Re: Ruští vojenští propagandisté
Napsal: 20/4/2026, 07:46
Což se ti tady snažíme tak nějak kloudně vysvětlit, že.
Sleduješ zajímavý kanály, ale dobře
Heiss píše: ↑15/6/2026, 11:25 ...
[*] Streamy je možné brát také jako prostředek kritiky ruského vedení ze strany Wagneru: pokud 16letý kluk dokáže ve hře vycházející ze skutečnosti porazit v řádu hodin celé NATO, je postup VSRF na jednom z bojišť této války vinou neschopného ministra obrany a náčelníka generálního štábu (s. 117–118). Zároveň se však může jednat jen o způsob jak vzbudit vlastenecké cítění u domácího publika nebo kombinaci obou cílů (s. 118). V konečném důsledku, i polovina Grišových sledujících (patrně mladých mužů) dokáže dohromady vytvořit jedno celé BTG (s. 119).
[/list]
Každopádně, Griša před nedávnem hrál v modu The Fire Rises proti sedmi evropským hráčům vedeným europoslancem Guntherem Fehlingerem (stream evropského týmu; stream z Grišova pohledu) a po pěti hodinách se mu podařilo zcela rozbít evropskou obranu a dobýt větší část kontinentu. Ruská média z toho pochopitelně měla velikou radost, protože výkon evropského týmu byl skutečně žalostný.
Simulační hra je v tomto případě právě dost nadnesená; už vanilla HoI4 nabízí dost šílené možnosti (jsou lidé, kteří hrají world conquest za Tuvu) a moderní mody to posouvají ještě dál, takže Rusové můžou mít dobrý pocit, že jsou stále ještě silní a schopní dobýt celý svět, nebo alespoň Evropu.Ale víš jak...dobyl větší část kontinentu, že jo?Tvl
A pak už jen načítovanou dvacetistěnku a bylo to.
Nevím, jak je na tom The Fire Rises, ale Millenium Dawn má armády na počátku hry dělané podle Military Balance a dalších podobných přehledových prací, takže v tomto ohledu je to ještě docela realistický mod.Aneb - když si to bojiště vybájíš tak, že protivník nic nemá z toho, co v reálu má, to se to vyhrává!