První člověk, který slezl se stromu (takhle to učili nás starší), byl vůdce. Od té doby počet vůdců pouze kolísá, není nejmenší náznak, že by kdy směřoval k nule. Takže něco o vůdcích:
Za Adolfa přišel německý muž z práce domů, převlékl se do uniformy, napsal na papír „Bin bei SA (pozn.1)“ a odešel. Za chvíli přišla jeho žena, připsala na papír „Bin bei BDF (pozn. 2)“ a taky odešla. Syn připsal „Bin bei HJ (pozn. 3)“ a zmizel. Dcera připsala „Bin bei BDM (pozn. 4)“ a vypařila se taky. Když se všichni večer vrátili domů, našli byt vykradený a na papíře připsáno „Wir danken unserem Führer! (pozn. 5)“
Pozn. 1: „Jsem u SA“; pojem SA (Sturmabteilung) je váženým kolegům určitě známý
Pozn. 2: „Jsem u BDF“ (Svaz německých žen)
Pozn. 3: „Jsem u HJ“ (Hitlerova mládež)
Pozn. 4: „Jsem u BDM (Svaz německých dívek); vzhledem k určitým nevázanostem pojmenován taky „Bund Deutscher Matratzen“
Pozn. 5: „Děkujeme našemu vůdci!“
Ty série rozhovorů s Tomášem Kopečným jsou skvělé. V rozhovoru mimo jiné říká, jak Fico navštívil v lednu na Floridě Trumpa, a měl po tom takovou podivnou tiskovku, kde o Trumpovi řekl, že Fica znepokojil psychický stav Trumpa.
Prý to bylo tak - samozřejmě jsou to spekulace - že Trump si Fica spletl s Orbánem, a když tam Fico byl, Tak Trump Ficovi (Orbánovi) řekl, že jasně, nakonec část Slovenska připadne Maďarsku.
To je blbost, veď Trump si myslel, že Orban je premierom Turecka a vobec nevie, že existuje nejake Slovensko. Očakávať, že Trump bude chápať Slovensko-Maďarské vzťahy a požiadavky je nezmysel.
Ondřej Houska (bruselsky diktat) hovoril v podcaste, že český diplomat, ktorý mal byť prítomný rozhovoru, pri ktorom to Fico vysvetloval, tvrdil niečo ine.
Podla Fica Trump behom celeho stretnutia v Mar a lago nevedel pochopit kto Fico je a čo po ňom chce (kognitivne neschopny vykonavat mandat prezidenta USA) a na zaver mu mal povedať nech ešte počká, že o chvilu pridu dievčatá a zabavia sa.
To je za mňa ovela uveritelnejšia varianta.
Re: Vtipy
Napsal: 22/4/2026, 16:28
od Scotty87
Však on si Magyar ve své vzbouřené provincii zjedná pořádek sám. My by jsme v rámci nových pragmatických zahraničních vztahů měli razit politiku jednoho Uherska.
Re: Vtipy
Napsal: 22/4/2026, 22:21
od Dano10
Na sudetoněmeckém srazu v Brně se prochází starší pán, který tu kdysi vyrůstal, a s dojetím kouká na budovy. Zastaví ho kolemjdoucí Brňák a ptá se:
„Tak co, poznáváte to tady ještě po těch letech?“
Pán si povzdechne a říká: „No, město je to pořád krásné... ale musím říct, že ta čeština vám jde teda mnohem líp než nám v šestačtyřicátém!“
Re: Vtipy
Napsal: 22/4/2026, 22:37
od vencour
screenshot mapy velvyslanectví
V příloze obrázek s popisem ulic okolo velvyslanectví Ruské federace :-) (omlouvám se, pokud to znáte)
Re: Vtipy
Napsal: 23/4/2026, 08:47
od Barrymore
vencour píše: ↑22/4/2026, 22:37
scr.jpgV příloze obrázek s popisem ulic okolo velvyslanectví Ruské federace :-) (omlouvám se, pokud to znáte)
Chybí popis Navalného vyhlídky vedle letohrádku.
Re: Vtipy
Napsal: 23/4/2026, 09:37
od Alfik
"Za vaše posrané životy nemůžou jiní lidé. Za vaše posrané životy může nábytek!"
Z knihy "Feng Šuej v každodenním životě".
Re: Vtipy
Napsal: 23/4/2026, 17:27
od Scotty87
Re: Vtipy
Napsal: 24/4/2026, 10:15
od Alfik
Z Interfernetů: "Líbí se mi, jak všem ochráncům nezávislosti ČT zůstaly v ruce jen karty Stardance, a Peče celé Česko. To je myslím vypovídající."
Re: Vtipy
Napsal: 24/4/2026, 10:25
od skelet
označení interfernet je vskutku vypovídající
Re: Vtipy
Napsal: 24/4/2026, 20:05
od Koba
Š + G dostali dopis z Ministerstva kultury
Budeš si muset zvyknout!
Re: Vtipy
Napsal: 25/4/2026, 09:49
od Alfik
Jojo. Mězynarodni uydobytky... ty jsou důležité
Zrovna jsem si tento týden dal Š+G maraton v podcastech
Re: Vtipy
Napsal: 27/4/2026, 09:21
od Alfik
A jeden cintát na začátek týdne: "A dále pomni, můj pane, že AIčko je hezké, ale ropa je ropa!"
Mistr Sun
Re: Vtipy
Napsal: 29/4/2026, 17:58
od pjaro77
Mali sme tu LOTR - The North Korean Fellowship , nasleduje The Fellowship of 'Nam.
Milovníci metalu, zapnite si repráky naplno.