Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Napsal: 11/3/2026, 08:22
Slyseli jsme slovo bozi... Presne to iste sa teraz siri proruskymi skupinami na fb. To im tam pises ty?
Prepáč ale to sú tvoje sny. Pre arabov nie je veľký problém keď si to Izrael ide vybaviť so sfanatizovanými šiitmi, ktorí šíria po celom polostrove teror. Džulání taktiež nebol proti keď Hizballah dostal po papuli od židov. Možno Erdogan sa zamračí, niečo verejne utrúsi a pôjde sa ďalej. Krajiny na polostrove si oddteraz budú dávať pozor na Irán a vyzbroja sa taktiež dronmi a raketami. Nečakaj, že sa zo strachu sklonia pred agresívnymi ajatolahmi a prídu za nimi na koberček odprosiť.palo satko píše: ↑11/3/2026, 08:16 Iran sa nikde neostahuje a nalady jeho vedenia, gard, armady a obyvatelstva vojna neurobi proamerickymi. Takže všetky krajiny okolo, počnuc Azermi a Omanom nekončiac sa budu snažiť dosťat vztahy s Iranom do normalu. Ale nie do normalu, ktory bol pred mesiacom (to je s pritomnosťou Američanov), lebo Iran tam USA nebude chciet a vlastne ani oni. Keby USA branili Katar proti Iranu mali by ajatolahovia problém. Ale USA sa zučastnuju na židovskej vojne proti Iranu a to je pre Arabov a muslimov všeobecne problem. Šejkovia maju profit z ekonomiky a preto doteraz držali hubu. Lenže nie su ochotni (kto by tam bol) obatovat zisky pre bezpečnost Izraela. Už teraz dostava ekonomika na frak a ked šejkom Iran bacne po odsolovacich zariadeniach za tyžden je tam humanitarna katastrofa a za dva tyždne prazdne a suche super mesta vyhoria do tla aj so všetkymi Ferrari.
Odkiaľ máš neustále bludy ?palo satko píše: ↑11/3/2026, 09:21 Rase pri iranskej pomoci v Syrii si si mohol vybrať: bud Assad alebo Isil. Ty si si vybral Isil? A pri otazke Palestíny ti môže byť pevnou oporou v nazore OSN a jeho rezolucie.
Taky se dá nefandit ani jednomu "řezníkovi", v žádném konfliktu.palo satko píše: ↑11/3/2026, 09:21 Rase pri iranskej pomoci v Syrii si si mohol vybrať: bud Assad alebo Isil. Ty si si vybral Isil? A pri otazke Palestíny ti môže byť pevnou oporou v nazore OSN a jeho rezolucie.
https://www.france24.com/en/live-news/2 ... -of-hormuzThajská nákladná loď plaviaca sa v kritickom Hormuzskom prielive bola v stredu napadnutá, pričom doteraz bolo zachránených 20 členov posádky, uviedlo thajské námorníctvo.
Ber na tom i to pozitivní. Zrno se od plev oddělí a zbydou jen kvalitní komunityNa jednu stranu jsme součástí „pokroku“, co lidem sice ušetří čas, ale zároveň z nich dělá jen pasivní konzumenty.
Není třeba, zablokovaná už je, viz:
Ataman píše: ↑11/3/2026, 08:55 Kterak pojišťováci zavřeli úžinu:
https://shanakaanslemperera.substack.co ... MBKqz7Hdcg