Stránka 5 z 5

Re: Hlášení chyb

Napsal: 25/8/2025, 16:39
od RezortineR
Nie som si istý, či je to len chyba alebo sa to dá zapnúť/vypnúť (ak je to offtopic, kľudne zmažte):
len pár týždňov dozadu mi to ešte išlo - pri prihlásení sa a zapnutí "Portal" som na pravej strane (ako je Hledaní, Statistiky, a pod.) mal aj sekciu "Poslední komentáře" (myslím že sa to tak volalo). Bolo tam jednoduché nájsť aktuálne diskutované vlákna, resp. vlákna, kde bol daný nový príspevok.
Všimol som si, že táto sekcia mi odtiaľ úplne vypadla, takže musím manuálne hľadať novo aktualizované príspevky pod Obsahem fóra.

Dá sa to nejako zapnúť / vypnúť alebo to bolo z fóra odstránené úplne?

Re: Hlášení chyb

Napsal: 25/8/2025, 17:01
od Ataman
RezortineR píše: 25/8/2025, 16:39 Nie som si istý, či je to len chyba...
Tohle mě taky ze začátku rozhodilo, až posléze sem objevil, že vlevo nahoře, pod logem Palby je odrážka "Rachlé odkazy" a tam to teď je schovaný.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 25/8/2025, 17:17
od Zemakt
Jj to bylo úmyslně odstraněno. Já tam celou dobu lezu jak teď Ataman. Tak mi to vůbec nechybí.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 25/8/2025, 22:04
od danny1691
Rychlé odkazy- ještě by jim slušelo umístnění dole. Pro větší pohodlí

Re: Hlášení chyb

Napsal: 26/8/2025, 07:36
od RezortineR
Jo našiel som, vďaka!

Re: Hlášení chyb

Napsal: 26/8/2025, 12:26
od Dzin
Ohledně odhlašování, nastala mírná změna k lepšímu. V minulosti mi to odhlásilo třeba i 30x za sebou a teď je to daleko méně često, tak po 2-3 napsaných příspěvcích. Jinak mi to dělá jak na Chromu tak na Edge.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 26/8/2025, 19:55
od Zemakt
Na telefonu katastrofa.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 26/8/2025, 23:01
od Raiden
Zemakt píše: 26/8/2025, 19:55 Na telefonu katastrofa.
U mě také.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 27/8/2025, 07:06
od danny1691
Bylo by fajn napsat co je to za telefon, jaký OS, jestli je aktualizovaný atd

Re: Hlášení chyb

Napsal: 27/8/2025, 11:28
od skelet
někdy to drží jako skála, ale někdy se musím přihlásit prakticky po každém kroku.. třeba jako teď.
Prohlížeč Opera, pravidelně aktualizovaný, a s každým vypnutím se mu mažou cookies a historie.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 27/8/2025, 19:47
od Raiden
U mě dnes také na nic...

Re: Hlášení chyb

Napsal: 11/3/2026, 09:48
od Alfik
Zase jsem "robot". Opakovaně. Ale aspoň mě to tentokrát vždy po zaškrtnutí bere jako člověka :)
Hele nedělá to třeba adblock?
PC, Win10, Firefox.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 11/3/2026, 09:49
od Zemakt
Tak co jsem včera koukal, včera tady bylo naráz zase nějkejch 1 600 účtů. Jestli to není nějaká automatická ochrana.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 11/3/2026, 11:59
od bheid
Jo od včera/předevčírem taky tak. PC/Win11/Opera.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 11/3/2026, 17:56
od Lord
Ano, je to automatická ochrana Cloudflare proti botům a útokům.

Kamil ji nastavil, když byly útoky na Palbu.
Nyní jsem si také všiml, že se spíná nějak častěji.
Je to asi způsobené eskalující válkou s Íránem.
Leze sem více botů a lidí. AI to tady krutě sbírá.
JSOU to kombinace více faktorů!
Do toho maglajzu můžou být DDoS útoky. Jde o informační válku.
Záškodníci posílají množství nesmyslných požadavků, aby web spadnul.
Útoky poháněné AI vzrostly meziročně o skoro 90 %.
Útočníci totiž zjistili, že AI za ně udělá tu nejnudnější a nejtěžší práci.

V dobách zvýšeného geopolitického napětí – bývá internetové "vlnobití" mnohem silnější.
Palba jakožto odborné fórum s kvalitním obsahem je logickým cílem pro všechny.


:arrow: AI firmy teď luxují všechno, co má nějakou informační hodnotu.
Modely potřebují kvalitní data o vojenské technice a strategii.
Je po tom nyní poptávka a dotazy na to.
Možná by to nevadilo, kdyby nepřetěžovaly servery.


:arrow: Cloudflare na to reaguje zpřísněním detekce prohlížečů.
Během konfliktů také rostou pokusy o skenování zranitelností nebo DDoS útoky.

Cloudflare v takových chvílích často přepíná do vyššího stupně ochrany (tzv. "Under Attack" mód).
Což vyvolává častější kontroly u běžných uživatelů :neutral:
Bohužel to "schytají" všichni formou častějšího ověřování.
Je to sice otravné pro uživatele, ale pro stabilitu fóra momentálně nutné.
Není to chyba, ale ochrana jo.

:arrow: AI scannerů běhá po síti násobně víc než dřív. Např. Amazon Bot, Google Bot, MSN Bot.

Všiml jsem si, že když jsem dal něco do vlákna, tak za chvili v něm byly a luxovaly :)
No google byl KDYSI ještě pro Palbu užitečný, protože indexoval stránky.
AmazonBot je často jen parazit, který vysává data pro trénink AI, připravuje vlastní chat.

Problém je, že když jejich boti „vyzobou“ ty nejlepší analýzy o íránských raketách a dronech,
uživatel pak dostane odpověď přímo v Google a na samotný web Palby už vůbec nepřijde.

Přetěžují kapacitu serveru. Tohle by se mělo nějak regulovat a zakázat :!:
:arrow: Jenže legislativa je zase tradičně pozadu.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 11/3/2026, 22:30
od bheid
Díky

Re: Hlášení chyb

Napsal: 12/3/2026, 09:03
od Alfik
Zemakt píše: 11/3/2026, 09:49 Tak co jsem včera koukal, včera tady bylo naráz zase nějkejch 1 600 účtů. Jestli to není nějaká automatická ochrana.
Asi jo.
Když to funguje, tak je to v cajku :) Špatné by bylo jen kdyby mě to za člověka zase neuznávalo :) I když... co já vím :twisted:

Re: Hlášení chyb

Napsal: 12/3/2026, 10:00
od Lord
Jako tisíce účtů, nebo jakoby anonymních sledovatelů tady bylo najednou ?
To ukazovalo počítadlo Palby ? Zajímavý.
To je fakt hodně, jako jsme byli asi virální :)

:arrow: Vypadá to spíše na tu aktivitu botů.
Probíhal/ PROBÍHÁ "sběr" dat (scraping), tak se ty čísla prostě zbláznily.
To znamená jdou i hluboko do archivu.
Dříve google sotva indexoval úvodní články, stránky.


Nyní se AI chatů zeptám, a vypadá to, jakoby měly v databázích skoro každý kloudný příspěvek kdesi v hlubinách vláken.
Tyhle "nálety" jsou v podstatě digitální kombajny.
Klidně sem mohlo vletět 1600 botů naráz, začít to tady luxovat a server je prostě pustil dál /než zaúřadovalo Cloudflare/ jen mu z toho vyskočilo počítadlo online uživatelů.

Hloubkový scraping: Moderní boti nejdou jen po povrchu. Procházejí celou strukturu webu, vlákno po vláknu, i ty deset let starý debaty o tancích nebo politice. Proto mám pocit, že ty AI chaty "vědí všechno" – ony ty archivy prostě fyzicky přechroustaly.

Fóra, která už nikdo "normální" moc nečte, se stávají důležitějšími knihovnami pro umělou inteligenci.
V podstatě ty starý debaty teď dostávají druhej život v útrobách serveroven v Silicon Valley.

Pánové, už jen počkejte až přijde Singularita.
AI pak už nebude potřebovat, aby ji někdo krmil daty nebo programoval.

Sama si najde zdroje, sama si napíše lepší kód a během pár sekund se stane chytřejší než celé lidstvo dohromady.
Pomalý biologický procesor – ČLOVĚK - prostě přestane stíhat chápat, co se děje.

Re: Hlášení chyb

Napsal: 12/3/2026, 10:17
od Lord
Nejdříve jsem to měl jen vypozorované, ale nyní čtu, že to je fakt nová realita.
Žádná konspirace, prostě s příchodem AI se to jen potvrzuje.

AI kanibal požírá internet, jak ho známe

Jistě, za vizionářské dílo byl vždycky považován spíš původní Matrix, ne už tak už jeho pokračování… jenže to platilo do chvíle, než se začalo spekulovat o tom, že většinu internetu začne tvořit blábolení robotů.

Poměr lidského a robotího obsahu na internetu se přelévá

Už pár let je v oběhu zpráva Agentury Evropské unie pro spolupráci v oblasti prosazování práva (Europol), v níž zaznělo, že až 90 procent obsahu internetu může být do roku 2026 tvořeno synteticky. Synteticky se zde rozumí umělou inteligencí.

https://www.wired.cz/clanky/ai-kanibal- ... k-ho-zname