Stránka 5 z 6

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 4/5/2025, 20:06
od danny1691
Udělej QR kódy pro menší částky, odstupňované. Ideální řešení

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 4/5/2025, 20:20
od Lord
Jsem asi ještě ze starý školy, nevím kolik lidí tady jede přes nějakou appku a mobil ?
Ale díky za nápad, pouvažuju o tom. FIO banka asi do bankovnictví generování QR kódů přidala.

TĚCH KÓDŮ BYCH musel vygenerovat hafo, nechával jsem to na libovůli, ale uvidíme, zatím.

Dávám číslo účtu, a je možný přijímat/ posílat i eura, kvůli tomu dávám IBAN.

Kdyby měl někdo dolary, tak zase BIC pro mezinárodní platby, ale to se zatím nestalo.


Číslo účtu FIO banky je: 2400068687 / 2010

Případně ve formátu
IBAN: CZ5820100000002400068687

BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 4/5/2025, 20:27
od danny1691
Bankovní apku už skoro každý. Nebo ne?
Udělej např 100, 250, 500 a 1000 v Kč. Víc bych asi neřešil

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 4/5/2025, 21:36
od Zemakt
Dobrý nápad.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 5/5/2025, 14:24
od Rase
100.jpg
250.jpg
500.jpg
1000.jpg

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 5/5/2025, 14:29
od Rase
Jsem teda nějaké ty QR kódy vygeneroval. Osobně bych u sbírky zmiňoval pouze Palbu, ne nějakou odměnu pro Kamila, to dost lidí odradí. K čemu peníze použijete je už ale každému šumák. QR kód se mi dost osvědčil na Kabinetu Kuriozit, kdy si o něj lidé sami řekli a nechtěli se přepisovat s číslem účtu. Je to mnohem pohodlnější a rychlejší. Myslím jen že zpráva pro příjemce se musí zadat až při placení, tak se pak nedivte, že vám přijdou peníze od anonyma - nebo přesněji pod jménem vlastníka účtu - ne přezdívka.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 5/5/2025, 14:35
od Zemakt
Dobrá práce.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 5/5/2025, 15:36
od Lord
Díky Rase za vytvoření kódů, možná určitě fakt fungují!

Kódy QR jsou - vyberte si částku, nebo stále můžete individuálně.

Je to i na webhosting, a úpravy co proběhly, případně ještě budou.
Hodinová sazba programátorů je vysoká, jako nevím jestli má smysl vysvětlovat.
Kamil je k nám benevolentní, protože za plnou pálku to by ani snad nešlo.

Ale musí se o tom diskutovat, protože pak je to vidět, a koukal jsem, že se to projevilo.

Co nově přišlo:

Jiří L. 500 Kč
Rase 500 Kč
Scotty87 1000 Kč
Tomas K. 500 Kč
Zdenek P. 500 Kč
Děkuji za skvělou práci. 300 Kč
Příspěvek na Palbu bheid 500 Kč


No taky děkujeme všem!

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 5/5/2025, 19:50
od Lord
Dnes ještě dorazilo:

Příspěvek na Palbu, Skelet 1000 Kč
Jozef B. /Europlatba/ 20,00 EUR, tj. 483,87 CZK

Děkujeme.

P.S. Kdyby Slováci chtěli poslat peníze přes speciální QR kód ? Asi to tam není zvykem...
Zatím jeden poslal Europlatbu, FUNGUJE normálně účet rychle.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 6/5/2025, 09:28
od danny1691
Google- QR kód je primárně určen pro jednorázové domácí platby. Zahraniční technicky taky umí, ale musí to podporovat zahraniční banka.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 6/5/2025, 19:01
od Lord
Zdravím,

Od Barrymore zatím nevyšší jednorázová částka!
Přišlo i několik tisícovek.

NESHER 1000 Kč

Tenhle web rád podpořím. Barrymore 2000 Kč

Alfik 1000 Kč



Všem děkujeme!

I další můžete stále podpořit Palbu.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 7/5/2025, 09:59
od Lord
Zdravím,

A máme příspěvky od dalšího čtenáře a palbáka.

Příspěvek na Palbu danny 1691 - 500 Kč

Nazvěte to třeba jako "od čtenáře". - 1000 Kč

Děkujeme!

I další čtenáři podpořte rozvoj Palby.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 2/4/2026, 23:45
od Lord
Zdravím,

Přišlo 500 Kč od Miroslava.

Chcete poslat další, platí QR kódy výše.

Děkujeme!

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 3/4/2026, 20:06
od Pikujuci brizolit
Zdravím.
Rád by som podporil, ale bohužiaľ mi to hlási Tento IBAN je registrovaný na iný názov príjemcu. Prosím, skontrolujte zadané údaje.
Potreboval by som ( a asi nie len ja) , vedieť názov príjemcu IBAN CZ58 2010 0000 0024 0006 8687. Ďakujem.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 3/4/2026, 22:44
od Lord
Poslal jsem ti SZ.
Komu dalšímu to nejde, tak mi napište soukromou zprávu, pokusíme se to vyřešit, zatím.

To je asi nějaký nový opatření, zajímavý.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 4/4/2026, 21:19
od Pikujuci brizolit
Ďakujem za SZ, napriek tomu to hlási viď nižšie:
Áno, je to nové opatrenie.

Napriek tomu som niečo zaslal. Dúfam, že to prejde :-) Palbe zdar.

Z e-bankovníctva:
Žiadna zhoda
Podľa banky príjemcu sa vami zadaný názov príjemcu nezhoduje s názvom registrovaným na tento IBAN. V platbe môžete pokračovať, ale skontrolujte, či ste zadali správny názov príjemcu a IBAN a údaje overte u príjemcu.

Upozornenie
Služba automatického overenia príjemcu zvyšuje bezpečnosť pri posielaní platieb. Ak sa názov príjemcu a IBAN nezhodujú, platbu môžete napriek tomu vykonať. Dôrazne však odporúčam skontrolovať a aktualizovať názov príjemcu. Upozornenie: ak vaša platba napriek riadnemu overeniu príjemcu na základe zadaných údajov skončí u nesprávneho príjemcu, nenesie za to banka zodpovednosť a nemáte nárok na vrátenie peňazí.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 4/4/2026, 22:00
od Lord
KDYSI NEBYLO třeba zadávat příjemce. Pravděpodobně není uveden.
Úředníci z EU zase vymysleli krávoviny.
Ale díky, zatím.


P.S.
Banky budou ověřovat číslo účtu a jméno příjemce.
https://www.mesec.cz/clanky/banky-budou ... -resi-ted/

Zajímavý... je to nedávná změna.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 5/4/2026, 20:50
od Lord
ZDRAVÍM !

Pikujuci brizolit - platba po převodu 999,36 CZK téměř 1000 Kč.

DĚKUJI.



Pro platby v Česku, stačí poslat příspěvky na účet u Fio banky.

2400068687 / 2010

Formát IBAN je pro platby ze Slovenska.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 18/6/2026, 11:56
od Lord
Zdravím,

Cloudflare i kvůli AI agentům furt kontroluje přístup na web Palba.cz - to je v uvozovkách pro nás přínosné.

AI agenti na internetu předběhli lidi a generují 60 % provozu.
Neklikají na reklamy, Palba však žije ze sporadických příspěvků.

Částka, kterou chcete poskytnout záleží na Vás. Může být od 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč.
Číslo účtu je: 2400068687 / 2010

AI agenti prohledávají tisíce stránek, zatímco palbáci navštíví jen několik témat.
Tento prudký nárůst požadavků mění rovnováhu internetu.
Lidé zde sice tráví více času konzumací obsahu, generují ale méně jednotlivých návštěv.

AI roboty, kteří neklikají na reklamy, skutečně dlouhodobě mění ekonomiku mnoha nezávislých webů.
Takže členské příspěvky budou čím dál více nutností. Nevím, jak tento boj může dopadnout.
Vytížení serveru není dobrý, a prostředky omezené.

Re: Fundraising pro Palbu

Napsal: 18/6/2026, 12:13
od danny1691
Nevím o nikom kdo by klikal na reklamy