TV tipy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: TV tipy

Příspěvek od skelet »

dám sem takovou perličku ze seriálu Hvězdná brána SG1.
V jednom z dílů si sám sebe zahrál tehdejší náčelník štábu USAF čtyřhvězdičkový generál Michael E.Ryan. Herec Richard Dean Anderson, který v seriálu hraje roli plukovníka Jacka O'Neill se ho dotázal, jestli se již setkal s plukovníkem, který by byl vůči nadřízeným, tak neuctivý a sarkastický jak je napsána jeho role. Ryan mu odpověděl, že ano, a že mnozí byli ještě horší.
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1700
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: TV tipy

Příspěvek od mikhail »

Bolo to vysielané cca 2-3 dni dozadu večer na ČT2, alebo STV2. Výborne zmapovaná prestavba Paríža z mesta slumov na klenot Európy.

https://www.csfd.sk/film/925103-legenda ... a/prehlad/
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Alfik »

bat píše: 30/10/2022, 21:19 PS. nedávno "vybádal" i noční můru normalizačních dětí "Studnu", takže za mě :up:
No, vybádal to, co si lidi mezi sebou říkali celou dobu, tedy víc jak půl století. Konec konců to řekla i ta paní v tom videu, že lidé v té vesnici věděli jak to bylo ve skutečnosti, a že té ofiko verzi nikdo z nich nevěřil.
Mch noční můra? Co já vím tak jsme si z toho celého dělali srandu... a dodnes ta vytípnutá fotka "otec byl toho dne neklidný" s tou sekerou, existuje jako meme...
:lej:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od skelet »

noční můra to nebyla, ale vedle druhého dílu z (německého) blázince to nebyl nijak příjemný díl
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od jarl »

Tak pro mě starý Brůna původně hororovou postavou byl. Srandu jsme si z toho začali dělat až jsme odrostli klukovským letům. A ten díl ve mně i v dospělosti vyvolával mrazení pod košilí.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
JiK
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 426
Registrován: 26/8/2008, 18:02
Bydliště: Bethlehem, PA

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od JiK »

Alfik píše: 31/10/2022, 09:26
bat píše: 30/10/2022, 21:19 PS. nedávno "vybádal" i noční můru normalizačních dětí "Studnu", takže za mě :up:
No, vybádal to, co si lidi mezi sebou říkali celou dobu, tedy víc jak půl století. Konec konců to řekla i ta paní v tom videu, že lidé v té vesnici věděli jak to bylo ve skutečnosti, a že té ofiko verzi nikdo z nich nevěřil.
Mch noční můra? Co já vím tak jsme si z toho celého dělali srandu... a dodnes ta vytípnutá fotka "otec byl toho dne neklidný" s tou sekerou, existuje jako meme...
:lej:
Jak to teda bylo s tím Brunou? Co vybadal?
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od bat »

No skutečně tomu bádání dal hodně času a podložil tvrzení fakty nebo indiciemi - mrkni na jeho streamy např. poslední https://youtu.be/7K-9O2bQrUU .
Co je zajímavé, že ne starý, ale možná mladý Brůna byl hlavním hybatelem té tragédie, ale to se asi už nedozvíme. Mě zaujala ta zmínka o Těchoníne, že tam chvíli pracoval. V té době to bylo tajné zařízení, ale IMO ještě ne tak moc jak v průběhu 70.let kdy přišla i nákladná modernizace. Škoda, že o tomhle někdo nebádá resp. nevím o tom.

EDIT: zmínka o JZ odebrána. Místní admin přesunul jinak veskrze hodnotný příspěvek :rotuj: díky Brůnovi sem
Naposledy upravil(a) bat dne 1/11/2022, 12:00, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 31/10/2022, 10:57 Tak pro mě starý Brůna původně hororovou postavou byl.
Musím říci, že jako malý si na něj vůbec nepamatuji a když jsem to viděl jako větší, tak nic moc. Daleko víc si jako malý vzpomínám na "Smrt u jezera" a hlavně "Vyznavači ohně", tedy první dva díly.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Alfik »

jarl píše: 31/10/2022, 10:57 Tak pro mě starý Brůna původně hororovou postavou byl. Srandu jsme si z toho začali dělat až jsme odrostli klukovským letům. A ten díl ve mně i v dospělosti vyvolával mrazení pod košilí.
No, já přesně nevím kdy to bylo uvedeno v TV. Natáčelo se to asi mezi 74 a 79, podle wiki, a uvedeno bylo napřed prvních deset dílů, pak po pár letech (nebo možná jednom) prvních dvacet dílů, a nakonec, zase po nějaké době, všechny.
Takže je možné, že pokud jsem to poprvé neviděl, tak jsem to mohl vidět klidně až v době, kdy už jsem byl v pubertě. A znal jsem od rodičů a prarodičů mnoho detailů, jak týkajících se války, sudeťáků apod., tak týkajících se komančů, socíku a celkového srabu v němž se tito lidé, mí předkové ale i sousedi a známí, snažili nějak přežít.
Přidejme si k tomu fakt, že děda po r. 68 na protest proti invazi vystoupil z KSČ - což, jak mi bylo vysvětleno "na komisi", když jsem se snažil hlásit na střední školu, znamenalo, že mi a sestře zapovídají jakékoli vyšší vzdělání. Do výroby, hajzle! Nebo na vojenskou školu. A na to jsem se jim... Možná to byla chyba :twisted:
Takže jsem možná už byl odrostlý a nasraný, a možná proto jsem to hodnotil jako frašku.

Mch jak to šou visí s německou atomovou bombou? :lej:

Edit: Ty čárky ve větě mě, coby "Češyňoka", jednou zničí :)
Naposledy upravil(a) Alfik dne 1/11/2022, 09:33, celkem upraveno 1 x.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: TV tipy

Příspěvek od bat »

@alfik Rimmer měl také problém s interpunkcí :)

Co jste chtěli vědět a báli se zeptat o Majorovi Zemanovi tak zde https://majorzeman.eu/ .
Tamní fórum je zábavné a je skoro neuvěřitelné, co ti lidi nevědí nebo čeho si nevšimnou.

Vyšly také kolem 2000 knihy https://www.databazeknih.cz/knihy/trice ... -ii-127698 a tam jsou i nenatočené případy Honzy Zemana. Taky něco bylo trošku jinak např. zrádný Mirek Stejskal po roce 68 jezdil s taxikem a nakonec projevil kladný vztah k lidovědemokratickému zřízení (pokud si ještě pamatuju).
Obrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re:

Příspěvek od Rase »

sa58 píše: 25/1/2007, 17:06 Doporučuju si přečíst román "Otčina", je to fikce ze 60. let právě o této konferenci a řešení židovské otázky.

A jen tak mimochodem, studená válka probíhá mezi USA a Německem...

Kniha Otčina má skvělou audio dramatizaci, v hlavní roli skvělý Jiří Vyorálek.
Koupit si ji můžete zde (viz odkaz) nebo se dá i nelegálně.

https://www.zbozi.cz/vyrobek/otcina-rob ... lek-cdmp3/

5222d030a5dd5a97dceecb3a7fc9168c--mmf400x400.jpg
5222d030a5dd5a97dceecb3a7fc9168c--mmf400x400.jpg (30.2 KiB) Zobrazeno 392 x
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“