REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Mám rozpracovaný článek o prototypu raketového MiGu I-270. A když už jsem u tohoto typu letadel, tak jsem koukal, že tu chybí článek o Me 163 Komet. Zkusil bych tedy něco napsat o něm i jeho japonské verzi Mitsubishi J8M.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Takže jsem se zregeneroval, potlačil jsem svoje ješitné ego a dokončuji práci na téma hrady s plášťovou hradbou a hrady šítovou zdí. Takže budeme řešit Helfštýn, Templštějn a podobné vychytávky. Tím cyklus o hradech dostane další přípěvek.

Dále se mi sešlo překvapivě dost informací z venku na Téma Izrael a až to začnu na Palbu dávat, uvidíte věci opravdu málo viděné - skeny originálních dokumentů, které na akci Důvěrné Izrael mají vazbu.

Dále se mi ozvali lidé z Liberce - budu pro faktické chyby jednu část práce předělávat ale na druhou stranu uvidíte hodně dobových fotografií a dalších reálií. Ty chyby jsem uděla proto, že použitý zdroj nebyl přesný.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Já mám teď své období starověku a tak mimo jiné pracuji na tématu Hadriánův a Antoniův val v Británii. Kromě toho tu tak dotýdne bude článek na téma nájezdy německých lodí na britské pobřeží 1914.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Páni a dámy, kolegové.
Ve středu 16. března 2011 jsem dostal " za uši", jinak si to neumím vysvětlit a zkráceně to budu používat... Psát však budu Operaci Husky pro Palbu dál....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Já budu dokončovat zbytek světa u potopených lodí, dále bych si zamluvil íránské námořnictvo a obecně asi celou armádu, ty jejich vejmysly me vždy fascinovaly, dále irácké námořnictvo a možná časem splodím něco o Biafře.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Polarfox: Irán? To by mohlo být zajímavé...
Doporučuju nahlédnout do:
Bluffer's Guide: Fortress Iran Planeman 8-)
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... tress-Iran
Obrázek

Já pomalu dokončuju ty Francouzské protitankové rakety, ale jde to blbě protože to dělám na kompu bez harddisků :D
Kupodivu to jde slušně, bohužel fotky ke článku jsou na těch harddiscích co je nemůžu připojit...
Snad to přes víkend vyřeším.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

JJ, díky, to znám. Má i jiný zajímavý studie. Ti čičmundové mají slušný záběr, od ponorek až po protiletadlová děla, všecho tak krásně upravený a někdy zbastlený, že se na tom dokonale vyžiju :D

Dneska nahodím potopený loďky jižní a střední Ameriky.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Kruan
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 293
Registrován: 30/11/2009, 17:20

Příspěvek od Kruan »

Nedávno jsem prolezl muzea v Kijeve, v leteckém na letišti Žuljany jsou krom Migů zajímavé kousky jako strategické bombardéry, hydroplány, Jak 38...

A ve městě pod gigantickou titanovou sochou Rodiny Matky jsou expozice pozemní techniky a černomořské flotily.

Fotil jsem a něco bych k tomu mohl napsat...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Přeji si, aby páni kolegové skelet, ten především, a pan kolega Pátrač zvětšili svou toleranci.
To je mírně řečeno slušně.
Na Palbě, neznáte kolikrát problematiku a nenecháte odborníka vysvětlit danou věc - člověk musí dát souvislost, aby vysvětlil problém.
Vy to nepřipouštíte - vše skryjete pod větu: " drž se Tématu..."
Tohle je páni moderátoří nepřípustné. Své neznám schováváte pod tuto větu.
U mě jste si zvykli - "opilecké".
Po nějaké době prostě shrnu všechny vaše exsesy pod věty rozvité - "co to vyvádíte?"

Je to především můj názor a zároveň jsem to nejen - kolikrát Vaše já já řešil s Vámi - konkrétně skelete - ale takovéhle dostávám SZ a část jsem dal i do štábu.

Pokud své chování nebudete měnit - své já já a web? Vy oba.
Tak se začnu zamýšlet na dalších krocích.
Tohle je konkrétní kritika podložená především mým názorem, ale i názorem nejméně několika desítek lidí...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Kruan píše:1)Nedávno jsem prolezl muzea v Kijeve, v leteckém na letišti Žuljany jsou krom Migů zajímavé kousky jako strategické bombardéry, hydroplány, Jak 38...

2)A ve městě pod gigantickou titanovou sochou Rodiny Matky jsou expozice pozemní techniky a černomořské flotily.

Fotil jsem a něco bych k tomu mohl napsat...
1)A ze sekce 2. s.v. je zde jedná úžasná maketa JakoLaggoMigu-3 a ze sekce 1. s.v. neméně zdařila maketa dvouplošníku AnitoAniono.
2)Expozici černomořské flotily jsem asi přehlédl.

Těším se na článek.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

A tak jsem odeslal prezenatci na přednášku kterou budu dělat v Jihlavě dne 3. května a juknul jsem sem na Palbu a tiše čumím jak puk. Více V doupěti Moderátorů, protože toto nemůžeme nechat, aby na to koukal zbytek světa.

Jinak je potřeba si uvědomit, že toto je vlákno pro redakční plány. Takže oznamuji, že zítra posílám do Izraele dopis jednomu frekventantovi kursu v Liberci aby mi článek recenzoval a pokud bude ochotný, aby mi ho doplnil.

Pokud se podaří, tak to bude ojedinělost na vojenských portálech všeobecně.

Dále oznamuji, že mám ve fázi cca 60% rozpracovanosti práci o našich spitfirech v Izraelském letectvu a dalších armádách. Tím asi svoje aktivity v této oblast vyčerpám ale není to jisté.
Protože jsem dokončil osobní návštěvy a fotografování, připravuji další část z cyklu o hradech - tentokrát to budou bašty a podobné vychytávky, v hlavní roli bude Nový Hrad u Hanušovic.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Na cestě je článek s názvem Ponorky královské Jugoslávie. A bude to pěknej balkánskej bordel. :twisted:
さようなら。
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Já jsem právě dal práci o letadlech což je zázrak, bo o nich nich nevím.

Ponorky? bomba, jsem zvědavý.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Splav
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 5/9/2009, 18:40
Bydliště: Edinburgh

Příspěvek od Splav »

Tak ja se pokusim nacpat Haganu do nejakeho uceleneho clanku, abych jen porad neryl do pana Patrace. :)
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

tvořím: Francouzská pěchotní taktika za Revolučních a Napoleonských válek pohledem Britů.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Asi bych se měl přiznat, jak jsem na tom. Po určitém přemýšlení nakonec chystám pravděpodobně jen dvojdílnou práci o Velké válce na téma Pro ponorky všechno. První díl bude o britské snaze uzavřít němce v Helgolandské zátoce a střetnutí britských lodí (mimojiné i lehkých bitevních křižníků) s Němci v listopadu 1917 a druhý o otrantské uzávěře a dlouho slibovaném střetnutí v otrantské úžině z května téhož roku. Bude to ještě nějakou dobu trvat a mezi těmito díly možná ještě přidám něco menšího. To bych ale tady ještě upřesnil.
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 593
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Příspěvek od sahidko »

Aaaa tak na podrobnejší popis jedinej bojovej akcie Courageous a Glorious sa teším. Jedine čo si k tomu pamätám je, že napriek vypáleniu niekoľkých stoviek granátov hlavnej ráže sa im nepodarilo dosiahnuť jediný zásah. :)
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Mládenci, sypu si popel na hlavu a kaju se. Odpusťte mně to, už vás nebudu znechucovat slinty o balónech. Dorazil mě způsob ukrývání pozorovacího balónu před špatným počasím a nepřátelskou palbou v jámě v zemi. (Balón se nevyprazdňoval, vodík byla strategická surovina). Takže začalo-li trochu víc foukat, obsluha balónu (tak 12-15 lidí) si jen tak z plezíru odkopala bezmála 800 kubíků materiálu pro desetimetrový balón (a to nebyl nějak zvláštní balón). No řekněte, není to ... kolosální?
A to je prosím britský pramen ...
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17912
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

jen nás dále "znechucuj" :wink: Aeronautika je super věc!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Uvažuju o článku na téma RBS-70, teda pokud už to někdo nechystá.
Francouze zatím odkládám, zjistil sem, že o ně není až takový zájem.
Ale ten článek hned tak nebude, mám nějak málo času...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“