Naše nejstarší dějiny

Odkazy na různé fotky, obrázky a odkazy, které nelze dát jinam do tématu nebo si nejste jistí, kam oznámení dát.

Moderátor: jarl

Odpovědět

Historie českých dějin je pro Palbu

Anketa končí za 8/9/2007, 23:00

vhodná
24
89%
nevhodná
0
Žádná hlasování
nikoho to už zajímat nebude
3
11%
 
Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Naše nejstarší dějiny

Příspěvek od Tunac »

Chci se zeptat, zda by pro Palbu byl vhodný seriál o českých knížatech a králích. Poslední dobou je k dispozici dost materiálů, která opravují námi znané dějiny, jejichž předlohou jsou Jiráskovy Staré pověsti české. Jirásek čerpal materiály pro pověsti nejvíce od Václava Hájka z Libočan. Ten, jak se ví, na úkor historické přesnosti vymýšlel nové události, opravoval skutečnosti již dříve známé. Tak známe své nejstarší dějiny zkresleně.
Neslibuji, že se mě to podaří, ale ptám se, zda se o to mám pokusit a zda by to pro Palbu bylo přínosem.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Určitě ... Palba má široké srdce aj dost kapacit na to. Sekci tady na to máme Středověk, tak můžeš začít psát. Sám pak uvidíš ohlasy, ale svolení od velitele máš.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Sama pisi prispevky z historie, a o ceskych knizatech je zajimave cist.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Rozhodně to zkus! Bude to určitě zajimavé přečíst si dalekou historii! Hlavně začátky státu budou pro mě zajimavé! Držím palce!
Obrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Držím ti pěsti, protože je to pro nadšence zajímavé, ale většině "odborníků" na německé tanky se na to vyprdne a číst to nebude. Doufám, že to uděláš a poodhalíš roušku tajemství naší minulosti..
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Jak tak děláme zářezy na pažbě ( roky), měli bychom se také my "dědulové" podívat do 3. třídy.
Jestli jsme ještě vůbec chytřejší než ten " Třeťák" a jak nás ten Jirásek poznamenal. Máš - li k tomu vše. Prubni nás! :wink: :D
ObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Drzim palce, urcite se najdou lide, kteri se o tyto stare dejiny zajimaji take. Napr. pan Dolansky, ktery se zajima o heraldiku, a teke napsal. I ja ctu tyto prispevky.
Lněnička
svobodník
svobodník
Příspěvky: 34
Registrován: 22/7/2006, 22:32

Příspěvek od Lněnička »

Připojuji se k zájemcům a přeji hodně štěstí a nápadů.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Půjdu do toho, ale musím si sehnat knihy, co jsem za poslední 2 roky četl.
Nebudu dávat jasné odpovědi, to ani nejde, když historici je nemaji. Sám jsem zvědavý, jak to moje hledání historie dopadne.

Takový malý zkrácený příklad ohnuté historie:
Loni se oslavovalo 700 výročí vymření Přemyslovců po meči zavražděním Václava III. Ale mělo se oslavovat výročí vymření vládnoucího rodu Přemyslovců.
V té době žil Mikuláš Opavský (*1254), levoboček Přemysla II Otakara. Matkou mu byla Anežka z Kueringu.
Roku 1260 papež vydal listinu, že nemá být bráněno nemanželským původem dětem Přemysla II Otakara (Mikuláš a 2 sestry) v dosažení všech světských hodností. Papež další listinou z 21.10.1260 řekl, že Mikuláš nesmí dědickým nárokem získat královský titul. To znamená, že Mikuláš mohl být zvolen českým králem.
Tato větev vymřela po meči r. 1521 Valentinem, vévodou opavským, to je 215 roku po zavraždění Václava III.

Začátkem 12. století bylo vypuzeno z Čech 5 mužů z Dněpoltické větve do Polska.
Ota Dětleb (Přemyslovec) byl po roce 1126 transportován někam na Rus.


Jsou tu možná Přemyslovci, kteří žijí dodnes. Rod Wratislavů z Mitrovic, který má legendu, že jejich zakladatel byl přemyslovský levoboček Vratislava I. Není dokázáno, ani vyvráceno. Zajímavá by asi byla zkouška na DNA.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Těším se, tohle mě taky hodně zajímá, předem díky!
Odpovědět

Zpět na „Oznamy, vzkazy a odkazy“