AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Bahna, Pandur a 360° video.

Mimochodem dneska měli u BRNky celo-brigádní smutek. :lol:
Gargamel
svobodník
svobodník
Příspěvky: 32
Registrován: 27/12/2020, 23:41

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Gargamel »

To jo no, to jsme měli, ale zase jinde to způsobilo mnoho radosti. Pevně věřím, že bude brzy smutek i u VP. Ať v tom nejsme sami.🤗
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Proč byl celobrigádní smutek?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Museli sundat rudé barety. 8-)
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Dzin »

Scotty87 píše: 1/7/2023, 11:26 Museli sundat rudé barety. 8-)
:D :D :D :up:

Ale je fakt, že ten svůj mám pořád schovaný. :twisted:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

jo táááák :D

Mně se ale ty nové zelené hodně líbí, tak nesmutněte :wink:
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Daver »

Já jsem taky velkej fanda toho zeleného. Tak nějak mi k bigošům sedí víc. Viděl jsem to na několika vojácích na Bahnech a prostě jo, líbí se mi to a sedí jim to.
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
juhelak
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 187
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od juhelak »

Mě překvapilo že na oslavě výročí armády byli ještě vojáci s tím starým baretem. A nebyli to bigosi ale mezi pozvanymi. Minulý týden sem viděl v nich i studenty zřejmě té vojenské střední ale tam to chápu.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Nošení baretů podle starých pravidel bylo povolené do 30.6. Studentům střední školy zůstanou i nadále.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

MO poptává 204 kusů střel PTŘS SPIKE.
https://nen.nipez.cz/profily-zadavatelu ... -V00018168
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Výborně, jen mi není jasné, proč formou tendru. Ono je možné je koupit jinak než u výrobce? Nebo to má být soutěž mezi IL a DE produkcí?
Uživatelský avatar
Viking Vike
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 22/10/2021, 11:29

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Viking Vike »

My sa chystáme (alebo sa to už deje) obstarávať ďalšie Spiky cez NATO Support and Procurement Agency. Okrem iných to tak robili aj Fíni, a to ešte neboli v NATO.
https://www.thedefensepost.com/2023/01/ ... -missiles/
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Což by mi přišlo logičtější. Byť chápu jistou aversi vůči SPA u AČR.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Pokud se nepřihlásí nikdo nebo jeden dodavatel můžou poté přejít na formu přímého zadání.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Myslel jsem, že nákup přes SPA může být zadaný přímo bez podobných obezliček.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1771
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Podle informací deníku Právo vyjednává MO s IS firmou UVission o nákupu vyčkávací munice Hero pro potřeby AČR.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

No konečně. Snad nekoupí jen pár kusů Hero-30...
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 599
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od pjaro77 »

Na tieto drony by bolo dobré zriadiť vývojové centrum (ak ich nie je ochotná vyrobiť žiadna firma) a výrobnú linku v Europe, ich spotreba v boji je obrovská.
Priemerne vyspelý štát by mal vedieť také drony vyrobiť s prstom v nose.
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 599
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od pjaro77 »

Dám to zatiaľ sem aj keď sa to týka AČR okrajovo, prípadne nech to administrátor presunie

V ČR bude lesné požiare hasiť súkromník. Aspoň dočasne, pretože ani obrana ani vnútro nemá dostatočné kapacity.
V návrhu je vybudovať stredoeuropske hasičské centrum.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/le ... 141707_gut
Nejdřív se chce ministr obrátit na Leteckou službu policie. Ta je hasičům k dispozici celoročně, ale zatím nemá vrtulníky s dostatečnou kapacitou pro zapojení do unijního systému.
Hasiči už proto přebrali iniciativu a snaží se pro policii tyto vrtulníky nakoupit. A to opět za evropské peníze. „Předložili jsme žádost na pořízení jednoho nebo dvou vrtulníků z rozpočtu Evropské unie,” potvrdil Českému rozhlasu náměstek generálního ředitele hasičů Petr Ošlejšek.
Vize hasičů jsou ale mnohem větší. „Tím cílovým stavem je, abychom na území České republiky měli základnu leteckého hašení pomocí vrtulník, která by pokrývala celou část střední Evropy,“ plánuje Ošlejšek s tím, že už to čeští hasiči probírali i s Evropskou komisí.
Základnu má podle Ošlejška tvořit šest vrtulníků – tři koupené za české peníze a tři za peníze evropské, které by tak musely být k dispozici i dalším státům unie.
Jenže i kdyby Evropská komise peníze na nákup schválila, první vrtulníky by v Česku podle Ošlejška přistály nejdřív za čtyři roky.
Další možností je podle ministra Výborného opět armáda. Ta už totiž naplánovala úpravy svých vrtulníků tak, aby zvládly unést požadované velkokapacitní bambivaky. Ty však zatím nemá k dispozici. A pomoc od vojáků by mohla narazit na ochotu ministerstva obrany armádní techniku k hlídání lesních požárů uvolnit. Hasiči také už dříve Českému rozhlasu řekli, že je potřeba nepřetržitě dostupná služba, která nebude omezována vlastními aktivitami a úkoly Armády ČR a jejími závazky vůči NATO.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“