Videa na Youtube

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od kenavf »

Alfik píše:
kenavf píše: S čím objemným u nôh to to skákala tá ich veliteľka?(ostatné to nemali)
Co to je ti říct můžu, co v tom měla nevím :)
Říká se tomu (u nás) "nožní vak". Při otevření padáku se uvolní i spona/y která/é jej drží, a nožní vak potom klesne pod parašutistu na lanku. Tudíž je vlastně celkem výhodný, protože jednak stabilizuje kývání parašutisty, a jednak před dopadem zafunguje jako plovoucí kotva.
..
Ono to dosť využíva aj efekt že parašutista môže vyskočiť s podstatne vyššou celkovou hmotnosťou na padáku. Síce padák klesá rýchlejšie ako štandardne, ale pri doskoku najprv dopadne ten batoh a odľahčí sa teda aj padák, a spomalí na "štandardnú doskokovú rýchlosť" ktorú už parašutista bezpečne zvládne doskočiť.
Išlo naozaj o to že ostatné to nemali a mala to len veliteľka, takže bolo otázne čo v tom má.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3506
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od seabee »

Skeptik píše:
seabee píše:Jak by se to asi řešilo z Airbusu A-330? Hm, ale ony taky skáčou ze dveří a ne z rampy. Tak možná by to šlo?
Nešlo, u A330 dveře nahoru neotevřeš (není na to místo) a otevřít za letu ty na pantech dokážeš jen jednou :lol:
Další argument pro vojenský nákup salónního A-330.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Alfik »

kenavf píše:
Alfik píše:
kenavf píše: Išlo naozaj o to že ostatné to nemali a mala to len veliteľka, takže bolo otázne čo v tom má.
To může být prostě tím, že zatímco ty dámy měly méně seskoků, ona má nepochybně více zkušeností, a je tedy možné, že zatímco ony si plnily úkol "seskok", tak ona měla úkol "seskok s nožním vakem".
Takže tam může mít "jen" nějaký balast, pro tu úlohu.
Nebo si tam tahá sebou mobilní velitelskou kancelář... znáš to - razítka, formuláře... kdo ví :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od kozlustechnykus »

Tvl, ptat se, co ma zenska v kabelce, to jsou napady.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4078
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od jarl »

Jako kluk jsem hltal koprodukční seriál Boj o Moskvu a zde je dokument o účasti ČSLA při jeho natáčení:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od HONZIK11 »

Jo jo, pamatuju. Jak tam litaly Aerotaxi a nase Zliny coby Nemci. A vsude zakapotovane T55. :D
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4078
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od jarl »

Však se v tom dokumentu uvádí, že německé stroje představovaly československé letouny ze Svazarmu. Ano, pro znalé to působilo divně stejně jako ta obrněná technika, ale to bych filmařům klidně odpustil.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od HONZIK11 »

Kdysi kdyz se dotocila epopej,, Osvobozeni,, bezel informacni zlehcujici , dehonestujici vtip:,,Dalsi dily uz nebudou, dosli Nemci!,,
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4078
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od jarl »

Patrně většina uživatelů zaznamenala, že zemřela zpěvačka z hubební skupiny Asonance. Tak si jí připomeňme v tomto videoklipu:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ako sa používa NLAW

https://fb.watch/bsAz9iT7ab/
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od bat »

Pěkná popularizační přednáška: "Válka očima špionážních družic aneb co je vidět z oběžné dráhy". O historii docela málo a to mě mrzí, ale zajímavé info k válce na Ukrajině.

https://youtu.be/2K1OR3jRBvw
Obrázek
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Druhá svetová vojna, deň po dni s veľkosťou nasadených armád

“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4078
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od jarl »

Čím dám více se mi líbí písně od naší hudební skupiny Deloraine. Původně se věnovali pouze tvorbě v rámci zaklínačského cyklu, ale nyní už mají podstatně širší záběr. Tady jsou jejich nejvýpravnější klipy. Píseň Les kostí vychází z díla spisovatele Roberta Holdstocka a Ragnarok je inspirován severskou mytologií. Musím říct, že ten Les kostí mě původně moc neoslovil, ale ten výtečný klip té skladbě dodá úplně jiný rozměr.



ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Zemakt »

Pěkné, dík za tip.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Dzin »

Kamarád je z nich taky unesený, ale musím se přiznat, mě nějak moc nenadchli. Ale až budu mít chvíli klidu, zkusím si projet klipy, jestli na mě taky zapůsobí.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Alfik »

jarl píše: 1/5/2022, 19:00 Píseň Les kostí vychází z díla spisovatele Roberta Holdstocka
Jooo Les mytág a spol :) Četl, no. Ale pozdě... to už mi bylo asi 30 a tak mě to moc neuchvanclo, ono se to musí číst jako náctiletý :)
To jsem tehdy pracoval jako knihkupec... to byly časy... ale furt bez peněz :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Dzin »

Tak to to mám obráceně. Lesy jsem četl, ale už je to tak dávno, že si z nich vůbec nic nepamatuji. Nejspíše mě ale asi moc nezaujaly, protože jinak bych si je pamatoval daleko lépe.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4078
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od jarl »

Já Les mytág četl jako dvacetiletý a líbil se mi. Bohužel Lavondyss už jsem asi v polovině vzdal, protože mi děj přišel hrozně komplikovaný, a tím pro mě tahle sága skončila. V té době jsem vyhledával fantasy jakou psali Tolkien, Howard a tehdy začínající Sapkowski, a Holdstock psal jiné typy příběhů, které mi tak nesedly.

Tady je ještě starší klip k písni Yennefer od Deloraine ještě z původní zpěvačkou:

https://www.youtube.com/watch?v=tOendwb ... rt_radio=1
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 2/5/2022, 16:34V té době jsem vyhledával fantasy jakou psali Tolkien, Howard a tehdy začínající Sapkowski,
Měl jsem to podobně, až na toho Sapkowského, k tomu jsem měl takoví ambivalentní vztah. Jeho povídky se mi některé líbili moc a některé spíše ne a jeho pentalogii jsem přečetl první 2-3 knihy a zbylé dvě jen tak zběžně projel. Takže si teď říkám, že si to dám do restů a napravím.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Videa na Youtube

Příspěvek od Zemakt »

jeho pentalogii jsem přečetl první 2-3 knihy a zbylé dvě jen tak zběžně projel
:shock: drobet schizofrenní

To je jako se vydat na cestu, a krátce před cílem z ní sejít. Respektive se vrátit :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“