Nové zbraně nejen pro AČR (ČZ 805, G 805, SAG 30)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Titulek "nové zbraně pro Hradní Stráž" (ve videu) zní zajímavě, skoro jakoby se 805ky měly vyrábět už se slepou hlavní jako náhrada za ty 52kový zavařeniny se kterýma pózuje HS.

Pan "vojenský analytik" si trošku popletl modelový rok 7.62ky s délkou nábojnice, nehledě na fakt že pokud si dobře vzpomínám tak LADA byla uplně původně klon AK v ráži 5.45x39, na NATO munici se "převrtala" až v devadesátkách coby ČZ 2000. Taky by mě zajímalo z jakého "Systému zavedeném v NATO" 805ka vychází (pominu li ráži)...

Sranda že mezi výhody uvádí průhledný zásobník místo kterého se stejně v praxi bude nosit STANAG...
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Já nevím, ale k blbnutí u Hradní strže se víc hodí puška vz.52, 805ka nahradí jen Sa.vz.58...

Ten " analytik " chtěl asi použít celý název náboje a jen se přebreptl a radši se ani neopravil...

Nová zbraň pro české vojáky: CZ 805 BREN A1/A2
http://www.army.cz/informacni-servis/zp ... -a2-51537/



Mimochodem, v USA zase začíná další kolo komedie s názvem " Čím nahradit M4 ", už ani nevím kolikátý pokus...
http://www.armytimes.com/news/2011/01/a ... d-021411w/
Jak napsal jeden kolega...
neverending story
:D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

To je ťažké, keď chceš zároveň:
- zbraň na náboj .223 Rem
- zbraň ktorá sa príliš nelíši od M-16
- zbraň kvalitnú a spoľahlivú
- zbraň vyrobenú v amerike
- zbraň vyrobenú americkou firmou
- zbraň s dobrým balistickým výkonom
- zbraň nie príliš nákladnú
...
Uvádzam len nejakých sedem požiadaviek, ale už od pohľadu je zrejmé, že naraz sa dajú splniť tak tri - štyri, päť už ťažko.

A zbraň pre AČR je to isté v modrom.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Mrkněte sem: http://www.onwar.eu/2010/02/02/na-kolik ... mment-4922

Je to psaný způsobem, že bych tomu věřil a koresponduje to s tím, s čím jsem se u zástupců zbrojovky při střelbách setkal. Ale pořád je to jen fórum..
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Další příspěvek k tématu " všechny nové ÚP vypadají stejně "...

TAURUS ART556

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Nezkopírovali voni CZ805?
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 369
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Příspěvek od Padouch »

Reklama od ČZ na Škorpion EVO 3
http://www.youtube.com/watch?v=Y90lvB3mzEI
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

V CZUB údajně probíhá vývoj nové varianty CZ 805.
Mělo by jít o CZ 805 A3 v r.7,62 x 51 mm s těžkou hlavní a velkokapacitním zásobníkem.
Podle ATM ( č.5/2011 ) by se měla objevit v dohledné době...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Smlouva k nákupu útočných pušek byla údajně už dvakrát změněna. Takže vlastně nikdo neví, kolik nás to bude stát.....jsme holt v ČR
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Jo, jsou dva dodatky, ale cena se neměnila...
Ale když to podáš takhle, tak stejně těžko budeš hledat cenu jakékoli zakázky a nejen u MO...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

No, z toho co já vím, tak zakázka byla tuším na pušky pro náboj 5,56mm + zálohy a "předplatné" na modifikace pro náboje 7,62 a 6,8, jestli už to je zahrnuto v ceně, nebo ne netuším. Jinak změna smlouvy by teoreticky mohla být také způsobena slavnou bílou knihou, která počítá se snížením počtu vojáků na 18.000, vzhledem k tomu že CZ805 bylo objednáno 8000 a hlavní zbraní má zůstat sa.58, jde možná o upravu počtu
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Nevím, to by spíš vyřadili " nadpočetné " Sa 58, což by byla blbost protože ještě musíš počítat Aktivní zálohy a záložáky, byť ti budou ubývat dokud nezbudou jen bývalí profesionálové a nebo někdo něco nevymyslí.

Pokud vím, tak jeden dodatek se týkal dodatečných úprav zbraně, druhý řešil změnu dodací lhůty...

U toho LK je velmi podezřelé označení, CZUB přidělilo CZ805 dodatkové označení ( A1, A2 ) až těsně před zavedením, tak by mě zajímalo proč CZ805 v r. 7,62 x 52 už dodatkové označení ( A3 ) má. Pokud to ovšem není nějaká fám...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Příspěvek od Horny »

kopapaka píše:Další příspěvek k tématu " všechny nové ÚP vypadají stejně "...
To dělá ta "pikašína" :D. Amíci vyvinuli pušku s prakticky stejnou modularitou a taky je těžko k rozeznání... ( http://en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Combat_Rifle )
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Bushmaster acr jsem mě v ruce, mě to příjde jak hračka a měl bych strach abych to někde nerozflákal na schodech, CZ805 je sice těžká (3,5kg, to se fakt pronese), ale tak nějak padne do ruky a máš pocit že držíš zbraň, ne lištu ztrabantu :)

K těm nadpočetným - co sem vyslechl/výčet na IDETu, tak sa.58 má zůstat hlavní zbraní, ty nadpočetní kusy sou pro mobilizované "vojáky", ne?
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

lišta ztrabantu: už se to tu párkrát probíralo, naplácej na něco raily a uvidíš, co to udělá s hmotností... Když se nad tím zamyslíš, tak je CZ805A1 o cca 700g těžší než Sa.vz.58... O takovém AK-47 nebudu ani mluvit...

Sa.vz.58 fakz budou pro mobilizované vojáky... Ale záleží kolik jich zbude.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

No, já nějak nemám důvěru ke zbrani kterou pomalu necejtím v ruce :) (samozřejmě něco jiného bych říkal kdybych se s ní musel táhnout kdoví kde)
Ale třeba škorpion mi příjde už moc těžkej a rozhodně jsem to nečekal. Má v téhle oblasti nějakou solidní konkurenci (moderní), nebo proč se vůbec upustilo od hádej-kde-mám-schovanej-samopal koncepce vz.61?

Ohledně sa.58 - Špatně jsem to přečetl/pochopil ;)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Příspěvek od Horny »

Předpokládám, že to bylo na IDETu (příště se tam musím taky vypravit). Také předpokládám, že stejně jako ACR byla ta CZ805ka v ráži 5,56 NATO a bez vybavení. V takovém případě se mohu jen divit konstrukčním schopnostem CZUB... Ačkoli podle Wikipedie není ACR zas o tolik lehčí (cca 405 gramů).
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

1. Předpoklad správný
Ano, na IDETu
2. Předpoklad je taky správný
ráže 5,56mm
3. Předpoklad je špatný
Nemyslím šikuly z CZUB, ale CZ805 měla jedna optiku a druhá kolminátor s ještě nějakou hračkou :) S Bushmastrem si nejsem jistej, vím že scar byl bez. Ale ta cz805 je tak nějak dobře těžká, byla tam docela volnost, tak jsem si ji docela ozkoušel a rozhodně není její váha nijak limitující (samozřejmě jsem nezkoušel střílet). Nicméně, pokud bych měl srovnávat, tak mě jako laikovi nestřelci nejvíc sedlo modernizovaný sa.58, pak cz805, bushmaster a scar. Njesolidněji působila ta CZ805.

Scorpion 3 Evo jsem si zas tak moc neužil, ale je to těžký na středu a díky jeho malé velikosti bych řekl že by se mi s tím hůře mířilo, se sklopenou pažbičkou bych radši nepřítele umlátil, než abych po něm střílel :)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“