Nová česká útočná puška

Zamčeno
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

A na čem ušetří? Jako myslíš až se bude platit smluvní pokuta za nedodržení smlouvy??
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Špatně jsem se vyjádřil. Bylo to myšleno tak, že kdybychom nekupovali Pandury a třeba i letadla Casa, bylo by to pro nás levnější. Je zcela evidentní, všechny velké tendry za poslední dobu, byly nehorázně předražené. Vlastně u něčeho to ani nebyly tendry - protože šlo o veojenský materiál, tak se tendr nemusel vypisovat.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Při testech v balistické peně jsem ale koukal na zásady náboji 5,56x45 SS109 a 4,6x30 s tvrzenou střelou. Náboj 5,56x45 udělal dráhu cca 3-4 cm širokou dovnitř a . Náboj 4,6x30 udělal na kraji malinkatou dirku, ta pokračovala několik centimetrů dovnitř a pak hned udělala obrovskou díru cca 15 cm v průměru.
To by me zajimalo CO TECH 15 CENTIMETRU V PPRUMERU VYTVORILO?
Takovy pernamentni strelny kanal vytvori normalne strela, ktera fragmentuje. Urcite ne strela, ktera nedokaze fragmentovat. I kdyz strela s tvrdym jadrem ma plast s vysokou fragmentaci, tak 20 vrstvy kevlaru a 3mm titanu pronikne jen to tvrzene jadro. Zbytky plaste jsou ve strelnem kanalu minimalni. Vyzni mi to jako hezka ptakovina.

Apropo Tendry. Asi vsichni se zhodneme ze u znacneho mnozstvi tendru se nektere skupiny lidi napakujou. To ale neznamena, ze musi byt samotny material nevhodny nebo horsi od konkurence. Anebo pri nakupu "neceho jineho" by se nikdo nenabalil.
A tvrdit, ze všechny velké tendry za poslední dobu, byly nehorázně předražené je ponekud neomalene. Zdaleka ne vschny nakupy jsou popisovane na Novinky.cz . Kazdy mesic probiha nekolik nakupu ruzneho vojenskeho materialu. Obcas za rozumnou cenu obcas okate predrazene nebo za nepotrebne veci. Ale to je problem v systemu kontroly ale hlavne v lidech a osobnich preferencich.

PS:Musel jsem Ti chybet Hecklere. :wink:
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Heckler:
Sehnal jsem nějaký náboje Libra Snail. Zatím jsem je nezkoušel a ani se do toho nebudu pouštět. Když jsem ho rozebral, zjistil jsem, že je narvanej až pod střelu. Střela je pravděpodobně i z tvrdšího materiálu. Náboje zkoušela i Policie a je to snad první případ, kdy trhli hlaveň u MP5. Prý po vystřelených 50ti rannách byla svitila hlaveň pěkně rudě. Tak nevim.. Stouhle střelou zkušenost nemám, ale zkoušel jsem průvojné náboje SB. Ten vestou projde (standardní vestou - 20 vrstev kevlaru a 3mm titanu), ale udělá jen díru a po průniku už nemá příliš velkou energii.
Sehnal? Můžu se zeptat, jak se ti to legálně podařilo?
Tyto: http://www.libraas.com/10-novinky.html
Nebo tyto? http://forum.mujglock.com/download/file ... 39b72c1cca
Už se to tu probíralo, průbojné náboje Libra Snail mají tvrzené jen jádro, plášť je z lehké slitiny.... viz:
Uk vz. 59:
No to optřebení hlavě ... taky jsem k tomu byl dost kritický protože střeli typu Snail nemají žádný plášť , ale díky pomoci kopopaka jsme zjistili že tyto střeli mají ocelové podkaliberní jádro o průměru 4 mm a délce 13,5 mm s hmotností 1,2 g. Dále tyto střeli mají toto podkalibrní jádro obaleno v "plašti" - tělo střeli a je dvojího typu lehčí je vyrobené z hliníku a má tedy celkovou hmotnost i s jádrem 2,9 g , težší je vyrobeno z mosazi a má celkovou hmotnost 6,5 g . Takže tyto materiály nejsou sice tombak který má výborné třecí vlastnosti a nepoškozuje výrazně hlaveň , ale jsou pořád měkkčí než ocel a neměli by výrazně poškozovat hlaveň.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=678 ... c&start=20
Zdravím alibabu :D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Zdarec kopapaka. :up:
Kdyz uz je opet rec o Snailech....
...naslo se na disku - Libra Snail
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Jěště k vývoji Škorpionu. Přečtěte si ATM č. 8/2009 strana 10 : Škorpion 3. generace.
Zbraň kategorie PDW, označení CZ Skorpion EVO III. V základu má ráži 9 x 19 mm, s možností jednoduché konverze na výkonnější náboj .40 S&W. Lze použít zaměřovač OKO - 21.
TTD : Délka hlavně 196 mm, celková délka se sklopenou pažbou 400 mm, s vyklopenou 605 - 650 mm ( teleskopicky výsuvná ergonomická, lze sklápět na pravý bok ), šířka 70 mm, výška bez zásobníku 195 mm. Hmotnost bez zásobníku 2,1 kg. Zásobníky o kapacitě 20 nebo 30 nábojů. Teoretická kadence 1100 r/min. Maximální účinný dostřel 180 metrů.
Obrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Ano, to je jeden z pramenů které sme společně s Uk vz. 59 použili při zjišťování z čeho to může být.
Chce někdo " šneka " ?
:D :D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

alibaba píše:Zdarec kopapaka. :up:
Kdyz uz je opet rec o Snailech....
...naslo se na disku - Libra Snail
Moc hezké. Jak tak na to koukám, tahle včelka projde skoro vším. :shock:
Nebát se a nekrást!
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Alibaba To by me zajimalo CO TECH 15 CENTIMETRU V PPRUMERU VYTVORILO?
Takovy pernamentni strelny kanal vytvori normalne strela, ktera fragmentuje. Urcite ne strela, ktera nedokaze fragmentovat. I kdyz strela s tvrdym jadrem ma plast s vysokou fragmentaci, tak 20 vrstvy kevlaru a 3mm titanu pronikne jen to tvrzene jadro. Zbytky plaste jsou ve strelnem kanalu minimalni. Vyzni mi to jako hezka ptakovina.
Si piš, že jsi mi chyběl :D
Já nejsem schopný ten jev vysvětlit. U MP7 tohle dělal i náboj s tvrzenou střelou, tak i náboj s FMJ střelou. Střílelo se ale do balistické želatiny a střela neprocházela žádnou jinou překážkou. Podobně se tam ale chovala také střela z jedné lovecké zbraně. Ráži si už ale nepamatuju. Němci to hle nazvali jako "taverna"


To Kopakapa
No pokud máš Koncesi pro obchodování s vojenským materiálem a zbrojní licenci, tak to můžeš mít. Já jsem dostal jen pár kousků - evidentně nějaké zbytky. Kamarád se jich rád zbavil.
Nábojů Snail je víc, ale ty průbojné jsou myslím jen jedny. S&B dělá něco podobného, účinek to má podobný, ale vypadá jako standardní náboj. Přijde mi, že náboje Snail jsou přeceňovaný. Není to nic, co by tu už nebylo. S&B údajně jen potáhly střelu pro náboj 9x19 silnější vrstvou tvrdého kovu, zvýšili prachovou náplň a náboj najednou probíjel vesty.
Naposledy upravil(a) Heckler dne 24/8/2009, 18:45, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Heckler:
No pokud máš Koncesi pro obchodování s vojenským materiáleme a zbrojní licenci, tak to můžeš mít. Já jsem dostal jen pár kousků - evidentně nějaké zbytky. Kamarád se jich rád zbavil.
Nábojů Snail je víc, ale ty průbojné jsou myslím jen jedny. S&B dělá něco podobného, účinek to má podobný, ale vypadá jako standardní náboj. Přijde mi, že náboje Snail jsou přeceňovaný. Není to nic, co by tu už nebylo. S&B údajně jen potáhly střelu pro náboj 9x19 silnější vrstvou tvrdého kovu, zvýšili prachovou náplně a náboj najednou probíjel vesty.
Tak to je v pohodě, ale pokud bys to neměl, měla by ti bušit na dveře zásahovka...
:D Teda obrazně řečeno. Pochybuju, že by se obtěžovali...
S těmi náboji to je složitější, firma se jmenovala Libra a problémech které tam vznikly, její aktivity převzala firma Snail.
Takže nejpřesnější název je např. 9 mm Luger fy.Snail se střelou Snail.
Asi...
Průbojný Snail není nic výjimečného, jenže Libra byl první, kdo použil tento typ průbojného náboje v tak malé ráži.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Pokud opravdu doslo k vytvoreni k takovemu kanalu timto typem streliva, tak to bude spise souhrn nahod nez vlastnost tohoto streliva.
Lovecke strely jsou konstruovane na predani maximalni energie. Ve stejne razi ale budou podstatne mene prubojne nez strely s tvrdym jadrem. To je ten hlavni problem.

Na firmu Libra a.s. byl vyhlasen konkurz nekdy 2004-05 (?). Prubojne strelivo s obchodnim nazvem Snail ( respektive naboje s timto typem strel ) se vyrabely do te doby.
Koncem roku 2005 pan Libra zalozil vyrobni druzstvo Snail, ktere pouziva ochranni znamku Snail ale zatim nema v sortimentu naboje s prubojnymi strelami typu Snail v zadne razi.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Já bych spíš řekl, že je nenabízí veřejně. Podívej tady, je tam trochu vidět do neveřejné části stánku, plakát je sice dost daleko, ale průbojný snail je tam vidět poměrně zřetelně. Fotka pochází z IWA & OutdoorClassics 2009.
Proč zbytečně dráždit novináře...
Pro Hecklera: nejlepší je stejně náboj .17 Libra...
:D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Náboje Snail se nornálmě prodávají. Průbojné ovšem volně prodejné nejsou. Pouze pro armádu a policii.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Pokud vim, tak jeste do nedavna firma Snail nemela ve vyrobe prubojne strely typu Snail. Tyto naboje mohly byt vyrobeny jeste v puvodni firme Libra a.s. anebo je nekdy nedavno zavedla do vyroby i firma Snail.
Zadne naboje Snail nebyly nikdy volne prodejne. Bylo to prokazane i soudne. Zato vetsina naboju firmy Snail je volne prodejna ( vsem drzitelum ZP ).
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:To Kopakapa
ProArms dnes už s Par MK1 nemá nic moc společného. Jen jsem chtěl poukázat na to, že to je česká zbraň, která je hodnocená jako evropský nadstandart. A to se dnes dá říct jen o málokteré české zbrani. Je fakt, že to je M4 supraveným systémem, ale zbraně podobné M4 jsou dnes hodně populární. Zbraň byla už různě testována, ale ne vševojskovými zkouškami. Nevím ale, jestli je to směrodatné. Vševojskové zkoušky aktuálně splnil jen Sa58 a třeba právě UK59 neprošel už cca začátkem 90. let.

To alibaba
CZ 805 je sice nová zbraň, ale co je na ní nového? Já naopak postřehl věci, které bych u moderní zbraně nečekal. Je to ale zatím prototyp.
V afganistanu spolehlivě fungují ruské zbraně, ať už ruské kulomety, AKčka nebo pistole Tokarev. Tam nejsou moc zvyklí na nějakou precizní údržbu zbraní, téměř je nerozebírají, a tyhle zbraně jedou pořád.
Par mk1 neni zadna Ceska zbran. To ze je na AR-15 nejaka uprava, tak to hned z ni nedela Ceskou zbran. Kompletni vykresovou dokumentaci AR-15 (i poslednich verzi ) dokonce v CADu je mozne zakoupit za par drobnych. Pokud vim tak par mk1 pouziva originalni ( neni nahodou i vykovek pro pouzdro dovazen ze statu ).
Porovnavat neco takove s opravdovym vyvojem zbrane je smesne. Proarms se nemusel zabyvat vyvojem zbrane a vsech jejich jednotlivych podsestav. Nemusel vytvorit ( Upozornuji, ze nemyslim MODIFIKOVAT )technickou dokumentaci. Nemusel vytvorit technologicke postupy pro co nejefektivnejsi vyrobu KAZDE JEDNE SOUCASTKY.
Vyvoj nove automaticke zbrane je znacne slozity protoze u toho typu zbrane jsou dulezite napriklad i zaobleni na nekterych hranach.
S tim si firma Proarms nemusela projit protoze JENOM UPRAVILA ZBRAN, ktera je na trhu 40-let!!!
Dedek s porcelanovyma zubama sice muze hryzat jak zamlada, ale porad to bude dedek.
Zbran je oblibena v USA protoze je tam zavedena do vyzbroje. Jeji ruzne verze jsou v ruznych cenovych relacich. Je tam moznost zakoupit znacne mnozstvi prislusenstvi.
Zbran sama byla zavedena jen docasne, ale kvuli nakladum na prezbrojeni se vydrzuje do dnes. Mimochodem sam Stoner vyvinul lepsi zbrane.
A Blbost nejvetsi je jen uvazovat o prodeji neceho takoveho Ceske Armade, kdyz mame zbrojarsky prumysl schopny vyvinout ( ne modifikovat ) opravdu moderni a spolehlivou zbrane.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

Firma Snail začala opět vyrábět i průbojné střellivo ! - pramen SR a vyrábí i volně prodejné sportovní náboje ...
Memento mori
Pamatuj na smrt,
každého potká,
jen šťastí vědí kdy, nebo kde.
Jsem šťastný
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

To Alibaba
No neřekl bych. Výrobce kupuje jen pažbu, zásobníky a spoušťový mechanismus. Vše ostatní si vyrábí sám. Navíc nevím proč zmiňuješ PraArms. Ten s výrobou zbraně nemá téměř nic společného, jen zbraň překupuje. Netvrdím, že je vhodná, aby nahradila útočnou pušku AČR. Je ale velmi dobře udělaná a slabiny AR15 jsou vychytané. O něčem ale mluví i to, že o zbraň není zájem jen na civilním trhu, ale projevili i zájem některé ozbrojené složky, nejen z ČR.
Určitě máme průmysl s velkými možnostmi. Nevím ale proč některé zbraně tomu neodpovídají. Teď jsem mohl testovat odstřelovací pušku CZ750 (doufám, že to číslo je správně) a musím říct, že to bylo zklamání nejen pro mne, ale i zástupce armády, kteří ji mohli testovat (jistě teď někdo napíše: bůhví kdo to testoval a jestli zbraním rozumí). Nechápu jen, jak z výborné sportovní pušky mohli udělat nepovedenou odstřelovací pušku.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

To Heckler:
Tohle o Par mk1 napsal pan Ivo Hofman ve strelectvi.cz
Ivo Hofman píše:Lower - vyrabeny v CR firmou PROARMS - proboha NEE CZ Strakonice. Pokud vim, ty ramy ani nevyrabeli, ale muzu se plect.
Hrube vykovky - odlitky jsou z USA
A3 upper receiver - ten je cely dodavany z USA nebo Anglie (dle dostupnosti) a zde "pouze" modifikovany.
Kompletni railovy system, miridla, lucik, hlavnova matice, pistovy system, nosic zavorniku je vyrabeny v CR firmou PROARMS !
Pazbicka Tango Down, USA, pazba CAA, Israel
Hlaven-polotovar z USA, Anglie nebo Nemecko, finalne opracovany a zpracovany v CR firmou PROARMS. Se stoupanim 1:9" vzdy tvrdochrom u stoupani 1:7" zatim bez tvrdochrom. Z Nemecka mame polotovary zatim jen bez tvrdochromu a stoupani 1:7" (ktere stejne pro bezne vyuziti nema vyznam) je zatim jen prave z Nemecka od Lothar Walther.
Nechces mi snad tvrdit, ze pan Hofman nema s firmou Proarms nic spolecneho??? :shock:
Jinak, snad uz rozumis jaky je rozdil mezi upravou jiz vyvinute zbrane a vyvojem zbrane nove!!!
Koncepcne je AR15 zastarala. Aby se to zmenilo, tak nestaci je modifikovat plynovy system. Pokud by ACR nutne potrebovala automatickou pusku/karabinu v razi 5.56NATO pro mise, tak je rozhodne lepsi oprasit projekt Automaticke pusky Z 70 i pri pouziti "railu" od B&T ( drazsi moznost asi neexistuje), vyjde tato Osmapadesatka tak na polovinu "eMsestanctky" od Proarmsu. Pri velmi kvalitni zbrani, zadne problemy s logistikou.
Kdyz si ctu Tvoje prispevky tak mi prijde, ze zapominas na fakt o AR-15. Tato zbran je generacne shodna s Sa vz.58. Upravy, ktere by zmenily by byli natolik rozsahle, ze by se opravdu jednalo o jinou zbran.

Ad civilni sektor: Je mi jedno, jestli si nekdo Par mk1 nekdo koupi, jsou to jeho prachy. Osobne si myslim, ze derivaty AR15 jsou dobre zbrane pro sportovni strelbu. ( Jako mnoho jinych ) Ale to se neslucuje s vojenskym sektorem, kde jsou pozadavky jine. I jine slozky (policie), ktere jsou placene z dani by se mely orientovat na domaci prumysl.

Ad CZ750: Osobne jsem s touto zbrani neprisel do styku. S dostupnych informaci vim, ze je to kompromis ( mezi CZ700 a CZ550 ). Odstrelovacka postavena na zaverovem systemu CZ550, co je vlastne upraveny Mauser. Pro mne patri do stejne kategorie jako Remington 700. Preferuji spis Sako.
Zato CZ700 je o necem jinem. Kde byli ozbrojene slozky kdyz CZUB nabizela tuto odstrelovacku?
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Par MK1 ale nevyrábí ani pan Hofman, ani Proarms, ale p. Vosátka. To co zmiňuješ výše je ale stará informace a už neplatí.
Je jasné, že požadavky na vojenskou zbraň jsou jiné. Osobně pro sportovní střelbu bych volil zbraň ráže 5,56x45. Pro vojenskou bych zvažoval...
Ale vysvětli mi, v čem je CZ805 tak moderní?
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Par MK1 ale nevyrábí ani pan Hofman, ani Proarms, ale p. Vosátka. To co zmiňuješ výše je ale stará informace a už neplatí.
Tim padem:
...neni pravda, ze dolni pozdro je obrabeno z odlitku dovezenych z USA. ...neni pravda, ze horni pouzdro zaveru dodano z UK nebo USA a v CR "pouze" upraveno.
...neni pravda, ze pazba je z Izraele, pazbicka z USA.
atd...
Heckler píše:Ale vysvětli mi, v čem je CZ805 tak moderní?
No napriklad, ze patri do skupiny "modularnich" zbrani jako SCAR. ( opravdu modularnich, ne jako AR15-ky nebo Brown Bess :wink: )

UK vz.59 píše:..a vyrábí i volně prodejné sportovní náboje
Omluva. Asi jsem se spatne vyjadril. Firma Libra nemela nikdy volne prodejne naboje typu Snail. Naboje typu Snail nema volne prodejne ( ani nikdy nebude mit) ani vyrobni druzstvo Snail. Ale jine sportovni, lovecke a nektere obranne naboje ma volne prodejne vyrobni druzstvo Snail.
Uff
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Zamčeno

Zpět na „Pěchotní výzbroj“