Stránka 27 z 30

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 15/6/2025, 08:38
od Pressburger
Na MO SR (OS SR) sa muselo zaujímavo zmeniť riadenie rizík keď Izrael bude potrebovať v konflikte s Iránom všetky zložky PVO ako to ovplyvní dodávky 3D radarov a PVO pre Ozbrojené sily SR a samozrejme aj ich servis a dodávku náhradných dielov ?

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 15/6/2025, 10:27
od HONZIK11
No ma to dve stranky. Budou to maximalne vychytane systemy. Budou se vyrabet jak je videt hodne,hodne dlouho uz jenom na doplneni stavu.
Co se jejich exportu tyka a dodacich lhut. Samozrejme se uprednostni obranu sve lokality.
Dovedu si predstavit,ze uz ted se radary pro vas pouzivaji v Izraeli. Aspon budou ,,zahorene,,.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 15/6/2025, 16:33
od pjaro77
Pokiaľ viem, IDF nepoužíva raketové systémy Barak.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 15/6/2025, 18:09
od HONZIK11
Izrael je ma na nejnovejsich korvetach Sa'ar 6./ Nemecko protiraketove lode.
32 sachet to uz je pekna sila v ramci Iron Dome.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 19/8/2025, 11:44
od NagyAttila
Raytheon a Diehl idu vybudovat vyrobu Stinger
Zeby sanca vykaslat aa na Poliakov s ich Piorunom?

https://defence-blog.com/raytheon-and-d ... in-europe/

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 19/8/2025, 14:07
od pjaro77
Nefabuluj, z toho ešte nič nevyplýva. Pred pár rokmi Rayethon hľadal starých zamestnanov v dôchodkovom veku, lebo bez nich nevedeli rozbehnúť výrobu.
https://www.defenseone.com/business/202 ... on/388067/

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 21/8/2025, 21:36
od niko
Precistene. A Lynx, ty si nedas pokoj :lol:

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 8/9/2025, 22:13
od mikojan29
Malá konšpirácia, behom 5-tich dní dnes už 2. krát pristál v Bratislave B744 z Izraela, že by sa už konečne navážali nové radary?

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 8/9/2025, 23:06
od pjaro77
To bude vedieť asi len RezortineR.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 8/9/2025, 23:27
od Scotty87
K nám komponenty pro MADR vozil Ázerbájdžánský Il-76.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 9/9/2025, 16:31
od mikojan29
Ten priletí tento štvrtok.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 24/9/2025, 21:44
od NagyAttila
Čím Slovensko chráni nebo? Ochranu pred dronmi máme, podľa Kaliňáka je problémová. Armáda hovorí iné - Domáce - Správy - Pravda https://share.google/SXyZPCjnWXqgx6OvL

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 24/9/2025, 21:52
od pjaro77
Naša armáda a ministerstvo, to je ako keď sa zhovárajú hluchý s nemým .

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 24/9/2025, 22:51
od niko
Kazdopadne by ma zaujimalo, preco stale tvrdia, ze mame 2 baterie, spolu 6 kompletov a 4 radary, ked jedna bateria je 6 kompletov a jeden radar. Tusim pred dvoma rokmi to aj komunikovalu ako 12 kompletov a 2 radary. Dnes to vyzera, ze sami nevedia, co maju.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 25/9/2025, 08:55
od mikojan29
Článok hodný (nie)Pravdy s análnytikom Vojáčkom a patologickým klamárom kalimerom.
Ako vždy, nesklamali, myslené v negatívnom zmysle.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 7/12/2025, 22:47
od mikojan29
Niektoré nové radary by už mali byť na SK. Tie lety z Izraela za posledné obdobie neboli len tak.
A stále sa o tom mlčí...lebo Naď

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 7/12/2025, 23:01
od NagyAttila
Ja celkom rozumiem faktu, ze OSSR volia strategicke ticho namiesto verejnych tlacoviek. Zrovna v pripade radarov je to plus.
To ze Fico brata s Orbanom neznamena , ze to iste plati u vojakov. Aj na ich cvicenie napr poslali stare Zuzany.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 8/12/2025, 01:25
od pjaro77
Všetci sa pochvália čo majú, len slovensko utajuje a tým to robí dobre. Tak si to myslel ? Cítim z teba dych socializmu.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 11/2/2026, 12:48
od Suger
Nový protivzdušný systém chcú vyrábať na Slovensku a v Česku
https://www.futurearmy.sk/2026/02/05/no ... a-v-cesku/
Česká spoločnosť Excalibur International, ktorá patrí do portfólia CSG, podpísala dohodou o strategickom partnerstve s tureckou firmou Aselsan. Tá vyrába najmä radary a ďalšiu elektroniku, ale aj námorné i vzdušné drony, rakety či protivzdušné kanóny vrátane samohybného typu Korkut.
Práve posledne menovaný má byť jedným z prvých výsledkov vzájomnej spolupráce, keď vežu zo systému Korkut integrujú na podvozok automobilu Tatra Force 6×6. Takéto vozidlo sa má potom vyrábať v podnikoch CSG v Česku a na Slovensku. Systém Korkut je vyzbrojený dvojhlavňovým kanónom Oerlikon kalibru 35 mm s kadenciou 1100 rán za minútu a dostrelom 4 km. Môže používať programovateľnú muníciu ATOM, ktorá vybuchne vo vzduchu pred cieľom a zasype ho volfrámovými črepinami.
Na Poľskom servery Defence24 - https://defence24.pl/przemysl/turecko-c ... co-potrafi
píšu, že Slovensko prejavilo záujem o tento typ Korkut na Tatra 6x6, s tým "...Slovensko už prejavilo záujem o spomínaný produkt a očakáva sa, že jeho priemysel bude preň vyrábať muníciu. Spolupráca medzi týmito spoločnosťami má za cieľ zvýšiť spoločné obranné kapacity dostupné na európskom a svetovom trhu so zbraňami. Plán lokalizácie zahŕňa transfer technológií na výrobu obranných systémov do závodov patriacich do skupiny CSG, ktoré sa nachádzajú predovšetkým na Slovensku, ale aj v Českej republike." Je pravdepodobné, že zbraňový systém Korkut/Tatra6x6 bude vo výzbroji SR a ČR.
Takže toto by mal byť Kaliňákom zmienený zámer o obstaranie hlavňovej PVO a "protidronovej steny", a prostriedok SPAAG (Self-propelled anti-aircraft weapon)...

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 11/2/2026, 12:56
od pjaro77
Keby sa dokúpili pioruny a prirobili na vežu spolu s výmetnicami dronov - interceptorov, bolo by to fajn riešenie.