Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:> Velitel: "Polož to, vedle u stánku je maj levnějc..." a nikdo neřeší, že to byli Amercony bez časopisů za 200,- Kč a v trafice stojí 130,-. A u tebe byl nejmíň kvalitní model krásný Easy Modely po třech kilách. Někdy ti to podnikání fakt nezávidím. Musím říct, že jsem u tvojeho stánku docela slintal.
A doufám, že teď nedělám nějaký Faux Pas a ten stánek v Lešanech u růžovýho ISka byl tvůj. Měli jste trička s adresou shopu, ne?
Koukám, že si na těch kolekcích od Amercomu založil někdo dobrý kšeft, takové akce k tomu přímo vybízejí. Kluci okouzlení bojovou technikou, měkký tatínek či dědeček mu koupí tank, samozřejmě aby to moc nestálo.
(Veliteli, to Ti muselo velmi hnout žlučí)
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 29/8/2011, 08:06, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 337
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Příspěvek od Martin.K »

Tony: Musím potvrdit že ta cena Amercomů mě docela zarazila, běžně jsem je takhle na stancích na akcích viděl tak kolem stovky, letos na Bahnech jsem takhle koupil Pumu a Cromwell pro kluka. Je to o tom, že ty lidi neví co kupujou.
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fightavi »

Včera jsem na Pilsen Kitu koupil Pz.Kpf.222 mod.1939 (Polsko) od Dragonu. Moc pěkně a čistě provedený model 1:72 a za pouhých 420,- Kč ( jinak jsem našel na netu cenu za kovové modely "222" i 690,- Kč!). Měli i variantu 1941 Francii.
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské technik

Příspěvek od fightavi »

To já bych se zrovna na nějaký automobily ani nezlobil.

Docela pěknou kolekci KdF.82 Kübelwagenů dělá Carrarama v kovu v měřítku 1:43. Mám ji:

http://fightavi.sweb.cz/kubel01.jpg
http://fightavi.sweb.cz/kubel02.jpg
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

fightavi píše:Včera jsem na Pilsen Kitu koupil Pz.Kpf.222 mod.1939 (Polsko) od Dragonu. Moc pěkně a čistě provedený model 1:72 a za pouhých 420,- Kč ( jinak jsem našel na netu cenu za kovové modely "222" i 690,- Kč!). Měli i variantu 1941 Francii.
Ono se není čemu divit, že byl "čistý a pěkný", když byl od Dragonu. S touhle firmou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Dokonce se na jistých modelářských fórech traduje, že byli tací výtečníci, kteří přišli s Dragonem na soutěž a vydávali ho za svojí práci.
fightavi píše:Docela pěknou kolekci KdF.82 Kübelwagenů dělá Carrarama v kovu v měřítku 1:43.
Tuhle sérii znám, myslím že takhle dělaj i sérii Jeepů.
fightavi píše:To já bych se zrovna na nějaký automobily ani nezlobil.
Já myslel jen jako doplněk k nějakýmu letadlu 1:72 takže bych si jich za pár šupů koupil i víc :)
Mimochodem, po Lešanech půjde asi Dingo do žluta a dostane českou vlaječku.
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fightavi »

p3tris píše:Já myslel jen jako doplněk k nějakýmu letadlu 1:72 takže bych si jich za pár šupů koupil i víc :)
No ona Carrarama dělá i pěkný jeepy ve dvaaseddesátkách, jednoho mám a zkusil jsem ho kdysi postavit k letadlu jen na focení. Ale dataily má super včetně podvozku. A koupil jsem ho u benzínky!

http://fightavi.sweb.cz/p39Q.jpg
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Fotka je sice malá, ale Jeepek vypadá i takhle fakt hezky. Třeba jen ten držák antény. Mimochodem, nejsi ty Franta FJB od Krtka? Jestli jo, tak sem koukej nahodit fotku toho tvýho oceněnýho FAMA s Kýblem, ať z toho maj něco i palbáci :D
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:Fotka je sice malá, ale Jeepek vypadá i takhle fakt hezky. Třeba jen ten držák antény. Mimochodem, nejsi ty Franta FJB od Krtka? Jestli jo, tak sem koukej nahodit fotku toho tvýho oceněnýho FAMA s Kýblem, ať z toho maj něco i palbáci :D
Podle těch indicíí, mám stejný dojem, že je to Franta. Jinak ten model zde pravděpodobně máme.

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské technik

Příspěvek od fightavi »

TonyHazard píše:
p3tris píše:Fotka je sice malá, ale Jeepek vypadá i takhle fakt hezky. Třeba jen ten držák antény. Mimochodem, nejsi ty Franta FJB od Krtka? Jestli jo, tak sem koukej nahodit fotku toho tvýho oceněnýho FAMA s Kýblem, ať z toho maj něco i palbáci :D
Podle těch indicíí, mám stejný dojem, že je to Franta. Jinak ten model zde pravděpodobně máme.

Obrázek
[align=center]Tony trefil jsi se, ale "p3tris! chce aktuální, tak proč se nepochlubit:

Obrázek
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské technik

Příspěvek od fightavi »

fightavi píše:
TonyHazard píše:
p3tris píše:Fotka je sice malá, ale Jeepek vypadá i takhle fakt hezky. Třeba jen ten držák antény. Mimochodem, nejsi ty Franta FJB od Krtka? Jestli jo, tak sem koukej nahodit fotku toho tvýho oceněnýho FAMA s Kýblem, ať z toho maj něco i palbáci :D
Podle těch indicíí, mám stejný dojem, že je to Franta. Jinak ten model zde pravděpodobně máme.

Obrázek
Tony trefil jsi se, ale "p3tris! chce aktuální, tak proč se nepochlubit:
Obrázek
... a takhle to dopadlo odpoledne !
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fightavi »

p3tris píše:Fotka je sice malá, ale Jeepek vypadá i takhle fakt hezky. Třeba jen ten držák antény. Mimochodem, nejsi ty Franta FJB od Krtka? Jestli jo, tak sem koukej nahodit fotku toho tvýho oceněnýho FAMA s Kýblem, ať z toho maj něco i palbáci :D
Teď i pro ty, kteří koukají nepřihlášeni:

http://fightavi.sweb.cz/P8279147.jpg
http://fightavi.sweb.cz/P82791471.jpg

8-)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:> Velitel: "Polož to, vedle u stánku je maj levnějc..." a nikdo neřeší, že to byli Amercony bez časopisů za 200,- Kč a v trafice stojí 130,-. A u tebe byl nejmíň kvalitní model krásný Easy Modely po třech kilách. Někdy ti to podnikání fakt nezávidím. Musím říct, že jsem u tvojeho stánku docela slintal.
A doufám, že teď nedělám nějaký Faux Pas a ten stánek v Lešanech u růžovýho ISka byl tvůj. Měli jste trička s adresou shopu, ne?
Jestli jsem to dobře pochopil, tak mi radíš s tím skončit a přestat prodávat modely, protože jinde se prodávají levněji. Je to tak? :D
Takže asi takhle:
1) v Lešanech jsem to nebyl já ( tipoval bych to na kluky z Prahy z vojenských modelů ), protože já jsem byl ve stejném termínu "dřít" tvrdou eurovou měnu z bratrů Slováků na SIAFu na Sliači :eek: A mohu říct, že se akce obchodně velice podařila. Sice je to dálka a dostal jsem se do postele až ve čtyři ráno, ale jinak super. Vždyť , kde jinde uvidíš start celého letuschopného letectva daného státu v jeden okamžik? Tedy 3 x Mig-29 !!! Přátelé Slovaci jistě prominou ten neomalený vtípek, ale i oni si z toho dělají srandu. Jen aby to tak za chvilku nedopadlo i u nás.
2) upřímně řečeno, tanky a technika jsou pro mě doplněk, protože to vyrábí firmy od, kterých beru letadla, takže se prodávají i tyto modely
3) tankové akce moc, po předchozích zkušenostech, neobrážím, protože je to tam obchodně slabší a člověk se na byznys musí dívat pragmaticky. Letos jsem byl jen na Bahnech, jinak nikde.
pro mě jsou prostě stěžejní letadla.
4) už jsem to tady i jinde psal mnohokrát, ať si každý kupuje co chce, co se mu líbí a na co mu kapsa stačí. Nesmí ovšem srovnávat hrušky s jablkama. Modely co prodávám jsou prostě sběratelské modely, dělané v limitovaných edicích s potenciálem růstu ceny do budoucna, tedy žádná tisícová masovka, která má nulovou sběratelskou hodnotu.
A sběratel moc dobře ví, co kupuje a proč za to dává příslušnou sumu peněz.
5) a co se týká cen, tak jsou určitá pravidla, rozuměj stanovené prodejní ceny výrobcem, a ty se já snažím vždycky dodržovat. Prodej za každou cenu je cesta do pekel a vede jen k tomu, že firma nebo prodejci nemají peníze na rozvoj, reklamu atd. Samozřejmě jsou výjimky, jako výprodeje, různé slevové akce apod. Ale prodávat něco s pár % marže prostě dlouhodobě nejde.
Takže asi tak, ale jinak naprosto pohoda.
:D
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

> Velitel: Takže nakonec opravdu Faux Pas se záměnou shopů. :oops: A určitě bych neradil skončit, já to myslel jen tak, že to musí bejt k vzteku, když někdo pětkrát otočí krabičku, pak jí položí s hlasitým poukázáním jak je to drahý a jde si vedle koupit skoro o 100% předraženej model. Ale na takovejch monsterakcích se s tím asi musí počítat. Tvoji zákazníci jsou samozřejmě jiná sorta lidí, co vědí, že za kvalitu se platí.

>Fightavi: Pěkné, ale pokud dovolíš, měl bych pár výhrad a možná typů na vylepšení. Zaprvé bych stříknul plátno na kabině přívěsu matným lakem, takhle se dost nepřirozeně leskne. A lano na navijáku bych určitě nenechával stříbrný, ale rezavý nebo nějakou kovovou, určitě bylo něčím namazaný, stačí se kouknout na jakoukoliv třeba stavební techniku "naživo". Stejně tak lana na tanku jsou takhle jako "pěst na oko", taktéž bych je natřel barvou hlavní nebo ocele a trošku jiným odstínem bych odlišil i oka. A možná i ten "binec" na korbě FAMA by nebyl od věci trošku barevně odlišit. Toliko mojich postřehů.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:> Velitel: Takže nakonec opravdu Faux Pas se záměnou shopů. :oops: A určitě bych neradil skončit, já to myslel jen tak, že to musí bejt k vzteku, když někdo pětkrát otočí krabičku, pak jí položí s hlasitým poukázáním jak je to drahý a jde si vedle koupit skoro o 100% předraženej model. Ale na takovejch monsterakcích se s tím asi musí počítat. Tvoji zákazníci jsou samozřejmě jiná sorta lidí, co vědí, že za kvalitu se platí.
Neboj, naprosto Ti rozumím. A fópá to žádné není, to se stává.
Upřímně řečeno, když jsem začínal, tak mě to možná štvalo, případně jsem se snažil vysvětlovat, ale dneska už mě to nechává naprosto chladným. S klidným úsměvem doporučím nákup vedle v "shitech". A máš pravdu, moji zákaznící skutečně vědí, co kupují.
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fightavi »

p3tris píše:>

>Fightavi: Pěkné, ale pokud dovolíš, měl bych pár výhrad a možná typů na vylepšení. Zaprvé bych stříknul plátno na kabině přívěsu matným lakem, takhle se dost nepřirozeně leskne. A lano na navijáku bych určitě nenechával stříbrný, ale rezavý nebo nějakou kovovou, určitě bylo něčím namazaný, stačí se kouknout na jakoukoliv třeba stavební techniku "naživo". Stejně tak lana na tanku jsou takhle jako "pěst na oko", taktéž bych je natřel barvou hlavní nebo ocele a trošku jiným odstínem bych odlišil i oka. A možná i ten "binec" na korbě FAMA by nebyl od věci trošku barevně odlišit. Toliko mojich postřehů.
Chlapi, připomínky beru, nejste jediní. To je i u mých letadel. Ale já jsem modelář typu "muzejní exponát", protože když si s tím hraju, tak je mi potom líto to zapráskat, ještě když bych to mohl třeba přehnat. Tak zůstávám u kategorie "muzeum". Jinak ty lana nejsou stříbrný, jsou "gun metal" ale v tom světle a fotoblescích prostě vynikla ta stříbrná složka. Tolik já. 8-)
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Buzík :) (Büssing NAG Type 4500A) dneska vyšel. Ale předpokládám, že to Tony ví a už to sem chystá napsat. Vypadá pěkně.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Buzík :) (Büssing NAG Type 4500A) dneska vyšel. Ale předpokládám, že to Tony ví a už to sem chystá napsat. Vypadá pěkně.
Ten mě narozdíl od Sůčka mile překvapil. Oproti Blitzovi je to pořádně velká "kráva".
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely obrněných vozidel a další vojenské techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Kolekce vojenské techniky "Bojová vozidla"

Obrázek

Dne 2. září 2011 vyšel časopis číslo 36. s modelem vozidla NAG Type 4500A

(obrázky se nemusí shodovat s modelem)

Zdroje : amercom.pl, diecast72.com, CDC Armour, hobbymaster, dragon, miniwojna.blogspot.com, atd...
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 16/9/2011, 20:34, celkem upraveno 3 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Pokud je fotka Lancie 1ZM na Miniwojně opravdu od Amercomu a ne převzatá od jinýho výrobce, máme se na co těšit. Vypadá, že je udělaná opravdu detailně.

Mimochodem Tony, myslím, že ty otazníčky kvůli měřítku můžeš dát klidně pryč.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Miniwojna

Příspěvek od zved »

Všimnul jsem si na polském fóru (zde: http://miniwojna.blogspot.com/search/label/Amercom): "And one more thing - greetings to all readers from motoshowminiatura, diecastairbase and Czechs from palba.cz forum, which use my collage of photos from my previous website americasarmy.pl. Asking first would be nice:)" :D :D

Asi by se tam Tony vyplatilo napsat :wink:
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“