Bitva u Kurska VI. Č 1-4.

Klíčové bitvy i ty co byly mezi tím.

Moderátoři: michan, Pátrač

Uživatelský avatar
Rendy
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 24/5/2006, 18:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Rendy »

ještě info. Jak to, že se tanky střílely z tak malé vzdálenosti? Vždyť němci se na tuto akci dobře připravili? Jak to, že němci nezastavili rusy ještě pro ně v bezpečnější vzdálenosti?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

I z popisu je patrné jak to. Obě strany šli ve vlnách do útoku a protiútoku rozčleněni do hloubky. Sověti navíc do pravého křídla Němců ze strany, kam nedorazila operační skupina " KEMPF". Některé tanky byly přece zasaženy v tomto místě, některé o něco později a některé se přece dostaly až na 10 - 20 metrů. To nikdy nebyla homogení řada, ale prolínání tanků. Ještě jednou, 8 hodin střídala vlna tanků vlnu, v útoku a protiůtoku. Příprava nepříprava - útok jedeš dopředu - protiútok jede proti tobě někdo dopředu a tak se potkáte - pokud je nevystřílíš než k tobě dojedou. To vystřílení se vždy nepovedlo a máš ho vedle sebe.
Ještě snad tolik. Bojiště u Prochorovky určitě 12. července 1943 Německá strana nepřiprovavala, ona šla klasicky do útoku obsazovat a ničit Ruskou tankovou armádu 5. TA generála Rotmistrova. Členitost terénu a bojiště bylo takové jaké bylo a obě strany se snažily využít klasicky vše co se naskytlo za výhodu. I z popisu je patrné, že to Němci měli stíženo, bránit bok a útočit čelně.
ObrázekObrázekObrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Našel sem něco k tématu:
ruská obranná taktika u Kurska:
72 stran strojopisu anglicky, popis včetně vývoje taktiky, ručně kreslené schematické obrázky

http://www-cgsc.army.mil/carl/download/ ... lantz2.pdf

a co nás ještě čeká v michanově epopeji:

http://www-cgsc.army.mil/carl/resources ... bhardt.asp
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tuto dosti zapomenutou bitvu, kterou zmiňuje druhý odkaz a vůbec o operacích okolo Vyborgu, dále o přeměně Finska ve spojence Rusů - tak to také popíši samostatně. Zmínkou se otřu o Vyborg a Leningrad - leden 1944 a červen 1944, jako součást klamné operace při Bagrationu. Sever od Leningradu a Finsko bude samostatně zpracováno po Bagrationu.
Co se týče toho prvého příspěvku - myslím, že dostatečně pro nás stačí ten popis Kurska, který zde je. Pokud se chce někdo hlouběji zajímat, asi si vše přeloží.
ObrázekObrázekObrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Díky za odpověď, ty 2 odkazy jsou defakto "vedlejší produkt" při řešení problému LaG-5. Přišli mi zajímavé tak sem je sem hodil.
Ono i ostatní články na serveru celkem podrobně popisují různá témata.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Já do jiných servrů do článků zásadně nechodím. Z webů beru jen některé mapy. Nemám skener, jinak bych měl i kvalitnější nakreslené mapy v měřítku. Beru z mnoha knih a publikací a svých letitých poznámek. Srovnám, roztřídím a svými slovy popíši. Kdo má zájem o něco hlubšího, vše si dopní jinde.
ObrázekObrázekObrázek
Schleitr
Příspěvky: 9
Registrován: 16/5/2007, 10:01

Příspěvek od Schleitr »

Jak si to tady pročítám tak jsem došel k závěru že bitvu mohlo zvráti nasazení 200-300 bitevníků(kdyby je ovšem Němci měli).
Podle toho co Michan psal by nebylo nemožné aby skupina Hs 129 nebo Ju 87 s prottankovými kanony zlikvidovala Sovětskou tankovou brigádu.
Takže šance Rusů by byl o dost menší kdyby vrhli Němci například 150 těchto letounů do útoku u Prochorovky nebo kdyby razili cestu skupině KEMPF.

Mohl by mě někdo znalejší tenhle názor potvrdit nebo vyvrátit?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Na jižním směru sice Němci několik dní ( do 8. července 1943) měli převahu ve vzduchu, ale i kdyby stáhli ze severu všechny Hs 129 a Ju 87 tak se nedostanou na větší číslo dne 12. a 13. července 1943 než je tak 80ks. A to by žádný jiný boj na celém území bitvy u Kurska nedostal jediného bitevníka. K tomu by se ke krytí muselo zajistit nejméně 40 stihaček.
Né je to fikce.
Stihače a bombardéry byly potřeba na všech místech probíhající bitvy.
Bitva u Prochorovky se vyvinula po několika dnech bojů na zemi a ve vzduchu. Ztráty letadel se nedoplňovaly tak rychle od 5. července do 12. července 1943 než jaké byly ( mimo Rusů). To znamená, že Němcům letadla ubývala.
A v den bitvy u Prochorovky byly stavy letadel u Němců nížší ( asi 1 200 z původních asi 1 900 6. července). Jen u bitevníků měli Němci na začátku 60 a do 7. července to stouplo na 150, aby to do 12. července kleslo na 80 do 12. července.
To vše ale pro obě bitvy na severu a jihu.
Ještě snad tolik.
Ta objevená sovětská brigáda na přesunu byla Němci také objevena náhodně, když se vraceli z bojového letu. Byla stranou, špatně kryta ze vzduchu, respektive vůbec. Bylo to první zničení tankové brigádu jen ze vzduchu jen proto, že byla stranou.
V místech kde probíhaly bitvy volno nebylo. Pro bitevníky obou stran tam bylo ouvej.
Bitvy krylo protiletadlové dělostřelectvo a především stihači ze vzduchu.
Stejně tak tomu bylo i u Prochorovky. Stejně tak to bylo ve směru postupu skupiny Kempf.
Desítky, nechci říci stovky, stihaček obou stran nad tanky svádělo letecké souboje, do toho po letadlech pálilo protiletadlové dělostřelectvo jako krytí tankových brigád a střeleckých pluků a divizí.
Pěkná vřava.
ObrázekObrázekObrázek
adnar
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 31/7/2010, 20:49

Příspěvek od adnar »

Ktora sovietska tankova brigada bola zničená len zo vzduchu?

Nečerpal si nahodou z
Paul Carell – Spálená země.
Paul Carell – Operace Barbarossa?
Paul Carell, skutečným jménem Paul Karl Schmidt-za války zaměstnanec Ribentropova ministerstva a člena NSDAP.

Na inom mieste píšeš že sovieti stratili 85000 mužov že to je toľko ako nemci pri stalingrade. Za celu stalingradsku bitku mal wermacht 1,500,000 mrtvych , zranenych, nezvestnych a zajatých ti si už začal meniť historiu Michane že bol tvoj dedek u propaganda kompanien :D

Zakladným nemeckým neuspechom bolo pri Kursku nedodržanie presnejšie povedané nemožnosť dodržania časového harmonogramu . Keď po týždny severne krýdlo takmer vôbec nepostúpilo a čelilo silnému protiútoku do tyla a južné postupovalo velmi pomaly a taktiež čelilo silným protiútokom o zdarnom ukončený operácie nemôže byť ani reč aj keby južne krýdlo ďalej postupovalo muselo by prejsť ešte velku vzdialenosť a sotva by sovietov zaskočilo a podarilo sa mu zajať väčší počet vojsk to ide iba pri bleskovej operácii obidvoch krídel takto by získala nemecka armada len dalši priestor ale sovieti by s prehľadom týlové jednotky stiahli kym by pasca sklapla to muselo byť 13.7. každému jasné aj keď oblubená výhovorka nemeckých propagandistov prečo prehrali bitku v kurskom oblúku vedie po línii Hitler - Sicília

Na inom mieste píšeš že z 200 tankov 86 nemci za den opravili to je dosť naivna predstava naozaj michane ty tu tvoriš historiu . Nuž naozaj dejiny nepíšu vždy výťazovia noekedy aj porazený :D

Za jeden deň ich mohli staži odtiahnuť do dielny na opravu


Michane podla tvojho opisu sa to tam len tak hemžilo tigrami , pantermi a ferdinandami. Skutočnosť bola iná jádro nemeckých tankových sil u kurska viac ako 85% bolo Pz-III o to tanku si sa vobec nezmienil Stug-III ani o tom som sa nikde nedočítal a PZ-IV tieto try stroje tvorili viac ako 85% nemeckych obrnencov u kurska a 90% operačne nasadených pretože z 2700 strojov mali nemci 200 panterov ale hlavne kôli poruchám operačne nasadených len vyše niečo 100 . Ferdinand 90 ks nasadených 80 ks a Tiger-I 90 ks. Proti týmto strojom mali sovieti SU-152 , SU-122 , protitankove kanony ZIS, IL-2 s bombami PRAB a raketami , hufnice 152 122 mm , množstvo min , proti ťažkym tankom bol aj rozmočený terén a sovietska pechota vyzbrojená rôznimi druhmi protitankových zbraní od magnetických kumulativných náloží po plameňomety až molotovové koktaily.
Naposledy upravil(a) adnar dne 6/8/2010, 23:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Mluvíš z cesty a nemíním komentovat věci - levé křídlo postupovalo pomalu a pod.
Mlátíš páté přes deváté bez ladu a skladu.
V hlavě máš nepořádek.
V článku je to aspoň seřazeno dle map a zdrojů ze kterých se čerpalo.
Ty nejen, že neuvádíš zdroje, ale navíc to bez ladu a skladu komentuješ z nějakého jiného bojiště - s Kurskem to tvé líčení nemá nic společného - a k tomu se nehodlám dál vyjadřovat...

Zásadně je o konci bitvy u Kurska řečeno vše a také jsem doplnil zdroje - v Č 4. - přečti si pořádně závěr Č 4 - ty jen bojuješ s "větrnými mlýny"!!!
Opravárenské týmy Německa - jejich technická kvalita ( stejně jako kvalita ženistů na jiném místě) - tak to se táhne celou historickou literaturou ww2 - jen Adnar, nebo jak si říkáš, na to ještě nenarazil...
No a pak už jen třeba celkové ztráty Němců u Stalingradu, kdybys aspoň napsal v " operaci Modrý" ( v roce 1942/43) - tedy celkově na Jižním směru, ale ty v tom máš ten - " svůj hokej" a tak pálíš celkově u Stalingradu. No a ti spisovatelé? Tak to už vůbec nemá cenu - je to ověřováno od nejméně pěti až 10 spisovatelů - Piekalkiewicz atd, když základ tvoří Carell. No jo, co ty se budeš zdržovat - jako malej "frocek" budeš stále říkat - Carrell, Carell.....

A ta chuť mít vše podle Rusů?
Hochu tu jsme tady zažili 40 let a víme o těch lhářích ( ty staré sovětské knihy, kde hrdiný sovětský voják - každý sovětský voják - zabije 20 Němců a vyřadí 5 tanků - tak ty si držíme z nostalgie - jako vzpomínku na své dětství... Ještě nyní mám ve své v knihovně vzpomínku na dětsví - Psáno na tanku - ZÁPISKY SOVĚTSKÉHO DUSTOJNÍKA - od G. I. PENĚŽKO - má u mě své místo).
Věř si čemu chceš.
Tady je pohled z druhé strany a ty si kousni...
ObrázekObrázekObrázek
adnar
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 31/7/2010, 20:49

Příspěvek od adnar »

No aby si sa nerosipal ja som nikdy sovietov nevychvaloval len som spochybnil tvoje zdroje a tvoj opis bitky. Cerpas o tzv. jednej skupiny nemeckych historikov povacsine pracovnikov propaganda kompanien a ich nasledovnikov.
A perla ze sovieti pri jednom protiutoku stratili 85 000 vojakov tak ako nemci pri stalingrade nepotrebuje komentar.
Jednoducho nemci po vojne potrebovali nejako ospravedlnit pred vlastnym obyvatelstvom porazky vo WWII tak vznikla cela generacia spisovatelov ktory ich vysvetlovali ako neštastné náhody a zasahovanie Hitlera do operácii a obrovskú sovietsku prevahu v živej sile.
Ty len prepisuješ ich prace.
A bez urážky to čo si napisal v predošlom príspevku :

A ta chuť mít vše podle Rusů?
Hochu tu jsme tady zažili 40 let a víme o těch lhářích ( ty staré sovětské knihy, kde hrdiný sovětský voják - každý sovětský voják - zabije 20 Němců a vyřadí 5 tanků - tak ty si držíme z nostalgie - jako vzpomínku na své dětství... Ještě nyní mám ve své v knihovně vzpomínku na dětsví - Psáno na tanku - ZÁPISKY SOVĚTSKÉHO DUSTOJNÍKA - od G. I. PENĚŽKO - má u mě své místo).
Věř si čemu chceš.
Tady je pohled z druhé strany a ty si kousni..


to jasne ukazuje ako si jednostranne zaujatý...

Ja nechcem mať všetko podľa sovietov , ani mne sa nepáčila ich propaganda len sa snažím o objektivnejší obraz.
Nehnevaj sa ale historiou sa zaoberam skoro 30 rokov a opis kurskej bitky kde niesu ani len spomenuté hlavne bojové stroje jednotlivých strán napr. PZ-III alebo STUG-III potažmo IL-2 alebo SU-152 , SU-76, SU-122 a dalšie. Namiesto toho sú tam popisi neskutočných činov ženistov a tankistov to zaváňa minimálne tak veľkou demagódiou ak nie väčšou ako bola ta sovietska.

Možno skačem z miesta na miesto , aj keď podľa mňa som poukázal len na pár chýb pri opise ale tvoj opis kurskej bitky nemá hlavu ani petu . Skačeš z jedného miesta na druhé a ignoruješ mnohé skutočnosti. Neopisuješ podstatné veci zato píšeš nezmysly ako že 10 ženistov v noci za 5 hodin zneškodnilo tisíce min to je taký ista nezmysel ako si popísal vyšie citujem:

" ty staré sovětské knihy, kde hrdiný sovětský voják - každý sovětský voják - zabije 20 Němců a vyřadí 5 tanků"


To iste platí aj o H.U. Rudelovy ako pri jednom lete zničil 20 tankov 37 mm kanónom. Vieš vôbec akú mala zásobu munície JU-87 pre 37 mm kanón???

Opravárenské týmy Německa - jejich technická kvalita ( stejně jako kvalita ženistů na jiném místě) - tak to se táhne celou historickou literaturou ww2 - jen Adnar, nebo jak si říkáš, na to ještě nenarazil...

:D :D :D

Inač kludne mi napíš názvy tých starých sovietskych knih aj z menami autorov kludne môžme o nich podebatovať.
adnar
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 31/7/2010, 20:49

Příspěvek od adnar »

"Hochu tu jsme tady zažili 40 let a víme o těch lhářích ( ty staré sovětské knihy, kde hrdiný sovětský voják - každý sovětský voják - zabije 20 Němců a vyřadí 5 tanků - tak ty si držíme z nostalgie - jako vzpomínku na své dětství... Ještě nyní mám ve své v knihovně vzpomínku na dětsví - Psáno na tanku - ZÁPISKY SOVĚTSKÉHO DUSTOJNÍKA - od G. I. PENĚŽKO - má u mě své místo)."

Hochu zlatá to nemci boli u Vás iba 6 rokov a hovorili iba čistú pravdu :D :D :D

Keby ty nepodarený rusi resp. sovieti boli taký neschopný ako ich opisuješ tak ver tomu dneska tu niesme ani ty ani ja je tu iba nemecký životny priestor.
Nechcem ti brať ilúzie ale ty nemecký hrdinovia bez bázne a hany ktorý nič nevedeli o Hitlerových a Himlerových vojnových zločinoch ti len navešali bulíky na nos.
Ono za vojny či už v protektoráte alebo ríši stačilo byť gramotný aby si si urobil obraz z zlovestnosti systému. Muselo to byť jasné aj obyčajnému obyvateľovy protektorátu stačí si prečitať dobový tisk napr. Lidové noviny - Zoznam popravených za počuvanie nepriatelských rozhlasových staníc alebo stovky iných člankov a bude ti jasné že ti tvoji nemecký hrdinovia dobre vedeli za aký systém bojujú.
Prečítaj si trebars vyšetrovací postup gestapa po atentáte na Heyndricha...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

No comment a prosím adnar, abys mě již neoslovoval.
Zároveň Ti doporučuji si mnohé dostudovat.
Opomíjím to, že neumíš číst, nebo spíš čteš jen to co se ti ke kritice hodí - no a tak si prostě nejen v Č 4 u konce nevšímneš, že píši o bojovém použití SU 122 a SU 152
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1470
a, že stejně tak v mnohých článcích typy techniky vzpomínám.
Né nemá cenu se s tebou bavit - je to ztráta času. Ty ses rozhodl mě tady jen kritizovat za každou cenu.
Posluž si.
Máš ve většině historie války na Východě " pěknej hokej" a brzo si toho všimnou i další lidé, kteří si ještě nevšimli..
No a pokud se ti to co jsem napsal nelíbí - tak to přece nečti a nebo ukaž a napiš, jak si to za těch, jak říkáš 30 let studia, představuješ...
Mimochodem já se historií 2. světové zabývám 35 let.
Zatím nic co jsi napsal nepovažuji za obohacení Palby, vyvrácení něčeho a ani doplnění něčeho.
Jen si tak pochybuješ a na to máš právo.
Alternativu nenabízíš.

Když máš ty právo - mám i já právo.

Od této chvíle neodpovídám na Tvé otázky a nepřeju si abys mě oslovoval, je marné se s tebou bavit a navíc již na blbosti tebou psané nemám čas.
Mám právo docela normálně tě ignorovat a také toho práva - od této chvíle využiji.
Naposledy upravil(a) michan dne 7/8/2010, 12:59, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

OT (Off Topic) nesouvisející s tématem vymazán.

Upozornění:
Držte se daného tématu. Na nářky na "bídu světa" jsou tu jiná témata, popř. jiné weby !!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hmm, podívej sem dole na seznam literatury, je tam i "Spálená zem", takže některé citace Michan asi použil, a to je dovoleno.
www.palba.cz/viewtopic.php?p=19640#19640
Na kolik kombinoval v tomto případě různé zdroje netuším, a snad se k tomu vyjádří sám.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Já už jsem to mnohokrát vysvětloval:
Nejprve byla osnova a pak jsem k jednotlivému 1) Skupina armád Střed 1941 http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1191

2) .....
3)...

X) Kursk .....
dosadil omáčku z podkladů uvedených na konci článků.

Pamětníci vědí, že na Palbě - Východní fronta http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7

- a to si datumem ověřte - jsem začínal Stalingradem
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=910
a pak se vrátil nejprve do 1941 a dotáhl jsem všechno co se událo do Stalingradu - po Stalingradu jsem pak psal články o bitvách do Kurska. Od Kurska pak do Bagrationu, včetně.

Události jsou z desítek knih, poznámek a dalších podkladů a Carell je mezi nimi určitě i jako nosné dílo ( i jen vyzobání co kdy kde Carell má byla složitá práce), stejně jako jsou tam další výpisy z divizních a sborových hlášení Wehrmachtu, stejně jako je tam podkladem - Velká vlastenecká válka. Piekalkiewicz a další - následné porovnání.

Mě už to nebaví.
Vždycky někdo přijde a kecá hlouposti.
I z Carella jsem musel věci řadit a konfrontovat s dalšími podklady a hlášeními.
Pokud se to někomu nezdá - jeho věc.

Opakuji ještě jednou -
Jak postupuji jsem vysvětloval zde a už si o tom pohovořte beze mne:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4743&start=20


Nemáte něco nového, doplňujícího?
ObrázekObrázekObrázek
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

karaya1 píše:... (pozornosti doporučuji zejména výrok "Stejná historická událost bude stejná, pokud to překladatel, nebo psychopat, nespletl.") ...
A tady bývá největší kámen úrazu. Čím kvalitnější překladatel, tím větší pochybení v prezentaci v rodném jazyce ...
(neplatí pro translate.google)
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Bitva u Kurska VI. Č 1-4.

Příspěvek od michan »

Zde je z Autorského zákona:

§ 31
Citace
(1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo
a) užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle,
b) užije výňatky z díla nebo drobná celá díla pro účely kritiky nebo recenze vztahující se k takovému dílu, vědecké či odborné tvorby a takové užití bude v souladu s poctivými zvyklostmi a v rozsahu vyžadovaném konkrétním účelem,
c) užije dílo při vyučování pro ilustrační účel nebo při vědeckém výzkumu, jejichž účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, a nepřesáhne rozsah odpovídající sledovanému účelu;
vždy je však nutno uvést, je-li to možné, jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.
(2) Do práva autorského nezasahuje ani ten, kdo výňatky z díla nebo drobná celá díla citovaná podle odstavce 1 písm. a) nebo b) dále užije; ustanovení odstavce 1 části věty za středníkem platí obdobně.


Kde zvláště upozorňuji na body za a), jakož i za b)!!! Důležitý je pak také, v kontextu bod c!

Nikde, ani v jednom mém článku nebylo použito z webu - Ctrl C a Ctrl V, neboť stejné ani podobné na webu neexistuje( myšleno v popisu historické události, nikoliv, když upozorňuji na použitý podklad, či nějaké vysvětlení, jako Wikipedie, atd) - já jsem nic takového neviděl. Stejně tak mimo několika vět, u kterých je vždy uveden autor buď hned, nebo nejpozději dole v článku, se nestalo, aby bylo porušeno - víc než je nutné .... pro objasnění obsahu, drobná část celého díla, ale zde - myšleno na webu - nezveřejněná - nikoliv zveřejněná...- bod b)...!!!

Další nekonkrétní příspěvky promažu, stejně jako ty, které nesměřují k doplnění faktů bitvy či vysvětlení bitvy bez podkladu.

Celá skupina příspěvků, která buď útočila na autora, ať již kladně nebo záporně, byla postupně promazána - zvláště ta která nic nevysvětlovala. Autor článku, v tomto případě i moderátor, postupoval dle autorského práva paragraf 31 - viz na začátku příspěvku a také dle svých moderátorských práv.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Od Kurska po Bagration“