Stránka 47 z 65

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 10:45
od skelet
klasicky se tu z toho dělá židovské spiknutí a klasicky na něj narážejí jedni a ti samí. Epstein spolupracoval se všemi od koho měl prospěch.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 11:25
od Lord
palo satko píše: Epstein bol typ človeka, ktoremu sa vraví vybavovač. Takych ludi poznate aj zo svojho okolia a dosť pôsobili za socíku. Vynikaju schopnosťou komunikovať a vytvarať dôveru a za nejaky prospech vybavia temer čokolvek.
Preto mal Epstein take široke "portfolio" znamych od svetovych mocnárov po mlade dievča z Prešova. Vybavoval kšefty, stretnutia a ked kralovsky panáčik chcel, tak aj pedofiliu.

V republice jsme měli podobného šíbra, byl to Franta Mrázek, jen to nebyl pedofil.
No a tzv. Mrázkův archiv se nenašel, ten Epsteinův ano.

Ale zpátky k tématu.

Bývalý velitel CENTCOM se otevřeně vyjadřuje k situaci v Hormuzském průlivu

Otázka: Jak moc vás překvapilo, že Íránci uzavřeli Hormuzský průliv, napadli lodní dopravu a arabské národy?

A: Nejsem nijak zvlášť překvapen. Očekával jsem, že zaútočí na některé partnery v Perském zálivu, ale nemyslel jsem si, že by útočili na civilní cíle.

Otázka: Proč?

A: Protože je to jejich hlavní výhoda. Kontrolují ten terén. Mají výhodu nad Hormuzským průlivem. Vědí, že je to kritické úzké místo.
Vědí, že je to pro mnohé problematické místo, a věděli, že to vyvolá diskusi, kterou to právě teď vyvolává.

Myslím, že nejdůležitější věc, kterou je třeba si uvědomit, než se skutečně dostaneme do Hormuzského průlivu, je ocenit, co je přípravou na to všechno.
Musíme opravdu dokončit tuto kampaň, která již byla zahájena.
Ta se zaměřuje na velmi významné snížení íránských kapacit. A to se právě teď děje.

Z větší části máme všechny zdroje, které k tomu potřebujeme.
Jak jsem zmínil, mohlo by být užitečné získat nějaké další zdroje od našich mezinárodních partnerů.
A nejsem si jistý, jestli se to stane, vzhledem k politice kolem toho všeho a k tomu, jak jsme se s nimi v přípravách na tuto záležitost angažovali a neangažovali.
Ale myslím, že americké námořnictvo a námořní pěchota a další společné složky jsou na to plně připraveny.

https://www.twz.com/news-features/forme ... -of-hormuz

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 13:03
od pjaro77
Niekto má Epsteina, niekto Mrázka, niekto Kočnera.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 13:52
od bat
Dnešní Tom Cooper a tentokrát detailní.

https://xxtomcooperxx.substack.com/p/ir ... s-of-trade

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 13:58
od Ataman
skelet píše: 20/3/2026, 10:45 klasicky se tu z toho dělá židovské spiknutí
Vždycky je za vším židovský spiknutí, to sis ještě nezvyk?

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 14:28
od bat
Vždycky ne. Ještě tu máme přece ilumináty a zednáře.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 20/3/2026, 18:33
od palo satko
Nazor na židov ma dva momenty. Nazor na konkretnu osobu a nazor na politiku. Napr. moji stari rodičia mali velmi dobry vztah s jednou židovskou rodinou - Langerovcami. Ti ludia boli na svatbe mojich rodičov a jeden z nich bol lekar a zohnal lieky zo Švajčiarka, ktore mi ako malemu zachranili život. Rok 1957. Ked so išiel ako decko s babkou do mesta, tak sme zastavili v tej židovskej rodine a dodnes si pamätam na laskovosť domacej pani a jej sladkosti. Dedo ich schovali ked sa robili transporty ale to bolo sučasťou ich katolickeho vierovyznania, nejake metaly ich nenapadli. Boli to dobri ludia. Židia aj stari rodičia.
Lenže to neznamena, že ja dnes suhlasim Netaniahuovym dovodom zvanym Amalek. https://en.wikipedia.org/wiki/Amalek

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 04:51
od jean
Ukrajinští instruktoři vyslaní na Blízký východ byli překvapeni tím, jak americká armáda sestřeluje útočné drony Shahed, - TheTimes.com
Ukrajina vyslala skupinu instruktorů složenou z 201 specialistů do Kuvajtu, Kataru, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie, aby pomohli s obranou proti íránským raketám a dronu.
Jeden z ukrajinských důstojníků uvedl, že ho ohromilo, že státy Perského zálivu odpálily na jeden nepřátelský cíl až 8 stíhacích raket Patriot, z nichž každá stojí více než 3 miliony dolarů.
Je třeba poznamenat, že data z misí posádek ukrajinských raket Patriot byla předána spojencům, kteří systém také používají. USA a jejich spojenci v Perském zálivu však nevěnovali pozornost složitým výpočtům, které Ukrajina provedla ke zlepšení míry zachycení nepřátelských cílů.
💬 „Nechápu, co (spojenci – pozn. red.) dělali, na co se dívali čtyři roky, zatímco my bojujeme,“ řekl ukrajinský důstojník.
Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského USA a jejich spojenci v prvních čtyřech dnech války v Íránu odpálili více než 800 raket Patriot, což je asi o 200 více, než Ukrajina obdržela za poslední tři roky.
💬 „Často (USA a jejich spojenci – pozn. red.) stříleli bezmyšlenkovitě. Například použili raketu SM-6 z lodi, velmi dobrou raketu v hodnotě asi 6 milionů dolarů, k sestřelení Shahedu v hodnotě 70 000 dolarů,“ poznamenal jeden z ukrajinských důstojníků.
Ukrajinští instruktoři také upozornili na skutečnost, že spojenci často nedokážou své drahé radary před nepřítelem řádně maskovat.
Naproti tomu ukrajinská strana má v této věci značné zkušenosti: mobilní radarové systémy neustále mění pozice, takže ruským silám se je téměř nikdy nepodaří zasáhnout.
Jeden z ukrajinských expertů uvedl výmluvný případ: pouze tři levné drony Shahed dokázaly zasáhnout radar včasné detekce AN/FPS-132 v hodnotě asi miliardy dolarů, stejně jako alespoň jeden výškový radar protivzdušné obrany Terminal, jehož cena dosahuje asi 300 milionů dolarů.
Podle něj byly tyto objekty jasně viditelné na otevřených satelitních snímcích.
💬 „Stály dva měsíce na úplně stejném místě a pak přiletěly Shahedy. Tři Shahedy v hodnotě asi 70 000 dolarů každý. A to je vše,“ řekl ukrajinský důstojník.
Zároveň ukrajinský plukovník Kyrylo Peretjatko z taktické skupiny protivzdušné obrany poznamenal, že by se žádná země neměla uklidňovat, pokud jde o studium protivzdušné obrany.
Podle něj mohou ukrajinské lekce v organizaci zbraní proti široké škále cílů pomoci i jiným zemím.
💬 „Takové operace, takové střety, jako ty, které nyní probíhají v Ukrajině, se v historii světa nikdy nestaly. Tohle je úplně jiná válka, kterou studují všechny země,“ poznamenal Peretjatko
Neoverena info z fb, ale som silne nachylny tomu verit.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 08:38
od Rase
Podle několika amerických úředníků vystřelil Írán dvě balistické střely středního doletu na Diego Garcia, společnou americko-britskou vojenskou základnu uprostřed Indického oceánu. Ani jedna ze střel základnu nezasáhla, ale tento krok znamenal první operační použití střel středního doletu ze strany Íránu a významný pokus zasáhnout daleko za hranice Blízkého východu a ohrozit americké zájmy.

Jedna z raket selhala během letu a americká válečná loď vystřelila na druhou raketu protiletadlovou střelu SM-3, uvedli dva z informátorů. Podle jednoho z úředníků nebylo možné určit, zda došlo k sestřelení.

To, že Írán zamířil na Diego Garcia, vzdálenou asi 4 000 kilometrů od Íránu, naznačuje, že jeho rakety mají větší dolet, než Teherán dosud přiznával. Ministr zahraničí Abbas Araghchi minulý měsíc uvedl, že Írán záměrně omezil dolet svých raket na 2 000 kilometrů.

Organizace Iran Watch, která je součástí Wisconsin Project on Nuclear Arms Control, tvrdí, že Írán disponuje operačními raketami s doletem až 4 000 kilometrů. Izraelské Alma Research and Education Center odhaduje maximální dosah íránských raket na přibližně 3 000 kilometrů, ale uvádí, že existují zprávy o vývoji zbraní s delším dosahem.

Diego Garcia, ležící na odlehlém ostrově v Britském území v Indickém oceánu, je strategickou základnou, na které USA provozují bombardéry, jaderné ponorky a torpédoborce s řízenými střelami.

https://www.wsj.com/livecoverage/iran-u ... wRTauDYHOt?

IMG_6467.jpeg
IMG_6469.jpeg

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 09:29
od Alfik
Ataman píše: 20/3/2026, 13:58
skelet píše: 20/3/2026, 10:45 klasicky se tu z toho dělá židovské spiknutí
Vždycky je za vším židovský spiknutí, to sis ještě nezvyk?
V poslední době je spíš za vším Putin.
Akorát ty Fialou slíbené ruské tanky, když vyhraje Bába, ještě nedorazily... ale třeba se dožiju :twisted:

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 10:06
od Lord
Dobrý, ale už to tady radši moc neřešte.

Írán hrozí masivními údery na Emiráty

Íránská armáda varovala Spojené arabské emiráty, aby ze svého území nedovolily útoky na dva sporné ostrovy v Zálivu poblíž strategického Hormuzského průlivu.
„Varujeme Spojené arabské emiráty, že pokud z jejich území vzejde jakákoli další agrese namířená proti íránským ostrovům Abú Músá a Velký Tunb v Perském zálivu, mocné íránské ozbrojené síly podrobí emirát Rás al-Chajma masivním úderům,“ uvádí v prohlášení operační velitelství armády Chatam al-Anbijá, jehož slova přinesla agentura Tasním.

USA podle Trumpa zvažují utlumení vojenských operací na Blízkém východě - lze mu věřit, nebo docházejí rakety?
Konflikt každopádně furt nějak pokračuje.

Hormuzský průliv mají střežit ty země, které ho používají, což Spojené státy nejsou, dodal Trump s tím, že USA přesto vypomohou, pokud je o to tyto země požádají. Dobrej alibismus IQ47 :neutral:

Írán PRÝ vypálil balistické střely na 4000 km vzdálenou americkou základnu Diego García.

Česko se přidalo k prohlášení ohledně zabezpečení Hormuzského průlivu. Je to spíše politické než vojenské prohlášení o pomoci.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... a-40569069

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 10:58
od Lord
„Musíme se připravit na nejhorší.“ Evropu čeká kvůli útokům Íránu šok, tvrdí analytik

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mu ... 73d8e5cb5/

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 12:15
od Ataman
Alfik píše: 21/3/2026, 09:29
Akorát ty Fialou slíbené ruské tanky, když vyhraje Bába, ještě nedorazily... ale třeba se dožiju :twisted:
Nedožiješ, nápln "práce" těchto nelidských kreatůr spočívá v neustálým, ustavičným lhaní, slibování a následným porušování.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 13:27
od bat
Hlásná trouba aktivistů si dala práci za nás a dala do grafu počet útoků resp. cílů na Irán za den

https://edition.cnn.com/2026/03/20/poli ... uency-data

Zarazil mě ten nepoměr na začátku, zřejmě se skutečně čekalo, že to Irán zabalí a tandem Baby a IQ47 se přepočítal.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 14:40
od Lord
Íránské vojenské schopnosti byly nepochybně výrazně oslabeny, ALE mají mnohé schované, a je otázka na kolik zavalili vstupy do tunelů, nebo jako často to musí monitorovat a reagovat na hrozby. Je to také rozhlehlá země, a rozptýlili věci.

Bříza třeba říkal, že kolem Hormuzského průlivu jsou do skal udělané také tunely jo.

Podcast mimo jiné o protivzdušné a protiraketové obraně zemí Perského zálivu, která moc nefunguje proti dronům.
Radary byly zasaženy právě drony, ačkoliv probíhá konflikt na Ukrajině, tak nejlepší data a zkušenosti mají momentálně oni.

https://www.youtube.com/watch?v=1TQFlRZreDU


Bříza: Spojené státy podcenily, jak se bude Írán bránit. Trump teď chce, aby Čína dotlačila Írán k akci

Írán se poučil a vykopal stovky tunelů na pobřeží Hormuzského průlivu. Ty má osazené neřízenými raketami a drony a jsou tam také chytré námořní miny, objasňuje komplikovanou situaci na Blízkém východě Vlastislav Bříza.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/bri ... 01701_elev

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 14:52
od pjaro77
Mohol by tomu oranžovému pánovi na nejakom veľkom svetovom stretnutí niekto vysvetliť, že svet sa netočí okolo jeho prianí ?

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 19:55
od Lord
A mělo by to smysl, snažili se mu to lidi vysvětlit, ale šéf Joe Kent, Národní protiteroristické centrum USA rezignoval kvůli válce v Íránu.
Írán se nesnažil obnovit obohacování uranu, tvrdila šéfka Gabbardová, tajné služby USA.
Nedostali u IQ47 prostor, nebo se vyjadřují až poté.

Analytik CIA v knize předpověděl vše, co se teď děje v Perském zálivu
V posledních hodinách války na Blízkém východě zesílily útoky na energetické cíle. Podobně to popisovala kniha Roberta Baera.
Během několika hodin Izrael zasáhl raketami íránské naleziště zemního plynu Jižní Pars, Íránci v odvetě bombardovali saúdskoarabský přístav Janbu, kde se ropou nakládají tankery. Vážně poškozený je terminál na zpracování zkapalněného zemního plynu Rás Laffán v Kataru, i když se podle společnosti QatarEnergy podařilo uhasit všechny požáry.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... ivu-302081


Ale zpátky od politiky k vojenství...

Není to určitě "neproniknutelná" íránská kopule. Domácí rakety Sayyad-4 zatím plně nezničily žádnou F-35, nebo bombardéry B-2.
Írán tyto systémy má, ale během úderů v říjnu 2024 a následně v únoru 2026 se ukázalo, že proti moderním klamným cílům a elektronickému boji si zase tak dobře nevedou.

Ale tvrzení, že F-35 si nad Íránem létají „vesele všude možně“, je mediální zkratka.
F-35 do íránského prostoru vstupují, ale jen v rámci velmi specifických misí.
Už nemůžu snést všechny ty mediální a sociální sítě blábolení o "ruských S-300" a "čínských HQ-9 v Íránu" (a jejich selháních) – je potřeba v tomto ohledu ověřit fakta.
Jinak se k tomu ostře vyjádřil Cooper, možná sem časem dám nějaké další náměty.



Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 21:00
od Rase
Po likvidaci Alího Chameneího, dalších vysoce postavených představitelů režimu i jeho velitelů a za nejasností kolem zdravotního stavu jeho syna Modžtaby zůstává otázka, kdo dnes v Íránu skutečně drží moc. Ačkoli byl Modžtaba Chameneí formálně určen nástupcem, kvůli nedostatku zkušeností i svému zdravotnímu stavu zřejmě zemi fakticky neřídí.

Po úderech proti špičkám režimu se íránský rozhodovací systém proměnil ve více roztříštěnou strukturu, v níž už nerozhoduje jediná neotřesitelná autorita, ale několik mocenských center táhnoucích různými směry. Klíčový vliv tak mají především bezpečnostní a vojenské složky.

Mezi nejdůležitější postavy nynějšího vedení patří:

- předseda parlamentu Mohammad Báker Kálíbáf, který propojuje politické a vojenské struktury,
- velitel Islámských revolučních gard Ahmad Vahídí, považovaný za jednu z nejradikálnějších postav režimu,
- velitel Chátam al-Anbijá Alí Abdolláhí koordinující ozbrojené síly,
- a poradce Mohsen Rezáí, někdejší dlouholetý šéf gard.

Naopak prezident Masúd Pezeškján a ministr zahraničí Abbás Arakčí mají podle odhadů na skutečné rozhodování jen omezený vliv, včetně otázek spojených s válkou.

https://www.mako.co.il/news-world/2026_ ... d91026.htm#

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 21/3/2026, 23:21
od Koba
64 zraněných, z toho sedm těžce při dopadu Íránské balistické střely do města Arad. Dopadla na volné prostranství mezi domy, ty jsou značně poškozené. Takže zřejmě dost velká ráže.
09875940-00dd-499c-96f1-84eff70aa82b-e1774127653431-1024x640.jpg
I po zásahu interceptorem může zbývat podstatný kus střely - tady zřejmě hlavice mířící do Jeruzaléma.
F260320YS116.jpg

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Napsal: 22/3/2026, 09:09
od Alfik
pjaro77 píše: 21/3/2026, 14:52 Mohol by tomu oranžovému pánovi na nejakom veľkom svetovom stretnutí niekto vysvetliť, že svet sa netočí okolo jeho prianí ?
Nemohl. Je duševně chorý (možná senilita?), a k tomu hodně hloupý (viz výsl. jeho "podnikání" a jeho "geniální vyjednávání", celý život). Nepochopil by to.