Stránka 44 z 44

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 17/7/2025, 20:52
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 8/10/2025, 16:08
od Scotty87
G2vlsLAXIAALSsX.jpg
G2vlzf5XQAEwwEj.jpg
G2vl-prWIAAniAb.jpg

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 9/10/2025, 15:23
od Danik
"Zaměstnanci Závodu H-1 LOM PRAHA se zapojují do servisu vrtulníků Viper a Venom
Závod H-1 státního podniku Ministerstvo obrany České republiky LOM PRAHA vstupuje do nové fáze své činnosti. Po úspěšném absolvování odborného přezkoušení se tým pracovní údržby začíná přímo podílet na technickém servisu a údržbě vrtulníků Bell H-1 neboli moderních strojů, které tvoří páteř vrtulníkového letectva Vzdušné síly Armáda České republiky.
Skupina zaměstnanců ze Závodu H-1 prošla náročným školením a následně přezkoušením v odbornosti Airframe. To zahrnovalo detailní seznámení s konstrukcí a systémy vrtulníku Bell H-1, dále praktické cvičení v oblasti diagnostiky, údržby a oprav, jakož i problematiku bezpečnostních protokolů a standardů. Tento proces byl nezbytný pro získání certifikace, která umožňuje přímou práci na těchto sofistikovaných strojích.
Co tedy znamená zapojení „lomáků“ do údržby Bell H-1? „Bell H-1 je víceúčelový vrtulník využívaný pro transport, podporu pozemních jednotek i evakuaci. Jeho údržba vyžaduje vysokou odbornost, preciznost a týmovou spolupráci. Pracovníci našeho závodu se nyní podílejí na pravidelných kontrolách letové způsobilosti, dále na diagnostice mechanických systémů, výměně dílů a preventivní údržbě a na součinnosti s armádními techniky a specialisty,“ říká ředitel Závodu H-1 LOM PRAHA Milan Obr.
V této souvislosti je třeba zmínit, že začlenění do údržby vrtulníků Bell H-1 představuje významný krok nejen pro samotný závod, ale i pro LOM PRAHA jako celek, protože posiluje technické kapacity státního podniku Ministerstva obrany, rozšiřuje know-how a přispívá k dlouhodobé udržitelnosti provozu vrtulníků v rámci obranyschopnosti České republiky."

Obrázek

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 24/10/2025, 10:08
od Rase
IMG_2338.jpeg

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 30/10/2025, 17:21
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 5/11/2025, 15:21
od Scotty87
574539815_17918085261193477_653346892956152540_n.jpg
572611765_17918085231193477_2513634134133442290_n.jpg
572854762_17918085195193477_2249989955428303997_n.jpg
574539815_17918085261193477_653346892956152540_n.jpg

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 8/11/2025, 21:00
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 19/3/2026, 10:59
od Scotty87
Venom v Polsku.
HDw1LrDXoAEWoxZ.jpg
HDw1LrDXkAELOB5.jpg
HDw1LrDXEAAzJva.jpg
HDw1LrCXoAALQRl.jpg

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 29/3/2026, 17:42
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 3/4/2026, 03:55
od Danik
Ještě jedna z Polska při "střídání stráží"

Obrázek

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 8/4/2026, 22:05
od Koba
Vrtulníky AH-1Z Viper a UH-1Y Venom námořní pěchoty USA procházejí modernizací SPINE - Structural and Power Improvement for NextGen Effects, která má zajistit úpravy konstrukce a přenosu výkonu a především slučitelnost s nejmodernějšími zbraňovými systémy a systémy řízení boje.

Takže časem by se mohly dočkat i ty naše?

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 29/5/2026, 21:54
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 2/6/2026, 08:26
od Zemakt
Drony pro české vrtulníky Venom? Američané ukázali, jak na to
https://www.armadninoviny.cz/drony-pro- ... na-to.html

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 2/6/2026, 14:26
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 4/6/2026, 21:34
od Danik
Z přípravy Viperů do Polska. Hotrefuelling na FARPu a cvičné stíhání Scan Eagla.

Obrázek

Obrázek

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 12/6/2026, 10:53
od Scotty87

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Napsal: 12/6/2026, 11:41
od NagyAttila
Treba povedat, ze aj pre vrtulniky by mali byt k dispozicii protidronove siete s akymi sa cvicilo na Lesti, vid vlakno.