vojenství. Pak byly názory, že válka je pokračování politiky jinými prostředky, a že u konfliktů by bylo pro plné pochopení vhodné podchytit i tento aspekt, ale prostě s mírou, aby se z toho nestalo vyloženě tlachání.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od danny1691 »

proto jsem dal příklady těch fór. Tedy to hlavní ať má svoje místo na slunci, ostatní ať je v hospodě někde dole. Možná by to chtělo maličko přeorganizovat fórum. Nic víc.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Tady snad panuje nějaká přílišná přísnost? :) Mě to přijde jak když tu trháme mouchám nožičky a za jedno slovo dostane člověk banána. Každý by si měl uvědomit, že co server, to jiné zvyklosti a jiná pravidla...a přizpůsobit se. My kromě jiného máme i zodpovědnost vůči pravidelným a dlouhodobým palbákům, kteří od toho očekávají nějakou zažitou úroveň a klima, kvůli kterému sem chodí. To že třeba na Novinkách je standardem, že se tam diskutuje o politice i pod článkem o nalezené srnce, nám může být celkem volné. Tady se to prostě nedělá a hlavně dělat nebude, dlouhodobí návštěvníci to nepožadují a na názor horké nové krve prostě nemůže být brán zřetel, pokud se tu nějak neetabluje. A upozorňuji, že to neznamená zplodit od konce srpna 100 příspěvků a z toho 99 v Hospodě v politických přestřelkách (na jednoho takového s tímto přesným číslem jsem zrovna dnes koukal :) ).

Upozorňuji, že to není míněno jako diskriminace a nikde není řečeno, že člověk musí být na Palbě aktivní, případně že nemůže být jen čtenář a sem tam něco prohodit v Hospodě, když by si chtěl něco rozebrat a do viditelných vlákne by to moc nepatřilo. Jenže co je moc, to je příliš. Hospoda je sice takové odkladiště a volný prostor, ale nikdy nebyla zamýšlena jako žumpa. Spousta uživatelů si z ní víceméně udělala alternativní server, který má s Palbou už máloco společného - nelze se řídit pouze pravidlem "není to vidět, je to v Hospodě, můžeme si dělat co chceme". Hospoda je součást Palby, která afektuje její zbytek a takto k ní musí být přistupováno.

Pokud chce někdo celý den řešit jen nespravedlnost Západu/Východu/Severu/Jihu a topit se v politice, ať to nedělá na Palbě. Bude pak ušetřen "sekýrování" moderátory a nám naopak ušetří práci.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Prostě Hospoda jako skrytá místnost je vhodná. Měla také svojí historii a vývoj. Od toho, že jí viděli všichni, přes restrikci, že jí viděli jen registrovaní, až po to, že jí vidí jen určitá skupina lidí. Takže jak rostla návštěvnost byla snaha Hospodu, čím dál více skrývat.
I tak hlavně v souvislosti s děním na Ukrajině narůstal počet jejich členů, kde se řešila a řeší nyní diskuse i kolem bojových operací, sankce, apod.
Ale zase nejde o to, aby si z toho udělali určitý jedinci platformu podobnou chatu, proto to omezení příspěvků.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Scrat »

Polarfox píše:Hospoda je sice takové odkladiště a volný prostor, ale nikdy nebyla zamýšlena jako žumpa.
Nic proti ale vzhledem k avizovanému přesunu témat jež přímo nesouvisí s hlavním směrem Palby do hospody to bylo jasné od počátku. Buď se vám to tam zvrhne v přestřelky a osobní invektivy nebo tam bude muset doslova řádit popravčí četa.
Nebo jste opravdu doufali v seriozní diskusi o politice a všem možném a spoléhali na kultivovaný a věcný projev účastníků těchto debat?? Obrázek

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Mirek58 »

Scrat píše:
Nebo jste opravdu doufali v seriozní diskusi o politice a všem možném a spoléhali na kultivovaný a věcný projev účastníků těchto debat??
Proč ne?
Ne jednu stranu je zde "dav", na straně druhé "řídící prvek".
Bud se něco chce, tedy výsledek stojí nějaké úsilí. Nebo se nechce a nastane stagnace - úbytě.

Ale chtít "nárůst o další level, bez vynaložení úsilí, je jenom zbožné přání.
Naposledy upravil(a) Mirek58 dne 7/9/2014, 15:36, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Scrat píše:
Polarfox píše:Hospoda je sice takové odkladiště a volný prostor, ale nikdy nebyla zamýšlena jako žumpa.
Nic proti ale vzhledem k avizovanému přesunu témat jež přímo nesouvisí s hlavním směrem Palby do hospody to bylo jasné od počátku. Buď se vám to tam zvrhne v přestřelky a osobní invektivy nebo tam bude muset doslova řádit popravčí četa.
Nebo jste opravdu doufali v seriozní diskusi o politice a všem možném a spoléhali na kultivovaný a věcný projev účastníků těchto debat?? Obrázek

Scrat
Ale lze tam najít podle mého názoru i dobré věci, a někteří uživatelé tam píší relativně fundovaně, takže já bych to neházel vše do žumpy.
Ukočírovat Hospodu podle mě je možné. Ale když prostě přerostou meze, tak by tam měl být vyhazovač.
Komu se ten klub nelíbí nemusí tam chodit, prostě nebude ve skupině Batalion. Někteří můžou ignorovat příspěvky některých uživatelů, nebo od některých je filtrovat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Scrat píše:Nebo jste opravdu doufali v seriozní diskusi o politice a všem možném a spoléhali na kultivovaný a věcný projev účastníků těchto debat??
Popravdě? Ani nevím :) Ono jde spíše o to (a už jsem to psal), že nastal příliv spousty nových lidí bez zábran a ponětí jak to tu chodí (případě neochotou se tím řídit). A ti staří, kteří je doposud měli i v Hospodě, je s davem za zády ztratili. To je pak nebezpečná kombinace. Kdyby pominul tenhle bojový zápal, tak pomine i značná část problémů s Hospodou, politickými půtkami atd.

Hospoda byla vždycky šedá zóna, ke které se přistupovalo nárazově a s kontroverzí. Ale nějak to fungovalo. Přišla Ukrajina a s ní něco, co nikdo nečekal..a fungovat to přestalo. Tudíž budou nutné nějaké restrikce a nová pravidla (s čímž se již začalo) a doufejme, že se to zase trošku (v rámci možností) hodí do pucu.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
andy22
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 23/8/2014, 18:41

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od andy22 »

Já osobně patřím mezi "ty" kteří to tu začali narušovat až možností diskutovat o Ukrajině, dříve jsem jen pasivně forum sledoval.

Můj názor je ten, že omezení počtu příspěvků v hospodě není špatný tah. Lidé, kteří mají tendenci se hádat, např. i já samozřejmě jinak zabastlí forum jedna dvě, přitom věcných příspěvků je pár. Obvykle člověk v několika málo z nich vyjádří svůj postoj a buď to ostatní pochopí a akceptují, nebo začne "válka"a že pak není problém nahnat desítky a stovky příspěvků denně. A že by situaci nějak vyjasnili? Naopak.

Takže za mě musím říct, že to vůbec není špatné řešení, ale jak už zde zaznělo, forum by mělo i žít, proto restrikce by neměly být až nějak extra přísné. Tudíž je to třeba měřit na vahách.

Rovněž chápu, že zaměření fora je trochu jiné a tyto diskuze sem v podstatě až tak nepatří. To, že zde existuje nějaká hospoda a ještě je skrytá ale už samo o sobě je protiopatření které má význam a proto si myslím, že tam určitá míra tolerance není od věci.

Nakonec sám za sebe řeknu, že i při šesti příspěvcích za den nemám o nic menší či větší zadostiučinění, než kdyby jich bylo možno psát neomezeně. Tudíž restrikce ohledně počtu příspěvků schvaluji, ale zároveň by mělo být na zamyšlení, až do jaké míry je nutno diskuzi omezovat. Tím ale neříkám, že šest je málo, vlastně to stačí.

Co naopak považuji za perfektní bez jakýchkoli diskuzi, je udržování pořádku v "ostrém" foru. Myslím si, že admini by měli být naopak více přísní a kupříkladu v tématech o ukrajině jakýkoli příspěvek kde je zmínka o "fašistech", "juntě" nebo naopak "teroristech" bez milosti likvidovat, protože prostě z principu nemůže být objektivní. Postovat i články z obou táborů i s jejich výrazivem, proč ne ( i když vkládat příspěvky z twitteru... ), ale opravdu na maximální možnou míru omezit jakýkoli další subjektivní komentář. Na vybití emocí potom přichází na řadu hospoda, která úroveň fora jako takového neovlivňuje.

militaryphotos sleduji již delší dobu a tam to je v mezích, i v tématu strictly photos and videos se takovéhle zmínky objevují spíše jednotlivě ( i když je vidět, že i tam admini pravidelně forum čistí). Diskuzní část je však moderována podstatně mírněji a upřímně, přestal jsem to sledovat, jelikož toho balastu je tam až moc - a to si troufnu říct, že militaryphotos díky "postavení a důležitosti" na netu, návštěvnosti je přímým cílem propagandy zněpřátelených táborů - kupř. že tam fotky vkládají přímo aktéři konfliktu a je tedy i cílem propagandy ( myslím že nezpochybnitelně ) obou táborů. To palbě předpokládám nehrozí..

Jen taková drobnost, být jen o trochu přísnější, tak máš minimálně 24hod ban za trolování... Témata Su-25 a M1 Abrams... kopapaka
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

No Andy, velice hezky napsáno :up:
6x a dost, přemýšlel jsem nad tím kolik by bylo asi optimální, a přišel jsem na toto číslo.
Někdo má třeba skoro všechny příspěvky k věci, další méně, ale nějak to docela vychází.

Hospoda měla obecně nárůsty při konfliktech, ať to byla Jižní Osetie 2008, Libye 2011, Ukrajina 2014.
Zatím Ukrajina byl největší nátěr, co pamatuji :lol:

Restrikce byla vhodná, protože jinak vyskakovalo na vrcholu přes stovku příspěvků jen o Ukrajině.
Kdy jedinci byli schopní vést flame war napříč vlákny přes několik stránek.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Pisu tenhle prispevek/spis osobni nazor/ rad.
Diskuse okolo havarie MH 17 vecna ,poutava, vedena bez urazek a napadani.
Pratele :up:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Franzi, jen aby jsi to nezakřiknul :-? A nestal se z toho za chvíli hnůj :lol:
Franz Trubka píše:Pisu tenhle prispevek/spis osobni nazor/ rad.
Diskuse okolo havarie MH 17 vecna, poutava, vedena bez urazek a napadani.
Pratele :up:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Tak jsem to asi opravdu zakriknul.Prani bylo zrejme otcem myslenky
Major Slavik to vedel uz pred 39 lety, kdyz ohodnotil moje strelecke umeni slovy
"Aky si dlhy, taky si blby"
Omlouvam se
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Kalič
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 104
Registrován: 28/8/2014, 21:17

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Kalič »

Lord píše:Franzi, jen aby jsi to nezakřiknul :-? A nestal se z toho za chvíli hnůj :lol:
Franz Trubka píše:Pisu tenhle prispevek/spis osobni nazor/ rad.
Diskuse okolo havarie MH 17 vecna, poutava, vedena bez urazek a napadani.
Pratele :up:
Asi to zakřikl ....už se to nelíbí Skeletovi ...dle mne je ta diskuze poslední dny dobrá, takže nevím co se Skeletovi nelíbí - bohužel neříká co se mu na posledních příspěvcích nelíbí a to je škoda , přispěvatelé by se víc snažili zlepšit kvalitu a aktuálnost.
Toto téma havarie MH čtu rád, a nutí mne nanejvýš občas najít si další informace z letecké dopravy, ale mně to nevadí ....
Obrázek
Srp a kladivo je historicky nejdéle , nejvíce používaný a nejproduktivnější nástroj zajištující obživu a příbytky pro lidi.
Bohužel na meče a zbraně pro ovládnutí ostatních lidí se spotřebovalo více železa.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Mám dotaz:

Od včera večera do teď jsem zaregistroval zahraniční 4 spamery... Je to normální, nebo na Palbu někdo "tlačí"???
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Byla změněna CAPTCHA při registraci. Nyní tam jsou opět otázky a odpovědi.
Obrázkem dokáží roboti prolézt ... byl to tento problém.
Kdyby něco, tak hlaste problémy.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Díky za info... A za uklidnění...

Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Kalič: nelíbil se mi chat styl diskuze. Tedy mnoho příspěvků s minimálním obsahem. Přeci jen je Palba.cz o diskuzi, nikoliv o pokecu. Pro místní mám jistě dobrou zprávu, neb brzy zmizím na dovolenou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Myslel jsem, že jste změnili obrázek za otázku.... Zase Spamrobot...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Lord »

Bylo to změněné, ale spambot se zaregistroval 10. září, ještě předtím než tak bylo učiněno.
A nyní ožil. Je možné že ožijí ještě někteří.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“