Stránka 1 z 1
Re: Su-34 základný stíhací bombarder
Napsal: 28/1/2026, 21:34
od Rase
danny1691 píše: ↑28/1/2026, 20:59
Byla oznámena ztráta bombardéru Su-34.
Podle informací nepřítele byl letoun sestřelen palbou protiletadlového systému Patriot nad Černým mořem v oblasti Hadího ostrova, přesné informace o příčinách ztráty však zatím nejsou k dispozici. Posádka zahynula.
https://t.me/milinfolive/165271
Předběžné zprávy uvádějí, že stíhačka Su-34 byla zasažena poblíž Hadího ostrova při pokusu o odpálení raket na jihu Oděské oblasti. Po zásahu se pokusila dosáhnout Krymu, ale nepodařilo se jí dosáhnout. Posádka zahynula – uvádějí monitorovací kanály.
https://twitter.com/front_ukrainian/sta ... 7203148050
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 30/1/2026, 20:19
od Rase
Podle agentury Bloomberg se v posledních týdnech prudce zvýšily bojové ztráty ruské armády ve válce proti Ukrajině, což Kremlu zkomplikovalo doplňování lidských zdrojů bez nějaké formy mobilizace. Ukrajinský ministr obrany uvedl, že ukrajinské síly v prosinci zlikvidovaly 35 000 ruských vojáků a stanovily si cíl zvýšit toto číslo do léta na 50 000. Hodnocení několika evropských vlád naznačují, že rostoucí úmrtnost je výsledkem efektivnějšího využívání ukrajinských dronů; navíc nedávné poměry obětí ukazují rostoucí sklon spíše k úmrtím než ke zraněním.
https://twitter.com/nstrike1231/status/ ... 8414594514
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 31/1/2026, 10:14
od Alfik
Rase píše: ↑30/1/2026, 20:19
Podle agentury Bloomberg se v posledních týdnech prudce zvýšily bojové ztráty ruské armády ve válce proti Ukrajině, což Kremlu zkomplikovalo doplňování lidských zdrojů bez nějaké formy mobilizace. Ukrajinský ministr obrany uvedl, že ukrajinské síly v prosinci zlikvidovaly 35 000 ruských vojáků a stanovily si cíl zvýšit toto číslo do léta na 50 000. Hodnocení několika evropských vlád naznačují, že rostoucí úmrtnost je výsledkem efektivnějšího využívání ukrajinských dronů; navíc nedávné poměry obětí ukazují rostoucí sklon spíše k úmrtím než ke zraněním.
https://twitter.com/nstrike1231/status/ ... 8414594514
IMG_5528.jpeg
Todle čteme už čtyry roky a furt kde nic tu nic. A nejen o lidech, i o raketách, tancích, střelivu, penězích... Rusko je na kolenou každý týden. Nejméně.
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 31/1/2026, 11:18
od jean
Ja som nikdy nečítal článok, ktorý by tvrdil, že russácko je na kolenou a pod. Vždy len o výraznom úpadku. Ty si kde čítal o páde rusácka?
Ono je dosť blbosť tvrdiť, že rusácko padne, ked máme príklad Severnú Koreu. Ľudia budú roky žrať trávu, kým to padne. Ako v 90. rokoch. Dúfam však, že tentokrát im pomoc západ nedá a nechá to tam vykapať hladom.
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 31/1/2026, 11:46
od 821
AK budu vediet vyrobit vzdy, muzikov a prirodnych zdrojov maju dost takze daky kolaps je naozaj len z rise vlhkych snov. Za WW1 ich drzali nad vodou FR/UK, za WW2 L&L, teraz bohuzial Cina. Pokial Cina nezmeni postoj tak sa to moze tiahnut este roky.
Popravde nechapem ten postoj Ciny, Taiwan je len ideologicka vec, z praktickeho hladiska co sa tyka zdrojov, vyhodnejsie by bolo ak by ziskali naspat povodne Cinske uzemia na Sibiri momentalne okupovane Ruskom.
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 31/1/2026, 21:42
od jean
Mužíkov už zase tak moc nemajú. Výpadok cca 2% pracovnej sily ekonomika pocíti výrazne.
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 1/2/2026, 16:08
od Koba
Alfik píše: ↑31/1/2026, 10:14
Todle čteme už čtyry roky a furt kde nic tu nic. A nejen o lidech, i o raketách, tancích, střelivu, penězích... Rusko je na kolenou každý týden. Nejméně.
Nemáš číst poplašnické infotainmentové weby kde prodávají a prokliky zajišťují senzační titulky. Pak bys věděl, že úpadek a posun na okraj propasti je povlovný, ale stálý. Ostatně i hitlerovské Německo zvyšovalo výrobu a chrlilo nové, revoluční zbraně až do posledních dnů. A o tom, že se Rusko na válku proti Ukrajině už dlouhodobě - minimálně od roku 2007 - připravovalo jsi možná taky slyšel?
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 1/2/2026, 17:26
od Ataman
Koba píše: ↑1/2/2026, 16:08
Nemáš číst poplašnické infotainmentové weby kde prodávají a prokliky zajišťují senzační titulky. Pak bys věděl, že úpadek a posun na okraj propasti je povlovný, ale stálý. Ostatně i hitlerovské Německo zvyšovalo výrobu a chrlilo nové, revoluční zbraně až do posledních dnů. A o tom, že se Rusko na válku proti Ukrajině už dlouhodobě - minimálně od roku 2007 - připravovalo jsi možná taky slyšel?
To je ale problém toho infotainmentu, že je nezdravě optimistickej, Rusko má zdrojů dost a fašounský režimy maj schopnost přehoupnout se přes okraj propasti, snést se na dno a lebedit si tam. Německo a Japonsko museli bejt poražený vojensky a Severní Korea je na dně x generací a tlusťoučkej Kimík se jen směje.
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 1/2/2026, 18:40
od danny1691
Ruské ztráty ve válce s Ukrajinou
Mediazona ve spolupráci s ruskou službou BBC a týmem dobrovolníků sestavuje a spravuje seznam ruských vojáků, kteří zahynuli. Seznam je sestaven z veřejně dostupných a ověřitelných zdrojů, jako jsou příspěvky příbuzných na sociálních sítích, zprávy v místních médiích a prohlášení regionálních úřadů. Tento seznam samozřejmě není úplný, protože ne každá smrt je veřejně oznámena.
Abychom získali ucelenější obraz o skutečných ztrátách války, vypracovali jsme odhad založený na nadměrné úmrtnosti mužů, přičemž jsme využili údaje z národního registru dědictví. Tato statistická metoda, vytvořená ve spolupráci s Meduzou, pomáhá zohlednit omezení vyplývající z toho, že se spoléháme výhradně na veřejně oznámené úmrtí.
https://en.zona.media/article/2026/01/3 ... es_eng-trl
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 1/2/2026, 21:09
od 821
Mediazone robi dobru robotu ale ako je uvedene nie je to ani zdaleka uplny zoznam. Takze ich pocet je nutny nasobit x kde x moze byt lubovolne cislo od 1 po 10, co su asi horne odhady strat RA. Lepsia predstava o stratach RA sa da urobit napriklad z roznych memorialov.
Podla roznych pomnikov pocty su podobne ako u WW2 a dalekonasobne prevysuju Afgan a Cecnu. Par prikladov nizsie.
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 2/2/2026, 09:26
od Alfik
Ataman píše: ↑1/2/2026, 17:26
To je ale problém toho infotainmentu, že je nezdravě optimistickej, Rusko má zdrojů dost a fašounský režimy maj schopnost přehoupnout se přes okraj propasti, snést se na dno a lebedit si tam. Německo a Japonsko museli bejt poražený vojensky a Severní Korea je na dně x generací a tlusťoučkej Kimík se jen směje.
Nikdy nelze "kosmickou technikou" porazit chudobinec.
To by si konečně mohl "infotainment" uvědomit.
Stranické/náboženské/národovecké zanícení, spolu s pocitem napadenosti a obrany, a z toho vycházející morálka, je víc než F-35ky.
Já se jen směju těm otimistickým, již 4 roky i zde mnohými psaným, blábolům.
No ale aspoň je čemu se smát.

Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 11/2/2026, 10:09
od Rase
Ruský Z-bloger fakticky připouští, že ruské úřady do značné míry klamou veřejnost, zakrývají zločiny a masové úmrtí vojáků, za které nikdo nenese odpovědnost, a svým čtenářům vysvětluje, že Putin blokuje Telegram, aby se Rusové nedozvěděli o zločinných velitelích, kteří "vynulují" své vlastní vojáky.
https://twitter.com/wartranslated/statu ... 3646558219
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 11/3/2026, 08:01
od Rase
Ruské vojenské ztráty nyní překročily 1,3 milionu vojáků.
https://united24media.com/latest-news/c ... sses-16710
Re: Ztráty ruských ozbrojených složek
Napsal: 20/4/2026, 09:57
od kacermiroslav