Ve výroční zprávě zbrojařské skupiny CSG se objevil detail ze sporu o miliardové ocenění podílu. Ale byl skrytý. Datum, které může rozhodovat o miliardách, nebylo vidět. Po dotazech firma zveřejnila verzi, kde už text není vůbec. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... rdy-304149
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 24/4/2026, 17:45
od Koba
CSG má další zakázku na dodávky munice pro evropského zákazníka. Teď za 6 miliard korun
Skupina CSG (Czechoslovak Group) podnikatele Michala Strnada získala další zakázku na dodávku munice. Evropskému zákazníkovi dodá dělostřeleckou munici dlouhého dosahu za téměř 250 milionů eur (asi šest miliard korun). Skupina CSG o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Aktuální kontrakt pro zákazníka v Evropě navazuje podle firmy na další významné zakázky v této oblasti. Například v polovině dubna oznámila smlouvu na dodávky munice pro evropského zákazníka za téměř 300 milionů eur (7,3 miliardy korun).
Akcie CSG po reportu Hunterbrook prudce spadly, během dne až o 26 procent.
Upisovací cena akcií činila 25 eur za kus. Během pondělního obchodování v Amsterodamu cena sestoupila až na 13,62 eura. Kolem 16:20 SELČ se akcie CSG prodávaly za zhruba 16 eur za kus, oproti předchozímu závěru tak ztrácely přes 13 procent.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 4/5/2026, 19:16
od Koba
NagyAttila píše: ↑4/5/2026, 18:11
Vyrábí Strnad vůbec munici? Investigace zpochybnila obchodní model CSG, akcie našly nové dno
Zjevně nechápeš rozdíl mezi obchodním modelem a výrobním programem - viz nárůst zakázek výše.
Já jdu nakupovat. Jak říká Buffet: vždycky\ proti stádu vyděšených ovcí.
NagyAttila píše: ↑4/5/2026, 18:11
Vyrábí Strnad vůbec munici? Investigace zpochybnila obchodní model CSG, akcie našly nové dno
Zjevně nechápeš rozdíl mezi obchodním modelem a výrobním programem - viz nárůst zakázek výše.
Já jdu nakupovat. Jak říká Buffet: vždycky\ proti stádu vyděšených ovcí.
Dotazy smeruj k autorovi toho clanku
To zamestnanci mozu? Pises ako jeden z nich
Připadá mi, že jsi se s pisatelem plně ztotožnil - aspoň to neuvádíš jako citát? A svůj dotaz, co můžou zaměstnanci směřuj na jejich personální - HR odd.
Navíc je tam typické titulkové dryáčnictví. Zatímco zpráva Hunterbrooku zpochybňuje kapacitu - objem výroby munice, autor článku a ty zpochybňujete, jestli "vůbec vyrábí munici". To je značný rozdíl.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 4/5/2026, 21:44
od NagyAttila
Ja postujem aj veci, s ktorymi sa nestotoznujem, resp su mi ukradnute.
Ale absolutne uznavam ako duo Strnad / Kalinak dokazali vystihnut momentum a urobit biznis desatrocia.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 5/5/2026, 09:36
od bheid
Já se v tom nevyznám, ale od pár lidí, co do akcií investují jsem slyšel, že ta cena na kterou se to dostává, už se dostává na reálné ceny za které by se to mohlo standartně obchodovat. Plus to co se děje, potká prakticky každé akcie co jdou nově na trh. Nejdřív to vyletí a pak to padá až se to někde usadí. Neočekávali, že ta počáteční cena je dlouhodobě udržitelná.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 5/5/2026, 12:09
od Koba
Tak pokud by NagyAttila stejně pilně zveřejňoval i kladné informace o české zbrojní/obranné problematice, tak bych neobtěžoval. Ale vadí mi ta jeho přísná selektivita.
Edit 15:42 Kdo a proč shodil akcie Czechoslovak Group burze v Amsterodamu
Platformu Hunterbrook, jejíž pondělní zpráva stojí za pádem akcií tuzemské zbrojovky Czechoslovak Group, označují kritici za „hedgeový fond maskovaný jako zpravodajský server“, který senzacechtivě využívá veřejné informace k manipulaci trhu pro vlastní obohacení. Akcie Czechoslovak Group v pondělí na burze v Amsterdamu odepsaly mimořádných 24,4 procenta.
Robert Fico sa na zbrojnom veľtrhu IDEB pozdravil a krátko rozprával aj s najbohatším zbrojárom Michalom Strnadom. Výstaviskom v Inchebe sprevádza premiéra minister obrany Robert Kaliňák. https://dennikn.sk/minuta/5328333/
Společnost Czechoslovak Group navrhla koupi podílu ve francouzsko-německém konsorciu KNDS, což je nový pokus o konsolidaci evropského obranného průmyslu.
Promazával to vždy, ale nyní šel s kůží na trh, tak je pod větším drobnohledem.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 20/5/2026, 09:36
od Koba
První výsledky od ataku investora. CSG znovu výrazně roste
Česká zbrojařská skupina CSG vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku výrazný růst. Její tržby meziročně stouply o téměř 14 procent a hrubý provozní zisk vzrostl v porovnání s loňskem o 8,2 procenta. Obavy některých investorů o podnikání zbrojařské skupiny Czechoslovak Group (CSG) se nepotvrdily. Skupina utržila v prvním čtvrtletí letošního roku 1,544 miliardy eur, v přepočtu téměř 37,6 miliardy korun. V meziročním srovnání vzrostly tržby o 13,8 procenta.
Hrubý provozní zisk skupiny za první tři měsíce letošního roku dosáhl 411 milionů eur (více než devíti miliard korun), meziročně o 8,2 procenta více, oznámila CSG. „Poptávka na našich trzích zůstala robustní. V Defence Systems převádíme rekordní backlog do realizace a rychle získáváme nové zakázky,“ uvedl většinový vlastník CSG Michal Strnad.
Výsledky předčily očekávání analytiků z J&T Banky, kteří předpokládali nižší tržby i provozní zisk. „CSG podle nás prezentovala solidní výsledky za 1Q, potvrdila vysokou poptávku a rostoucí objem zakázek a zopakovala výhled na letošní rok. Spolu s reakcí na kritiku z nedávné doby hodnotíme report jako pozitivní a očekáváme příznivou reakci trhu,“ uvedla v reakci na výsledky J&T Banka.
Model, kdy novináři dají echo spřízněnému fondu Hunterbrook Capital k otevření short pozice (sázky na pokles akcií) ještě před vydáním článku, vyvolává silný odpor zasažených firem i finančních analytiků.Manipulace s trhem: Cílené firmy (např. UWM) otevřeně obviňují Hunterbrook, že není zpravodajské médium, ale hedgeový fond, který záměrně senzacechtivě přibarvuje veřejné informace, aby uměle srazil cenu akcií a vydělal na tom.Střet zájmů (Kauza ZBiotics): V květnu 2024 odhalil Semafor, že spoluzakladatel Sam Koppelman měl osobní investici ve firmě ZBiotics (probiotika proti kocovině) v době, kdy Hunterbrook tvrdě útočil na konkurenční nápoj Safety Shot. To vyvolalo vážné pochybnosti o novinářské nezávislosti.Účelové načasování zpráv: Analytici (např. z JPMorgan) upozornili na to, že Hunterbrook vydává své útočné reporty strategicky ve chvílích, kdy je na trhu nízká likvidita (např. během státních svátků v Londýně), což zesiluje paniku a pád akcií napadené firmy.Ohýbání novinářské etiky: Kritici z řad tradičních médií varují, že propojování zisku z tradingové pozice s novinářským výzkumem ohrožuje základní principy objektivity. Novinář je motivován napsat článek co nejvíce negativně, aby fond vydělal co nejvíc peněz.
A tohle fakt pobavilo
Hunterbrook se brání tím, že veškeré své finanční pozice transparentně přiznává pod každým článkem a že díky ziskům z Wall Street dokáže financovat nákladnou investigativu, na kterou běžná média dnes nemají peníze.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 20/5/2026, 10:05
od Lord
To je klasika, třeba se to lidi díky CSG naučí, proti tomu si skupina taky platí své novináře, aby jí vylepšovali PR.
Jsou to zajímavé metody, ale v tomto prostředí nutné.
ALE někdy to je poznat, že to je jakoby psané na objednávku, ale obecně to chce zkušenosti.
Udělali tím vlnku, udělali.
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 20/5/2026, 11:00
od NagyAttila
Lord píše: ↑20/5/2026, 10:05
To je klasika, třeba se to lidi díky CSG naučí, proti tomu si skupina taky platí své novináře, aby jí vylepšovali PR.
Jsou to zajímavé metody, ale v tomto prostředí nutné.
ALE někdy to je poznat, že to je jakoby psané na objednávku, ale obecně to chce zkušenosti.
Udělali tím vlnku, udělali.
Csg si plati oslavne clanky v Armadninoviny, Armyweb, Securitymagazin (tam extremny bullshit pridukuju), czdefence a aj tu su niektori prispievsjuci akoby z ich stajne
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Napsal: 20/5/2026, 11:22
od Lord
Je to tak, někdy to je uvedeno jako třeba tisková zpráva.
Jindy to jsou víceméně účelové články, a je potřeba umět číst mezi řádky.
Nicméně s těmi akciemi CSG a malou likviditou to je pravda.
Hedge fondy to tak časují, aby to mělo nejlepší účinek.
Donald Trump trh zase ovlivňuje svým tweety.
Vyjde negativní článek o CSG ta na to reaguje pozitivním článkem.
Tady to krásně vidíme i na Palbě o byznysu v jihovýchodní Asii.
Prakticky veškerý obchod CSG v zemi se zdá být spojen s jediným prostředníkem, soukromým indonéským obchodníkem se zbraněmi.
CSG nemá v Indonésii zveřejněné výrobní dceřiné společnosti, kanceláře ani zaměstnance.
Zakladatel Republikorpu, Norman Joesoef, je synem bývalého indonéského velvyslance na Slovensku a byl původně jmenován generálním ředitelem Czechoslovak Group Indonesia v roce 2018, ačkoli odkazy na tento název již zmizely.
Historie CSG v Indonésii byla poznamenána kontroverzemi, včetně obvinění z úplatkářství a převyšování cen. https://hntrbrk.com/csg-indonesia/