Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
BennyOV
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 26/4/2011, 09:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BennyOV »

zved píše:Taky přidám pár přání, i když si myslím, že jsou také nereálná. Chybí mi nějaká další ruská bojová technika. Německá těžká technika vyšla (a vyjde) skoro komplet (hlavně tanky). U ruské chybí např. SU 75, SU 100, SU 122, SU 152, ISU 122, ISU 152. Editoři si asi myslí, že SU 85 stačí :):)

No a legendární BA 64. Třeba bude další série :) Nevíte někdo - vyrábí vůbec Altaya & spol. něco, co jsem tady jmenoval?
V Rusku vychází velmi pekna serie ruske techniky.
Nektere kousky jsem videl i na nasem Aukru, aktualne tam ale zadny neni.
Ruska serie
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

velitel píše:OK, pošlu znovu dotaz do Hobby Masteru. Jinak ta velikost je jako na modely HM, pokud nějaký máš.
Modely od HM mám, v obou typech krabiček, ty krabičky jsou velmi kvalitní.
BennyOV píše:V Rusku vychází velmi pekna serie ruske techniky.
Nektere kousky jsem videl i na nasem Aukru, aktualne tam ale zadny neni.
Ruska serie
Nabídkou dobrá série, podle obrázků kvalitou jako kolekce Amercomu (možná, že i hůř). Hodily by se některé modely - PT-76, T-62, BMP-1, ISU-152.
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 28/6/2011, 18:57, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Takže mám už info z HM. Krabičky mají, ale jsou dražší: malé 55,- Kč a velké 60,- Kč. Není problém jich objednat jakékoliv množství, přihodí mi to k příští dodávce, která je plánovaná na odplutí z Hongkongu cca 10. srpna 2011 s doručením do ČR okolo 20. září plus mínus. Tak to promysli a dej mi vědět, kolik jich budeš chtít. Případně pokud se připojí další zájemci nebude problém to hromadně objednat a pak dodat. I když je fakt, že ta cena asi hodně lidí odradí, protože to je polovina ceny "modelu" od Amercomu.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

velitel píše:Takže mám už info z HM. Krabičky mají, ale jsou dražší: malé 55,- Kč a velké 60,- Kč. Není problém jich objednat jakékoliv množství, přihodí mi to k příští dodávce, která je plánovaná na odplutí z Hongkongu cca 10. srpna 2011 s doručením do ČR okolo 20. září plus mínus. Tak to promysli a dej mi vědět, kolik jich budeš chtít. Případně pokud se připojí další zájemci nebude problém to hromadně objednat a pak dodat. I když je fakt, že ta cena asi hodně lidí odradí, protože to je polovina ceny "modelu" od Amercomu.
Veliteli, děkuji za informaci i za práci s tím spojené. Jak jsem uváděl, co nejdříve zpracuji požadavek a další už pořešíme přes SZ. Viděl bych to nejméně na 10 kusů těch "větších" (á 60,- Kč). Mám čtyři vozidla s vlekem, která se do jmenovaných krabiček (ani se štěstím) prostě nevejdou. Ty pořeším přes krabičky od DeAgostini, kde (čirý) poklop přímo sedne na podsadu kolekce "Bojových vozidel". Více upřesním v SZ.

A nakonec, nelze porovnávat cenu kvalitních krabiček od HM s modely kolekce Amercom. Porovnávat lze kvalitu s kvalitou, tím se jeví krabička pouze 1/10 ceny modelu a to už jde, ne?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Ruská technika

Příspěvek od p3tris »

BennyOV píše:
zved píše:Taky přidám pár přání, i když si myslím, že jsou také nereálná. Chybí mi nějaká další ruská bojová technika. Německá těžká technika vyšla (a vyjde) skoro komplet (hlavně tanky). U ruské chybí např. SU 75, SU 100, SU 122, SU 152, ISU 122, ISU 152. Editoři si asi myslí, že SU 85 stačí :):)

No a legendární BA 64. Třeba bude další série :) Nevíte někdo - vyrábí vůbec Altaya & spol. něco, co jsem tady jmenoval?
V Rusku vychází velmi pekna serie ruske techniky.
Nektere kousky jsem videl i na nasem Aukru, aktualne tam ale zadny neni.
Ruska serie
Ta ruská série na Diecastu mě teda zrovna dvakrát nepřesvědčila. Sice jsou v ní zajímavé typy, ale zpracování mi připadá takový "gumový" a hodně hračkovitý. Už jen ty neodvrtaný hlavně jsou konkrétně na ISU-152 naprosto příšerný.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Pánové, děje se něco podivného. Z českých stránek Amercomu se ztratil přehled plánovaných modelů, který sem jako první přetáhl matjka. Jde o tento (uvedený níže ) seznam. Na polských stránkách se také nijak nechlubí, jak doposud "Co nového se objeví v kolekci". Nechci být špatným prorokem, ale mám dojem, že to má co dočinění se čtyřmi "předpokládanými" modely v měřítku 1:43, na které jsem upozornil již dříve (vyznačené zvýrazněným písmem). Doufám, že nebudu muset přepsat soutěž, která již proběhla (35. -42. model). :)

35. M5A1 Stuart
36. NAG Type 4500A
37. US M142
38. SdKfz 165 Hummel 1:72
39. ATF Dingo 1:72
40. M7 Priest 1:72
41. Panhard 1:43
42. LANCIA ANSALDO 1939
43. GMC DUKW 353
44. TPZ1 FUCHS 1998
45. LANCIA LINCE 1944
46. BM21 GRAD

Je také možné, že kolekce nebude obsahovat 48 modelů (méně či více), jak už se to rýsuje u létající kolekce (Vojenská letadla), kde už v plánu uvádí 51. model.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Pokud se "chytli za nos" a došlo jim, že změna měřítka není nejlepší nápad i z prodejních hledisek, ale už mají vytvořený tiskový podklady pro časopis, třeba se pokusí sehnat licence na výrobu stejných modelů v 72ce. Času mají ještě relativně dost. To by byl asi ideální stav. Ale pokud ne, byl bych radši, kdyby ty 43ky nahradili něčím jiným.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Sehnal jsem náhled na model č.37 - americký raketový systém M142

Obrázek

Zdroj : miniwojna.blogspot.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
šedý_vlk
rotný
rotný
Příspěvky: 91
Registrován: 29/3/2011, 21:54
Bydliště: jih jižní moravy

1:43

Příspěvek od šedý_vlk »

Před pár lety byly ty typy 1:43 k sehnání v Levných knihách, na LANCIA LINCE 1944 u nich narážím dosud. Kéž by to tedy nebyla pravda!
Optimista - to je nedostatečně informovaný pesimista
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

šedý_vlk píše:Před pár lety byly ty typy 1:43 k sehnání v Levných knihách, na LANCIA LINCE 1944 u nich narážím dosud. Kéž by to tedy nebyla pravda!
Já už jsem to zde uváděl, já si naopak přeji, aby vyšly. Nekoupím si je a za ušetřené peníze koupím jeden pořádný model. Také se mi nelíbí ty náklaďáky a ten štábní automobil, z poslední doby také 30. Jagdpanzer IV - 1944 a 31. PzKpfw KV 2 754(r) -1942.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Ruská technika

Příspěvek od zved »

p3tris píše:Ta ruská série na Diecastu mě teda zrovna dvakrát nepřesvědčila. Sice jsou v ní zajímavé typy, ale zpracování mi připadá takový "gumový" a hodně hračkovitý. Už jen ty neodvrtaný hlavně jsou konkrétně na ISU-152 naprosto příšerný.
Souhlas - koukal jsem na to a ta série vypadá na první pohled naprosto příšerně. Levné hračky pro malé děti. Amercom je proti tomu zlatý. Vypadá to, že je to celé plast (což by samo o sobě nemuselo vadit), bez nějakých detailů - velmi hrubě zpracované.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Dotaz převeden z jiného tématu :
šedý_vlk píše:V Levných knihách jsem objevil další sérii modýlků. Odhaduji to na velikost 1:100 a narazil jsem na typy: Corsair, Spitfire, AT-6 a P-51D.
Jen dotaz, nemají v Levných knihách i kolekci "Světové tanky" od firmy DeAgostini / Altaya? Měla by to být žlutá papírová podložka zafiksovaná umělou hmotou (velká krabička s černou podsadou). Měly by tam být pouze tanky T-34/76, M4 Sherman, T-55, M1A1 Abrams...

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 6/7/2011, 23:21, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Jak jsem slíbil, zde poukazuji na kolekci od DeAgostini, která nyní vychází v Německu. Mimo standard je tam pár zajímavých modelů, také pár speciálů (bonus). Zkusím ty stránky kontaktovat, je tam jako bonus (asi pro předplatitele) Famo s podvalníkem.

http://www.diepanzersammlung.de/modelle_uebersicht.php

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
šedý_vlk
rotný
rotný
Příspěvky: 91
Registrován: 29/3/2011, 21:54
Bydliště: jih jižní moravy

Příspěvek od šedý_vlk »

TonyHazard píše:Převedeno z jiného tématu (do správného) :)
šedý_vlk píše:V Levných knihách jsem objevil další sérii modýlků. Odhaduji to na velikost 1:100 a narazil jsem na typy: Corsair, Spitfire, AT-6 a P-51D.
Jen dotaz, nemají v Levných knihách i kolekci "Světové tanky" od firmy DeAgostini / Altaya?.............
Kde udělali soudruzi chybu? Informaci jsem vložil do ,,Hotové modely letadel a další létající techniky", netušil jsem že tyto typy patří do bojové techniky?!
Optimista - to je nedostatečně informovaný pesimista
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Soudruzi neudělali chybu nikde, to se vztahovalo k mému příspěvku, ten jsem prvně flákl do letadel, ale protože se to vztahuje k technice, dal jsem to později sem.
(Šlo jen o dotaz, či v Levných knihách mají tu jmenovanou kolekci, tedy část z ní). Promiň, že jsem Tě uvedl v nejistotu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské technik

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:Dotaz převeden z jiného tématu :
Jen dotaz, nemají v Levných knihách i kolekci "Světové tanky" od firmy DeAgostini / Altaya? Měla by to být žlutá papírová podložka zafiksovaná umělou hmotou (velká krabička s černou podsadou). Měly by tam být pouze tanky T-34/76, M4 Sherman, T-55, M1A1 Abrams...

Obrázek Obrázek
V levných knihách nevím, ale tahle kolekce je k sehnání v Dráčiku (pouze krabičky, bez trafikového kartonu).
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:Jak jsem slíbil, zde poukazuji na kolekci od DeAgostini, která nyní vychází v Německu. Mimo standard je tam pár zajímavých modelů, také pár speciálů (bonus). Zkusím ty stránky kontaktovat, je tam jako bonus (asi pro předplatitele) Famo s podvalníkem.
Jak už tu bylo několikrát napsáno, DeAgostini nejspíše používá stejné modely jako Altaya. Protože tahle německá kolekce je "výcuc" toho, co vychází u Altaya ve Francii:
http://www.altaya.fr/coleccionable/panz ... ction.html
http://www.altaya.fr/coleccionable/blin ... ction.html
http://www.altaya.fr/coleccionable/char ... tion..html
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris : Jak jsem už uváděl, Altaya a DeAgostini se spojily, myslím, že ta kolekce asi nebude pouze "výcuc", kolekce není asi kompletní a v každém státě ji mají poskládanou jinak.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské technik

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:p3tris : Jak jsem už uváděl, Altaya a DeAgostini se spojily, myslím, že ta kolekce asi nebude pouze "výcuc", kolekce není asi kompletní a v každém státě ji mají poskládanou jinak.
Jasný, ty odkazy jsem sem dával spíš pro to, aby jste se mohli "pokochat" tím, co všechno vyrábějí.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské technik

Příspěvek od zved »

p3tris píše: V levných knihách nevím, ale tahle kolekce je k sehnání v Dráčiku (pouze krabičky, bez trafikového kartonu).
To jako že ta stará série se dá koupit v nějaké prodejně "Dráčik"? Nějak nechápu. A jestli jo, co to je za prodejnu a kde mají pobočky. Našel jsem něco jako dracik.cz, ale po těch modelech ani stopa.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“