Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Zatím co já, to vidím na dosti fórech na bázi phpBB3, ale pokud by to byla potíž asi nebude problém to předělat, ale tohle je default.
Je to dobrý pro široký moňáky.

Další ukázky - avatary vpravo ...
http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=29&t=12324
Nebo zahraniční ....
http://phpbb3hacks.com/viewtopic.php?f=19&t=906

Ale je to možné i otočit, příklad
http://www.phpbb3.sk/forum/viewtopic.php?f=3&t=4994
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Ale tak člověk si zvykne, jen je to takový divný :) Spíš spambotíci řádí opravdu jak černá ruka teda. Trošku mi vadí, že když už mám něco napsáno k odeslání a přidám další citaci, tak mi to ten text přemaže. A poslední příspěvek nejde po nějaké době smazat (jak když je tam nějaký odpočet po kterém to zamkne a už to jde jen editovat).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Jinak nějaký odpočítávání funguje, protože když napíšete krátce po sobě dva příspěvky, tak se spojí do jednoho.
Není tedy nutné využívat do určité míry funkci edit.

Změny a novinky
http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=29&t=10412
Možná tam naleznete odpovědi na některé své otázky.

Profil na levé straně
http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=62&t=21120
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Info o ladění

Příspěvek od Scrat »

A příklad uživatele vlevo:

Kód: Vybrat vše

http://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.php?f=50&t=2456
Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Dohodněte se jak chcete, já vám to klidně předělám do leva, není to nijak razantní zásah, ale až zítra. Dnes až dořeším spamboty tak musím udělat práva. A to je myslím na jeden den až až :D
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od hydrostar »

Pánové, co je špatného na logu, že se musí upravit? Před tím, než ho začnete ničit, tak se zkuste optat autora.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13450
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Info o ladění

Příspěvek od Rase »

hydrostar - tak současné logo je jenom bitmapový obrázek, navíc v tak špatném rozlišení že je prakticky nepoužitelný. Před několika lety se tady řešily reklamní předměty (myslím že snad hrnky nebo co) a tehdy se zjistilo že ve zvětšení na velikost nad 5 cm je hodně vidět rastr. Tehdy se nepodařilo najít původní logo v rozumějším rozlišení. Plánovaná varianta loga bude jenom redesign toho původního, tedy lehce vylepšená verze v křivkách (vektorech) která se bude dát řezat z fólie, pálit na laseru atd. To u bitmapy není možné. Navíc současná varianta není ani na průhledném pozadí (třeba png.) tak se špatně používá na jiném pozadí než bílém.
Zatím tam pořád je ta stará varianta a autora současného loga neznám.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od hydrostar »

Logo bylo zasláno ve vektorovém rozlišení už tehdy, že ho nikdo dneska nedohledá je docela smutné. No a autora znám, pracoval pro mě a já sem mu to logo prakticky potom schválil.

Edit:
Už sem to našel, ale není možno to sem přidat. Koncovka .fla není povolena. Jestli chceš, můžu poslat přes email.

Edit 2:
No a podobně jako skelet se přikláním k tomu, aby logo zůstalo bez té rolety. Na to jsou tam ty okna. Navrhuju, aby znak palby odkazoval přímo na portál. Víc nic.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Proč změna?

Příspěvek od Farky »

Lord píše:Farky ty jsi přispěl 1000 Kč, dobře, tvoje slovo beru, ale víte co by stál jinak pořádnej vývoj prachů, a kolik penězi přispěli ti čtenáři, ano někteří taky, ale furt je to zlomek.
Ani nevíš jaké máš štěstí, že jsem na tohle nestihl reagovat hned ten den. Uvědom si co tím můžeš říkat lidem co přispěli menší částkou ty bejku.

Ale k věci - nemělo by se zapomenout na nástroje pro moderátory. Jmenovitě spojování a přesouvání příspěvků (tak jako na staré Palbě) a pochopitelně ban. S editací a mazáním postů si nelze vystačit.

Jinak každý den se to sune k lepšímu, jen tak dál.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

Práce s vlákny je vlevo, ouplně dole.. je tam roletka s názvem Rychlé úpravy. A na portál by se to mělo dávat skrze funkci "změnit na globální" Nepletu-li se?
Jináč mohlo by se při finiši změnit název "Poslední globální oznámení" na portálu? Zní to všelijak, ale dobře ne..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

jj, oznámení půjde změnit na poslední články nebo tak ... ty funkce už napsal Skelet.
Dávejte spíše oznámení než globální oznámení, protože to je pak i všude ve forech.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

hydrostar píše:Logo bylo zasláno ve vektorovém rozlišení už tehdy, že ho nikdo dneska nedohledá je docela smutné. No a autora znám, pracoval pro mě a já sem mu to logo prakticky potom schválil.
Edit:
Už sem to našel, ale není možno to sem přidat. Koncovka .fla není povolena. Jestli chceš, můžu poslat přes email.
Edit 2:
No a podobně jako skelet se přikláním k tomu, aby logo zůstalo bez té rolety. Na to jsou tam ty okna. Navrhuju, aby znak palby odkazoval přímo na portál. Víc nic.
Dyžtak to logo pošli i mě, protože ho taky nemám ... Rase udělal výborný nový logo a hlavičku v jednotným moderním stylu. A se stejným zajímavým písmem.
Že jsi se neozval, když to Michan potřeboval na hrnky. :cry:
Nebo to zabal do zipu a nahraj i někam do štábu, ju :wink:
Jinak znak, dobře uděláme odkazování přímo na portál - bez plachty, ale musíme udělat pomocnou navigaci na nějaký liště.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13450
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Info o ladění

Příspěvek od Rase »

už mi to hydrostar posílal, ale je to ve formátu fla (?!?) je to vektor, vidím ho, ale otevřu ho jedině ve fleši (který je na animace). Dokonce se mi podařilo ten soubor od tud vyexportovat do ai. ale když sem se ho pokusil otevřít v ilustrátoru, házelo mi to chyby a soubor je poškozený (neotevřelo se mi nic). Pokoušel sem se to ještě různě jinak otevřít, ale nešlo to. Je to nějaké poškozené... zmrvené.

ps. tak sem z toho vyjel aspoň bitmapu - tak na palchtu :D (průhledné pozadí) vektory z toho ale nedostanu.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Rase tak to je na hov.., pak je jasný proč to nefakalo ... to starý logo má jen více prokreslené nábojnice, ale je otázka jak to dělat ... dnes se to dělá spíše symbolicky.
Nu ale jelikož je dost lidí docela konzervativních, tak to může bejt ještě mela :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od hydrostar »

Bylo to dle autora dělané v tomto programu:
Macromedia Flash
http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_ ... ace/flash/

Psal mně vysloveně toto:
Mno tady ten .fla soubor vlozit nejde. Ale jde to z flashe exportnout do .swf souboru a ten uz vlozit jde, ale i tak je to celkem problematicke. Nastesti ten Flash umi rovnou provest export do jednoduche html stranky. Takze bys to mohl exportnout do HTML, podivat se, jak vypada zdrojovy kod te stranky po exportovani a pak to pouzit nekde jinde
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

To se bude kodovat do HTML vyšší dívčí a ne programem :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

K4M1L píše:Dohodněte se jak chcete, já vám to klidně předělám do leva, není to nijak razantní zásah, ale až zítra.
Já bych s tím přehazováním až tak nespěchal. Původně mi to přišlo poněkud divné, ale po pár přečtených článcích mě to přešlo. Text příspěvku vidím od kraje a nic nezavazí. Autor je tam taky společně s časem odeslání...
Osobně bych ( pokud by to šlo nějak jednoduše ) zmenšil plochu s avatary ať už bude kdekoli. Připadá mi, že je kolem nich spousta volného místa na úkor příspěvků.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

to není tak jednoduché. Když ji razantně zmenším, tak se na malých monitorecho roztáhne do dvou řádků. Možná zkusím nějakou pevnou šířku, ale asi nejdříve na testu, protože to bude trochu experimentování. A někomu by se to náhodou mohlo v tu chvíli zobrazit špatně a hned z toho bude flame ;)
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

To byl jen nápad...
Tak radši nic.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

I když....možná bych to mohl spojit s tou novou hlavičkou....uvidím
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“