Modely King and Country

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Ono definice není žádná. Jde spíš o to, aby daná scéna měla logiku a tím byla uvěřitelna. Např. žádný trochu inteligentní tankista nezůstane v bojové zóně stát s tankem na mostě -> takže na diorámě zobrazující např. stojící kolonu bude stát kolona před mostem a ne na něm...
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

A tak třeba ti tankisté nebyli inteligentní :-)
Ale vážně, z tohoto pohledu nelze než souhlasit. U tankistů jsem nesloužil a ani mě tato část armád extrémně nezajímá, takže jsem se alespoň trošku zase poučil a rozšířil si obzory o taktice.
Takže jinými slovy, jede první tank a ten další v koloně čeká až ten první úplně přejede most a teprve potom může vyrazit?
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No já taky nejsem žádný odborník na taktiku. Vycházím z toho co jsem se naučil po různu. O tom přejezdu to bude spíš o nosnosti mostu než o čekání. Z toho co si pamatuju, tak před přejezdem neznámého mostu by nejdřív následoval průzkum mostu a okolí (sabotáž) a pokud by se nic nenašlo, tak by se zabezpečil a kolona by co nejrychleji most přejela. Tzn. žádné čekání nebo nedejbože stání na něm.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Kontaktoval jsem tvůrce diorama,,Ardény,,a napadl ho tvrzením o nemožnosti bojového seskupení a záměrném zkreslování pravdy pro nás co tam nebyli a uvádění nás v omyl.
Bohužel mi sprostě vynadal a po ujasnění,že nejsem z Čečny nybrž to z Čech a nemohu tedy míti z bojem pražádné zkušenosti,dodal jen slovo
fog,ne fak jak jsem zprvu rozuměl.Tedy MLHA MLHA MLHA,vedla k tomu ,že jednotky se setkaly tváří v tvář a prudký splav přehlušil motoru řav :-)
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Celkem vzácný kus cca 2002-2003. Ebay
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

kingandcountry píše:Kontaktoval jsem tvůrce diorama,,Ardény ...
Srandičky, srandičky. no to tě užije. Chvíli jsem nevěděl, která bije o tom střetnutí, ale pustil jsem to videjko znovu a teprve teď jsem si všimnul, že proti Němcům tam stojí na okraji jeden Amík. Takže ta mlha by to mohla vysvětlit :-)
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No a taky potom ukazuje na donebevolající ignoraci průzkumu... Autor je podle mě pořád dost mimo. I s tou mlhou.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Mno, nechci trhat partu, ale jediný rozumný vysvětlení tohohle výtvoru je:
Heč, mrkejte na drát, co všechno se mi povedlo splašit!!! :D :D
Podle mne je to hlavně o snaze se, jako každej sběratel, pochlubit.
In hoc signo vinces.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

kingandcountry píše:Celkem vzácný kus cca 2002-2003. Ebay
Tak vím, je to žádaný kousek,ale to se klucí praštily přes kapsičky.
222,50dolcu.Osobně jsem za něj dával 45usd.celá serie má sedm jízdních hochu a občas se dají sehnat.kupujete tady někdo na Pay pal?
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Co máš s Pay Palem? Nějaký problém či co? Já ho používám asi 5 let na platby ia absolutně no problem.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Já s ním bohužel nic nemám,ale chystam se na něj.Zatím jsem zatínal dycinky z karty při zahraničních platbách.Zatím dobrý,ale než se k tomu dostanu,,sem děsnej retard,,.Veliteli,děláš jen letadla?
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

kingandcountry píše:Celkem vzácný kus cca 2002-2003. Ebay
Zítra se sem pokusím hodit na obrázku celou tu
,,King and Country / WORLD WAR II / GERMAN CAVALRY,, :)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

kingandcountry píše:Já s ním bohužel nic nemám,ale chystam se na něj.Zatím jsem zatínal dycinky z karty při zahraničních platbách.Zatím dobrý,ale než se k tomu dostanu,,sem děsnej retard,,.Veliteli,děláš jen letadla?
Na e bay je Pay pal jako hlavní možnost plateb. Do zámoří snad jediná, mimo přímých plateb kartou samozřejmě. Registrace velice jednoduchá na www.paypal.com . Hlavní výhody jsou rychlost - v podstatě online vidíš průběh plateb, takže expedice zakoupeného zboží může být obratem, bezpečí - pokud máš problém s dodavatelem, tak jsou schopni mu zablokovat účet než se prblém dořeší, dále tam můžeš dát jen tu internetovou formu karty ( nemá nic společného s normální kartou ) vydává ke kartě třeba KB. Atd., atd.

Nerozumím otázce - ohledně letadel, jestli dělám jen letadla?
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

kingandcountry píše:
kingandcountry píše:Celkem vzácný kus cca 2002-2003. Ebay
Zítra se sem pokusím hodit na obrázku celou tu
,,King and Country / WORLD WAR II / GERMAN CAVALRY,, :)
Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Promin Veliteli trochu pozdní odpověd a dík za návod.S menší výpomocí syna :-) jsem to rozchodil,zatím ještě neotestoval,,čekám na nějaký starší kousek který není od začátku moc drahý.S otázkou na letadla jsem se chtěl zeptat, kterým směrem jde tvá sbírková činost.Já jen druhá válka a poslední roky pouze K.C.Mám ti u nich pocit,že to nejsou od začátku ztracené peníze a dá se to zatím vždycky prodat.Samozřejmě,že člověk to dělá z velké vášně a jistě i když se podílí na výrobě či prodeji.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Nové dio

Příspěvek od kingandcountry »

Nové dio
Obrázek
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

kingandcountry píše:Promin Veliteli trochu pozdní odpověd ...
Rádo se stalo. Ono je to hodně jednoduché, ale je třeba angličtina a to nevím, jak na tom jsi.
Já z tohoto sortimentu vlastně nic nesbírám. Já dovážím a prodávám. Sice jsem měl na začátku šílený nápad nechat si od každého modelu 1 kus v archivu, a to jak vojenská, tak dopravní letadla, jenže když jsem asi po dvou letech udělat sčot a zjistil, že je tam půl mega, tak jsem to zase rychle začal prodávat, protože to prostě nešlo ufinancovat. Protože neustále rozšiřuju sortiment atd. a to jsou všechno peníze. Nicméně pravda je, že se všechno krásně hladce prodalo a se slušným ziskem, protože to byly většinou již vyprodané kusy, takže zájem byl z celého světa. Teď jsem si nechal jen modely v barvách ČSA a vojenská letadla v českých barvách, která jsem nechával vyrábět.
Jinak ale má sbírku bankovek z Jižní Ameriky, ale teď na to není moc čas.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

:D :D :D sbírat,nesbírat,nechat si nenechat,co je v životě potřebnější, rodiné výdaje,atd.Jak psal jeden sběratel co prý neprospívá jeho sbírce-,,Žena,Peníze,Prostor :D Tak nějak to mam i já. Držim palce a hodně nových kusů do výroby.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Jeden z top10 této firmy,rok výroby 1999-2000, měřítko 1:30.
http://cgi.ebay.com/KING-COUNTRY-WS24-W ... 742b#rpdId
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Jedno nové diorama. RAF mám asi nejraději.Doporučuji dvakrát nakliknout.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“